Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Allah rahmet eylesin..İnşaallah bu son olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    arkadaşlar biraz sohbet biraz muhabbet edelim.

bu akşam her zamanki starbucks ta saat 20 00

korlastan sonra sağda çiftehavuzlar starbucks..

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Dün Starbucksa gelip sürpriz yapayım dedim. Şirinevler deyim bu aralar ama motor yok, ulaşım sıkıntı. Yerini bilmiyorum, kuzene sordum, Çiftehavuzlar çok ters bir yerdeymiş. Haritadan da baktım öyle göründü gerçekten(2. köprünün üstü). Ama yanlış bakmışım, sonradan Çiftehavuzlar Starbucks diye aratınca buldum kolay yerdeymiş. İstanbul u bilmeyince böyle oluyor, sağlık olsun başka sefere artık.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    selam dostlar...tatildeydim yeni geldim ve çok geç haberim oldu.inanamıyorum yaa çok üzüldüm.sava şı bir gün birlikte yaptığımız gezide tanımıştım sessiz sakin bi arkadaşdı ve aklı başında kullanıyordu.çok üzüldüm yaa keşke olmasaydı allah rahmet eylesin.çok üzüldüm gerçekten yaaa

Motosikleti
    SWT
    Sorma emre Allah rhmet eylesin, hepimizin morali cok bozuldu. Yıkıldık duyduğumuzda:(
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

yavuzugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250

slmmmm

Merhaba arkadaşlar aranıza yenı katıldım.. bende içimdeki motor sevgısını bu zamana kadar bastırdım.. ama eşimle birlikte ıkımızın ortak kararı artık bir motor almak (bu arada onuda benı destekledıgı ıcın cok sevıyorum) suzukı burgman modelı ıstıyorum tabıkı fıyatlar bellı 0 alamıyacagım bunu ıcın 2 elını dusunuyorum
    2004 2005 model.. nasıl sızınde fıkırlerınıze ıhtıyacım var.. acaba sorun cıkartırmı cok saglam motor olduklarını duymustum yardımlarınızı ve yorumlarınızı beklıyorum...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Merhaba hoşgeldiniz. Burgman çok keyifli ve sorunsuz bir motor. Ama 2. el olarak alacaksanız bazı şeylere tabiki dikkat etmekte fayda var. Alacağınız motor 20bin km civarlarında ise debriyaj balatasının ve kayışının değişip değişmediğini sorun, değişmediyse ekstra masraf çıkaracaktır. Yeni değiştiyse bir 20 bin daha sorunsuz gider. Burgman azda olsa yağ yakan bir motor, düzenli olarak yağ eklenip eklenmediğini sorun. Siz de aldığınızda dikkat edin, 1000 km de bir mutlaka yağ seviyesini kontrol edin. Son olarak acele etmeyin, almadan önce motoru bilen bir servise mutlaka gösterin. Şimdiden hayırlı olsun.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    arkadaşlar
    temiz bir makina arıyorum. 2005 ve üstü 10000 km civarı tercihimdir. bütçem çok geniş değil, 6500 civarı nakit alacağım satmayı düşünen var ise pm ile ulaşabilir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    AN400
    kardeş 6500 tl ye 2005 model ve üstü bide 10000 de temiz burgman biraz zor bulursun.

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar
    temiz bir makina arıyorum. 2005 ve üstü 10000 km civarı tercihimdir. bütçem çok geniş değil, 6500 civarı nakit alacağım satmayı düşünen var ise pm ile ulaşabilir.
    Benim makineyi satıyorum 2005 model, 35.000 km'de ama motorda 3-4 ay önce piston değişti, aslında değişmese de olurdu , herhangi bir kilitleme yada başka bir sorun olmadı benim biraz pimpirikli olmamdan , motorun biraz sesli çalışmasından değiştiridim. Şu anda motor gerçekten çok iyi durumda , değiştiğinden beri gram yağ eksiltmedi . Kazasız ,sadece sağ granajında küçük çizikler var onlarıda haftaya boyatmayı düşünüyorum. Lastikler iyi durumda, arka fren balatası ve yag filtresi yine 3 ay önce değişti. İhtiyaçtan olmasa kesinlikle satmayacağım bir motor daha 3 ay evvel 1500 tl kadar masraf yaptım..
    05 Suzuki Burgman 400

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    @sez16 bu işler kısmet işi üstad ne olacağğı belli olmaz. olursa olur olmazsa hayırlısı.

@zetzetto merhaba sağa sola gitmeyi ve motor kullanmayı sevdiğimden dolayı aşırı km yapıyorum bu yüzden düşük km li sorunsuz bir motoe lazım. son motorumu 46.ooo de sattım o yüzden 35.000 bana çok ilgin için teşekkür ederim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Burgman AN 650 ABS
    selam arkadaşlar..
    burgmancılar toplanmış buraya ne güzel..
    inşallah hepinizle tanışmak mümkün olur. ben anadolu yakasında üsküdar çengelköy civarındayım.
    saygılar.
    Burgman AN650 ABS Executive

KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR!!

Motosikleti
    AN400

bol sams

meharis kısmetin bol olsun dostum ALLAH gönlüne göre versin

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 2007

Hava filtresi

Herkese merhaba...
    4000 km civarında 2007 K7 bir burgmanım var...
    su an evden ise isden eve gidip gelebiliyorum ancak..
    bi sorunum var...her 1200 km de bir hava filtresi kirleniyor...
    güzergahım cok kirli bir yol değil...Bahçelievler yeşilköy arası..genelde sahil yolunu kullanıyorum....
    motor 100 den yukarı cıkmamaya baslıyor...sonuna kadar gaz acarsam kesildiğini hissediyorum...
    aldıgım yere götürüyorum hava filtresi kirlenmiş diyolar...temizliyolar.. düzeliyor
    bu kadar sık kirlenir mi hava filtresi?
    cevaplarınız için teşekkürler

Motosikleti
    suzuki V-storm
    arkadaslar,bir cogunuz benden cok daha eski motorcusunuz,burgmancısınız..lutfen cok dikkatli olalım,asırı hız yapmayalım,motorlarımızı keyifle kullanalım,stresle,sinirle degil..
    izmir deyim tanıdıgım bir dostum,musterim 20 gundur yogun bakımda,ailesi esi cocugu dualar ediyorlar,bugun savas ı da sizden duydum,allah sifa bekleyenlere sifa,savas a da huzur versin huzur icinde olsun kardesimiz..
    lutfen cok dikkat arkadaslar..sakası,telafisi yok..!!!

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Alıntı WALHALLA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba...
    4000 km civarında 2007 K7 bir burgmanım var...
    su an evden ise isden eve gidip gelebiliyorum ancak..
    bi sorunum var...her 1200 km de bir hava filtresi kirleniyor...
    güzergahım cok kirli bir yol değil...Bahçelievler yeşilköy arası..genelde sahil yolunu kullanıyorum....
    motor 100 den yukarı cıkmamaya baslıyor...sonuna kadar gaz acarsam kesildiğini hissediyorum...
    aldıgım yere götürüyorum hava filtresi kirlenmiş diyolar...temizliyolar.. düzeliyor
    bu kadar sık kirlenir mi hava filtresi?
    cevaplarınız için teşekkürler
    k7 dahil tum burgman kasalarını kullandım.Boyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.Hatta 1 gunde 1000 km yapmıstım burgman k7 ıle IST-bodrum marmarıs
    bu tip bir problemı ılk defa duyuyorum.
    1000 6000 12000 18000 dıye bakımlar gıder
    ve her seferınde degısım gerekmez.
    Bana garıp geldı.kac devirde kalkıyor motor.Farklı bır prolem varmıs gıbı gelıyor bana..
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Burgman AN 650 ABS
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k7 dahil tum burgman kasalarını kullandım.Boyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.Hatta 1 gunde 1000 km yapmıstım burgman k7 ıle IST-bodrum marmarıs
    bu tip bir problemı ılk defa duyuyorum.
    1000 6000 12000 18000 dıye bakımlar gıder
    ve her seferınde degısım gerekmez.
    Bana garıp geldı.kac devirde kalkıyor motor.Farklı bır prolem varmıs gıbı gelıyor bana..

kesin abicim.. başka bir arızası vardır.. ben de ilk defa duydumm ..
    gaz kesilmesinin sebebii belki pislik gelmesindendir diye düşünüyorum.
    en iyisi makineyi götürdüğünüz yeri değiştirip başka bir ustaya baktırmanız.
    Burgman AN650 ABS Executive

KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR!!

Motosikleti
    AN400

excellium "a

şu anda burgman an 400 kullanıcısyım bundan önceki motorum daelim s250 idi ve o motorda ben senin yaşadığın problemi yaşıyordum motor giderken bir anda gaz kesiyordu bursada götürdüğüm tamirci; dışarı atılan yağ tahliye borusunun tıpalı olduğu ve bunun tıpasının kapalı olduğundan dolayı oraya gelen atık yağlar oradan hava filitresini yağlıyormuş motor rahat hava alamadığı için bu tarz olaylar yaşandığını söyledi tıpayı açtı ve bir daha bu tarz sorun hiç yaşamadım. burgmanlarda böylemidir bilmem ama en azından fikir oluştursun diye yazdım sana.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:18 PM ----------

Acil Yardım
    arkadaşlar motorumun (burgman an 400 ) eksozu çok ses çıkarıyor tamirciye gösterdim acaba bi yerden kaçırıyormu diye yok dediler kaçırmıyor, acaba içi falan mı dağıldı bu problemi nasıl çözebilirim bu egzozun tamiratı olabilirmi?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 2007

tesekkür...

tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler
    dikkate alıcam.......

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı sez16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Acil Yardım
    arkadaşlar motorumun (burgman an 400 ) eksozu çok ses çıkarıyor tamirciye gösterdim acaba bi yerden kaçırıyormu diye yok dediler kaçırmıyor, acaba içi falan mı dağıldı bu problemi nasıl çözebilirim bu egzozun tamiratı olabilirmi?
    Eski bir Burgmancı arkadaşında (kolpa) başına gelmişti. Hatırladığım kadarıyla sorunu şöyleydi: Egzoz içindeki katalitik konvertörün kaynak noktalarından atması sonucu egzozu çok ses yapıyordu. Bir egzozcuya götürüp egzozun içini açtırmış ve tekrar kaynakları yapıldıktan sonra egzoz eski haline dönmüştü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler