Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Dediklerinize katılıyorum. Benim kastettiğim rakamlar, hakkıyla tüm bakımların kitabına harfiyen uyularak yapıldığında geçerli.
    Bazı kişiler biliyorum sadece marşa basıp gazı çevirmeyi biliyor. Bakımına bile ancak motorda ileri derecede bir anormallik olduğunda veya bir uyarı verdiğinde geliniyor. Servise gelindiğinde şu kadardan bir kuruş fazla vermem deniyor. Serviste naapsın en ucuz yollusundan gereğini yapıyor. (tabi kabul etmeyip yapmayanları saymıyorum). Böyle olunca motorun 50 bini görmesi bile zaten hayal oluyor.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Merhaba arkadaşlar elinde 2003-2006 arası kullanım ve service manueli olan var mı?
    Veya indirebileceğim bi adreste olur.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400

Servis Kılavuzu

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    Arkadaşlar merhaba,
    Burgmanımla ayrılma vaktimin geldiğini söylemek için yazıyorum bu mesajı.
    Henüz yeni bakımdan çıkarmış olmama rağmen ani bir karar verdim. Daha doğrusu vermek zorunda kaldım. Askere gideceğim ve gitmeden motorumu satıp nakit ihtiyacımı karşılayacağım. Umuyorum askerden döndükten sonra yine para biriktirip yüksek ihtimal yine bir burgman alacağım.
    Kısaca motorum;
    2004 model, 32.000 km'de, herhangi bir borcu yok, nisan ayı içerisinde muayenesini yaptıracağım. 18.000 km'de almıştım 2 buçuk sene önce.
    Henüz başka bir yere ilan vermedim. fiyat olarak 7500 gibi birşey düşünüyorum. Daha uygun emsalleri olduğu doğru ancak bakımdanda yeni çıkardım. Örneğin kayışı "0" km ve orjinal. Bir süre sonra, Örneğin 5000 km sonra debriyaj balatasını değiştiririz dedi gittiğim servis. Arzu eden daha ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilir. Herkese iyi günler arkadaşlar.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Al-sat her zaman zarar. Durumlar kötü değilse bence satma. Yinede sen bilirsin tabi . İnsan askerde motor sürmeyi çok özlüyor . Hayırlısı olsun. Hayırlı tezkereler şimdiden ...

Motosikleti
    Tabanvay

k7 debriyaj sorunu

Arkadaşlar ben 2007 model burgman almayı düşünüyorum. Aklımdaki sorulara cevap verebilir misiniz?

1- Kronik debriyaj sorunu var. Bu debrayajı garantiden değiştirenler var. Garantiden değişsede debriyaj sorunu 1-2 sene içinde tekrarlar mı?

2- Hiç bir sorunu yok diye aldık diyelim. Daha sonra problem meydana çıktığında bana ne gibi maliyetleri doğurur.

3-j.costa varyatör takıldığında motorun yakıtını arttırıyor mu?

4- Şehir içi yakıt tüketiminiz nedir?

Sizce k7 Burgman mı yoksa majestiy mi?

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al-sat her zaman zarar. Durumlar kötü değilse bence satma. Yinede sen bilirsin tabi . İnsan askerde motor sürmeyi çok özlüyor . Hayırlısı olsun. Hayırlı tezkereler şimdiden ...
    Bende satmak istemem aslında ama hem boşuna yatmasın istiyorum hem de bazı borçlarımı ödemeliyim. Askerden dönünce aklımda 2 motor var. Biri yine burgman. Hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    Yamaha FJR1300
    Selamlar,
    Kesin olarak bir Burgman 650 almaya karar verdim. Ezbere sahibinden'e bakmaktansa, mümkünse bu forumlarda bilinen bir motoru almak istiyorum. Model yılı önemli değil ancak temiz ve bilinen bir motor olması önemli. Executive olması tercihim. Bana tavsiyede bulunabilecek kimse var mı acaba ?
    Herkese keyifli sürüşler
    Cengiz

Motosikleti
    XT600
    merhaba
    2004 - 2006 arası temız bır burgman arıyorum bende
    burda cok tıtız kullanıcılar oldugunu bıldıgım ıcın bu kısıma yazdım yardımcı olursanız sevınırım

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı joker312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    2004 - 2006 arası temız bır burgman arıyorum bende
    burda cok tıtız kullanıcılar oldugunu bıldıgım ıcın bu kısıma yazdım yardımcı olursanız sevınırım
    Umarım istediğiniz motora en kısa zamanda kavuşursunuz.

Motosikleti
    burgman an 400
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Burgmanımla ayrılma vaktimin geldiğini söylemek için yazıyorum bu mesajı.
    Henüz yeni bakımdan çıkarmış olmama rağmen ani bir karar verdim. Daha doğrusu vermek zorunda kaldım. Askere gideceğim ve gitmeden motorumu satıp nakit ihtiyacımı karşılayacağım. Umuyorum askerden döndükten sonra yine para biriktirip yüksek ihtimal yine bir burgman alacağım.
    Kısaca motorum;
    2004 model, 32.000 km'de, herhangi bir borcu yok, nisan ayı içerisinde muayenesini yaptıracağım. 18.000 km'de almıştım 2 buçuk sene önce.
    Henüz başka bir yere ilan vermedim. fiyat olarak 7500 gibi birşey düşünüyorum. Daha uygun emsalleri olduğu doğru ancak bakımdanda yeni çıkardım. Örneğin kayışı "0" km ve orjinal. Bir süre sonra, Örneğin 5000 km sonra debriyaj balatasını değiştiririz dedi gittiğim servis. Arzu eden daha ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilir. Herkese iyi günler arkadaşlar.

Askerlik zor iş be hocam... Allah yardımcın olsun... Sana tavsiyem sadece kurallara uy. Ne az ne de çok, gerektiği kadar hareket et. Motoru için almak isteyen birkaç arkadaşa söyledim. Hayırlı tezkereler dilerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

Arkadaşlar bugün 2008 model burgman için anlaştım, kaporasınıda verdim ancak sissy bara ihtiyacım var, kullanılmış da olabilir. Sattığım 2006 nınki çok güzeldi. Yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar saygılar...

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 150

burgman 150 yakıtı ve bakımı

merhabalar;
    bir ay kadar önce burgman 150 aldım 1752 km. temiz 2004 model. yakıtı biraz fazla gibi ortalama 26 kuruş yakıyor. kartal taksi alsam daha iyiydi sanki
    son gazda 90kmyi geçmiyor birde motordan 70i geçince zırıltı geliyor.
    yakıtı için ne yapmalıyım?
    şu anlık bi çözüm buldum hiç yakmıyo çünki kullanmıyorum
    ACİL YARDIM. şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011
    ben j costa kullandım 5 para etmez kalkış 0 ölüyo motor deli gibi bağrıyo ama gitmiyo ,20 km bile farketmiyo sürat yazık paraya onun yerine egzoz al daha iyi
    ben sınır tanımam ama bütün sınırlar beni tanır........

Motosikleti
    Suzuki AN 650 Burgman Executive
    Merhaba Arkadaşlar,

Nihayet 2004 Burgman 650 executive makineme kavustum. İnanılmaz bir keyif. Ağır oturaklı keyifli kendinden emin bir motor. Tecrübelerimi sizinle paylasmak icin sabırsızlanıyorum. Allah herkesin gönlündeki motoru nasip etsin.

Hemen ilk sorumu sorayım. Artçıyla konusmak için intercom olayını en ekonomik nasıl hallederim?

huseyin45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    merhaba arkadaşlar burgman 650 ye niyet ettim ancak 2006 modeline bakıyorum size sorularım şunlar 2006 dan sonra burgman 650 likte neler değiştir kasa olarak ayrıca executive de neler farklı yani bir 2006 burgman 650 ile executivesinin ne farkı var?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı free_yaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar;
    bir ay kadar önce burgman 150 aldım 1752 km. temiz 2004 model. yakıtı biraz fazla gibi ortalama 26 kuruş yakıyor. kartal taksi alsam daha iyiydi sanki
    son gazda 90kmyi geçmiyor birde motordan 70i geçince zırıltı geliyor.
    yakıtı için ne yapmalıyım?
    şu anlık bi çözüm buldum hiç yakmıyo çünki kullanmıyorum
    ACİL YARDIM. şimdiden teşekkür ederim.
    2004 model ve 1750 km'de. Muhtemelen içindeki yağı bile senelerdir değişmemiştir. Tavsiyem güzelce bir bakımlarını yaptırın. Fren hidroliği, soğutma suyunu, bujisini vs. değiştirtin.

Bütün bunları yaptıktan sonra ölçün.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:11 ----------

Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben j costa kullandım 5 para etmez kalkış 0 ölüyo motor deli gibi bağrıyo ama gitmiyo ,20 km bile farketmiyo sürat yazık paraya onun yerine egzoz al daha iyi
    J Costa takıp ta memnun olmayanı ilk sizden duyuyorum. Motor kalkışta daha fazla bağırıyor doğru ama aynı oranda daha seri kalktığını kullananlar söylüyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:13 ----------

Alıntı xeniss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Nihayet 2004 Burgman 650 executive makineme kavustum. İnanılmaz bir keyif. Ağır oturaklı keyifli kendinden emin bir motor. Tecrübelerimi sizinle paylasmak icin sabırsızlanıyorum. Allah herkesin gönlündeki motoru nasip etsin.

Hemen ilk sorumu sorayım. Artçıyla konusmak için intercom olayını en ekonomik nasıl hallederim?
    Yeni makineniz hayırlı olsun harika makineler gerçekten. Allah kaza bela vermesin. Görüşlerinizi bekliyoruz.

Interkom konusunda ise, en ekonomik diyerek başlıyorsunuz, kablolu alıyorsunuz, kablo sarmalından tak çıkar derdinden bıkıyorsunuz ucuz çin malı bir bluetooth interkom alıyorsunuz. Onun da cızırtısından şarjından bıkıp usanıyorsunuz, zamanla işe yaramıyor, bozuluyor ve çektiğiniz bir sürü çileden ve verdiğiniz paralar çöp olduktan sonra paraya kıyıp kaliteli bir şey alıp rahat ediyorsunuz. Tavsiyem almışken bir defa alın, iyisini alın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

Alıntı huseyin45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar burgman 650 ye niyet ettim ancak 2006 modeline bakıyorum size sorularım şunlar 2006 dan sonra burgman 650 likte neler değiştir kasa olarak ayrıca executive de neler farklı yani bir 2006 burgman 650 ile executivesinin ne farkı var?
    Burgman650'de 2006'dan sonra herhangi bir kasa değişikliği olmadı. 2009 modellerine ekstradan koltuk ve elcik ısıtma eklendi.

Executive modellerinde ise elektrikli ön cam, elektrikli katlanır aynalar ve ABS standarttır.

Motosikleti
    Suzuki AN 650 Burgman Executive
    Cevap için çok teşekkür ederim.
    Bu arada benim makine sanırım 0,30krş. yakıyor. Bir düşünce aldı beni şimdiden Evle iş arası 30km günde 100km yolum var yaklasık. Haydi hayırlısı bakalım

erdibasak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok...
    arkadaşlar merhabalar, birkaç soru sormak istiyorum:

1- Önceden CBF 150'm vardı, onunla dağa taşa tırmandım diyebilirim. Suzuki Burgman 400'le köy yollarına falan çıkabilir miyim? Daha önce hiç scooter kullanmadığım için şüphe duyuyorum, sanki denge sağlayamazmışım gibi geliyor.
    2- Altı yere yakın, kasislerde çarpıyor deniyor, doğru mudur?
    3- Yakıt sarfiyatı 100 km- 4 lt'yi geçer mi?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Ömrüm, hayatım... Başak'ımmm...

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    Alıntı erdibasak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar, birkaç soru sormak istiyorum:

1- Önceden CBF 150'm vardı, onunla dağa taşa tırmandım diyebilirim. Suzuki Burgman 400'le köy yollarına falan çıkabilir miyim? Daha önce hiç scooter kullanmadığım için şüphe duyuyorum, sanki denge sağlayamazmışım gibi geliyor.
    2- Altı yere yakın, kasislerde çarpıyor deniyor, doğru mudur?
    3- Yakıt sarfiyatı 100 km- 4 lt'yi geçer mi?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    merhaba
    evet altı bıraz alcak motorun bıraz yüksek kasıslarda değiyor
    yakıtıda 100 km de 5 litre düzgün kullnırsan 4.6 kadar düşüyor şehir içinde

iyi günler
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    dün fevzi ustaya 40bin km bakımına gittim ve arka fren balatalarını yeni değiştirdim. süre nasıl?ön fren balatalarını 30 bin km deyken değiştirtmiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler