Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu yağ değişimi 3000 kmde bir değilmi servis lambası yandığında değiştiriyorum sonra servis ışıgını sıfırlıyorum servis ışıgı yandığında yine aynı işlemi yapıyorum. yağı erken değiştirmenin anlamını çözebilmiş değilim üretici firma bunun hesabını kıtabını yapıp ona gore yağ değişim aralığı uygulamıştır erken yağ değişimi israf ve çevre kirliliğinden başka bişiy olduğunu sanmıyorum.
    abi orhan abinin selamı var
    memduhb bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar herkese merhaba. İstanbuldan yaziyorum forumu takip ediyorum fakat bu ilk mesajim.
    Ybr125 derken apache yi almaya karar kildim ve ikinci el 2012 modelini almayi dusunuyorum
    İlk Sahibinden RTR 150 8Binde 2012 model COK ACILL Garantılı http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-ilk-sahibinden-rtr-150-8binde-2012-model-cok-acill-garantili-163547453/detay
    Boyle biseye bakiyorum. Arabalardan iyi anlarim mantik ayni fakat motora yabanciyim
    Gostericek biride yok cevremde
    Alirken nelere dikkat etmeliyim kac para tam piyasasi? Malum sezon acildi kaziklanmayalim sifirini 4.3 e satiyorlar siz neyi tavsiye edersiniz ? 2014 u 5.3 bin tl farki verip onu mu almaliyim bu tarz seyler cok sorulmustur fakat bu konuda pek bilgim yok vaktini ayirip cevap vereceklere tesekkurler.

cetin'ce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    arkadaşlar beş gün önce Apache RTR 150 aldım 2012 model henüz bakım yaptırmadım iki gün önce kendim yağını değiştirdim yarı sentetik 15-50 yag kullandım fakat yag değişiminden sonra ilk çalışma esnasında servis ışığı bir kac saniye yanıp sönüyor bunun sebebi nedir motor yagı mı beğenmedi anlamadım...!?

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürat motora sordun mu bir zamanlar ellerinde vardı

Valla üstad gittiğimde bitek yağ değiştirdiler ben de pek anlamadığımdan.. Linkleyebilir misin hangi filtre acaba o , alayım hemen. Bir de 2.bakıma 1500km'de girsem sorun olur mu? Yağ filtresini ve yağı değiştiririm, bu arada hangi yağı önerirsiniz ondan alayım bakım zamanı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Ufak bir kaza geçirmiştim izlerini yavaş yavaş kapatıyorum, öncesi - sonrası..

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    arka çamurluk yapılır mı bizim motora acayip çamur fırlatıyor

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    abi orhan abinin selamı var
    eyvallah çağatay aleykümselam karburator işini hallettinmi? seninle bi tanışamadık gitti yaww )
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı cetin'ce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar beş gün önce Apache RTR 150 aldım 2012 model henüz bakım yaptırmadım iki gün önce kendim yağını değiştirdim yarı sentetik 15-50 yag kullandım fakat yag değişiminden sonra ilk çalışma esnasında servis ışığı bir kac saniye yanıp sönüyor bunun sebebi nedir motor yagı mı beğenmedi anlamadım...!?
    O bakım zamanlarında yanıyor ve biri söndürmedigi sürece yanmaya devam eder.
    Söndürmek için kontağı aç göstergedeki 2 tuşa birden basılı tut lamba yanar söner en son uzun yanar söner tekrar bakım zamanına kadar yanmaz. Tabi bakımları lambaya göre planlamayalim lamba ne zaman söndürülürse o zaman bakım oldu kabul ediyor.

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Motora bi haller oldu daha 330 kmde gaz yemiyor boğuluyor sanki yavaş yavaş sönüyor duruyor durduğu yerde boştayken gaz kolunu sonuna kadar çeviriyorum 4 bin devri geçemiyor servise gitmem lazım 30 km yol ama gidecek halde değil birşeyde yapmadım 60 km hızı geçmedim neden böyle oldu.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Diyaframında problem var

Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Valla üstad gittiğimde bitek yağ değiştirdiler ben de pek anlamadığımdan.. Linkleyebilir misin hangi filtre acaba o , alayım hemen. Bir de 2.bakıma 1500km'de girsem sorun olur mu? Yağ filtresini ve yağı değiştiririm, bu arada hangi yağı önerirsiniz ondan alayım bakım zamanı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Ufak bir kaza geçirmiştim izlerini yavaş yavaş kapatıyorum, öncesi - sonrası..

http://i.hizliresim.com/1PgNR5.jpg
    http://i.hizliresim.com/6RXm09.jpg
    şekli bu:http://merkezyedekparca.com/detay.as...%F0%20Filtresi ben castrol 10w50 kullanıyorum yaz kış için ideal

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah çağatay aleykümselam karburator işini hallettinmi? seninle bi tanışamadık gitti yaww )
    halettim abi yenisini aldım benim karbüratörüde büyütücez anlar mısın bu işten ben http://www.aliexpress.com/item/Super...964185782.html bundan alayım dedi o cg 250 püskürtmeli karbüratör takalım dedi http://www.arasegemotor.com/index.ph...ertmeli-detail kosolar tamamen modifiye amaçlı üretilmiş karbüratör cgninki standart kullanım için kafam karıştı

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyaframında problem var
    kardeşim sen hangi motorun 14 dişlisini taktın

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Castrol 10 40 önerdi çoğu kişi, ne dersiniz ?

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    castrol çok sertleştiriyor vitesleri.tavsiye etmem.ipone,motul,repsol.bu üçlü ideal.repsol kullanıyorum.vitesler yumuşacık,kışın bile gazsız tek marş...

yazın vites geçişleri sertleşir 40 numara hangi yağı kullanırsan o yüznden wdan sonra 50 numara olursa daha yumuşak oluyor

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuzda artçımla birlikte yapmayı düşündüğüm 1 aylık Samsun - Bulgaristan - Yunanistan - Yunan Adaları - Ege - Akdeniz - Samsun rotası için hazırlıklarım bitmek üzere.

- Sava mc 25 lastikler
    - Egzoz kat iptali
    - Ön cam
    - Artçı ayaklığı
    - Elcik koruma (sağlam birşey değil, rüzgar ve böcek koruma amaçlı)
    - 52 lt arka çanta
    - Yan çantalar için çanta demiri
    - Cep tel. (Navigasyon amaçlı) tutucu
    - Şarj için su geçirmez çakmak soketi
    - Bolca heves ve heyecan

2014 Model TVS Apache 150 GRAND TOUR...

http://i.minus.com/jbx3KND73TUJjn.jpg

http://i.minus.com/j5VlKtEoDZfeS.jpg

http://i.minus.com/jCYQd1CxDOmfD.jpg

http://i.minus.com/jUvtMwCjfLp3T.jpg

http://i.minus.com/jbvNijiG7ppg14.jpg

http://i.minus.com/jQmLFZeuvaXbo.jpg
    Çok iddaalı bir giriş olmuş yaza.Kazasız belasız sürüşler şimdiden. Rota biraz uzun geldi bana ama çok keyifli olacağı kesin. Ben bile heyecan yaptım Tur fotoğraflarını bekliyorum.
    centil40 bunu beğendi.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    500 bakımında servis ipone yağ kullandı. Oldukça memnun kaldım.
    3000 bakımına farklı servise gittim. Castrol koyacaklarını görünce ipone istedim. Olmadığını, bütün motorlara Castrol koyduklarını söylediler. Çaresiz kabul ettim. Ancak hiç bir olumsuzluğunu görmedim. Tekrar bakım zamanı gelince yine Castrol düşünüyorum.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    500 bakımında servis ipone yağ kullandı. Oldukça memnun kaldım.
    3000 bakımına farklı servise gittim. Castrol koyacaklarını görünce ipone istedim. Olmadığını, bütün motorlara Castrol koyduklarını söylediler. Çaresiz kabul ettim. Ancak hiç bir olumsuzluğunu görmedim. Tekrar bakım zamanı gelince yine Castrol düşünüyorum.
    3000 bakımına kaç km'de gittin hocam? Yağ filtresi değişti mi 3000 bakımda? Castrol magnatec 10w/40 mı koydular? Sanırım yazın tam sentetik 15w/50 koyuluyormuş.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    3000 bakımına kaç km'de gittin hocam? Yağ filtresi değişti mi 3000 bakımda? Castrol magnatec 10w/40 mı koydular? Sanırım yazın tam sentetik 15w/50 koyuluyormuş.
    2850 de bakıma gittim. İlk bakımı Samsun da yaptırmıştım. Samsun da ipone kullanıyorlar. Ancak ikinci bakımı İstanbul Sürat motorda yaptırdım. Castrol ile özellikle vites geçişlerinde sorun yaşayacağımı zannediyordum ancak bir problem yaşamadım.
    Castrol koyduklarını biliyorum ama derecesine dikkat etmedim.
    Yağ seçimi hakkından fikir vermesi açısından Kuralkan Pazarlama Müdürünün açıklaması aşağıda;

"Yağ konusunda bazı tereddütler var. Kullanma klavuzunda viscozite cetveli üzerinde gösterilmiştir. Genel kullanım olarak 15-50 uygundur. Sıcak bölgelerde ya da mevsimde 20-50, soğuk bölge ya da mevsimlerde 10-40 kullanımı uygundur. Servislerimiz bu şekilde uygulama yapıyorlar. 15-40 ya da 15-50 -15 dereceden -40 dereceye kadar kullanılabilir. Rahat olunuz...Yüksek kaliteli 4 zamanlı yağ kullanınız, motorun ömrünü uazatacaktır. Ama şuna emin olun bütün yağların limitleri belirli emniyet içindedir. Türkiye iklim olarak da şanslıdır. Sadece güney bölgelerinde biraz daha dikkat gerekir. 20-50 sıcak bölge yada mevsim için uygundur.

Yağlar soğuk havada kalınlaşıp akıcılığı azalıyor. Yağ ısınınca inceliyor( hipoid katıklı ısınınca kalınlaşan transmisyon yağları hariç). 20w-50 yağ -10 ile artı bölgede yüksek sıcaklıklarda akıcılığı yeterli seviyede oluyor. 10w-40 ise -20 dereceye kadar düşebiliyor. Çok soğuk havada 20w-50 kullanılırsa sabah ilk çalıştırmada yağ ısınıp ta ince yağlama noktalarına gelene kadar kuru çalışıyor ve zarar görüyor. Çok sıcak havada 10w-40 kullanılırsa yağ aşırı inceliyor ve yağlama yetersiz kalıyor.
    Sonuç olarak Türkiye şartları için 15-50 tam sentetik ya da yarı sentetik yağ kullanımı en uygunudur."

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    2850 de bakıma gittim. İlk bakımı Samsun da yaptırmıştım. Samsun da ipone kullanıyorlar. Ancak ikinci bakımı İstanbul Sürat motorda yaptırdım. Castrol ile özellikle vites geçişlerinde sorun yaşayacağımı zannediyordum ancak bir problem yaşamadım.
    Castrol koyduklarını biliyorum ama derecesine dikkat etmedim.
    Yağ seçimi hakkından fikir vermesi açısından Kuralkan Pazarlama Müdürünün açıklaması aşağıda;

"Yağ konusunda bazı tereddütler var. Kullanma klavuzunda viscozite cetveli üzerinde gösterilmiştir. Genel kullanım olarak 15-50 uygundur. Sıcak bölgelerde ya da mevsimde 20-50, soğuk bölge ya da mevsimlerde 10-40 kullanımı uygundur. Servislerimiz bu şekilde uygulama yapıyorlar. 15-40 ya da 15-50 -15 dereceden -40 dereceye kadar kullanılabilir. Rahat olunuz...Yüksek kaliteli 4 zamanlı yağ kullanınız, motorun ömrünü uazatacaktır. Ama şuna emin olun bütün yağların limitleri belirli emniyet içindedir. Türkiye iklim olarak da şanslıdır. Sadece güney bölgelerinde biraz daha dikkat gerekir. 20-50 sıcak bölge yada mevsim için uygundur.

Yağlar soğuk havada kalınlaşıp akıcılığı azalıyor. Yağ ısınınca inceliyor( hipoid katıklı ısınınca kalınlaşan transmisyon yağları hariç). 20w-50 yağ -10 ile artı bölgede yüksek sıcaklıklarda akıcılığı yeterli seviyede oluyor. 10w-40 ise -20 dereceye kadar düşebiliyor. Çok soğuk havada 20w-50 kullanılırsa sabah ilk çalıştırmada yağ ısınıp ta ince yağlama noktalarına gelene kadar kuru çalışıyor ve zarar görüyor. Çok sıcak havada 10w-40 kullanılırsa yağ aşırı inceliyor ve yağlama yetersiz kalıyor.
    Sonuç olarak Türkiye şartları için 15-50 tam sentetik ya da yarı sentetik yağ kullanımı en uygunudur."
    Bilgilendirme için teşekkürler hocam
    centil40 bunu beğendi.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    kardeşim sen hangi motorun 14 dişlisini taktın
    neyin oldugunu bilmiyorum parçacıya gittiğimde dişli kapağını açıp baktık ona uygun bi tane bulduk.Eskiden yine burada yazılıyordu cg125 lerin dişlileri bize uyuyor diye.
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyin oldugunu bilmiyorum parçacıya gittiğimde dişli kapağını açıp baktık ona uygun bi tane bulduk.Eskiden yine burada yazılıyordu cg125 lerin dişlileri bize uyuyor diye.
    bende cg dişlisidiye hatırlıyordum ondan sordum kaç kuruşa aldın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler