Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar bende bi soru sorayım benim motorun son zamanlarda vitesi çok sertleşti örneğin durduğum zaman vitesi boşa atamıyorum vites birde iken boşa atmaya çalışıyorum ikiye geçiyor yada ikide iken boşa atmaya çalışıyorum bire geçiyor ve de çok sert davranıyorum geçmiyor

Motor hareket halinde iken sıkın olmuyor
    Yağdandır belki dedim yağı değiştirdim gene olmadı power 1 yağ kullaniyorum

Son alarak debriyaj teli eskimiş biraz sonuna kadar sıkılı yinede tam ayırmıyor sanki ondan olabilirmi? Şimdiden tşkr.
    Slm Arkadaşlar bugün yeni debriyaj teli aldım taktım gerdirme yerinden sonuna kadar gerdirdim ancak oldu olmadı gibi bişey, yarın öbürgün gevşerse gerdirecek yeri kalmadı5-6 ay önce debriyaj balatası değiştirdin ogunden beri bi değişti gevşedi falan acaba serviste bir hatamı yaptılar balatayı degistirirken

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 3 yıl oldu daha debriyajı ayarlamadım orjinal haliyle duruyor debriyaj balatanda sorun olabilir o zaman

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 3 yıl oldu daha debriyajı ayarlamadım orjinal haliyle duruyor debriyaj balatanda sorun olabilir o zaman
    Debriyaj balatasına 60 TL. Çil çil para saydım cg lerin balatasini 8 tl onu takalim dediler yok dedik kabadayı gibi

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Debriyaj balatasına 60 TL. Çil çil para saydım cg lerin balatasini 8 tl onu takalim dediler yok dedik kabadayı gibi
    orjinal takmak her zaman kazandırır.. en güzeli de kafan rahat olur.. bence bilen birine göster 2 dkda ayarlancak bişeydir.. bazen kafaya çok takıyoruz yöntemini bilmediğimiz için..

Ne güzel sayfa canlandı bi kaç gündür.. seviniyorum böyle oldukca.. ^^ işiniz düşmesede 2 kelam edin gelin şuraya
    indirect ve M.balibey bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal takmak her zaman kazandırır.. en güzeli de kafan rahat olur.. bence bilen birine göster 2 dkda ayarlancak bişeydir.. bazen kafaya çok takıyoruz yöntemini bilmediğimiz için..

Ne güzel sayfa canlandı bi kaç gündür.. seviniyorum böyle oldukca.. ^^ işiniz düşmesede 2 kelam edin gelin şuraya
    Haklisin aslında bende forumun canlı olmasını seviyorum ama son zamanlarda sadece işim düştüğü zaman yazıyorum buraya neyse artik internetim var evde daha çok yazarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Buarada arkadaşlar debriyajin sorununu çözdüm gerdirme yerindeki iki somunuda aynı tarafa aldım önceki halat kısa geliyordu orjinaldi ama koruma demirinin üstünden geçiyordu direksiyonu sağa kırınca iyice kırılıyordu ve çok yıpranmıştı oyüzden buda orijinal ama uzun, koruma demirinin altından geciyor3 çeşit orijinal halatı varmiş galiba bu son aldığım halat ilk çıkan apachelerinmiş galiba

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Merhabalar, 10 gündür motorumdan uzağım, 10 gün kadar daha da uzak olacağım.
    Bakalım gidince zor mu çalışacak yoksa kolay mı çalışacak?..

Video çekmemi ister misiniz?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 10 gündür motorumdan uzağım, 10 gün kadar daha da uzak olacağım.
    Bakalım gidince zor mu çalışacak yoksa kolay mı çalışacak?..

Video çekmemi ister misiniz?
    istersen çek ama jikle ile tek marşta çalışır :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Arkadaşlar 13 veya 14 model tvs apache kullanan birisi hayrına gidondaki rtr yazan kapağı kaldırıp fotosunu şu şekilde atabilir mi? Sanırım benim orada 4 tane civata eksik :S Çok rica ediyorum aldığım yere kanıt olarak sunacağım eksik ise.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Sa arkadasalr bana 2012 modelin arka jant lazım çıkma birde depo bulabilirmiyiz.

muhtemelen ayarında sorun vardır işi bilen birine gidersen sorunu düzeltebilir

Alıntı indirect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 13 veya 14 model tvs apache kullanan birisi hayrına gidondaki rtr yazan kapağı kaldırıp fotosunu şu şekilde atabilir mi? Sanırım benim orada 4 tane civata eksik :S Çok rica ediyorum aldığım yere kanıt olarak sunacağım eksik ise.
    http://i.hizliresim.com/081a8D.jpg
    o kırmızı ile işeretli yerlede bizim ya göstere ayakları var yada gösterge çerçevesinin sizinki farklı olduğundan orası boşta
    indirect bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen ayarında sorun vardır işi bilen birine gidersen sorunu düzeltebilir

o kırmızı ile işeretli yerlede bizim ya göstere ayakları var yada gösterge çerçevesinin sizinki farklı olduğundan orası boşta
    Normal yani boş olması? Teşekkür ederim

yakından incelemedim sizinkini ama fotodan gözüken kırık parça yok normal bence
    indirect bunu beğendi.

H.KURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson >mondial kn 150>kanuni tiger > rtr apachi
    merhaba arkadaşlar ben bir şey danışmak istiyorum 2012 model 30000 de bir tvs sahibiyim ve motordan garip garip traktör gibi ses gelmeye başladı özellikle devir arttıkca sanki subaplar vuruyor gibi durup dururken subap ayarı bozulup değişir mi bu normal bir durum mu ?. ben motoru aldıgımda 22 bindeydi bakımlarını aksatmadan ve erkence yapmaya çalıştım . bilen ve fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi .

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı H.KURT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben bir şey danışmak istiyorum 2012 model 30000 de bir tvs sahibiyim ve motordan garip garip traktör gibi ses gelmeye başladı özellikle devir arttıkca sanki subaplar vuruyor gibi durup dururken subap ayarı bozulup değişir mi bu normal bir durum mu ?. ben motoru aldıgımda 22 bindeydi bakımlarını aksatmadan ve erkence yapmaya çalıştım . bilen ve fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi .
    10bın km de yapılan motorda gördüm subap ayarı , 50 bınde hala yapılmamış olanda.. yani ayarı kaçtıysa yapılır o sorun değilde, sen bi servise baktır belki daha önemli belki daha önemsiz bişeydir ama başına iş açma durduk yere..

H.KURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson >mondial kn 150>kanuni tiger > rtr apachi
    mecburen öyle yapacağım da merak ettim bu durduk yere ayarı mı kaçar

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı H.KURT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mecburen öyle yapacağım da merak ettim bu durduk yere ayarı mı kaçar
    10bın km den sonra her bakımda kontrol ediyolar ses varsa ayar yapıyolar .. çokta önemli bişey değil , kaçıyo demekki ayar

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Belki kranktan güç alan bir parça bozulmuştur, mesela dinamo?

-------

Sübap ayarına sık sık baktırmak kötü mü olur acaba?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

-------

baktırmak derken ? ztn sesini dinleyip anlar usta.. nyıne bakıcak bunun bı zararı yok.. ayar yapılması gerekiyosa zaten yapılır..

-------

seste ve gidişte sorun yoksa elletme en iyi ihtimalle üst kapaktaki sübab kapaklarını yalama yaparlar onunda klavuzunu bulman zor olur

Motosikleti
    Apache RTR 150
    Arkadaşlar 2012 TVS Apache RTR 150 kullanıcısıyım. 12000km de motorum. Mesela 2. veya 3. viteste 4-5 bin devirde giderken gazı bıraktıgımda çatır çatır ses geliyor. Ancak 4 ve 5. viteslerde bu durumu yaşamıyorum. Debriyaj sıktıgımda da ufak bir şıngırtı duyuyorum acaba nedeni nedir ? Yağını 300 km önce castrol 10w40 ile değiştirdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler