Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı BakPolisAmca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. Apaçimi aldım arkadaşlar kırmızı neler yapabilirim buna görünüş olarak performans olarak
    hemen performansı artsın,140-150 yapsın diye rodaja uymamazlık yapıp motoru mahfetme dostum sakin ol. bi rodajın bitsin,hava filtresi,buji,egsoz falan yaparsın. bi değişiklik istiyosan lastiklerini değiştirerek başlayabilirsin,güvenliğin için... herşey hız,performans değil ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hceylann93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni hava filtresini nasıl takmalıyız?
    önceki sayfalardan ben k&n filtreyi nasıl kutu içine monte ettim onun fotoları var

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

beyler bu apachenin flaşör nerede

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı by_q adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu siteden seger125 adlı üyenin yaptıgı yorum
    "Hava Fıltresını sokup veya acık fıltre ıle dolasmak tamamen zararlı.. Zamanla 1-2 aylık bır surede ıcerı gıren toz parcacıkları sılındırı cızıyor.. Kendımden bılıyorum suan motorum o yuzden yag yakıyor.. Acık fıltrenın kucuk motorlar uzerınde sesten baska hıc bıseye yaramadıgınıda soyleyebılırım.."
    daha bu sabah iş yerinde kn açık hava filtresini araştırmıştım ama o okudugum yorumu bulamadım ama yine bu arkadaşın yorumuda yeterli bence.
    kücük cc için bu iş BENCE değmez bile.
    dostum o arkadaşı kullandığı filtre ne markaymış öğrenir misin? kn filtre dünyanın bir numaralı filtresidir. eğerki bu dediklerin doğru olsaydı, milyarlık arabalarından performans elde etmek isteyenler bir filtre uğruna motorlarını bitirmek isterler miydi? piyasada 15-20 liraya satılan filtreleri çin malı motorlarına gelişi güzel bir şekilde montajlayan arkadaşlar tabiiki yarardan çok zarar görür.. inanmak sana kalmış, istersen benim yorumuma inan istersen başkasınınkine.
    M.balibey ve fatih35 bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı BakPolisAmca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. Apaçimi aldım arkadaşlar kırmızı neler yapabilirim buna görünüş olarak performans olarak
    jantları metalik sarı renge boyat
    arkaya 130 öne 110 taban bridgestob batlax lastik tak
    topcase al demirini taktır
    elcik ısıtma tak
    power led sis tak
    tiger eksoz tak
    14 dişli taktır
    alarm taktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Bu arada motoru mat gri olan arkadaşlar jantları metalik sarı veya bronz renk bu renk apaçiye çok yakışır benim motor sarı olduğu için en iyi siyah duruyor o yüzden cantları boyatmadım

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jantları metalik sarı renge boyat
    arkaya 130 öne 110 taban bridgestob batlax lastik tak
    topcase al demirini taktır
    elcik ısıtma tak
    power led sis tak
    tiger eksoz tak
    14 dişli taktır
    alarm taktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Bu arada motoru mat gri olan arkadaşlar jantları metalik sarı veya bronz renk bu renk apaçiye çok yakışır benim motor sarı olduğu için en iyi siyah duruyor o yüzden cantları boyatmadım
    bir aralar sarı apache de lacivert jant güzel durur demiştin.

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    duyduğuma göre ne kadar doğru bilmiyorum ama iki jantın boyanması 200 250 lira falan tutuyormuş eğer rakamlar doğruysa bence çok gereksiz orjinali zaten güzel duruyor

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    duyduğuma göre ne kadar doğru bilmiyorum ama iki jantın boyanması 200 250 lira falan tutuyormuş eğer rakamlar doğruysa bence çok gereksiz orjinali zaten güzel duruyor
    250 lira biraz fazla gibi. jantları söküp kaportacıya götürdüğünüzde daha cuzi paralara hallederler.

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lira biraz fazla gibi. jantları söküp kaportacıya götürdüğünüzde daha cuzi paralara hallederler.
    ben bazen tekerden zincir ile kitliyorum zincir çok hafif yakından bakınca gözüken kılcal çizik yapmış komple jantı boyatmaktan ziyade alternatif çözümleriniz var mı acaba? uzaktan bakınca belli bile olmuyo ama yakından bakınca anlaşılıyor sprey sıksam absürt dururmu?

zakirhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 2013 , Honda Fizy 125 2012
    Merhaba arkadaşlar o kadar yerde okudum da biri var biri yok yazmış bir türlü doğru sonucu bulamadım. Burada kullanıcılarından öğrenmek daha iyi olur diye size soruyorum. Scooterimi satıp yeni kasa TVS apache almak istiyorum. Fakat titreşim konusunda endişelerim var. Titreşim sorununun %80 oranında çözüldüğü söyleniyor fakat bazıları da titreşim var diyor bir türlü anlayamadım. Bir de şu dönemde sıfırını almak sizce mantıklı olur mu ? 2014 modelleri geldiğinde 2013'ünün sıfırlarında bir indirim olur mu acaba ?
    4 teker Bedeninizi, 2 teker ruhunuzu taşır...

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    ben motoru aldım forumu keşfettim burda gördüm bu motorun titreşim gibi bi sorununun olduğunu.
    Eğer burda görmeseydim aklıma gelmezdi.Ama rodajlada alakalı biraz. ayrıca motorum 2011 model.
    zakirhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    ben motoru aldım forumu keşfettim burda gördüm bu motorun titreşim gibi bi sorununun olduğunu.
    Eğer burda görmeseydim aklıma gelmezdi.Ama rodajlada alakalı biraz. ayrıca motorum 2011 model.
    Anladım o zaman 2013 modelde herhalde hiç hissedilmiyordur sıfır alacağım için rödajını titiz bir şekilde yaparım şu scooterim bir satılsın da peki 2014 modelleri beklemek sizce iyi bir fikir mi ? Yeni modeller çıktığı zaman 2013 olanlarda bir indirim olur mu ?

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    bana kalırsa sahibindeni takip etmek lazım şu yeşillerden 4e falan düşerse hemen kapmak lazım kalan parayada bi tiger egsoz patlattınmı tamamdır sesini bilmiyorum ama görüntüsü hoşuma gidiyor tigerın zaten orjinal sesi bile güzel motorun bence.. bütün parayı motora bağlamaktan ziyade koruma ekipmanları ve motorun ihtiyaçlarınıda düşünmek lazım.
    zakirhasan bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    ben bazen tekerden zincir ile kitliyorum zincir çok hafif yakından bakınca gözüken kılcal çizik yapmış komple jantı boyatmaktan ziyade alternatif çözümleriniz var mı acaba? uzaktan bakınca belli bile olmuyo ama yakından bakınca anlaşılıyor sprey sıksam absürt dururmu?
    etrafı silikon gibi bi maddeyle kaplı jantına zarar vermiyecek ve oldukça sağlam teker kilitleri var ben onlardan aldım gecen hafta onlardan kullanabilirsin.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    sprey sıksan daha kötü olur. orjınal jantın rengı acayip bir siyah. mat desem değil parlak desem değil

Motosikleti
    Alıntı zakirhasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım o zaman 2013 modelde herhalde hiç hissedilmiyordur sıfır alacağım için rödajını titiz bir şekilde yaparım şu scooterim bir satılsın da peki 2014 modelleri beklemek sizce iyi bir fikir mi ? Yeni modeller çıktığı zaman 2013 olanlarda bir indirim olur mu ?
    11 yada 12 modeller nasıldır bilmem ama taze bi 2013 sıfır yeşil apache sahibi olarak şunu söyleyebilirimki motor titriyo dostum kimse demesin yani titremio diye ; ha motorum şu an 120 km de diyebilirlerki rodaj henüz motor içi hareketli parçalar yerine alışmadı piston gömlek içinde yol yapmadı falan diye ama hepsi hikaye yani motorda gercek anlamda bi titreşim var ; ama ben rahatsız oluyomuyum hayır? bana göre keyifli ve konforlu bi motor ve yeni aldığım için pişman değilim.
    zakirhasan ve by_q bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    etrafı silikon gibi bi maddeyle kaplı jantına zarar vermiyecek ve oldukça sağlam teker kilitleri var ben onlardan aldım gecen hafta onlardan kullanabilirsin.
    o kilittende var zincirlede kitliyorum ayrıyeten. benim ilk motorum ilk kullandığım motorda diyebilirim rahatsız eden birşey yok benide

Motosikleti
    bana kalırsa sahibindeni takip etmek lazım şu yeşillerden 4e falan düşerse hemen kapmak lazım kalan parayada bi tiger egsoz patlattınmı tamamdır sesini bilmiyorum ama görüntüsü hoşuma gidiyor tigerın zaten orjinal sesi bile güzel motorun bence.. bütün parayı motora bağlamaktan ziyade koruma ekipmanları ve motorun ihtiyaçlarınıda düşünmek lazım.
    Zaten CBR 125 kullanıyorum aynı zamanda ekipman konusunda pek sıkıntım yok ilk motor olarak düşünmüyorum 3 erkek kardeşe 2 motor yetmiyor hele hele biri scooter olunca hiç yetmiyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 yada 12 modeller nasıldır bilmem ama taze bi 2013 sıfır yeşil apache sahibi olarak şunu söyleyebilirimki motor titriyo dostum kimse demesin yani titremio diye ; ha motorum şu an 120 km de diyebilirlerki rodaj henüz motor içi hareketli parçalar yerine alışmadı piston gömlek içinde yol yapmadı falan diye ama hepsi hikaye yani motorda gercek anlamda bi titreşim var ; ama ben rahatsız oluyomuyum hayır? bana göre keyifli ve konforlu bi motor ve yeni aldığım için pişman değilim.
    Anladım yorum için teşekkürler Alışırız herhalde. Çok rahatsız edici bir titreşim değildir inşallah

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aynaları değiştiren oldu mu ? benim aynaların lastikleri sürekli çıkıyor,gevşiyor falan.hem daha spor bir ayna takmak istiyorum. universal modeller apache lere uyar mı ?
    Kardes bu konuyu takipteyim. Ayna denersen, haberimiz olsun.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamlar bisiklete egsoz yapmış

ronnytechno, sbr ve ercan41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işsizlik böyle bişey olsa gerek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 39 kullanıcı var. (0 üye ve 39 misafir)

Bu Konudaki Etiketler