Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz abanta gidip geldik. nasıl gittiğimizi sadece ekiptekiler bilir özellikle ölçtürdüm 950 gr yağ çıktı
    Abant gezinizdeki resimleri görmüştüm kafam rahatladı teşkkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr mi apache mi derken apache de karar kıldım fakat ankarada oturuyorum
    Burada tvs bayii yok en yakın bayii eskişehirde, motoru almalık bi kere gidebilirim ama bakım için zırt pırt gidip gelemem.
    bu bakım işinin üstesinden gelebilir miyim? kendim yapabilir miyim? Teknik olarak bir atölyem, alet edevatım var, araba bakımı balata değişimi vs yapabiliyorum fakat daha önce hiç motor kullanmadım.

Apache aldığımda Garantisi parçası sorun olcaksa ybr alıp tintini tintini gitmeyi tercih ederim, ama üstesinden gelebileceğim bi işse kendi motoruma kendim bakmak ve gücü hissetmek isterim tabi.

bir de yakıt tüketimi hakkında doğru düzgün bir veri bulamadım apache hakkında, ortalama 80-90km hızla ne kaç lt yakıt yakar 100km de?
    yakıt tüketimi 100 km de ortalama 1.7 lt civarında (kullanıma göre değişiklik gösterir tabi) servis olayına gelince alacağın yer ile bir görüşüp ankarada herhangi bir serviste yaptırabilirsin şahsen kendi servisleri biraz kazık geliyor bana. Ama sağlam motor ona diyecek söz yok
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimi 100 km de ortalama 1.7 lt civarında (kullanıma göre değişiklik gösterir tabi) servis olayına gelince alacağın yer ile bir görüşüp ankarada herhangi bir serviste yaptırabilirsin şahsen kendi servisleri biraz kazık geliyor bana. Ama sağlam motor ona diyecek söz yok
    Yakıt tüketimi iyimiş http://www.yakittuketimi.net/yamaha-ybr-125/ ybr hakkında söylenenler doğruysa ciddi fark varmış gerçekten

Bir de şu tubeless lastik meselesi nasıl? Apache nin yeni modellerinde de hala şambriyelli lastik mi geliyor yoksa orjinalinden tubeless mi?

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sallamasyon yakıt değeri o. 1.7 diye bişey yok. 2.2 altına inmez 3üde pek geçmez.
    sbr bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sallamasyon yakıt değeri o. 1.7 diye bişey yok. 2.2 altına inmez 3üde pek geçmez.
    sallamasyon değil kardeşim toplamda 2011 model apache ile 1 gün içerisinde 600-650 km arası yol yaptım ve denedim çoğu uzun yol 100 km civarıda şehir içi diyelim.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    ben her benzin koyduğumda nekadar yaktığını test etmeye çalışırım karma ve biraz seri sürüşte ortalama 10tl ye 90-100 km giderim

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sallamasyon değil kardeşim toplamda 2011 model apache ile 1 gün içerisinde 600-650 km arası yol yaptım ve denedim çoğu uzun yol 100 km civarıda şehir içi diyelim.
    sen yanlış ölçmüşün ozaman. öyle bişey yok. yeni motor alacak gençler buralara bakıp bilgi alıyorlar.yanlış bilgi vermeyelim.
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı merze08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben her benzin koyduğumda nekadar yaktığını test etmeye çalışırım karma ve biraz seri sürüşte ortalama 10tl ye 90-100 km giderim
    Bu da zaten yaklaşık 2.5lt yapar..
    sbr bunu beğendi.

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Burada tvs bayii yok en yakın bayii eskişehirde, motoru almalık bi kere gidebilirim ama bakım için zırt pırt gidip gelemem.
    bu bakım işinin üstesinden gelebilir miyim? kendim yapabilir miyim? Teknik olarak bir atölyem, alet edevatım var, araba bakımı balata değişimi vs yapabiliyorum fakat daha önce hiç motor kullanmadım.

Apache aldığımda Garantisi parçası sorun olcaksa ybr alıp tintini tintini gitmeyi tercih ederim, ama üstesinden gelebileceğim bi işse kendi motoruma kendim bakmak ve gücü hissetmek isterim tabi.

bir de yakıt tüketimi hakkında doğru düzgün bir veri bulamadım apache hakkında, ortalama 80-90km hızla ne kaç lt yakıt yakar 100km de?
    Dostum bakımını yaparsın yapmasına da motor garantiden çıkar.Olmadık arızalar verir uğraşırsın.Başkentte servis mi olmazmış tvs'nin ayıbı.Ybr al kafan rahat olsun.Cbf de alabilirsin.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bakımını yaparsın yapmasına da motor garantiden çıkar.Olmadık arızalar verir uğraşırsın.Başkentte servis mi olmazmış tvs'nin ayıbı.Ybr al kafan rahat olsun.Cbf de alabilirsin.

Ybr yi de dusundum ama tvs nin 3 beygirlik farki ve kasli gorunumu cekici geldi, hizlanmada vs ybr den acik ara onde, sirf servisi yok diye boyle bir alternatifi elemek istemiyorum
    erays bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR

Dostum Apache hakkında eski yorumlarımada bakabilirsin. Ben bir ybr kullanıcısı olarak son derece motorumdan memnunum. Apache'yi hiç bir şekilde kötülemedim aksine hakettiği yere gelemediğini savunanlardanım. Ama eğri oturup doğru konuşmak gerekir. Servis sıkıntısı çekmemek için ybr alman daha mantıklı olacaktır. Ayrıcı apache senden 15-20 km daha hızlı gidicek diye bu kadar sıkıntı etme. Bu motorlar commuter. Şehir içi motoru olarak kullanıyor ekseri. Apache tamam 15 km daha hızlı gidiyor ama aynı yolda 120'yle bir zaman sonra rahatsız ediyor titreşim insanı ve 110'a düşüyor yada 100'e. Bende ybr var babam'la beraber 170-180 kg civarındayız. Uzun yolda 110 sabit olarak gidiyor. Daha da sıkarsam motor 115-120 doğru ilerliyor ağır ağır ama motora can çekiştirmeninde alemi yok. Servisi olsa apache al derdim hem gönlünde olan motor nede olsa. Ama bu durumda en mantıklı karar ybr alman olucaktık.

Dediğin gibi 3 bg ve tork ybr'ye oranla apache'nin en büyük artıları. Ama ileride motoru satmaya kalktığın zaman adam motordan çok bakımlarının nerede yapıldığına bakar ve haliyle sorgulatmak ister. Kendinizi bir alıcı olarak düşünün. Bir yerde bakımlarının nerede yapıldığı belli olan bir motor diğer yanda ne olduğu belli olmayan ustaların elinden geçmiş bir motor. İnsan'ın kafasında şüphe oluşur. Kaldıki apache, ybr'ye nazaran daha nazik ve kibar motordur. Her usta anlamaz dilinden.

Sizin için en hayırlısı ybr almak olur kendi düşüncem. Ama siz apache alın içinizde ukte kalmasın.
    erays bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Bu da zaten yaklaşık 2.5lt yapar..
    2.2 lt yapıpır 4.78tl den almıştım yanı motoru zorlamaya göre yakıt tüketimi 2lt ile 2.5 litre arasında değişiyor (benim ölçümlerime göre) buda çok güzel bir rakam çok gezen biri olarak çok memnunum

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Apache hakkında eski yorumlarımada bakabilirsin. Ben bir ybr kullanıcısı olarak son derece motorumdan memnunum. Apache'yi hiç bir şekilde kötülemedim aksine hakettiği yere gelemediğini savunanlardanım. Ama eğri oturup doğru konuşmak gerekir. Servis sıkıntısı çekmemek için ybr alman daha mantıklı olacaktır. Ayrıcı apache senden 15-20 km daha hızlı gidicek diye bu kadar sıkıntı etme. Bu motorlar commuter. Şehir içi motoru olarak kullanıyor ekseri. Apache tamam 15 km daha hızlı gidiyor ama aynı yolda 120'yle bir zaman sonra rahatsız ediyor titreşim insanı ve 110'a düşüyor yada 100'e. Bende ybr var babam'la beraber 170-180 kg civarındayız. Uzun yolda 110 sabit olarak gidiyor. Daha da sıkarsam motor 115-120 doğru ilerliyor ağır ağır ama motora can çekiştirmeninde alemi yok. Servisi olsa apache al derdim hem gönlünde olan motor nede olsa. Ama bu durumda en mantıklı karar ybr alman olucaktık.

Dediğin gibi 3 bg ve tork ybr'ye oranla apache'nin en büyük artıları. Ama ileride motoru satmaya kalktığın zaman adam motordan çok bakımlarının nerede yapıldığına bakar ve haliyle sorgulatmak ister. Kendinizi bir alıcı olarak düşünün. Bir yerde bakımlarının nerede yapıldığı belli olan bir motor diğer yanda ne olduğu belli olmayan ustaların elinden geçmiş bir motor. İnsan'ın kafasında şüphe oluşur. Kaldıki apache, ybr'ye nazaran daha nazik ve kibar motordur. Her usta anlamaz dilinden.

Sizin için en hayırlısı ybr almak olur kendi düşüncem. Ama siz apache alın içinizde ukte kalmasın.

Çok güzel açıklamışsın aradaki farkı, 3 bg fazla olmasındaki kastım sadece son hız değil, son hıza ulaşmam da çok önemli değil açıkçası, trafikte arabalar arasında kaldığımda, arabanın üstüme geldiğini hisettiğimde gazı açıp sıyrılmak falan daha rahat olsun

Bir lokantanın önünde apache görmüştüm, o kurye ile bi konuşayım bunların servis işi falan nasılmış ankarada, motoru haziranda almayı düşünüyorum araştırmaya erkenden başladım, hazirana kadar tvs ankara servisi açılırsa düşünmeden tvs alırım, tvs servisi gelmeyecek gibiyse az bişey daha ivmelenme uğruna garantiden servis hizmetinden vazgeçmek saçma olabilir çok haklısın o zaman ybr düşünürüm
    erays bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Ybr yi de dusundum ama tvs nin 3 beygirlik farki ve kasli gorunumu cekici geldi, hizlanmada vs ybr den acik ara onde, sirf servisi yok diye boyle bir alternatifi elemek istemiyorum
    ben rizede oturuyorum ve 3 ay önce isotlardan 2012 model apache aldım bana en yakın servis malatyada yani 500 km den fazla bir yol var bakımını sorarsa nasıl yapıyorum gereken paraçaları isotları arayıp kapgo ücreti ödemeden uygun fiyatta alıyorum rizede güvendiğim bir motor ustasına bakımlarını yaptırıyorum isotlar bu konuda anlayışlı garantidende düşrmüyorlar açıkçası hiçbir problem yaşamadım zaten bakımları basıt zamanla öğrenirsin kullanıcı hatası dışında önemli bir arıza olursa o biraz sıkıntı yaratır fakat motoru araştırdıysan öyle durup dururken önemli bir arıza vereceğini tahmin etmezsin ama en iyisi temizbir ikinci el rodajla bakımla filan uğraşmassın
    erays bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    ben rizede oturuyorum ve 3 ay önce isotlardan 2012 model apache aldım bana en yakın servis malatyada yani 500 km den fazla bir yol var bakımını sorarsa nasıl yapıyorum gereken paraçaları isotları arayıp kapgo ücreti ödemeden uygun fiyatta alıyorum rizede güvendiğim bir motor ustasına bakımlarını yaptırıyorum isotlar bu konuda anlayışlı garantidende düşrmüyorlar açıkçası hiçbir problem yaşamadım zaten bakımları basıt zamanla öğrenirsin kullanıcı hatası dışında önemli bir arıza olursa o biraz sıkıntı yaratır fakat motoru araştırdıysan öyle durup dururken önemli bir arıza vereceğini tahmin etmezsin ama en iyisi temizbir ikinci el rodajla bakımla filan uğraşmassın
    isotlar dediğiniz tvs türkiye distribütörü değil mi? Peki her bayii isotlar mıdır, bana yakın olan bayii eskişehirdeki, orda sizin bayinize karşı olan memnuniyetinizi ben de yaşar mıyım? Yoksa dediğiniz garantiden düşürmeme vs bayii nin insafına kalmış bir şey midir?

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    TVS buluşması yapalım mı arkadaşlar, ha bu demek değildir ki Twin ve diğer kullanıcılar gelmesin
    sbr bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    aradakı 3 beygır gercekten cok sey demek ufak cc de mesela etrafında donersın ybr nın kesınlıkle abartmıyorum
    sbr bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    ben 16 aydır kullanıyorum buradaki servis geçirmeyi çok sevdiğinden hiç gitmedim. yağını yağ filtresini kendim değiştiriyorum. başka da hiçbir tamir bakım vs. işim olmadı heee bitek ön dişliyi değiştirmek için gittim o da arkadaşa götürdüm tamirci o kadar . benzin tüketimi 2,6 lt altına hiç inemedim 3 lt üstünede hiç çıkmadım çıksada şaşırmam180 boyunda 110 kg adamım düz yol gördüm mü 120 nin altına inmem
    35 ZUS 73

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    isotlar dediğiniz tvs türkiye distribütörü değil mi? Peki her bayii isotlar mıdır, bana yakın olan bayii eskişehirdeki, orda sizin bayinize karşı olan memnuniyetinizi ben de yaşar mıyım? Yoksa dediğiniz garantiden düşürmeme vs bayii nin insafına kalmış bir şey midir?
    bunları motoru alacağın bayii ile görüşmen lazım ben peşin fıyatına 12 taksitli olduğu için ordan aldım hiçbir sıkıntı yaşamadım bu konuda en iyi isotlar olduğunu duymuştum gerçekten de öyleymiş açıkçası diğer bayiler nasılbir insiyatıf sunar bilmiyorum araştırıp sorman lazım olmassa alırsın istanbuldan kago bedava nasıl olsa zaten her bakıma eskişehir e gitmek pekte mümkün değil heralde

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    bunları motoru alacağın bayii ile görüşmen lazım ben peşin fıyatına 12 taksitli olduğu için ordan aldım hiçbir sıkıntı yaşamadım bu konuda en iyi isotlar olduğunu duymuştum gerçekten de öyleymiş açıkçası diğer bayiler nasılbir insiyatıf sunar bilmiyorum araştırıp sorman lazım olmassa alırsın istanbuldan kago bedava nasıl olsa zaten her bakıma eskişehir e gitmek pekte mümkün değil heralde
    Haklısınız bayii ile konuşup bu işe bir çözüm getirmek en iyisi olacaktır, eğer kargoyla gelen orjinal parçaları kendim değiştirmem veya burada bir ustaya usülüne uygun olarak taktırmam garantiyi de sıkıntıya sokmayacaksa ne ala

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 39 kullanıcı var. (0 üye ve 39 misafir)

Bu Konudaki Etiketler