Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabri abi bu iridyum ujiyi alayım diyorum birde ateşlemeyi nasıl güçlendiririz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    180cc gelmeyecekmiş bu yıl belki 2015 dediler bende gecen hafta konuştum isotlardan biriyle.
    ama fuar öncesi şubatta zam olacak dedi 5400 olacak dediler.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Bari oldu olacak 7 bin yapsınlar 180cc olanı da 14 bin den satarlar artık YUH'...
    Kardeşim bu isotlar neyin kafasını yaşıyor acaba
    Türkiyedeki dar gelirli kesimin ayağını yerden kesmek ve parasının karşılığını almak için
    yöneldiği bir motosikleti yere göre sığdıramayıp böyle fahiş fiyatlara doğru sürekli ibreyi yukarı çekmesi düpedüz paragözlüktür

Bende bu motordan aldım 4800TL fuar fiyatı 2013 kasa (ama her ne hikmetse 2012 model gözüküyoro oda kanun değişmiş te bilmem ne fasa fiso)

Böyle ha bire zam politikası ile BAJAJ PULSAR geldiği zaman insanlar ona yönelir TVS' ye değil
    TVS RTR 150 cc motorumdan memnun olsamda gerçekler bunlar
    Unutmayın bu ülkede çoğumuz parayı kolay kazanmıyoruz o nedenlede kolay harcamıyoruz

Saygılar
    sbr bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bari oldu olacak 7 bin yapsınlar 180cc olanı da 14 bin den satarlar artık YUH'...
    Türkiyedeki dar gelirli kesimin ayağını yerden kesmek ve parasının karşılığını almak için
    yöneldiği bir motosikleti yere göre sığdıramayıp böyle fahiş fiyatlara doğru sürekli ibreyi yukarı çekmesi düpedüz paragözlüktür

Bende bu motordan aldım 4800TL fuar fiyatı 2013 kasa (ama her ne hikmetse 2012 model gözüküyoro oda kanun değişmiş te bilmem ne fasa fiso)

Böyle ha bire zam politikası ile BAJAJ PULSAR geldiği zaman insanlar ona yönelir TVS' ye değil
    Unutmayın bu ülkede çoğumuz parayı kolay kazanmıyoruz o nedenlede kolay harcamıyoruz

Saygılar
    bende merakla bajajları bekliyorum.

Motosikleti
    Demir At

Saygılar
    12 model yeni kasaları adamlar 4800 den verdiler
    13 modeli 5200 den verdiler biliyorsun abi.
    şimdi de zam gelecekmiş 5390 lira olacakmış geldi gelecek dediler.
    hayırlısı abi,
    yine de bu para bandında alınacak en iyi motor apache
    sağlam, az yakıyor, sıkıntısı yok. yagını koy , benzini koy bas gaza devam et.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayipsin ilk bulusmamizda bakabilirsini

Sende cibiri getirse bizde ona bakak
    cıbır senin sayılır gel al test et .. ben tatlı su motorcusu oldum.. sıcak havalarda mahalle arasında biliyorum :D
    selo9115 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

xtugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    selam aleyküm öncelikle arkadaşlar forum yeni üye oldum yardımcı olursanız üstatları sevinirim bende apache siyah 2012 model ilk vitesli motorum çok memnunum her şeyi ile çok şükür bugüne kadar hiç masraf cıkarmadı herseyi orjinal sizden bır kaç konuda yardım istiyorum ben motorumu serviste bakım yaptırıyodum ustadan memnun olmadıgım için bıraktım servisi dışardan bir usta buldum onda yaptırıyorum iyi bir usta motorum 15500km de hiç bir sıkıntısı yok yag gibi gidiyo yolda ama bügüne kadar fren müşirini bile degişmedi şimdi motora bakım yapmak istiyorum hangi parçalari degişmem gerek hangi markalar kulladıgım yag mobil 1 ful sentetik 35 liraya alıyorum

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende merakla bajajları bekliyorum.
    Benim konuyla ilgili kesin bir bilgim olmamakla beraber internette okuduğum bir haberde şöyle diyordu

"Bajaj Auto has been working quite hard on the new Pulsar range and the 200NS is just a tip of the iceberg. Next in line is the biggest Pulsar of them all, a 375cc variant loosely based on the KTM 390 motor but minus some goodies for an attractive pricing. Although it will take a bit of a while for the Pulsar 350 to be in the market one can expect it to hit the Bajaj Auto dealerships by end 2013."

Yani sözün özü denildiğine göre
    KTM 390 cc motoru baz alınarak daha heyecan verici (ekonomik) bir fiyata birtakım motor revizeleri (iyileştirme) beraberinde sunacak olan Bajaj 375cc-350cc olarak 2013 sonunda motosiklet pazarına kullanıcıların beğenisine sunulacakmış
    Hazırlıklar o yöndeymiş
    Yıl oldu 2014 eğer böyle bir model türkiyede düzenlenecek olan fuara gelirse fiyatı da iyi olursa rekabet artacak sanırım...
    Hadi hayırlısı
    sbr bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Benim konuyla ilgili kesin bir bilgim olmamakla beraber internette okuduğum bir haberde şöyle diyordu

"Bajaj Auto has been working quite hard on the new Pulsar range and the 200NS is just a tip of the iceberg. Next in line is the biggest Pulsar of them all, a 375cc variant loosely based on the KTM 390 motor but minus some goodies for an attractive pricing. Although it will take a bit of a while for the Pulsar 350 to be in the market one can expect it to hit the Bajaj Auto dealerships by end 2013."

KTM 390 cc motoru baz alınarak daha heyecan verici (ekonomik) bir fiyata birtakım motor revizeleri (iyileştirme) beraberinde sunacak olan Bajaj 375cc-350cc olarak 2013 sonunda motosiklet pazarına kullanıcıların beğenisine sunulacakmış
    Hazırlıklar o yöndeymiş
    Yıl oldu 2014 eğer böyle bir model türkiyede düzenlenecek olan fuara gelirse fiyatı da iyi olursa rekabet artacak sanırım...
    Hadi hayırlısı
    bunlar gelirse piyasada ne tvs kalır ne honda

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bende bajaj pulsarı çok beğendim 7 liraya cbr125satılıyorsa pulsar zaten alınır..Sonuçta Hindistan malı motorun kalitesini tvs ile görmüş oldum en azından tvs ayarındadır hatta daha kaliteli olacağını tahmin ediyorum hemde 200cc ve tipi harika.

Motosikleti
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bajaj pulsarı çok beğendim 7 liraya cbr125satılıyorsa pulsar zaten alınır..Sonuçta Hindistan malı motorun kalitesini tvs ile görmüş oldum en azından tvs ayarındadır hatta daha kaliteli olacağını tahmin ediyorum hemde 200cc ve tipi harika.
    Yinede böyle konuşup da distribütör firmanın ekmeğine yağ sürmeyin derim ben
    Örn. Bakınız; İnazuma = Zamazuma vakası
    Tekeriniz düz bassın dostlar

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    arkadaslar bizim apachelerin on park lambasinin kablosu lazimda.sadece o kablo satiliyomu sokete kadar.

Motosikleti
    Dünyanın dört bir yanından farklı kişiselleştirme adına uygulanmış Modifiye RTR örnekleri

Videodaki komik elemana takılmayın resimleri inceleyin çok güzel modifiyeler var

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Bu da 205cc 22 bg modifiye edilmiş apache videosu

ercan41 ve zerzura bunu beğendiler.

Hazırlıklar o yöndeymiş
    Hadi hayırlısı
    abi 250cc üzeri ötv artıyor benim bildiğim ki ktmde euro kurunda satılıyor bakımları pahallı bildiğim

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bajaja o parayı veririm fakat kanuni getiriyorsa vermem. hyoyu harcadılar yetmedi bajajı da harcarlar.
    benim kanuni boranın b.ktan bir kilometre göstergesi 180 liraydı. mondial kt125 in ise 45 liraydı. gösterge aynı gösterge sonuçta.
    pulsar 7 bin lira ile hem pahalı hemde kanuni distribütrlüğünde geliyor. alırken 1 kere değil 100 kere düşünmek lazım.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün krank filtresini montajladım hava filtresi kutusuda motor yağı doluydu ara sıra temizlemekte fayda var krank filtresinide hava çekmediğinden dolayı deponun altına koydum

http://i39.tinypic.com/b5h4if.jpg

depoyu sökünce birde bunu fark ettim baya bir yağ çıkmış üst kapaktan ne gibi bir önlem almak gerekir ki adaba iki tane saç conta işe yarar mı

http://i43.tinypic.com/2h8dawh.jpg
    Bağladığınız nokta her daim dışarı hava atıyor içeri çekmiyor bunu ilk "cg" (biliyorsunuz çok modifiye ile uğraşılıyor üzerinde) cilerde gördüm. Bununla uğraşacağınıza daha güzelini söyliyim bir yağ radyatörü bağlasanız makinaya tadından yenmez valla. Bağlamak ise çok basit. Şöyle bir tüyo vereyim zaten yağ boruları var dışarda...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache iyi motordur, bir kere klasmanında diğer motorlarla kıyaslayamazsınız. Tip olarak da, gidiş olarak da hepsinden bir adım öndedir. Ben 2012 mayıs ayında aldım motorumu. Şuan 11bini anca geçiyorum. Birkaç aydır yağmur yaştan dolayı kullanamıyorum ama gerçekten sürmesi gezmesi çok keyifli bir motor. İzlerken ayrı, sürerken ayrı keyif alırsınız. Sorunlara gelince, benim yaşadıklarımı anlatayım. Titreşimden dolayı koruma demirim kırıldı, motorun üzerinde gelen koruma demiri beş para etmediği için çok çabuk kırılabiliyor. Bunun haricinde benim gördüğüm yeni kasa apachelerin çoğunda olan bir sorun, terleme... Benim motorumda biraz fazla terleme var aldığım günden beri, yağını aksatmadan değiştirirsen gözüne batmaktan başka bir zararı olmuyor. Stok lastikler biraz kötü, ıslak yolda ben açıkçası kullanmıyorum. Eskiden mondial mc 150 vardı, cst lastikler daha iyi tutuyordu yaz kış biniyordum. Bunda kesinlikle cesaret edemiyorum. Bunlar aşağı yukarı tüm motorlarda olan sorunlar olduğu için ben açıkçası dert etmiyorum.

Titreşimi merak edenler için de şunu söyleyeyim. Önceki yaz sonu İstanbula gidip geldim Apache ile. Gidişim Çanakkale üzerinden konaklamalı oldu ama dönüşte (vapur, susurluk ve izmir) toplamda 3 mola ile 740 km yol yaptım ve yaklaşık 12 saatte tamamladım. Gazı gerek duymayınca hiç bırakmadım ve motor bana mısın demedi. Beni sorarsanız bi süre yürümekte problem çektim ama otobüsten inince de oluyor aynısı Bu yaza para biriktirebilirsem Apache ile karadeniz turu atacağım.
    Koruma demiri sağlam değil dediniz ama şöyle bir şey biliyorum. Arkadaşım 2009 model apache sini sattıktan çok kısa bir süre sonra yokuş aşağı dip gaz inen yeni sahibi yolda serpişmiş çakıl taneleri veya virajın keskinliğinden virajı alamadı ve motor yattı yol dışına çıktıktan sonra da tak atmaya başladı. Arka kuyruk kalktı okadar kötü. ama koruma demiri çizikler içinde ama sağlam kalan bir o vardı.

Motosikleti
    TVS Apaci 150 cc 2011
    Hocam apaci motoruma performans eksoz takmak istiyorum önerileriniz nelerdir link olarak ?

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı EmicE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam apaci motoruma performans eksoz takmak istiyorum önerileriniz nelerdir link olarak ?
    smokehead egzoz un sesi yanında lamborgini çalışıyor hissi veriyor ya... ben güzel olarak bunu biliyorum.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    S.a arkadaşlar 2 3 gün önce karasızlığımı belirtmiştim ama gönlüm apcaheden yanaydı.. neyse iyice düşünüp taşındıktan sonra apachede karar kıldım ve bugun işyerınde öğle paydosunda tekirdağ bayiini aradım ve ellerinde yeşil apache varmı diye sordum.. Adam bana dediki biz tvs yi bıraktık Yamaha bayi olduk :D Şimdi en yakın ilçede bi bayi buldum hayraboluda 50 km falan ortalama .3 yıldır kanuni ronny marka scooterım var onu kullanıyorum fakat vitesli tecrübem sıfır :D acaba gitsem ilçeden motoru merkeze 50 km falan getirebilirmiyim. kendime de güveniyorum ama ne yapsam bilemedim :D

Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağladığınız nokta her daim dışarı hava atıyor içeri çekmiyor bunu ilk "cg" (biliyorsunuz çok modifiye ile uğraşılıyor üzerinde) cilerde gördüm. Bununla uğraşacağınıza daha güzelini söyliyim bir yağ radyatörü bağlasanız makinaya tadından yenmez valla. Bağlamak ise çok basit. Şöyle bir tüyo vereyim zaten yağ boruları var dışarda...[COLOR="Silver"]
    küçük filtreyi bağladığım yeri söylüyorsanız motorun içine giren fazla havayı dışarı atmaya yarar heğer orayı kaparsanız keçelerden kaçırmaya başlar ve motoru kuçağa almaya kadar gidersiniz eğer araba için olsaydı yağ buharı tutucusu takılabilir linkteki gibi sizin dediğiniz daha farklı yerden yapılır fakat ne derece randımanlı olur orası meçhul çünkü üzerindeki yağ pompası buna göre imal edilmemiş

http://www.aliexpress.com/snapshot/6005229276.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler