Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Deva. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yorumunuz açıkcası düşündürdü direk 250 degilde daha uygun bi 125 lik baslangic motoruyla baslamak gibi ama bu motor dediginiz gibi çok yakışıklı
    apacheye bınmeden kullanmadan alma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estagfurullah cagatay. filtreyi taktıktan sonra tekrar hava ayarı ve subap ayarı yap motora. daha çok etkisini gösterir.
    abi hava ayarı basitte subap ayarı işini çözemedim sente ile mi ne yapılıyormuş birde bazıları bir gece kadar beklesin diyorlar

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hava ayarı basitte subap ayarı işini çözemedim sente ile mi ne yapılıyormuş birde bazıları bir gece kadar beklesin diyorlar
    subapları biraz daha acman gerekir. özellikle de emme subapını acman lazım. ama tam olarak deger veremıorumn sana. aslında sentılle yapılır ama bızım burdakı ustalar o kadar alışmışkı elle yapıolar. motor sogukken yapılması daha saglıklıdır.

Motosikleti
    Yamaha MT125
    kullanma fırsatım olursa kaçırmıcam teşekkürler

subapları biraz daha acman gerekir. özellikle de emme subapını acman lazım. ama tam olarak deger veremıorumn sana. aslında sentılle yapılır ama bızım burdakı ustalar o kadar alışmışkı elle yapıolar. motor sogukken yapılması daha saglıklıdır.
    abi onu bok etmeyecek adam bulmak lazım

bugün krank filtresini montajladım hava filtresi kutusuda motor yağı doluydu ara sıra temizlemekte fayda var krank filtresinide hava çekmediğinden dolayı deponun altına koydum

depoyu sökünce birde bunu fark ettim baya bir yağ çıkmış üst kapaktan ne gibi bir önlem almak gerekir ki adaba iki tane saç conta işe yarar mı

ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    filtreyi montajladınmı cagatay? sıcak havada cok basınca oyle yag atar. dert etmene gerek yok. ama sureklı devam ediyorsa contasını degıstır

filtreyi montajladınmı cagatay? sıcak havada cok basınca oyle yag atar. dert etmene gerek yok. ama sureklı devam ediyorsa contasını degıstır
    abi bugün fark ettim filtreyi montajlayamadım daha kutuyu söktüm evde güzelce yıkadım içindeçok fazla yağ birikmiş 50lik gider borusuyla montaj yapayım diyorum bu arada sen filtreyi yağlayıpta mı taktın filtre yağsız geliyor 6ml yağ kulanın yazmışlar üzerine

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

sabri abi şimdi aklıma geldi hatta arabada da yapmak istiyordum hava filtresi kutusunun içine ve borusuna yatılım mı uygulasam yazın daha soğuk hava çeker

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    abi bugün fark ettim filtreyi montajlayamadım daha kutuyu söktüm evde güzelce yıkadım içindeçok fazla yağ birikmiş 50lik gider borusuyla montaj yapayım diyorum bu arada sen filtreyi yağlayıpta mı taktın filtre yağsız geliyor 6ml yağ kulanın yazmışlar üzerine

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

sabri abi şimdi aklıma geldi hatta arabada da yapmak istiyordum hava filtresi kutusunun içine ve borusuna yatılım mı uygulasam yazın daha soğuk hava çeker
    çağatay subap ayarında bizim motorla ybr arasında ne fark var ? bizimkinde pim mi var ?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

Ben yağlamadan direkt taktım. yağlarsan daha sağlıklı olur diye düşünüyorum ama hangi yağı kullanacaksın? yalıtım olayında çokta fazla fark edeceğini sanmıyorum.sonucta motor açıkta ve filtreye giren boru da güneş görmüyor. araba için olsaydı olabilirdi ama motor için çokta gerek olduğunu düşünmnüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çağatay subap ayarında bizim motorla ybr arasında ne fark var ? bizimkinde pim mi var ?
    pim değil la o şim

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Ben yağlamadan direkt taktım. yağlarsan daha sağlıklı olur diye düşünüyorum ama hangi yağı kullanacaksın? yalıtım olayında çokta fazla fark edeceğini sanmıyorum.sonucta motor açıkta ve filtreye giren boru da güneş görmüyor. araba için olsaydı olabilirdi ama motor için çokta gerek olduğunu düşünmnüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

pim değil la o şim
    şim ne ki la :D

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    şu apacheye içim gidio bilseniz görünüş olarak nasıl hoşuma gidiyo tahmin bile edemezsiniz.YBR zaten tip olarak hiç hoşuma giden bi motor değil onu kafadan es geçtim cbf deseniz gezerken biri durdurup 2 lahmacun sipariş edicek durumda zaten:D en azından tekirdağ için öyle:D apacheye alacak param hazır bi an gaza gelip gidip alıyım diyorum sonra karamsarlığa kapılıyorum . forumu bastan sona biçok sayfayı elimden geldiği kadar son bi haftadır okuyorum , gösterge arızası titreşimden koruma demiri kırılmaları , depo alt vanasından yakıt sızdırması , amortisör keçelerinden yağ kaçırması vs , apachenin kronik arızasıymışçasına bi çok kişide sıkıntı çıkarmış. 3 yıldır kullandığım kanuni ronny de bile ben bu tarz arızalr yasamadım. ronny forumunuda okuduğumda biçok arızlar ayasanmış fakat bu biraz ya şans işi yada kullanıcının motoruna özen göstermesi ile alakalı sanırım. ben kurye gıbı onbinlerce km yapıcak değilim . keyfe keder akşamustlerı yada pazar gunleri denıze oavaya bayıra duruma göre gezen bırısıyım. 3 yılda topla yaptığım km 10480 . Şimdi ben bu apacheye alsam ki çok istıyorum çok fazla böyle sorunlar yasarmıyım. yada burdakı arkadasların geneli kuryemi ? o yuzden makınaları genelde trafıkde oldukları içinmi bu sorunları yasadılar . kafamı rahatlatıcak cvplar beklıyorum:D Kazasız belasız sürüşler Allah ın izniyle

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu apacheye içim gidio bilseniz görünüş olarak nasıl hoşuma gidiyo tahmin bile edemezsiniz.YBR zaten tip olarak hiç hoşuma giden bi motor değil onu kafadan es geçtim cbf deseniz gezerken biri durdurup 2 lahmacun sipariş edicek durumda zaten:D en azından tekirdağ için öyle:D apacheye alacak param hazır bi an gaza gelip gidip alıyım diyorum sonra karamsarlığa kapılıyorum . forumu bastan sona biçok sayfayı elimden geldiği kadar son bi haftadır okuyorum , gösterge arızası titreşimden koruma demiri kırılmaları , depo alt vanasından yakıt sızdırması , amortisör keçelerinden yağ kaçırması vs , apachenin kronik arızasıymışçasına bi çok kişide sıkıntı çıkarmış. 3 yıldır kullandığım kanuni ronny de bile ben bu tarz arızalr yasamadım. ronny forumunuda okuduğumda biçok arızlar ayasanmış fakat bu biraz ya şans işi yada kullanıcının motoruna özen göstermesi ile alakalı sanırım. ben kurye gıbı onbinlerce km yapıcak değilim . keyfe keder akşamustlerı yada pazar gunleri denıze oavaya bayıra duruma göre gezen bırısıyım. 3 yılda topla yaptığım km 10480 . Şimdi ben bu apacheye alsam ki çok istıyorum çok fazla böyle sorunlar yasarmıyım. yada burdakı arkadasların geneli kuryemi ? o yuzden makınaları genelde trafıkde oldukları içinmi bu sorunları yasadılar . kafamı rahatlatıcak cvplar beklıyorum:D Kazasız belasız sürüşler Allah ın izniyle
    5 bin km dir sıkı gazlıyorum Allah'a şükür daha bişeyim olmadı.Muadillerine göre en iyisi bana göre alıcaksan al yeni yılda yine zam getirirler ...
    sbr bunu beğendi.

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hiç açmadım bilmiyorum krank filtresini takmak için depoyu söktüm filler yada sentil çakısı lazım

pim değil la o şim
    abi bende kendi yağı var arabada var k&n kutu içi onun için almıştım onu sıktım seti 50 tldi araba için 10 sefer gidiyor motorda daha fazla gider

şu apachenin servis manueli lazım aslında sübap ayarı için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde 3 yıl oldu 10 bini geçtim ağrıza çıkaran yer sadece ön janttak km okuyucusu oldu oda 50 tlye değişti gösterge bozulmuyor o okuyucuya su kaçabiliyor birde bir kaç haftadır yapalanma vardır ön teker bilyası dağılmış oda 20tl zaten aslında çok para değil 3 yıla bölünce he keçe her motorda patlar yada kaçırır sert çukura girersin asvalt motorunu arazide kullanırsın yada aşırı yüklersin basınçtan bir yerden sonra kaçırmya başlar oda 10 tl mi ne tanesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

http://nexgenbikes.com/site/wp-conte...ual.pdf?62378d
    sabri abi manueli buldum burda egsoz 0.11mm emm 0.07 mm yazıyor doğru mudur bu değerler

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    benim tvs yi 10 ay önce 7000 deyken aldım şuanda 23000 de ve karadenizin hemen hemen bütün yaylalarını çoğu kez iki kişi dolaştım buraların yayla yollarını bilen bilir anlayacağın 16bin km canını aldım motorun bu süreçte sadece bozulan arkadaşların dediği gibi km okuyucusu oldu yani gönül rahatlığıyla alabilirsin batıda dedikleri gibi hakkattende ölümsüz motorbu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

yeni kasaların selesi eski kasa tvs lere uyuyormu deneyen varmı

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Ben de katkıda bulunayim.

15 aylık 15000de motor. Bozulan tek yeri devir göstergesi.
    Bir de egzos paslandı. Ama yaz kış devamlı kullandım.
    sbr bunu beğendi.

sabri abi şu hava filtresi borusundaki üstte suran parçayı sökersek daha çok ses çıkarıyormuş yazana göre o susturucu

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Apache iyi motordur, bir kere klasmanında diğer motorlarla kıyaslayamazsınız. Tip olarak da, gidiş olarak da hepsinden bir adım öndedir. Ben 2012 mayıs ayında aldım motorumu. Şuan 11bini anca geçiyorum. Birkaç aydır yağmur yaştan dolayı kullanamıyorum ama gerçekten sürmesi gezmesi çok keyifli bir motor. İzlerken ayrı, sürerken ayrı keyif alırsınız. Sorunlara gelince, benim yaşadıklarımı anlatayım. Titreşimden dolayı koruma demirim kırıldı, motorun üzerinde gelen koruma demiri beş para etmediği için çok çabuk kırılabiliyor. Bunun haricinde benim gördüğüm yeni kasa apachelerin çoğunda olan bir sorun, terleme... Benim motorumda biraz fazla terleme var aldığım günden beri, yağını aksatmadan değiştirirsen gözüne batmaktan başka bir zararı olmuyor. Stok lastikler biraz kötü, ıslak yolda ben açıkçası kullanmıyorum. Eskiden mondial mc 150 vardı, cst lastikler daha iyi tutuyordu yaz kış biniyordum. Bunda kesinlikle cesaret edemiyorum. Bunlar aşağı yukarı tüm motorlarda olan sorunlar olduğu için ben açıkçası dert etmiyorum.

Titreşimi merak edenler için de şunu söyleyeyim. Önceki yaz sonu İstanbula gidip geldim Apache ile. Gidişim Çanakkale üzerinden konaklamalı oldu ama dönüşte (vapur, susurluk ve izmir) toplamda 3 mola ile 740 km yol yaptım ve yaklaşık 12 saatte tamamladım. Gazı gerek duymayınca hiç bırakmadım ve motor bana mısın demedi. Beni sorarsanız bi süre yürümekte problem çektim ama otobüsten inince de oluyor aynısı Bu yaza para biriktirebilirsem Apache ile karadeniz turu atacağım.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    dostlar bu yeni kasalarda da gösterge sorunu yaşanıyormu eski kasalarda biliyorsunuz kronik bir sorun bu

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    sabri abi şu hava filtresi borusundaki üstte suran parçayı sökersek daha çok ses çıkarıyormuş yazana göre o susturucu
    ona rezonans diyorlar. ben ona baktımda pek birşey anlamadım boş bi kutu işte benim filtre direkt karbüratörün üstünde. motor soğukken cuuoofg cuooffgg diye hava çekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 bin km dir sıkı gazlıyorum Allah'a şükür daha bişeyim olmadı.Muadillerine göre en iyisi bana göre alıcaksan al yeni yılda yine zam getirirler ...
    ben 25000km ye yakın gazlıyorum. inadına sıkıntı çıkartmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Çağatay o dediğin subap değerleri orjinal olması gereken değerler olsa bile senin yapacagın daha farklı olması gerekir. yani şu anda senin subap ayarların olması gereken gibiyse filtreyi taktıktan sonra subapları biraz daha açman gerekir ama ne kadar açman gerekir onun için tam birşey söyleyemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler