Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    Alıntı kurzweil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 düşünüyorum, sollamalarda yeterli midir? Arkadaki kamyon sıkıştırınca öndeki kamyonu sollayabilir miyim? Stabilitesi nasıldır? Artistik kullanım tarzım yok ama acil durumda bazı atraksiyonlar gerekebiliyor. ABS takılabiliyor mu? 650 lik abisinden daha mı büyük gözüküyor? Yatma durumu nasıl? (acil durumda tabi) Bu motorun lastiklerini level2 (cix enduro ile cross deseni arası) enduro deseniyle değiştirebilir miyim? Güç arttırıcı birşeyler uygulanabiliyor mu? Uzun yolda nasıl? Sağolun...
    amma döktürmüşsün be kardeş

bu konuda ben kelimelerle yardımcı olamayacağım eminimki deniz arkadaşım sana bu konu yu dallı budaklı olarak anlatacaktır...
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Burgman 400 düşünüyorum, sollamalarda yeterli midir? Arkadaki kamyon sıkıştırınca öndeki kamyonu sollayabilir miyim? Stabilitesi nasıldır? Artistik kullanım tarzım yok ama acil durumda bazı atraksiyonlar gerekebiliyor. ABS takılabiliyor mu? 650 lik abisinden daha mı büyük gözüküyor? Yatma durumu nasıl? (acil durumda tabi) Bu motorun lastiklerini level2 (cix enduro ile cross deseni arası) enduro deseniyle değiştirebilir miyim? Güç arttırıcı birşeyler uygulanabiliyor mu? Uzun yolda nasıl? Sağolun...
    Sorduğun soruların cevaplarının tümü bu topicde zaten var
    Burgman almayı düşnüyorsan bu topicdeki msgları incelemeni tavsiye ederim
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Burgman alınca kamyonlara pek bulaşmıyorsun 90km/h le araba giderken gazı kapatıp önüne rahatça geçebiliyorsun. Stabilite derken asfaltmı, ıslakmı yada yüksek süratmi o yüzden ucu açık bir soru ama şöyle örnekleyim bu güne kadar kullanımında ufak bir sıkıntı yaşamadım. Viraj da ise alışınca sıkıntı yaşamıyorsun. Hızlanması scooter için çok etkileyici. ABS takılabilir ancak bir çok revizyon yapmak gerekli buna bağlı olarak olayın maddi boyutu bir hayli yükselir. Burgman kullanım alanı olarak asfaltın dışında bir kullanıma kesinlikle uygun değildir o yüzden üstündeki lastikler race performansına yakındır ve desenleri ve yanak aynı mantık için tasarlanmıştır. cross- enduro desen bulabilirsin ancak yol tutuşun çok değişeceği kanısındayım Burgman virajda lastiğin yan tarafını bir hayli kullanıyor. Güç arttırıcı derken Turbo koymayı düşünüyorsan tek silindirle uğraşma derim ancak Malossi varyötör kiti, kevlar kayış, Malossi balata koyulduğunda gayet yeterli oluyor. Uzun yolda asfaltta rakip tanımam tek rakipleri anca Touring'ler olur Pan Eurepean, GW, BMW K serileri

Vedat'çım sen bugünden evde bir kavga çıkar yarın öyle gelebilirsin gibime geliyor

Serhat benim adım Deniz ben istedimmi gelirim. Cuma akşamı içinse ben Cuma günü eve getiririm senle buluşuruz beraber gideriz yada yarın akşama doğru benim işyerine gel beraber 2 motor gideriz hangisi uygun senin için haber ver bana

Mustafa, güzel düşüncelerin için saol kardeşim bahsettiğimiz Starbucks Korlas'ın önünden Kadıköy yönünde giderken 150mt ilerde sağda

Benide yazın arkadaşlar şimdilik gelebiliyorum gibi görünüyor )
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    1-vedatarpacı
    2-tarikiko
    3-erkane
    4-alinazik
    5-duffy
    6-creative x
    7-necmi abi
    8-mehdiiii

kolpa senide yazayım mııı??

biliyorsunuz arkadaşlar bizi evde son sözü hep ben söylerim

Motosikleti
    SWT
    Hey hey heyyy burgmana binenlerde tam taşfırın oluyormuş, cuma günü ak fırın kara fırın çıkacak ortaya
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    valla çok isterim aslında uamrım bi gün denkgelir böyle bir buluşma.
    izmirde kendimi çok yalnız hissediyorım
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    arkadaşlar bu akşam toplantıya geç kalmayın saat 22.00 ye kadar izin alabildim. 20.00 de gayrısız içtima var ona göre..

Motosikleti
    MAJESTY 400
    ben sabaha kadar sizleyim ama görüyorum ki bazı arkadaşların izni 22.00ye kadarmış
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sabaha kadar sizleyim ama görüyorum ki bazı arkadaşların izni 22.00ye kadarmış
    ölüyorum uykusuzluktan..
    ama güzeldi ne yalan söyleyeyim. adam bayaa cefa çekiyormuş valla her kahve toplantısına taa floryadan gelerek bundan sonra erkanın kahvelerini sırayla biz ısmarlıyoruz arkadaşlar valla yazmaya bile mecalim yok. işte resimler.

mustafacım motorun tekrardan hayırlı olsun. kazasız belasız kullanırsın inşallah.

Motosikleti
    SWT
    Katılan bütün arkadaşlara teşekkürler, çok güzel bir akşam geçirdik..
    Bundan sonra Erkanın kahvelerini ceza olarak Vedat ısmarlıcak.. Sebeb: Grup sürüşüne uymaması
    Vedatcım seninkileride ben ısmarlarım
    İnsan bu kadar mı gaza gelir Resimler için teşekkürler
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılan bütün arkadaşlara teşekkürler, çok güzel bir akşam geçirdik..
    Bundan sonra Erkanın kahvelerini ceza olarak Vedat ısmarlıcak.. Sebeb: Grup sürüşüne uymaması
    Vedatcım seninkileride ben ısmarlarım
    İnsan bu kadar mı gaza gelir Resimler için teşekkürler

ya kardeş sanırım önceki hayatımda gp pilotu gibi bişeydim ben ya bilmiyorum işte ALLAH vergisi bir yeteneğim var. ALLAH korusun bu arada

şaka bir yana kendimi frenlemem lazım bunu biliyorum.

sana da bu akşam için kolay gelsin diyorum...

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    selam

güzel bi akşam buluşması gece yarısı sona erdi çok güzeldi herkese teşekkürler..

bu arada an650 nin yakıt olayı ortalama 80-120 km/h değişken süratte 4,6 lt yaktı buda iyi bir sonuç diye düşünüyorum 115 kilometrelik (15 km si şehiriçi trafiğinde )bu mini gezide bunuda test etmiş oldum iyi oldu bu sonuca göre...

4,6 lt X 3,22 ytl = 14,812 / 100 = 0,14812 ykr çok iyi bir sonuç
    buda demek oluyorki 15 lt (olan depo kapasitesi) X 3,22 =48,30 ytl ye doluyor buna göre

48,30 ytl / 14,812 = 326 km yol yapıyor anlamına geliyor...
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı alinazik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam

güzel bi akşam buluşması gece yarısı sona erdi çok güzeldi herkese teşekkürler..

bu arada an650 nin yakıt olayı ortalama 80-120 km/h değişken süratte 4,6 lt yaktı buda iyi bir sonuç diye düşünüyorum 115 kilometrelik (15 km si şehiriçi trafiğinde )bu mini gezide bunuda test etmiş oldum iyi oldu bu sonuca göre...

4,6 lt X 3,22 ytl = 14,812 / 100 = 0,14812 ykr çok iyi bir sonuç
    buda demek oluyorki 15 lt (olan depo kapasitesi) X 3,22 =48,30 ytl ye doluyor buna göre

48,30 ytl / 14,812 = 326 km yol yapıyor anlamına geliyor...
    Bir depo ile hem son kademe hemde benzin ışığı birlikte yandığında 220 km yapıyor. Hadı sehir dışında 260 yaksın.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Benim bir sorum olacak:
    Debriyaj balatası, arka fren balatası ve kayış değişimi ne kadara patlar?
    Daha önce değiştirenler var biliyorum herhalde bu soruya cevap bulurum.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    arka fren balatasını 60ytl ye aldıım ferodo marka standart tip.
    ama sinterlenmiş balata takmak isterser 100ytl fln sanırım.
    debriyaj balatası için debriyaj tasını söktükten sonra balta çok fazla yıpranmamış ise hem balataları hemde tasın içini balata spreyi ile temizleyip hafif zımparalamanı öneririm. kayış konusunda fikrim yok ama 200ytl den aşşağı olcağını hiç zannetmiyorum. e-bay den 100$ civarına kevlar kayışda alabilirsin.
    (\__/)
    (")_(")*

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Buluşmalarınıza imrenmemek elde değil ama hiç şöle topluca uzun mesafeli bir gezi görmedik. Sanacaklar ki bu Burgmanla uzun gezi yapılmıyor

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren balatasını 60ytl ye aldıım ferodo marka standart tip.
    ama sinterlenmiş balata takmak isterser 100ytl fln sanırım.
    debriyaj balatası için debriyaj tasını söktükten sonra balta çok fazla yıpranmamış ise hem balataları hemde tasın içini balata spreyi ile temizleyip hafif zımparalamanı öneririm. kayış konusunda fikrim yok ama 200ytl den aşşağı olcağını hiç zannetmiyorum. e-bay den 100$ civarına kevlar kayışda alabilirsin.
    Evet, sanırım kayış 200'ün üzerinde. Yalnız forumda bu kayışı değiştireni duymadım. Hiç mi 24000'i geçen yok yoksa pahalı olduğundan mı? Benimkinin muhafazayı söküp kayışın genişliğini ölçtüm. Servis limitine çok yakın durumda (1-2 mm kadar). O nedenle değiştireyim diyorum.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Şu buluşmaları bir yakalayabilsem ne kadar mesut olucam aahh aahh
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    limitine kadar kullanmanda bi sakınca olcağını sanmıyorum. ama mutlaka motorun gaza olan tepkisi yeni kayış kadar iyi olmayacaktır. kayışın incelmesi hızlanma, son hız, yakıt yüketimi gibi şeyleri etkiliyor ama bunlarda seni rahatsız eden bir durum yoksa kayışı servis limitine kadar kullanmanda bi sakınca yok. eski bi kayış bi gün yolda bırakabilir ama motora herhangi bir zararı olmaz..
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Kayış 210ytl Korlas'ta Eskiyen kayış hızlanmayı arttırıyor ama son hızı düşürüyor bunu tatmak da ayrı zevk yahu
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    arkadaslar ben su anda servise geldim.Oguzun motorunu getirdim.Ama fevzi ustanın servisini zor buldum.bu anlamda benim gibi zor bulma ihtimali olan arkadaslar için acık adresi yazıyorum.

Yücel motor
    ataturk oto sanayi sitesi 2. kısım 27. sok no 1100 maslak
    0212 276 2187 0532 2676692 (sarıyer borekcisinin ust katı)
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler