Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-apachi-sitenin-en-ucuzu-kazasiz-belasiz-181006646/detay

ialana bakabilirmisiniz yorumlarınızı bekliyorum eğer kaçırılmıcak bi fırsatta gerekirse kredi çekmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600 F 2012 TVS Apache RTR 150
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, size lastik konusunda bir yazışmamı aynen kopyalıyorum;

"
    Merhaba, Köksal Beye lastik konusunda danışmak istiyorum.

Bende 2012 model TVS Apache var. Sizin sitede Metzeler ME22 öneriliyor fakat o lastik tubeless değil. O şekilde kullanan da var fakat risk almak istemiyorum.
    Yola en iyi tutunan lastik arıyorum, hem yazın, hem kışın.

Öne Pirelli MT75 (90/80-17)
    Arkaya Michelin Pilot Street (90/90-18)
    Almayı düşünüyorum. Bu iki lastik ile mesela kışın yağmurda, uzun yolda viraj dönerken kayar mı acaba?
    Yol tutuşunun çok iyi olmasını istiyorum.

Teşekkürler...
    "

"
    İyi günler Melikşah bey,
    Ön lastik asfalttaki suyu yarar, arka lastik ise bu yarılan suyu tahliye eder. Bu yüzden lastiklerinizin yağmurdda performanslı kullanmak istiyorsanız; aynı marka ve model, takım olması şarttır.
    Metzeler Me22 modeli, bilhassa yağmur performansıyla meşhurdur. Pilot street, yağmur kanallarının az olması sebebiyle, ıslak zemim performansı çok iyi değildir.
    Size tavsiyemiz http://www.motolastik.com/metzeler-m...2p-rf-pmu30243
    olacaktır.
    "

Başa döndük ve sanırım böyle kalacağız.
    Bende gecenlerde enesle gorustum me 22 kesin kararim ama tubeless olmayan samyerli olani takacam nasipse
    EneS_Turker bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Arkadaþlar, size lastik konusunda bir yazýþmamý aynen kopyalýyorum;

"
    Merhaba, Köksal Beye lastik konusunda danýþmak istiyorum.

Bende 2012 model TVS Apache var. Sizin sitede Metzeler ME22 öneriliyor fakat o lastik tubeless deðil. O þekilde kullanan da var fakat risk almak istemiyorum.
    Yola en iyi tutunan lastik arýyorum, hem yazýn, hem kýþýn.

Öne Pirelli MT75 (90/80-17)
    Arkaya Michelin Pilot Street (90/90-18)
    Almayý düþünüyorum. Bu iki lastik ile mesela kýþýn yaðmurda, uzun yolda viraj dönerken kayar mý acaba?
    Yol tutuþunun çok iyi olmasýný istiyorum.

Teþekkürler...
    "

"
    Ýyi günler Melikþah bey,
    Ön lastik asfalttaki suyu yarar, arka lastik ise bu yarýlan suyu tahliye eder. Bu yüzden lastiklerinizin yaðmurdda performanslý kullanmak istiyorsanýz; ayný marka ve model, takým olmasý þarttýr.
    Metzeler Me22 modeli, bilhassa yaðmur performansýyla meþhurdur. Pilot street, yaðmur kanallarýnýn az olmasý sebebiyle, ýslak zemim performansý çok iyi deðildir.
    Size tavsiyemiz http://www.motolastik.com/metzeler-m...2p-rf-pmu30243
    olacaktýr.
    "

Baþa döndük ve sanýrým böyle kalacaðýz.

Ferhat abiylede konustum..metzeler al akln yolu bir lastik guven veriyor ve cok kalin ..oyle ic lastk sorun cikarcak gibi degil..motora kalip katiyor ve sana tavsiyem benim tubeless ama sen ic lastikli kullan.. tubeless tam uygyn olmadigi icin lastk yanaklari tam oturmuyor ufacik kaymalar oluyo ama bu direksiyonda hafif sallamalar yapiyor..bide arkada canta varsa sikinti yasayabilirsin.. virajlarda flnda panik yapmana sebep olur.. ic lastkle gonul rahatligiyla kullanilcak bi lastik metzeller..fazla dusunmeye gerek yok yani..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Peki iç lastiği, lastik ile beraber geliyor mu yoksa ayrı mı almak gerekiyor?
    Ayrı alacaksak, iç lastikte bilmek gereken bir durum var mı?

splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    arkadaşlar slm 11500 km olan motorum için istanbul civarında önere bileceginiz bir servis varmı biliyonuzki en önemli bakım aralığı gebzede oturuyorum işinin ehli bir servis varsa yonlendirirseniz sevinirim...

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı splex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm 11500 km olan motorum için istanbul civarında önere bileceginiz bir servis varmı biliyonuzki en önemli bakım aralığı gebzede oturuyorum işinin ehli bir servis varsa yonlendirirseniz sevinirim...
    Size uzak ama Avrupa yakası Sürat motoru tavsiye ederim.Kağıthane dere yolunda
    M.balibey ve EneS_Turker bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-apachi-sitenin-en-ucuzu-kazasiz-belasiz-181006646/detay

ialana bakabilirmisiniz yorumlarınızı bekliyorum eğer kaçırılmıcak bi fırsatta gerekirse kredi çekmeyi düşünüyorum
    muhtemelen 3500e bırakır uzaktan güzel duruyor ama yakından incelemek lazım öndeki fotoda çok güzel durmuş

bildiğim ayrı alındığı ve onunda ebatları olduğu

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    [QUOTE=M.balibey;3450978]muhtemelen 3500e bırakır uzaktan güzel duruyor ama yakından incelemek lazım öndeki fotoda çok güzel durmuş

kapora almış nasip değilmiş

Motosikleti

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

bildiğim ayrı alındığı ve onunda ebatları olduğu

Peki, şuan üstündeki orijinal iç lastiği kullanabiliyor muyuz?
    Eğer olursa, iyi mi olur, kötü mü olur?

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    [QUOTE=t.madde;3451003]
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen 3500e bırakır uzaktan güzel duruyor ama yakından incelemek lazım öndeki fotoda çok güzel durmuş

kapora almış nasip değilmiş

onun 2 günde satılmadığı sürpriz olmuş zaten

aldığın ebatları aynıysa olur tabi

Motosikleti
    3.00-17 ve 3.50-18
    Bu da sanırım orijinal ölçülere denk geliyor.

Motosikleti
    Honda CBR 600 F 2012 TVS Apache RTR 150
    Su hafta sonu tvs etkinligi ile ilgili yagmurdan dolayi ses cikmadi kimseden ama bayram sonrasi bi etkinlik icin formun ileri gelen uyelerinden on ayak olmalarini rica ediyorum

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Peki iç lastiði, lastik ile beraber geliyor mu yoksa ayrý mý almak gerekiyor?
    Ayrý alacaksak, iç lastikte bilmek gereken bir durum var mý?
    Orjinal ic lastik oluyor.. extra biseye gerek yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı ftürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su hafta sonu tvs etkinligi ile ilgili yagmurdan dolayi ses cikmadi kimseden ama bayram sonrasi bi etkinlik icin formun ileri gelen uyelerinden on ayak olmalarini rica ediyorum
    Ben memlekete dondum seninle konustugumuz gece apar topar.. anneannem vefat etti hala tokattayim.. yoksa illa ayarlardik biseyler.. bayramdan sonraki haftasonu mutlaka bakalim ayarlayalim biseyler ..
    M.balibey bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Genelde çoğu kişi dublex lastik kullanmayı tercih eder, siz sadece özellikle virajlarda emniyetli olması için mi iç lastikli tercih ediyorsunuz?
    Lastik patlaması gibi bir durumda tamir açısından nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz?
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Aslında ben de tubeless kullanmak istiyorum. Ama üstlerde bir arkadaş lastikler jantlardan biraz kayabiliyor deyince acaba iç lastikli mi kullansam diye düşündüm. Belki bir süre iç lastikli kullanıp sonra tubeless'e çeviririm diye düşündüm.
    Kararsızım yani.

Tubeless için sanırım çelik sibop gerekiyor. Onu nereden temin edebilirim? Kolay bulunur mu?

Aslında ben de tubeless kullanmak istiyorum. Ama üstlerde bir arkadaş lastikler jantlardan biraz kayabiliyor deyince acaba iç lastikli mi kullansam diye düşündüm. Belki bir süre iç lastikli kullanıp sonra tubeless'e çeviririm diye düşündüm.
    Kararsızım yani.

Tubeless için sanırım çelik sibop gerekiyor. Onu nereden temin edebilirim? Kolay bulunur mu?
    lastikçilerde varda illa çelik olamsı gerekmez zaten çelikte değiller araçlardaki gibi lastikte olabilir
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim.
    Sizler olmasaydınız kim bilir hangi yağı kullanıp, hangi lastiği alıyor olurdum. TVS Apache ile ilgili bu kadar bilgi, tecrübe bulamazdım.

-----------------------
    Metzeler ME22'yi iç lastikli, orijinal şeklinde mi kullanmamı önerirsiniz yoksa Tubeless olarak kullanmamı mı?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Çok teþekkür ederim.
    Sizler olmasaydýnýz kim bilir hangi yaðý kullanýp, hangi lastiði alýyor olurdum. TVS Apache ile ilgili bu kadar bilgi, tecrübe bulamazdým.

-----------------------
    Metzeler ME22'yi iç lastikli, orijinal þeklinde mi kullanmamý önerirsiniz yoksa Tubeless olarak kullanmamý mý?

Tubeless kullanmak istiyosan once gel benim motoru kullan anlarsin ne demek istedigimi..motorun dengesini hafif bozuyor..lastik tubelesse uygun degil..bende celik sibop var her lastikcide bulursun o kolay iş..ama metzeller alan ic lastikli kullansin..ben biraz ugrastim gidondaki sallamayi giderdim ama hala motor havada gibi gidiyor lastikler cok kalin tubeless olunca yaylaniyor motor.. patlayacak gibi degil hem metzeller.simdiye kadar duymadim ic lastik kullanmaz olaydim diyen metzeller kullanicisi..belki bende ic lastik alirim ilerde.. gerçi bu sekilde aliştim motora artik garip gelmiyo..islakta ve çakil zeminde güven veriyo motora kalip katiyo.. bayram sonu buluşalim arkadaşlar..20tl benzin 2 saat süreniz gider bişey kaybetmezsiniz ama dost kazanirsiniz..yillardir kardeşim gibi olan insanlar var gide gele..zira başka forumda böyle ilgi alaka ve güzel insanlar bulamazsiniz..
    M.balibey ve Apices bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tubeless kullanmak istiyosan once gel benim motoru kullan anlarsin ne demek istedigimi..motorun dengesini hafif bozuyor..lastik tubelesse uygun degil..bende celik sibop var her lastikcide bulursun o kolay iş..ama metzeller alan ic lastikli kullansin..ben biraz ugrastim gidondaki sallamayi giderdim ama hala motor havada gibi gidiyor lastikler cok kalin tubeless olunca yaylaniyor motor.. patlayacak gibi degil hem metzeller.simdiye kadar duymadim ic lastik kullanmaz olaydim diyen metzeller kullanicisi..belki bende ic lastik alirim ilerde.. gerçi bu sekilde aliştim motora artik garip gelmiyo..islakta ve çakil zeminde güven veriyo motora kalip katiyo.. bayram sonu buluşalim arkadaşlar..20tl benzin 2 saat süreniz gider bişey kaybetmezsiniz ama dost kazanirsiniz..yillardir kardeşim gibi olan insanlar var gide gele..zira başka forumda böyle ilgi alaka ve güzel insanlar bulamazsiniz..
    Enes ilk defa duyuyorum ya çok şaşırdım ben 20000 km'dir tubeless kullanıyorum.Bu arada motorum 25.000 km de ve orjinal lastiklerle birlikte 5.lastiğim çünkü bedevi şansı var bende hep lastiklerime birşeyler girip kullanılmaz hale geldi lastşklerim en son aldığım michelinde kocaman tahta girdi ya o yüzden hayatta iç lastikli kullanmam çünkü hep yolda kalırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler