Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şu anda mt de en aktif grup apache grubu.. yakında mesaver yakacağım bana geleceksiniz... selo toparlayıp getirecek ama biraz daha sabır..,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda mt de en aktif grup apache grubu.. yakında mesaver yakacağım bana geleceksiniz... selo toparlayıp getirecek ama biraz daha sabır..,
    Aynen ramco topliyacam cocuklari musait bi gun gelicez insallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam ki buluşmamızda aramıza ilk defa katılımda bulunan Arkadaşımız, abimiz Ogetay, Ktm duke200 kullanıyordu. Dün akşam motocross yarışlarına gitmek için sözleştik ve bu sabah Eyüp/Feshane önünde buluşucaktık. Sabah buluşmaya gelirken Ogetay (KTM Duke200), Ömer (Cbr125) nerede olduğunu soramadım telefonda, Ömer abi söyleyince şaka yapıyor sandım şoka uğradım tek kelime edemedim. Buluşma noktasına gelirken, Transporter'ın önlerine kırmasıyla Ogetay abi araca arkadan vurmuş ve orada vefat etmiş. Daha dün tanıştığım güler yüzlü, samimi ve içten insan kahkahalarıyla bize ve muhabbetimize yabancılık çekmeden eşlik ediyordu. Sanki aylardır aramızdan biriymiş gibi. Yarım saat önce bu kötü haberi alınca dilim tutuldu, dizlerimin bağı çözüldü. Bir arkadaşımızı, abimizi daha kaybettik. Henüz çok gençti. Allah mekanını cennet eylesin. Ailesine sabır, dayanma gücü versin.

Allah rahmet eylesin içim cizzz etti vallaha
    Niye böyle oluyor arkadaş ya ecel mi dikkatsizlikmi
    Bu haberleri duydukca motordan soğuyorum
    Yok abi ya kimse motor kullanmasin kimse ölmesin..:((((

Motosikleti
    uygun bir zamanda toplaşcaz paşalar........

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    allah rahmet eylesin ailesine sabır versin :(

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Arkadasi tanimiyordum. Dostlarimiz sevdigi bir insanmis. Mekani cennet olur insallah. Allah sabir versin sevenlerine..

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    arkadaşlar merhaba kısmet olursa tvs apache almayı düşünüyorum bir tane buldum km si düşük size sormak istediğim cbf ten sonra bana nasıl gelir genelde 80 90 km/h hızla uzun yol yapmayı seviyorum cbf bunu elinden geldiğince sağlıyordu ama artık değiştirme zamanı geldi titreşim nasıl kronik arızası varmı uzun yolda yorarmı parça fiyatları nasıl bakım aralığı nedir masraflımı herkese teşekkürler kazasız sürüşler.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Bugün motorcu bir arkadaşımızı kaybettik çok üzgünüm çok kısa da olsa tanıştık.Bugün ki gezi için sözleştik ve ayrıldık biz
    feshanede buluşucaz diye sözleştik onlarda biz leventen oraya gideriz daha yakın dediler e öyle ayrıldık kaza sabah olmuş geziye gelirken
    ticari bir araç sola kırmış ve en yakın arkadaşının kollarında can vermiş.Yok böyle bir acı Ömerle 19 yıllık arkadaşlarmış
    Allah ailesine yakınlarına arkadaşlarına sabır versin.Belki bizimle feshanede buluşsalardı bu kaza olmayacaktı ama herşey bir
    vesile bu hayatta gerçekten yıkıldık bugün kolay şeyler değil ölümün ne zaman nerede geleceği belli olmuyor 1-2 saat önce toplandık
    birbirimize moral verdik hayat gene de bir şekilde devam ediyor.Bizim yapacağımız bundan sonra daha dikkatli olmak ki hoş
    biz ne kadar dikkatli olsakta trafikte hayvan çok.Kendi adıma konuşuyorum bazen anlamsızca hızlı kontrolsüz birşekilde hareket ediyorum
    sonra da hatamı farkedip kendime kızıyorum ne gerek var ki hayatımızdan daha önemli şey var mı hepimizin ailesi sevdikleri var.Arkadaşlar
    hız felakettir demiş büyüklerimiz motorda kaporta biziz trafikte ilerlerken aklınızdan herşeyi geçirin ona göre hareket edin.
    Twin ve Progressive bunu beğendiler.

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Twin Can kardeşim haber verdi ister istemez içim cız etti nası etmesin yarın bizimde başımıza gelebilir geldi de 2 kere önüme araç kırdı Allah çok şükür atlatık ama ne zaman tekarar başımıza gelceyi belli olmaz burası İstanbul dikkat edelim sevenlerine başsağlığı mekanı cennet olsun.
    designserhat bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra

nostaljı sene 2008
    www.erkakurye.com

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basimiz sagolsun. Kaza bir anlik sey iste. Allah arkadasimizin mekanini cennet eylesin, geride kalanlara sabir versin insallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske 13- 23 kasim arasi bulusmasaniz. Ben yine Rusya da olacagim. Bende katilip sizlerle tanismak istiyordum. Kismet..

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vaay nostalji haa [IMG][/IMG] sene 2005 fazerimi yeni almışım gıcırr motoru matbanın içine sokuyorum saçlarda beyaz yok 1.3 megapixel cep telefonlar lüx sayılıyor. hey gidi bee

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorcu bir arkadaşımızı kaybettik çok üzgünüm çok kısa da olsa tanıştık.Bugün ki gezi için sözleştik ve ayrıldık biz
    feshanede buluşucaz diye sözleştik onlarda biz leventen oraya gideriz daha yakın dediler e öyle ayrıldık kaza sabah olmuş geziye gelirken
    ticari bir araç sola kırmış ve en yakın arkadaşının kollarında can vermiş.Yok böyle bir acı Ömerle 19 yıllık arkadaşlarmış
    Allah ailesine yakınlarına arkadaşlarına sabır versin.Belki bizimle feshanede buluşsalardı bu kaza olmayacaktı ama herşey bir
    vesile bu hayatta gerçekten yıkıldık bugün kolay şeyler değil ölümün ne zaman nerede geleceği belli olmuyor 1-2 saat önce toplandık
    birbirimize moral verdik hayat gene de bir şekilde devam ediyor.Bizim yapacağımız bundan sonra daha dikkatli olmak ki hoş
    biz ne kadar dikkatli olsakta trafikte hayvan çok.Kendi adıma konuşuyorum bazen anlamsızca hızlı kontrolsüz birşekilde hareket ediyorum
    sonra da hatamı farkedip kendime kızıyorum ne gerek var ki hayatımızdan daha önemli şey var mı hepimizin ailesi sevdikleri var.Arkadaşlar
    hız felakettir demiş büyüklerimiz motorda kaporta biziz trafikte ilerlerken aklınızdan herşeyi geçirin ona göre hareket edin.
    allah rahmet eylesin .arkadaşlar dikkatli kullanmaya çalışalım motorun şakası yok.

Motosikleti
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basimiz sagolsun. Kaza bir anlik sey iste. Allah arkadasimizin mekanini cennet eylesin, geride kalanlara sabir versin insallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Keske 13- 23 kasim arasi bulusmasaniz. Ben yine Rusya da olacagim. Bende katilip sizlerle tanismak istiyordum. Kismet..

Ayipsin kardes yapariz bizde bi zaman icersinde mesela onümüzdeki pazar olabilir
    Diger arkadaslarlada konusayim gideriz

Ramço kalabalik geliyoz olum hazirlikli ol
    rumelian bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    listeye ekleyin hemen
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    listeye ekleyin hemen

Sen bankosun olum sana soran yokki ahahahaha

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Öncelikle ölen arkadaşa Allahtan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum
    Şimdi gelelim meselemize, yani dikkatli olmaya

---1---
    Arkadaşlar trafikte %90 artçı ile yolculuk ediyorum ve yolculuğum esnasında trafikte her nekadar motorun az yer kaplaması avantajı sayılsada ben aralara girmiyoum çünkü hazımsız insanlar aniden önüne kırıp yada seni arada sıkıştırmaya çalışıp taciz ediyorlar 5 dk. geç giderim ama aralara dalıp da riske girmem

---2---
    Özellikle yol ayrımlarında ben sağ şeritten trafiğin seyir hızına uygun ortalama bir süraat ile giderken en sol şeritten tabir-i caiz ise son gaz gelip bir de üstüne yol ayrımından sağ tarafa dönmek için birden üzerime doğru kırıp dönen çok şerefsiz ile karşılaştım
    Böyle bir durumda en sol şeritten üzerinize ani manevra ile geldiğinden aynadan farketmeniz %30 ihtimal ve son hızla üzerime birden kırıp manevra yaptığında motora dokunduğu anda takla attırır...

---3---
    Trafikte kendini GTA, NFS tarzı oyunlar oynuyormuş gibi zannedip duyarsızca insanların hayatını hiçe sayan ve bir ona bir diğerine sürekli makas atıp (aralardan geçerek) insanları taciz eden trafik canavarları

---4---
    siz kendi şeridinizde normal trafik akışına göre ilerlerken birden sizden daha ağır ilerleyen şeritten sinyal vermeden üzerinize direksiyonu kırıp adeta sizi şeritten atmaya çalışıp kendisi girmeye çalışan haysiyetsizler

---5---
    Ve son olarakda;
    Kendisi 2 araç geriden geldiği halde süraatini arttırıp sizi sollayarak sağ taraftaki yol ayrımına girmeye çalışanları unutmamak lazım
    Mantık olarak madem sağa dönecek sizi sollayıp önünüze kırıp tehlikeye atmadan geriden geldiği için direk sağa dönebilecekken gereksiz artisliklere giren bu trafik canavarlarından mantık beklemeyin

Bu ve buna benzer bir çok örnek verilebilir ama inanın dostlar şu saydığım örnekleri sürekli yaşamaktan gına geldi artık motordan soğutuyorlar insanı desem yeridir
    (maksatları da bu ya zaten... )

Neyse vel hasıl-ı kelam siz siz olun asla dua etmeden yola çıkmayın karşınızdaki dikkatsiz, duyarsız sürücülere karşı her daim tetikte olun gerisi de Allah'ın takdiri zaten...
    sertacr8888 bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Başımız sağolsun. Allah ailesine sabır versin.

Motosikleti

erol telefoncu dükkanın aklıma geldi.... çok pis esnaftın bea...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ölen arkadaşa Allahtan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum
    Şimdi gelelim meselemize, yani dikkatli olmaya

---1---
    Arkadaşlar trafikte %90 artçı ile yolculuk ediyorum ve yolculuğum esnasında trafikte her nekadar motorun az yer kaplaması avantajı sayılsada ben aralara girmiyoum çünkü hazımsız insanlar aniden önüne kırıp yada seni arada sıkıştırmaya çalışıp taciz ediyorlar 5 dk. geç giderim ama aralara dalıp da riske girmem

---2---
    Özellikle yol ayrımlarında ben sağ şeritten trafiğin seyir hızına uygun ortalama bir süraat ile giderken en sol şeritten tabir-i caiz ise son gaz gelip bir de üstüne yol ayrımından sağ tarafa dönmek için birden üzerime doğru kırıp dönen çok şerefsiz ile karşılaştım
    Böyle bir durumda en sol şeritten üzerinize ani manevra ile geldiğinden aynadan farketmeniz %30 ihtimal ve son hızla üzerime birden kırıp manevra yaptığında motora dokunduğu anda takla attırır...

---3---
    Trafikte kendini GTA, NFS tarzı oyunlar oynuyormuş gibi zannedip duyarsızca insanların hayatını hiçe sayan ve bir ona bir diğerine sürekli makas atıp (aralardan geçerek) insanları taciz eden trafik canavarları

---4---
    siz kendi şeridinizde normal trafik akışına göre ilerlerken birden sizden daha ağır ilerleyen şeritten sinyal vermeden üzerinize direksiyonu kırıp adeta sizi şeritten atmaya çalışıp kendisi girmeye çalışan haysiyetsizler

---5---
    Ve son olarakda;
    Kendisi 2 araç geriden geldiği halde süraatini arttırıp sizi sollayarak sağ taraftaki yol ayrımına girmeye çalışanları unutmamak lazım
    Mantık olarak madem sağa dönecek sizi sollayıp önünüze kırıp tehlikeye atmadan geriden geldiği için direk sağa dönebilecekken gereksiz artisliklere giren bu trafik canavarlarından mantık beklemeyin

Bu ve buna benzer bir çok örnek verilebilir ama inanın dostlar şu saydığım örnekleri sürekli yaşamaktan gına geldi artık motordan soğutuyorlar insanı desem yeridir
    (maksatları da bu ya zaten... )

Neyse vel hasıl-ı kelam siz siz olun asla dua etmeden yola çıkmayın karşınızdaki dikkatsiz, duyarsız sürücülere karşı her daim tetikte olun gerisi de Allah'ın takdiri zaten...
    bu ara bu kaza davaları, ve az cok benimde başıma gelen olaylar oldu bu yaz. motordan fena sogudum.
    4 arkadaşımız vefat etti bu yaz. ve 4 ünün de suçu sıfır denecek kadar az.
    biz ne kadar dikkat edersen edelim karşımızdan freni patlayan bir kamyon gelip bizi altına alıyorsa miadımız dolmuş demektir.
    bu olay malesef balıkesirde bu yaz oldu.
    # motosikletle.blogspot

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    cbf den sonra tvs nin titreşimi seni rahatsız edebilir artçının ayaklıklarında hissedilir derecede titreşim var. am yeni kasalarda bu minimuma indirilmiş rahatsız etmiyor.. kronik sorunu yok.. 2500 km de bakım yaptıırıyorum ben ama koyduğum yağ motul yani uzun ömürlü. eğer yağı castrol koyacaksan 1500-2000 arası bakıma gitmen daha doğru olur. cbf den çok çok daha seri ve hızlı. sürmesi çok eglenceli bir motor.
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler