Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyefendi eğer burgman düşmanıysanız lütfen burayı terkedin. burada herkes burgman dan memnun sürücülerdir. olabilir beğenmek zorunda değilsinizdir. fakat bizim seçimimize saygı göstermelisiniz. kimse size zorla burgman satmıyor.

35bin km ye geldim ben çok memnunum herkese tavsiye ederim.
    ooo kibar olmuşuz ......
    Burgmanından memnun sürücü
    Evet burgman düşmanıyım ne olacak şimdi...
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo kibar olmuşuz ......
    Burgmanından memnun sürücü
    Evet burgman düşmanıyım ne olacak şimdi...
    siz kore motorcuları böylesiniz işte.. çakma.. n aaapalım katlanaciiiz.

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Arkadaşlar selam,benim motorun ön tekerden 50 km hızdan itibaren bir uğultu gelmeye başladı,sehpada iken ön tekere vurduğumda tıkır tıkır ses geliyor acaba ön teker bilyam bozuldu mu sizce?

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı kempes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,benim motorun ön tekerden 50 km hızdan itibaren bir uğultu gelmeye başladı,sehpada iken ön tekere vurduğumda tıkır tıkır ses geliyor acaba ön teker bilyam bozuldu mu sizce?
    evet iki defa benimde başıma geldi. bilyayı değiştirdikleri gibi sorun bitiyor.

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    evet iki defa benimde başıma geldi. bilyayı değiştirdikleri gibi sorun bitiyor.
    Teşekkür ederim ilgine ,en kısa zamanda bilyamı değiştireyim o zaman

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Bende maceralı bir cumartesi geçirdim. Kuzenin motorunu (AN650) toplam 960 km ve 13.5 saat süren sürüş sonrası Adana'dan İstanbul'a getirdim.

3'ü benzin molası olmak üzere 4 kez mola verdim.
    Sürüşün 2-3 saati yağmur altında gerçekleşti. Bir ara dolu bile yağdı. Adana'dan 20TL'ye aldığım motorcu yağmurluğu görevini süper yaptı.

Gelelim 400 ile 650 nin farklarına:
    -Öncelikle, oturuş pozisyonu 400'den daha yüksek. Yola daha fazla hakim oluyorsunuz.
    -650 ağır bir makina. O yüzden şehir içinde kullanımı 400'e göre biraz daha hantal. Ani manevra yapamıyorsunuz. Mesela kıvırmaca yapmak daha zor. Fakat uzun yolda çok daha rahat ve keyifli (Özellikle virajlarda), daha oturaklı gidiyor. Bu makinaya scooter demek haksızlık olur, touring denmeli bence.
    -400'e göre rüzgardan kolay kolay etkilenmiyor.
    -Sürüş boyunca ortalama 100-110 la gittim. Deneme amaçlı 160'a çıktım kısa süreliğine(Son sürati denemedim). Bu hızda bile stabilitesini hiç bozmuyor. (400'de 120'den sonra oluşan hadiseler bunda yok kesinlikle)
    -Frenlerin ABS li olması insana güven veriyor. Frenlere korkmadan tüm gücünüzle asılabiliyorsunuz.
    -Hızlanırken ve yavaşlarken çıkan sesi etkileyici.
    -Tüketimi göstergeye göre 4.5 lt'nin altına düşüremedim. Yalnız burada göstergede yanılma payı var sanırım. Aldığım benzine göre hesapladığımda 4.25 lt/100 km çıkarken, gösterge 4.5 lt gösteriyor.

Sonuç olarak AN650 harika bir makina. Şimdi kendi motoruma nasıl bineceğim onu düşünüyorum
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende maceralı bir cumartesi geçirdim. Kuzenin motorunu (AN650) toplam 960 km ve 13.5 saat süren sürüş sonrası Adana'dan İstanbul'a getirdim.

Sürüşün 2-3 saati yağmur altında gerçekleşti. Bir ara dolu bile yağdı. Adana'dan 20TL'ye aldığım motorcu yağmurluğu görevini süper yaptı.

-Öncelikle, oturuş pozisyonu 400'den daha yüksek. Yola daha fazla hakim oluyorsunuz.
    -650 ağır bir makina. O yüzden şehir içinde kullanımı 400'e göre biraz daha hantal. Ani manevra yapamıyorsunuz. Mesela kıvırmaca yapmak daha zor. Fakat uzun yolda çok daha rahat ve keyifli (Özellikle virajlarda), daha oturaklı gidiyor. Bu makinaya scooter demek haksızlık olur, touring denmeli bence.
    -Sürüş boyunca ortalama 100-110 la gittim. Deneme amaçlı 160'a çıktım kısa süreliğine(Son sürati denemedim). Bu hızda bile stabilitesini hiç bozmuyor. (400'de 120'den sonra oluşan hadiseler bunda yok kesinlikle)
    -Frenlerin ABS li olması insana güven veriyor. Frenlere korkmadan tüm gücünüzle asılabiliyorsunuz.
    -Tüketimi göstergeye göre 4.5 lt'nin altına düşüremedim. Yalnız burada göstergede yanılma payı var sanırım. Aldığım benzine göre hesapladığımda 4.25 lt/100 km çıkarken, gösterge 4.5 lt gösteriyor.

Sonuç olarak AN650 harika bir makina. Şimdi kendi motoruma nasıl bineceğim onu düşünüyorum
    iki motor arasındaki farkları çok başarılı bir şekilde izah etmişsin. sözümona 650 sahibi olmuş kişiler bile senin kadar iyi teşhisler koyamamıştı

Motosikleti
    Burgman AN400

AN400 Debriyaj balatası

Selam Arkadaşlar,

Motorumun debriyaj balatası bitti ama hiçbir yerde bulamıyorum. Yarıdımcı olabilecek birisi var mı acaba? (2004 Model AN400)
    [B]GOKSUN[/B]

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Goksun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Motorumun debriyaj balatası bitti ama hiçbir yerde bulamıyorum. Yarıdımcı olabilecek birisi var mı acaba? (2004 Model AN400)
    fevzi ustayı aradım fabrikaya sipariş etti. 2122762187 den irtibata geçebilirsin.

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE

400 den 650 ye geçmiş biri olarak yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.
    Gerçekten aralarında ciddi farklar var.Artçılı kullanımı 400'e göre çok daha rahat,makine ve dolayısı ile siz kullanırken yorulmuyorsunuz
    Şehir dışı ortalama normal,sakin kullanımda 4,3 - 4,5 lt/100 km.,şehir içi kullanımda ise trafiğin durumuna bağlı olmak kaydı ile 6 lt/100 km.lere çıkabiliyor
    Aynalarının kapanabiliyor olması sıkışık trafikte büyük avantaj ve bu konumda 400 ile yapabileceğiniz manevraları çok daha rahat yapabiliyorsunuz
    Son sürat olarak 198 km/saat gördüm.Ancak sadece makinemin ne yapabileceğini merak etmemden kaynaklanan bir süratti Tabii ki tavsiye etmiyorum (SÜRAT FELAKETTİR)
    Power tuşu hem hızlanırken hemde gazı kapadığınızda inanılmaz bir ivmeleme sağlıyor
    Hem manuel hem de otomatik kullanım ise ciddi bir konfor
    400'e göre lastik çaplarının büyük olması avantaj
    Gerçekten bu makine touring sıfatını fazlası ile hak ediyor
    Tüm arzu edenlerin en kısa sürede bu güzel makineye kavuşması dileği ile
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Uzun yolda 100-110 gibi süratlerde eğer D'de gidiliyorsa vites konumu çoğu zaman 5'te kalıyor. Manuele alıp "UP" tuşuna bastığımızda OD (OverDrive) konumuna geçiyor. Daha düşük devirde daha sessiz bir sürüş sağlıyor. Yakıt tüketimi de düşüyor ayrıca.

Ayrıca manuel de kullanılacaksa motor devrini 3000'nin altına düşürmemek gerekiyor. İstenirse bir düşük vitesi seçip 5000 civarında daha tepkili ve akıcı bir sürüş yapılabiliyor.

Ayrıca şunları da eklemek istiyorum:

Makinanın ağırlığına zamanla alışılıyor. Fakat ileri veya geri ittirmek gerçekten zorluyor. Hele yokuş yukarı park ederseniz itmek mümkün değil. Benim gibi ince bir adamın kas yapması lazım biraz
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Makinanın ağırlığına zamanla alışılıyor. Fakat ileri veya geri ittirmek gerçekten zorluyor. Hele yokuş yukarı park ederseniz itmek mümkün değil. Benim gibi ince bir adamın kas yapması lazım biraz
    şehiriçi kullanımda bahsettiğin bu konu bence önem arzediyor.

scooter olmadığına bende katılıyorum

Motosikleti

Bende bu konuda ciddi zorluk yaşadım ilk başlarda
    Ancak şimdi park ederken baştan önlemimi alıp sonrasında rezil olmuyorum
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

selam herkese saygılar.bende burgman 200cc almak istiyorum motor 4000 de acaba nasıl bir motordur.kullanan varsa alıp almama konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    http://www.youtube.com/watch?v=6Nq4h...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qQjiP...eature=related

sıradaki motorum kesinlikle burgman olacak amma ona standart binmeyeceğim. sizde burgmanlarınıza bi tarz katmak istermiydiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 ----------

Alıntı tureg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese saygılar.bende burgman 200cc almak istiyorum motor 4000 de acaba nasıl bir motordur.kullanan varsa alıp almama konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar
    burgmanın 200 cc si demi warmış? benim bildigim 150, 400, 650cc ler bide TR de olmayan 250cc

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:48 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=NYCiq...eature=related

Motosikleti
    suzuki burgman an400

bu çakarlardan bendede var ama benimkiler uçak çakarı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS

bu çakarlardan bendede var ama benimkiler uçak çakarı
    bunu önden gören araçlar kesin motorlu polis geliyo sanırlar uçak çakarını nerden buldun hocam yok mu foto yada videon seninkinede bakalım. bu arada skywave japonyadaki adı mı yoksa farklı bir kasası mı??

Motosikleti
    Hayret bu topik hiç böyle öksüz kalmazdı ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    zannediyorum burgmancılar atlayıp atlayıp motorlarına gezilere çıktılarr

Motosikleti
    Burgman AN400
    fevzi ustayı aradım fabrikaya sipariş etti. 2122762187 den irtibata geçebilirsin.
    Vedat, yardımın için teşekkürler. Geçen cuma balata değişti ve motor süper oldu.
    [B]GOKSUN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler