Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Aynen öyle...

Dümdüz boru bir dandik krom bitti işte...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    egsozdan konu açılmışken yarın cobra gökgürültüsü orkestrasını motora takacam..

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Burada mühim olan iş ahlakıdır bana göre.
    Demek ki neymiş orijinalindn şaşmamak gerekirmiş.

bu arada sevgili dostlar abiler bugün 2 kişi hypercharger denilen hava filtresi kapaklarından sipariş verdik haberiniz olsun sistem tamamen mekanik olup gazı açınca butterfly (kelebek) denen kapaklar açılıp hava girişini kolaylaştırıyor eski ameirkan arabalarında görmüşünüzdür

ne olduğunu merak edenler için
    http://www.youtube.com/watch?v=GaSYCSSIMuk
    http://www.kuryakyn.com/category.asp...n=Air+Cleaners

Motosikleti
    oldukça eski bir yöntemdir bu..1965-75 model altı silindir yada fındık sekiz tabir edilen büyük motorlularda kullandık böyle şeyler..
    motorda şık olur sanırım. bunun ötesinde bir katkısı olmaz herhalde.fiyatı ne kadar bunun..

abi sitede 4-5 beygir farkettirdiğini söylüyor ama şu bir gerçekki gazlama yapıldığı zman kapaklar açılıp hava arttığı için motor çok daha rahatlıyor yani bana kalırsa görünüş kötü ama performans iyi mototaldan 2 kişi olduğumuz için 340$ a hallettik tabi içinede K&N olacak yani hem hava filtresi hemde hava filtresi kapağı
    saygılarımla

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Bende sürücü sisy bar arıyorum uzun yolda belime ağrı giriyor ama orjinal birşey bulamadım. Bulduğumda çok pahalı 450 YTL değer mi bu fiata tartışılır ama.yaylı katlanabilir ve ayarlı.sağlık daha önemli de.

Motosikleti
    fiyatlar uçurtma her aksesuarda olduğu gibi..
    bu motor üzerine konabilecek gerekli aksesuarların toplamı iyi kalitede düşük hacimli bir motor daha alır..
    sürücü sisy barıda rahat bir kullanım sağlayacaktır muhtemelen.. ben bir iki kez sırt çantası ile artçıma yaslanmıştım.
    gayet rahat olmuştu..

Motosikleti
    HONDA TRANSALP XL 650 V - 2007
    Alıntı tüzemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sürücü sisy bar arıyorum uzun yolda belime ağrı giriyor ama orjinal birşey bulamadım. Bulduğumda çok pahalı 450 YTL değer mi bu fiata tartışılır ama.yaylı katlanabilir ve ayarlı.sağlık daha önemli de.
    -----
    sürücü sisy bar benim için de büyük ihtiyaç, hatta tüzemenle bu konuda daha öncede görüşmüştük. bu konuda bilgisi olan var mı acaba ?
    Kafamdaki bir diğer alternatifte seleyi değişirmek. Türkiyede shadow için sele bulabilir miyiz ?

Motosikleti
    cumartesi günü egsozumu taktım yeniden..

orijinal egsozların manifolt bağlantı noktasında kullanılmış olan arada flanş gibi görevi olan kelepçeye benzer iki adet parçayı ben takmadım.sanırım orijinal egsozlarda kullanılması gereken bir parça.
    egsoz değişimi yapanlar bilecektir.bahsettiğim parçaları sizde orijinal egsoztamı bıraktınız yoksa bunları kullandınızmı?

abi hayırlı uğurlu olsun, artık zevkin 2 kat artacaktır :D
    bahsettiğin parça bende de orjinal egsozda kaldı kullanmadım.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Güle güle kullan Kaldera :-) Kulakların bayram etsin :-)

Motosikleti
    bu egsozu kendileri takıp arada bir değiştirmek isteyenlere oynar başlı uzun kol ve lokma takımları gerekir..
    bende her türlü takım taklavat olduğu için sorun değil ama egsozu söküp takarken farkettimki başka anahtarlarla uğraşılırsa ciddi zararlar olabilir..

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar benim bir sorum var;

Bugün Shadowa benzin alırken garip birşey oldu..

Motor ayakğına dayalı iken depoyu fulledim adam bezin pompalamayı kesince seviye biraz azaldı, tekrar tepeleme doldurdu, pompayı çekince seviye tekrar biraz azaldı,bu böyle 3-4 kere devam etti....

Sonra farkettim ki benzin tahliye borusundan benzin atıyor.

Doldurmayı hemen kestik fakat uzun bir süre benin tahliye borusundan benzin kusmaya devam etti...

Bunun sebebi neden olabilir bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirm...

Motosikleti
    bahsettiğiniz olay honda başta olmak üzere bir çok markada vardır.
    tamamen normal bir durumdur.benzinin yüksek basınçla gelmesinin ve motor yatık iken olması dolayısı ile amaç bir nevi boğulmayı by pass etmek içindir.
    benzini yavaş doldurun musluğu kapalı konumda iken bir süre çalıştırın daha sonra musluğu açın...
    adı üzerinde tahliye hortumu,sistemin korunması için öncelikli acil tahliye
    geçenlerde bizim opet istasyonda yakıt alan bayan motorcu bu durumdan dolayı panik olmuştu..
    onada yardımcı olmuştum

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    Arkadaşlar selam, 10000 ytl'ye 2005 model 12000 km'de bi tane shadow buldum, gittim gördüm beğendim gibi bide keeway superlight'ımı devamlı götürdüm ustamı bi götüreceğim oda tamamdır derse almayı düşünüyorum, şimdiye kadar bulduğum fiyat km model oranındaki en uygun cihaz diyebilirim, ne dersiniz fiyat makulmudur? özellikle kontrol etmem gereken bi noktası varmıdır...
    34 EID 02

NakturK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun yetkili servis cevizli konşuk motordan national cycle swichblade amerikan malı öncam alıp montajını yaptık.
    bu camın diğer kappa ve givi marka camlardan farkı sök tak yapılabilmesi.iki yılgarantili.
    4 saniye içinde çıkarıp takabiliyosunuz.istemediğiniz zamanlarda kullanmamanız için güzel çözüm üretmişler. fiyatı 300 dolar. % 5 iskonto uygulandı kredi kartı tek çekime.. sök tak olabilmesinin herhangi bir sorun çıkarma ihtimali yok.çıkarmak isterken dahi güç sarfedilmesi gerekiyor.
    Bu camı Ankara'da bulabileceğimiz bir yer bilen var mıdır ? yada bu konşuk motor Ankara'ya yollar mı ? (National'dan anladığım takmasın çok zor değil gibi)

tşk.

Motosikleti
    dragstar 650 & shadow 750
    Alıntı bonzai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, 10000 ytl'ye 2005 model 12000 km'de bi tane shadow buldum, gittim gördüm beğendim gibi bide keeway superlight'ımı devamlı götürdüm ustamı bi götüreceğim oda tamamdır derse almayı düşünüyorum, şimdiye kadar bulduğum fiyat km model oranındaki en uygun cihaz diyebilirim, ne dersiniz fiyat makulmudur? özellikle kontrol etmem gereken bi noktası varmıdır...
    ben de bir süredir araştırıyorum, 2005 10binde 10000-11000 arası fiyat veriyorlar, temiz makine için makul bir fiyat..

Motosikleti
    Alıntı bonzai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12000 km ikinci el için oldukça düşük bile sayılır.
    motorda herhangi bir kaza durumuda yoksa,ustanızda onay verirse sorun yaşamazsınız.
    geçmişte buna benzer bir soruya

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ön ve arka ayak peglerini iyice kontrol edin.özellikle ön ayak pegleri çok aşınmış ise mevcut km si ile orantılayın.eğer km düşük ayak pegleri çok aşınmış erimiş ise km ile oynanmış düşürülmüş ihtimali vardır.

eğer ayak pegleri yenilenmiş ise yine aynı ihtimale ek olarak kaza yapmış olasılığıda vardır.

tüm bunlara ek olarak selenin depoya en yakın kısmınıda iyice inceleyin.sele depoya çok temas etmiş boyası üzerinde izler bırakmış ise yine km ile aynı mantıkta orantılayın.
    diye yanıtlamışım..sizin içinde geçerli olabilir belki..

Alıntı NakturK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu camı Ankara'da bulabileceğimiz bir yer bilen var mıdır ? yada bu konşuk motor Ankara'ya yollar mı ? (National'dan anladığım takmasın çok zor değil gibi)

tşk.
    gönderirler sorun olmaz ..
    honda konşuk motor
    yunus şen aksesuar sorumlusu
    tel:0216 441 29 29
    bende ön camı tavsiye edenlerdenim. camla camsızın arasındaki konforu yaşamalısınız derim kısaca. bu camın en büyük özelliği 4 saniye de sök-tak yapılabiliyor.gerekmediğini düşündüğünüz zamanlar için ideal..

bu arada 3 mayıs cumartesi günü abantta bazı arkadaşlar toplanıyoruz..cadırda kalacak olanlarda var.
    ama biz 3-5 kişi mudurnudaki bu 250 yıllık http://www.mudurnukonaklari.com/ hacı abdullahlar konağını tercih edip rezerv yaptık..düşünen varsa gelebilir..

Alıntı NakturK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tşk.
    ulusan motor bildiğim kadarı ile national cycle getiriyor oraya sorarsanız size yardımcı olurlar sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler