Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok can unuturmuyum seni hic canin zinciri yagladik derken sanki yaglamak icin cok ugrasilmis fakat bir turlu yapilamamis gibi bir anlam cikarttimda o yuzden sordum hani sorun mu vardi gibisinden sey ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Balibey
    genelde bende motoru yikadigimda tekliyerek calisiyor hani bu bir sorun degil bujiye kablolara su kaciyor olabilir ama sonra bir muddet sonra normale donuyor
    Normaldede sorun devam ediyorsa bujiyi soy tirnaklarin uclarini ince zimpara ile ucundaki siyah kurum olan yeri zimparala cok farkedecek goreceksin
    yok abi bendeki düzelmedi bujiyede çıkaramıyorum anahtarı yok diye usta çağırayım dedim bende ilk defa oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    arkadaşlar apacheyi kullanan sürücüye titreşim hiç etkilemiyor fakat arkada oturan artçıyı hissedilir bir şekilde titretiyor
    yalan yok kimseyi kandırmayalım
    benim motorda titreşim yok diyenlerede cevabım bir kere kendi motorun da artçı olarak gitmesi ozaman anlar titreşim varmı yok mu
    bu motorun huyu bu motoru alırken bunu göz önüne almak gerekir
    fazla uzatmayalım tvs apache titreşimli bir mo tor dur

arkadaşlar apacheyi kullanan sürücüye titreşim hiç etkilemiyor fakat arkada oturan artçıyı hissedilir bir şekilde titretiyor
    yalan yok kimseyi kandırmayalım
    benim motorda titreşim yok diyenlerede cevabım bir kere kendi motorun da artçı olarak gitmesi ozaman anlar titreşim varmı yok mu
    bu motorun huyu bu motoru alırken bunu göz önüne almak gerekir
    fazla uzatmayalım tvs apache titreşimli bir mo tor dur
    selo dayı yine son noktayı sen koydun.abi yani bu titreşim kendini ne zaman hissettirir sürücüye.kaçıncı viteste.kaçıncı devride,kaç km/hızda? Kısacası ne zaman sürücüye hissettirir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

O kadar abırtılı mı bu titreşim?

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı alacakaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumdan bi abi de vardı.o da öyle dedi.fazla para dökmeye gerek yok dedi.2012 model 2.el az yakmış temiz bişey al daha iyi dedi. Yada 2013 lerin 2.ele düşmesini bekle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Abi keşke şu 2012 nin titreşimi olmasa.diyorlar cok titrıyormuş.doğru mu yusuf abi?

2. elin az kmli temizleri 3600-3800 arası.Sence değer mi ?

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    1000inci sayfadayız, uyandırayim ;)
    alacakaptan bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    yeni kasada abartıldıgı kadar titreşim yok arkadaşlar
    arka ayaklık titremiyor eskisi gibi
    lastigin kalınlaşması da baya bi etkilemiş bu durumu
    # motosikletle.blogspot

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Dostum titreşim titreşim diyip milletin kafasını ditme Ben zamanında çok dittim, ilk buluşmada seni o zamanlar yakalasak valla dövücektik dediler. Bunu harbi söylediler yani.

İlk motor olarak tvs apache alıcaktım. Fakat yok anam tirteşim şöyle, yok böyle diye gözümü öyle bir korkuttular ki, "Lan acaba bunu alsam at arabası almış kadar olurmuyum" diye düşünmedim değil. Sonra milletin ağzına, sözüne kandık, salaklık işte. Gittim ybr esd aldım. Şuan hala kullanmaktayım. Memnunmuyum, HEMDE ÇOK MEMNUNUM. Ama gel gelelim ilk motor olarak apache düşünüyordum ve içimde ukte olarak kaldı. (Sbri) Sabri Abi'nin apache'sini hem kullandım hem artçı oldum. Kendisi çok sağlam gider, arkasında öyle bir kasılıyordum ki düştüm, düşecem korkusuna tutulmayan hiç bir yerim kalmıyordu Çok ciddiyim. Ama ben ybr kullanmama rağmen rahatsız edici bir titreşimle karşılaşmadım. Bunu sana tekrar söylüyorum bak, "YBR KULLANICISI OLARAK HİÇ Mİ HİÇ RAHATSIZ OLMADIM APACHE'DE" Şöyle bir durumda var almayı düşündüğün apache 1-3.000 km aralığındaysa titreşim rahatsız edebilir. Bunun sebebi motorun 5-8.000 devir aralığında açılmaya başlamasından kaynaklanıyor. Yani diyorlar ya rodaj 1.000 km, sonra Allah ne verdiyse yapıştır diye. Yok öyle bir şey. Motor açıldıktan sonra hissedilen titreşim de azalıyor bunuda sana söyliyim.

Sabri Abi'nin motoruna ben 8.500 km'de bindim hiç bir rahatsızlık duymadım. Kendisi sana motoru kaç km'den sonra sıkıştırdığını, redline'a sokup sokmadığını mutlaka söyliyecektir.

Yazdıklarım konusunda bir yanlışım olduysa bilgili kişiler tarafından da mutlaka düzeltilir. Sana şu kadar diyorum aklında apache varsa apache al. Yoksa alma.

Sabri abi benim ybr'ye bindi, Lann olum devir gelmiş 6-7.000'e gelmiş ben hiç bir şey hissetmiyorum senin motor çok rahat 10 numara vs gibi iltifatlar savurdu Ama apache kadar seri olmadığınıda belirtti. Bunu herkes biliyor ve söylüyor zaten.
    alacakaptan, sbr ve AdanaLy_ bunu beğendiler.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. elin az kmli temizleri 3600-3800 arası.Sence değer mi ?
    Bilmiyorum ki. Şu an kafam çorba gibi. Bence biraz beklemek lazım. Peki senin düşüncen VE ÖNERİN NE Kİ?

Motosikleti
    selo dayı yine son noktayı sen koydun.abi yani bu titreşim kendini ne zaman hissettirir sürücüye.kaçıncı viteste.kaçıncı devride,kaç km/hızda? Kısacası ne zaman sürücüye hissettirir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

sürücüye 7 ile 10 bin devirleri arasında titreşim veriyor fakat rahatsız etmiyor
    ama artçı olarak kimi aldıysam ayaklarım uyuştu niye böyle diye soruyorlar bende güçlü motor bu o yüzden diyorum
    ybr yi bende kulladım bisikletten farkı yok çok rahat gaza bastığını devirin yükseldiğini kesinlikle anlamıyorsun çok rahat keyfine düşkün olanlar titreşimden rahatsız olanlara tavsiyemdir.
    Ama benim motor güçlü olsun gaza bastığında beni heyecanlandırsın diyosan kesinlikle apache derim
    ben apachem ile büyük keyif alıyorum özellikle ara hızlanmalar beni çok agresifleştiriyor ben sürekli yapıştır yapıştır gidiyorum
    Arkadaşlar şu bir gerçek bu fiyata alınabilecek en seri en hızlı en az yakan motor TVS APACHE dir

birde arkadaşlar kusuruma bakmayın ama bin sayfayı devirmişiz halen daha titreşim varmı rahatsız ediyormu diye yazıları hergün sayfalarda görmekten vallahi bıktım
    böyle yazılar hem bizleri hemde apache alıcak arkadaşları motordan soğutuyor

lütfen kusuruma bakmayın......
    alacakaptan, sbr, sllnbs.okn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum titreşim titreşim diyip milletin kafasını ditme Ben zamanında çok dittim, ilk buluşmada seni o zamanlar yakalasak valla dövücektik dediler. Bunu harbi söylediler yani.

İlk motor olarak tvs apache alıcaktım. Fakat yok anam tirteşim şöyle, yok böyle diye gözümü öyle bir korkuttular ki, "Lan acaba bunu alsam at arabası almış kadar olurmuyum" diye düşünmedim değil. Sonra milletin ağzına, sözüne kandık, salaklık işte. Gittim ybr esd aldım. Şuan hala kullanmaktayım. Memnunmuyum, HEMDE ÇOK MEMNUNUM. Ama gel gelelim ilk motor olarak apache düşünüyordum ve içimde ukte olarak kaldı. (Sbri) Sabri Abi'nin apache'sini hem kullandım hem artçı oldum. Kendisi çok sağlam gider, arkasında öyle bir kasılıyordum ki düştüm, düşecem korkusuna tutulmayan hiç bir yerim kalmıyordu Çok ciddiyim. Ama ben ybr kullanmama rağmen rahatsız edici bir titreşimle karşılaşmadım. Bunu sana tekrar söylüyorum bak, "YBR KULLANICISI OLARAK HİÇ Mİ HİÇ RAHATSIZ OLMADIM APACHE'DE" Şöyle bir durumda var almayı düşündüğün apache 1-3.000 km aralığındaysa titreşim rahatsız edebilir. Bunun sebebi motorun 5-8.000 devir aralığında açılmaya başlamasından kaynaklanıyor. Yani diyorlar ya rodaj 1.000 km, sonra Allah ne verdiyse yapıştır diye. Yok öyle bir şey. Motor açıldıktan sonra hissedilen titreşim de azalıyor bunuda sana söyliyim.

Sabri Abi'nin motoruna ben 8.500 km'de bindim hiç bir rahatsızlık duymadım. Kendisi sana motoru kaç km'den sonra sıkıştırdığını, redline'a sokup sokmadığını mutlaka söyliyecektir.

Yazdıklarım konusunda bir yanlışım olduysa bilgili kişiler tarafından da mutlaka düzeltilir. Sana şu kadar diyorum aklında apache varsa apache al. Yoksa alma.

Sabri abi benim ybr'ye bindi, Lann olum devir gelmiş 6-7.000'e gelmiş ben hiç bir şey hissetmiyorum senin motor çok rahat 10 numara vs gibi iltifatlar savurdu Ama apache kadar seri olmadığınıda belirtti. Bunu herkes biliyor ve söylüyor zaten.
    Eyvallah baba. yav ne bilim bana da diyorlar çok titriyor felan. Ama ben sanmam ki o kadar titreyeceğini.

Motosikleti
    sürücüye 7 ile 10 bin devirleri arasında titreşim veriyor fakat rahatsız etmiyor
    ama artçı olarak kimi aldıysam ayaklarım uyuştu niye böyle diye soruyorlar bende güçlü motor bu o yüzden diyorum
    ybr yi bende kulladım bisikletten farkı yok çok rahat gaza bastığını devirin yükseldiğini kesinlikle anlamıyorsun çok rahat keyfine düşkün olanlar titreşimden rahatsız olanlara tavsiyemdir.
    Ama benim motor güçlü olsun gaza bastığında beni heyecanlandırsın diyosan kesinlikle apache derim
    ben apachem ile büyük keyif alıyorum özellikle ara hızlanmalar beni çok agresifleştiriyor ben sürekli yapıştır yapıştır gidiyorum
    Arkadaşlar şu bir gerçek bu fiyata alınabilecek en seri en hızlı en az yakan motor TVS APACHE dir

birde arkadaşlar kusuruma bakmayın ama bin sayfayı devirmişiz halen daha titreşim varmı rahatsız ediyormu diye yazıları hergün sayfalarda görmekten vallahi bıktım

Selami abi ben gerekli açıklamayı yukarıda yaptığımı düşünüyorum. Bence bu konu hakkında daha yorum yapmayalım. Şahsen Ybr'yi satsam apache alıcam zaten.

Haklısın abi kusuruma bakma siz kullandığınız için ben sordum. Yoksa başka bi amacım yok benim. Yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.
    selo9115 bunu beğendi.

Motosikleti
    kimse alınmasın maksadımız burada herkese yardımcı olmak dostluk arkadaşlık kurmak
    Twin bunu beğendi.

çok teşekkür ederim can kardeş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

eyvallah selo abi

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    selam arkadaşlar 500 bakımına dün girdim sabri arkadaşımızla
    motorda biraz titreşim çoğaldı saplama vidaları sıktık kesildi.
    motorda hızlanma devirlenme oturdu biraz şuan çok keyifli
    motor yağı ve yağ filtresi değiştirdim plakamı taktırdım direksiyondaki boşluğu aldırdım
    motorum şuan yılan gibi sabri yakında resimleri koyar :D doya doya bakarız
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

Motosikleti
    Apache RTR150-2012
    Herkese iyi akşamlar...
    sözlerimibirleşikyazmamınsebebiayrılığısevmememdir

Kafan Çalışmıyorsa Kask Takma...

Motosikleti
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar 500 bakımına dün girdim sabri arkadaşımızla
    motorda biraz titreşim çoğaldı saplama vidaları sıktık kesildi.
    motorda hızlanma devirlenme oturdu biraz şuan çok keyifli
    motor yağı ve yağ filtresi değiştirdim plakamı taktırdım direksiyondaki boşluğu aldırdım
    motorum şuan yılan gibi sabri yakında resimleri koyar :D doya doya bakarız
    İyi iyi sevindim
    sllnbs.okn bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Merhaba dostlar; bugün okanla beraber caddebostan sahilde takıldık biraz.bir kaç fotoğrafla yeni kasanın farklılıklarını göstermek istedim. hem milletin aklındaki sorular cevap bulsun hemde ortalık şenlensin.

Gelelim farklara: ön koruma demirleri yeni kasalarda daha farklı. bence daha güzel olmuş.

Artçı pegleri motor bloğundan bağımsız konumlandırılmış. titreşim neredeyse yok. çok iyi düşünülmüş. azcık ss havası var. ayıca tvs racing logosu daha büyümüş

alt sakal biraz daha büyümüş. yerle arasında bir karış mesafe var.okanın eliyle ölçtük, eli büyüktür kaldırımlarda çok sıkıntı yaşatmıyorkoruma .stickerları hala üstünde dikkatinizi çekerim

arka jant 17 olmuş. lastik 110 80 17

sele altı grenajları baya şişirmişler, eskisine oranla daha kaslı görünüyor.ayrıca artçı selesi kaymaz malzeme ile kaplanmış. artık her fren yaptıgınızda akraba olmuyorsunuz

Gösterge çevresi birçok yer gibi karbonla kaplanmış. beyaz zemin gösterge var. kontak açıldıgında 5den geriye dogru sayıp GO yazısı çıkıyor. ayarlama tuşları daha büyümüş. etiketler hala sökülmedi

ve o şahane bakışlar. gündüz ledleri kontak açıldığı zaman sürekli yanıyor. park lambasına bağlı değil.

foto güzel çıkmamış kusura bakmayın. kumanda kolları daha etli hale gelmiş.tuşlar daha büyük

eski kasalarda sol arka tarafta basamak şeklinde olan koruma demiriyle çanta demiri karışımı şey evrim geçirmiş bu hale gelmiş

kuyruk kısmınıda bu şekilde yapmışlar. yine bir ss den esinlenme havası

Twin ve ercan41 bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar; bugün okanla beraber caddebostan sahilde takıldık biraz.bir kaç fotoğrafla yeni kasanın farklılıklarını göstermek istedim. hem milletin aklındaki sorular cevap bulsun hemde ortalık şenlensin.

http://img437.yukle.tc/images/17942013-05-05_185656.png

http://img444.yukle.tc/images/512420130505_185329.jpg

http://img436.yukle.tc/images/93220130505_185355.jpg

http://img441.yukle.tc/images/853820130505_185755.jpg

http://img443.yukle.tc/images/670420130505_185814.jpg

Gelelim farklara: ön koruma demirleri yeni kasalarda daha farklı. bence daha güzel olmuş.
    http://img444.yukle.tc/images/957220130505_190039.jpg

Artçı pegleri motor bloğundan bağımsız konumlandırılmış. titreşim neredeyse yok. çok iyi düşünülmüş. azcık ss havası var. ayıca tvs racing logosu daha büyümüş
    http://img439.yukle.tc/images/995220130505_190044.jpg

alt sakal biraz daha büyümüş. yerle arasında bir karış mesafe var.okanın eliyle ölçtük, eli büyüktür kaldırımlarda çok sıkıntı yaşatmıyorkoruma .stickerları hala üstünde dikkatinizi çekerim

http://img435.yukle.tc/images/329120130505_190053.jpg

arka jant 17 olmuş. lastik 110 80 17

http://img437.yukle.tc/images/146220130505_190100.jpg

sele altı grenajları baya şişirmişler, eskisine oranla daha kaslı görünüyor.ayrıca artçı selesi kaymaz malzeme ile kaplanmış. artık her fren yaptıgınızda akraba olmuyorsunuz

http://img437.yukle.tc/images/108720130505_190109.jpg

Gösterge çevresi birçok yer gibi karbonla kaplanmış. beyaz zemin gösterge var. kontak açıldıgında 5den geriye dogru sayıp GO yazısı çıkıyor. ayarlama tuşları daha büyümüş. etiketler hala sökülmedi

http://img435.yukle.tc/images/411820130505_190118.jpg

ve o şahane bakışlar. gündüz ledleri kontak açıldığı zaman sürekli yanıyor. park lambasına bağlı değil.

http://img438.yukle.tc/images/649620130505_190554.jpg

foto güzel çıkmamış kusura bakmayın. kumanda kolları daha etli hale gelmiş.tuşlar daha büyük

http://img441.yukle.tc/images/264920130505_190602.jpg
    http://img435.yukle.tc/images/372420130505_190608.jpg

eski kasalarda sol arka tarafta basamak şeklinde olan koruma demiriyle çanta demiri karışımı şey evrim geçirmiş bu hale gelmiş

http://img439.yukle.tc/images/242920130505_190625.jpg

kuyruk kısmınıda bu şekilde yapmışlar. yine bir ss den esinlenme havası

http://img444.yukle.tc/images/727020130505_190635.jpg
    demek akraba olmuyorsun hea :D
    isteyen gene olur moruk sıkıntı yok :D o artçıya bağlı :D
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

ysf_joseph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2012
    Yeni kasalarda ön dişli kaçlık ? 13'e devam mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler