Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    selam dostlar,

vaktiyle yaptığım depo yan grenajı led çalışmasını paylaşmak istedim.

malzemeler:

2 adet turuncu dipsiz park ampulu
    2 adet dipsiz ampul duyu
    lehim ve havya
    1 adet anahtar
    1 metre 0,75 kablo (daha farklı ebatlarda kabloda kullanılabilir)

öncelikle depo grenajlarını söküyoruz. grenajları iki adet civata tutuyor. eminim birçoğunuz yerlerini biliyorsunuzdur. grenajları söktükten sonra aşağıdaki gibi montaj yapacaksınız.

ben direkt olarak aküden hat çekip araya anahtar koydum. anahtarı ön kısıma yerleştirdim kimse görüp kurcalayamıyordu.direkt aküden aldığım için kontak kapalı iken de çalışıyordu. kısa süreli park ettiğim zamanlar ledleri açık bırakıyordum. akşamları çok tatlı bir görüntü oluyordu.

en büyük eksiklik montajlanmış fotoğrafı yok:( elimizdekilerle yetinelim
    M.balibey, ercan41, Apices ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar,

vaktiyle yaptığım depo yan grenajı led çalışmasını paylaşmak istedim.

malzemeler:

2 adet turuncu dipsiz park ampulu
    2 adet dipsiz ampul duyu
    lehim ve havya
    1 adet anahtar
    1 metre 0,75 kablo (daha farklı ebatlarda kabloda kullanılabilir)

öncelikle depo grenajlarını söküyoruz. grenajları iki adet civata tutuyor. eminim birçoğunuz yerlerini biliyorsunuzdur. grenajları söktükten sonra aşağıdaki gibi montaj yapacaksınız.

http://i60.tinypic.com/25s8sg0.png

ben direkt olarak aküden hat çekip araya anahtar koydum. anahtarı ön kısıma yerleştirdim kimse görüp kurcalayamıyordu.direkt aküden aldığım için kontak kapalı iken de çalışıyordu. kısa süreli park ettiğim zamanlar ledleri açık bırakıyordum. akşamları çok tatlı bir görüntü oluyordu.

http://i62.tinypic.com/2629phv.jpg

en büyük eksiklik montajlanmış fotoğrafı yok:( elimizdekilerle yetinelim
    bence çok harika olmuş en kısa zamanda bende yapmalıyım ama bence park lambasına bağlı olsa daha ii olur yani ben öyle yapmayı düşünüyorum
    ha bide biraz uzaktan çekilmiş bir kaç foto atsan ii olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

motorumda yaptığım bazı değişiklikleri sizinle paylaşmak istedim bakalım beğenecekmesiniz

http://www.motosiklet.net/forum/moto...k-istedim.html

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbi ayna yokmus. Hic fark etmedim ayna olmadigini motorda. Cok ilginc gercekden aynasiz arac mi kullanilir?
    bizim burdada apaçiler aynasız kullanıyo. Ayna bana göre motorun olmazsa olmazı
    M.balibey bunu beğendi.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    21 ledli hem çakar hem düz yanan park ampulü olurmu acaba büyük ihtimal patlatır. Ne zaman led park taktıysam hemen patladı

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar, benim motorun ön fren balatasından 0-20 km arası hızla giderken (fren tutmadan) gıy gıy gıy diye ses geliyor neden acaba balataya baktım hiçte bitmişe benzemiyor yani incelme falan yok

merhaba arkadaşlar.geçen yolda normal bi şekilde seyrederken benzin ışığı felan yanmadan benzin bi anda bitti ve motor stop etti.sonra yedek depoyla benzinliğe kadar gittim benzin aldım.bu benzin göstergesi ışığı yedek deponunda sonlarına geldiği zaman mı yanıyo.1 2 defa oldu bu olay.cevaplayabilirseniz sevinirim.bu arada motor yeni kasa rodaj dönemindeyim 400 km de.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar, benim motorun ön fren balatasından 0-20 km arası hızla giderken (fren tutmadan) gıy gıy gıy diye ses geliyor neden acaba balataya baktım hiçte bitmişe benzemiyor yani incelme falan yok
    Geçen gün orjinal ön fren balatası taktırdım şimdi düşük hızlarda 15-20 giderken takır tukur sesler geliyor. Servise gittim baktı söküldü temizlendi tekrar takıldı ama ses gene gelmeye başladı 400 km oldu taktıralı

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı ERDİNÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.geçen yolda normal bi şekilde seyrederken benzin ışığı felan yanmadan benzin bi anda bitti ve motor stop etti.sonra yedek depoyla benzinliğe kadar gittim benzin aldım.bu benzin göstergesi ışığı yedek deponunda sonlarına geldiği zaman mı yanıyo.1 2 defa oldu bu olay.cevaplayabilirseniz sevinirim.bu arada motor yeni kasa rodaj dönemindeyim 400 km de.
    yedek depoya geçtikten bi 50 km sonra yanıyor lamba. lambayı beklemeyin benzin için yolda kalabilirsiniz fazla gitmiyor lambadan sonra

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 ledli hem çakar hem düz yanan park ampulü olurmu acaba büyük ihtimal patlatır. Ne zaman led park taktıysam hemen patladı
    ben çinden sarı renk aldım amerikan park gibi oldu hemde sinyal almıştım oda ledli 6 aydır sorun çıkarmadı

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı ERDİNÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi burada okuyunca baktım hakikaten benzin lambası varmış motorda... bende de hiç yanmadı... deponun sonunda dijital seviye göstergesi yanıp sönüyo o kadar...

bu arada benzin lafı geçmişken bişey söyleyeyim arkadaşlar... geçen benzinim bitti ve yakındaki benzinliğe 50 metre falan kalmıştı... ben de nasıl olsa benzinliğe varırım deyip yedeğe almadan devam ettim... bir iki kere öksürdü motor sonra debriyaja basınca durdu ve son 10 metreyi motor çalışmaz halde gittim... pompanın önüne yanaştım 10 tl lik benzin aldım... sonra çalıştıramadım... marşa basıyorum basıyorum bişey yok... gaz veriyorum almıyo... benzini karbüratör tahliye hortumundan atıyo... bir iki kere ayak marşına bastım ki hiç güvenmeyin çok saçma bi ayak marşımız var hangi sipastik yaptıysa bastıktan sonra arka fren pivotuna sıkışıyo her seferinde eğiliğ kurtarmak gerekiyo bi halta yaramıyo yani... mecburen aldım vitesi ikiye bisiklet gezdiriyomuş gibi koşarak iki tur attırdım benzinliğin içinde motora da kendine geldi çalışmaya başladı... rezil oldum.. ter içinde kaldım... çok küfür ettim... 30 cm eğilip musluğu çevirmeye üşendim üşengeçliğimin kurbanı oldum... dikkat edin...

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Merhaba arkadaşlar.
    Cumartesi motoru bakıma götüreceğim fakat yağ konusunda doğru düzgün bir bilgi bulamıyorum.
    motosikletaksesuarlari.com'dan sipariş vereceğim, Cuma gün içinde yağın elimde olması gerekiyor.
    - Motosiklete Motul'ün hangi yağını almam gerekiyor? 7100 alacağım sanırım.
    - Ayrıca Adana-Mersin için yaz günlerinde 10w40 olur mu yoksa 15w50 mi alayım?

Ne zormuş uygun yağ bulmak, valla içim daraldı iyice... !

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi burada okuyunca baktım hakikaten benzin lambası varmış motorda... bende de hiç yanmadı... deponun sonunda dijital seviye göstergesi yanıp sönüyo o kadar...

bu arada benzin lafı geçmişken bişey söyleyeyim arkadaşlar... geçen benzinim bitti ve yakındaki benzinliğe 50 metre falan kalmıştı... ben de nasıl olsa benzinliğe varırım deyip yedeğe almadan devam ettim... bir iki kere öksürdü motor sonra debriyaja basınca durdu ve son 10 metreyi motor çalışmaz halde gittim... pompanın önüne yanaştım 10 tl lik benzin aldım... sonra çalıştıramadım... marşa basıyorum basıyorum bişey yok... gaz veriyorum almıyo... benzini karbüratör tahliye hortumundan atıyo... bir iki kere ayak marşına bastım ki hiç güvenmeyin çok saçma bi ayak marşımız var hangi sipastik yaptıysa bastıktan sonra arka fren pivotuna sıkışıyo her seferinde eğiliğ kurtarmak gerekiyo bi halta yaramıyo yani... mecburen aldım vitesi ikiye bisiklet gezdiriyomuş gibi koşarak iki tur attırdım benzinliğin içinde motora da kendine geldi çalışmaya başladı... rezil oldum.. ter içinde kaldım... çok küfür ettim... 30 cm eğilip musluğu çevirmeye üşendim üşengeçliğimin kurbanı oldum... dikkat edin...
    geçmiş olsunda sizin şamandıra sıkışmış karbüratöre hafif tıklarsanız düzelir birde hafa yapmış o havayı vakumla çekene kadar çalışmaz normaldir fakat ayak marşının frene sıkıştığını ilk sizden duydum beim akü 3 aydır pert görüntü olarak duruyor sadece göstergeleri aydınlatıyor fakat ben hep ayak marşıyla tek seferde hiçbir yere takılmadan çalıştırıyorum sizn marş çubuğu yamulmuş olmasın

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Cumartesi motoru bakıma götüreceğim fakat yağ konusunda doğru düzgün bir bilgi bulamıyorum.
    motosikletaksesuarlari.com'dan sipariş vereceğim, Cuma gün içinde yağın elimde olması gerekiyor.
    - Motosiklete Motul'ün hangi yağını almam gerekiyor? 7100 alacağım sanırım.
    - Ayrıca Adana-Mersin için yaz günlerinde 10w40 olur mu yoksa 15w50 mi alayım?

Ne zormuş uygun yağ bulmak, valla içim daraldı iyice... !

kardeşim full sentetik al numarasını bilmem viskozite olarakta sizin orası için yaz kış 15w50 uygundur daha kuzeye gelirsen yaz kış 10w50 kullanmak daha iyi oluyor illa motul demezsen castrol 10w50yide tavsiye ederim

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    10w50 olarak bunu buldum ama açıklamada (İngilizce olarak) çok silindirli motorlar için öneriliyor yazıyor sanırım.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...-1-Lt_415.html

Ne yapayım sizce?

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10w50 olarak bunu buldum ama açıklamada (İngilizce olarak) çok silindirli motorlar için öneriliyor yazıyor sanırım.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...-1-Lt_415.html

Ne yapayım sizce?
    eğer full sentetikse buda olur senin oralar kışın sıcak boşuna 10w50 alma
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...-1-Lt_474.html

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    motulun 5100 serisi yarı sentetik ester katkılı yağdır(orta seviye yağdır)
    7100 serisi full sentetik ester katkılı (bu 5100 den kat kat iyidir)
    300v serisi full sentetik double ester katkılıdır(en iyisi budur) 2 dir yağ değişiminde bunu kullanıyorum 15w50 olanı çok memnunum ama fiyatı çok uçuk yağ 5000 km sonunda dahi bozulma olmuyor ama zamanı geldi diyerek değiştiriyorum.
    M.balibey bunu beğendi.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    İlginç motor bu apache. Arap atı gibi sonradan açılıyor. 138 ibreyi gördük . Subap ayarindan sonra daha da artacağını düşünüyorum. Yarin 5000 bakımına götüreyim. Dsha sonra tecrubelerimi paylaşirim. Kazasız sürüşler.

splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    cümleten slm arkadaşlar bi sorum olcak dişli büyüten varmı acaba varsa bi vere bilirmi bende değiştirmeyi düşünüyom

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2013
    Selam Arkadaşlar Bende TVS Apache RTR 150 2012 ikinci el motor alarak aranıza katıldım ilk motorum olur kendisi Sormak istediğim soruları sorayım müsait olan yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

1- Yağ olarak içinde castrol marka yağ var ben bunu motul 5100 10w40 ile değiştireceğim doğru bir seçim olur mu yada tavsiyeniz varmıdır.
    2. Tekerlekleri orjinal tvs nin tekerleri bunları Metzeller olarak istiyorum fiyatları nerelerdedir tavsiye edecğiniz online alışveriş sitesi varmıdır. Link olarak verebilirseniz çok daha mutlu olurum.
    3. İkince el aldığım için debriyaj ayarını falan yaptım bunun dışında extra olarak ne gibi ayarlar yapmam-yaptırmam gerekir.
    4. İkinci el ayna takımı atıl durumda olan varsa makul fiyattan almak isterim sağ aynam olmadığı için istiyorum yeni olduğum için aynasız gitme işine pek alışamadım.
    5. Konu başlığı ile ne kadar alakalı olmasada gözlük kullanıyorum ve kask önerisi istiyorum gözlük ile kullanabilecek geçici olarak 30 liralık bir kask aldım ön camı açılıp kapananlardan yazlık şekli bişey sanırım benimle aynı durumda olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini dinlemek isterim.
    6. Sürekli olarak yapılacak bakımlar ve kullanılacak ürünler nelerdir. Zincir temizliği şu kadar kmde yap, sağ değişimi şu kadar kmde yada extra başka neler yapılabilir ne yapmam gerekir üstadlarımızdan tavsiyeleri beklyiorum.
    7. 2 Senelik motoru 8840 kmde aldım bunlarda km değişimi oluyormudur bilmiyorum biraz garibime gitti ama ilk motorum olacağı için o kadarda üstüne düşmedin bunu hakkında fikiriniz varmıdır.

Forumda motoru almadan önce aradığım ve en çok sıkıntı çektiğim şeyde kilo-boy ve motor seçimi idi 30 yaşında 1.81 boy ve 123 kiloyum ve doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum apache almak ile forumda benle aynı durumda arkadaşlara fikir vermiş olur inşallah

Başlık altındaki 1480 sayfanın ortalam 1000 sayfasını okudum 3-5 bişeyler öğrendim-fikir edindim. Tüm sorularımı 1 mesaj altında topladım benim gibi yeni başlayan arkadaşlarada yardımcı olması için.

Bandırmada ikamet ediyorum TVS serviside mevcut benimle aynı yerde oturan arkadaşlar var ise servis için tavsiyesi varmıdır. motorumun servis garantisi yok herhangi biryerde yaptırabilirim tavsiyeleriniz var ise. Teşşekkürler iyi ramazanlar.

Alıntı ufujk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar Bende TVS Apache RTR 150 2012 ikinci el motor alarak aranıza katıldım ilk motorum olur kendisi Sormak istediğim soruları sorayım müsait olan yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

1- Yağ olarak içinde castrol marka yağ var ben bunu motul 5100 10w40 ile değiştireceğim doğru bir seçim olur mu yada tavsiyeniz varmıdır.
    2. Tekerlekleri orjinal tvs nin tekerleri bunları Metzeller olarak istiyorum fiyatları nerelerdedir tavsiye edecğiniz online alışveriş sitesi varmıdır. Link olarak verebilirseniz çok daha mutlu olurum.
    3. İkince el aldığım için debriyaj ayarını falan yaptım bunun dışında extra olarak ne gibi ayarlar yapmam-yaptırmam gerekir.
    4. İkinci el ayna takımı atıl durumda olan varsa makul fiyattan almak isterim sağ aynam olmadığı için istiyorum yeni olduğum için aynasız gitme işine pek alışamadım.
    5. Konu başlığı ile ne kadar alakalı olmasada gözlük kullanıyorum ve kask önerisi istiyorum gözlük ile kullanabilecek geçici olarak 30 liralık bir kask aldım ön camı açılıp kapananlardan yazlık şekli bişey sanırım benimle aynı durumda olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini dinlemek isterim.
    6. Sürekli olarak yapılacak bakımlar ve kullanılacak ürünler nelerdir. Zincir temizliği şu kadar kmde yap, sağ değişimi şu kadar kmde yada extra başka neler yapılabilir ne yapmam gerekir üstadlarımızdan tavsiyeleri beklyiorum.
    7. 2 Senelik motoru 8840 kmde aldım bunlarda km değişimi oluyormudur bilmiyorum biraz garibime gitti ama ilk motorum olacağı için o kadarda üstüne düşmedin bunu hakkında fikiriniz varmıdır.

Forumda motoru almadan önce aradığım ve en çok sıkıntı çektiğim şeyde kilo-boy ve motor seçimi idi 30 yaşında 1.81 boy ve 123 kiloyum ve doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum apache almak ile forumda benle aynı durumda arkadaşlara fikir vermiş olur inşallah

Başlık altındaki 1480 sayfanın ortalam 1000 sayfasını okudum 3-5 bişeyler öğrendim-fikir edindim. Tüm sorularımı 1 mesaj altında topladım benim gibi yeni başlayan arkadaşlarada yardımcı olması için.

Bandırmada ikamet ediyorum TVS serviside mevcut benimle aynı yerde oturan arkadaşlar var ise servis için tavsiyesi varmıdır. motorumun servis garantisi yok herhangi biryerde yaptırabilirim tavsiyeleriniz var ise. Teşşekkürler iyi ramazanlar.
    1. yağ olarak castrol 10w50 yada motul 7100 serisi
    2. http://www.motolastik.com/metzeler-m...2p-rf-pmu30243
    3.gaz teli ayarı ve zincir gerginliği hava filtresi değişimi buji değişimi
    4.----
    5.----
    6.zincir temizliği bulunduğun iklime ve yolun pisliğine göre değişir temizlikte gaz yağı kullanıyorum zincir spreyi ise castrolün var zincir spreyii birde rulmanlara sıkarım diğer oynak yerlerede mavi wd40(rulman hariç) diğer bilgiler kitapçıkta yazar
    7.benim motorda 3 senelik 11 binde km sıfırlaması yapılır istersen pegler ve elcikler ne alemde aşınma var mı zincir hiç değişmiş mi değişmediyse zincir gerginlliği sonda mı değil mi benimki daha iki çizgide bunlara bakmak gerek
    sbr bunu beğendi.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Arkadaşlar birinci vites gecisiyle ilgili cok sorun yaşıyorum. Bugün servisinde tahmin ettiğim gibi göbeği şişkin para kokusu alan usta sökülmesi lazım dedi. Daha önceden karşılaşan oldumu böyle sorunla yada bir çözüm bulan. 5000 kmdeki motoru dağıtmaya içim el vermiyor açıkçası.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler