Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vernik izi değil etiketlerin yapışkan izi bakalım yarın fırsat bulursam silmeyi deneyeyim olmadı benzinle silerim ....inşallah motoru yakmayız
    Çağatayın dediği gibi wd40 yada tiner tavsiye ederim .. benzın gazyağı dizel fln olmuyo ya :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    iyi bakalım öyle yaparız bizde Çağatay kardeşime de sana da teşekkür ederim üstad...

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Bugün hava çok güzeldi. Ben de atladım motora, attım kendimi bol virajlı orman yollarına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Uzun zamandır foruma girip iki kelam edemedim arkadaşlar. Daha henüz 4 aylık bir motorcu ve yine 4 aylık bir Apache sahibi olarak fikir, düşünce, soru ve başımdan geçenleri yazmak istiyorum.
    (Motorum ve ben henüz 3000km'deyiz. Apache'de başka motor kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum öncelikle.)

Lastikler IRC. Kuru zeminde başarılı olduklarını düşünüyorum. Şimdiye kadar beyaz yol çizgileri dışında, kuru zeminde kaydığım olmadı. Amaaaa ıslak zeminde, hafif bir yağmurda motorsikleti gerçek bir adrenalin makinasına çeviriyorlar. Gerçekten çok kayıyor ıslakta. Şimdiye kadar 1 kere düştüm motordan. O da kuru havada 70 ile her gün sıkıntısız seyrettiğim yolda, hafif yağmurlu bir günde 45 50 ile giderken oldu. Düz yolda, kaydırdı ve düştüm. IRC'yi sadece yazın kullanacaksanız tercih edin.

8bin devire geldiğimde, düz yolda hızım 100 - 110 arasında oluyor. Yapanlar 120 130 gibi hızları orjinal dişlilerle nasıl yapıyor, benim motorda mı bir gariplik var? Düz yolda 110u geçemedim henüz.

Bugün motoru yıkadıktan sonra benzinciye gittim benzin almaya. Depo kapağını çıkartınca, yandaki oluklarda su biriktiğini gördüm. Depo kapağı içeri su kaçırmış. Başına gelen?

Lastikler dediğim gibi tubeless IRC. Olması gereken lastik basıncında değişiklik yaratır mı bu durum? Ön 25, arka 28 psi.

Fabrika çıkış akü BERBAT. Kışın 3 gün kullanma, 4üncü günde ayakla depikleyerek çalıştırıyorsun. Neyse ki o opsiyonumuz var.

Dediğim gibi 1 kere düştüm motordan. Sola yattık berabercene. Berabercene sürüklendik. Sol koruma demiri gerçekten sağlammış. Yamulmadı bile. Olan sol arka ve ön sinyale oldu. Bir de sol elciğin kenarı törpülendi. Asvaltla temas eden, bu törpülenip boyası sökülen yerlere ne tasiye edersiniz? Elcik ve koruma demiri. Hafiften paslanmaya başladılar o kısımlar.

Giyim kuşam ekipmanı önemliymiş. Hızım düşüktü gerçi ama 20 metreye yakın sürüklendim. Pantolon sadece kirlendi. Ceketin dirsek kısmı hafif deforme oldu. Ayağım motorun altında kaldı ama ayağımın ağrısı da 1 hafta da geçti. Mont, pantolon Rev'it. Bot Oxtar.

Pas demişken. Egzos manifoldundan, susturucuya kadar giden borumuz da dandik biraz sanırım. Yağmurda bırakmamama ve WD40 denilen nimetten faydalanmama rağmen, paslanma başladı. Evet yağmurda da kullandım motoru ama bu kadar erken pas ile karşılaşmayı beklemiyordum.

Tiger'ın Apache egzosunu deneyen, bilen var mıdır aramızda? Hazır egzosu da paslandırmışken, Tiger mı taksam diyorum...

Beykoz tarafında oturan arkadaşlar varsa tanışıp beraber gazlamak isterim.

Saygılar.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hava çok güzeldi. Ben de atladım motora, attım kendimi bol virajlı orman yollarına.

http://s12.postimage.org/x2ypjp2a5/2..._48_21_623.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Uzun zamandır foruma girip iki kelam edemedim arkadaşlar. Daha henüz 4 aylık bir motorcu ve yine 4 aylık bir Apache sahibi olarak fikir, düşünce, soru ve başımdan geçenleri yazmak istiyorum.
    (Motorum ve ben henüz 3000km'deyiz. Apache'de başka motor kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum öncelikle.)

Lastikler IRC. Kuru zeminde başarılı olduklarını düşünüyorum. Şimdiye kadar beyaz yol çizgileri dışında, kuru zeminde kaydığım olmadı. Amaaaa ıslak zeminde, hafif bir yağmurda motorsikleti gerçek bir adrenalin makinasına çeviriyorlar. Gerçekten çok kayıyor ıslakta. Şimdiye kadar 1 kere düştüm motordan. O da kuru havada 70 ile her gün sıkıntısız seyrettiğim yolda, hafif yağmurlu bir günde 45 50 ile giderken oldu. Düz yolda, kaydırdı ve düştüm. IRC'yi sadece yazın kullanacaksanız tercih edin.

8bin devire geldiğimde, düz yolda hızım 100 - 110 arasında oluyor. Yapanlar 120 130 gibi hızları orjinal dişlilerle nasıl yapıyor, benim motorda mı bir gariplik var? Düz yolda 110u geçemedim henüz.

Bugün motoru yıkadıktan sonra benzinciye gittim benzin almaya. Depo kapağını çıkartınca, yandaki oluklarda su biriktiğini gördüm. Depo kapağı içeri su kaçırmış. Başına gelen?

Lastikler dediğim gibi tubeless IRC. Olması gereken lastik basıncında değişiklik yaratır mı bu durum? Ön 25, arka 28 psi.

Fabrika çıkış akü BERBAT. Kışın 3 gün kullanma, 4üncü günde ayakla depikleyerek çalıştırıyorsun. Neyse ki o opsiyonumuz var.

Dediğim gibi 1 kere düştüm motordan. Sola yattık berabercene. Berabercene sürüklendik. Sol koruma demiri gerçekten sağlammış. Yamulmadı bile. Olan sol arka ve ön sinyale oldu. Bir de sol elciğin kenarı törpülendi. Asvaltla temas eden, bu törpülenip boyası sökülen yerlere ne tasiye edersiniz? Elcik ve koruma demiri. Hafiften paslanmaya başladılar o kısımlar.

Giyim kuşam ekipmanı önemliymiş. Hızım düşüktü gerçi ama 20 metreye yakın sürüklendim. Pantolon sadece kirlendi. Ceketin dirsek kısmı hafif deforme oldu. Ayağım motorun altında kaldı ama ayağımın ağrısı da 1 hafta da geçti. Mont, pantolon Rev'it. Bot Oxtar.

Pas demişken. Egzos manifoldundan, susturucuya kadar giden borumuz da dandik biraz sanırım. Yağmurda bırakmamama ve WD40 denilen nimetten faydalanmama rağmen, paslanma başladı. Evet yağmurda da kullandım motoru ama bu kadar erken pas ile karşılaşmayı beklemiyordum.

Tiger'ın Apache egzosunu deneyen, bilen var mıdır aramızda? Hazır egzosu da paslandırmışken, Tiger mı taksam diyorum...

Saygılar.

120 130 yapanların devir ibresi 10000 devire yakın oluyo.. motor biraz daha açılsın seninkide yapar, tabi bi ayarsızlık yoksa.. benim motor 5000km den sonra daha bir iyi gitmeye başladı..

aküden yana sıkıntı olanla pek karşılaşmadım. demekki ilk şarjı tam yapamamışlar..
    genelde herkes koruma demirinin dandik olduğundan yakınır, sen sağlam demişsin ilginç genel olarak apachenın boya kalıtesı cok kotu..koruma demirlerinin boyaları hemen çıkıyor
    egzozda pas bendede başladı. nokta nokta benekler var pas şekkinde..bende shark dusunuyorum.. ama simdi degıl daha pas goze batmıyor.
    beykoz diye kısıtlama yapma..apache ile uzaklar yakın olur.. bulusuruz bir ara
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://s12.postimage.org/x2ypjp2a5/2..._48_21_623.jpg

Saygılar.
    Sabri çok güzel yazmış ama öncelikle hoşgeldin .. Genel olarak sabriye katılıyorum .. Egsoz olarak tiger apache uyumlusu var ve alanlarda gayet memnun .. Koruma demirleri çok dandik .. kendi kendine durdugu yerde kırılırsa şaşırma .. (: Motorun henüz düşük km .. ve hızı normal .. 5binden sonra biraz daha açılır ama fazla bişey bekleme o hızlar gayet normal .. motorn düzgün yani ..
    Ben üsküdar tarafındayım .. İstersen buluşup takılırız .. Artık apachem olmasada , hala bu topiğin daimi bi üyesi ve motor sevdalısıyım .. sadece artık honda cbr125 r ile yola devam o kadar

Birazdan gidip satış işlemlerini halletcem .. Biraz dolaşırım özledim gezmeyi .. sonrada bi kaç resimle şenlendirirz nasipse .. akşam tokata döncem mağlum .. akşama kadar naptım yaptım .. müsait olan varsa takılabiliriz aksam 7 ye kadar .. (: Allah a emanetsiniz ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri çok güzel yazmış ama öncelikle hoşgeldin .. Genel olarak sabriye katılıyorum .. Egsoz olarak tiger apache uyumlusu var ve alanlarda gayet memnun .. Koruma demirleri çok dandik .. kendi kendine durdugu yerde kırılırsa şaşırma .. (: Motorun henüz düşük km .. ve hızı normal .. 5binden sonra biraz daha açılır ama fazla bişey bekleme o hızlar gayet normal .. motorn düzgün yani ..
    Ben üsküdar tarafındayım .. İstersen buluşup takılırız .. Artık apachem olmasada , hala bu topiğin daimi bi üyesi ve motor sevdalısıyım .. sadece artık honda cbr125 r ile yola devam o kadar

Birazdan gidip satış işlemlerini halletcem .. Biraz dolaşırım özledim gezmeyi .. sonrada bi kaç resimle şenlendirirz nasipse .. akşam tokata döncem mağlum .. akşama kadar naptım yaptım .. müsait olan varsa takılabiliriz aksam 7 ye kadar .. (: Allah a emanetsiniz ..
    tokata gitmeden önce resimleri yükleyeceksin o kadar ! ! !
    TRANSALP XL700

japan_rules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    25.000 km tecrübeden sonra birazda araba..
    zerzura
    Son hız olarak bende motor 3bindeyken çok zorlamamıştım ama 5bin kilometrelerde arkamda zayıf bir artçıyla, düz yolda 128 kmyi kadıköy-ataşehir yolunda gördüm ama önemli olan motoru boğmadan hızlanmak ve bunu serin bir havada denedim.
    yine aynı artçıyla daha öncesinde baya bir yokuş aşağı düz yolda 124ü geçmememiştim.

Lastiklerimi daha değiştirmedim ama anlattığına göre irc'ler orijinal lastikleriyle aynı özelliklerde.

Egzozda çok ufak 3 noktada paslanma başlangıcı var ama bu beni de rahatsız etmedi, ancak biraz trafikte fark edilmek için bir egzoz düşünüyorum açıkcası tigerı duydum ve yaza bir düşüncem var açıkcası..

Akü demişsin de şöyle bir durum var ben sakaryada öğrenciyim, iki haftada bir gidiyorum eve ve motor balkon altında yatıyor. Kar yağdığında bile iki hafta yatan motor tek marşta çalıştı hep.

Çok seferde oto yıkamada yıkattım motoru, hiç depo kapağından su aldığını görmedim.

Bende ümraniye'de oturuyorum beykoz taraflarının yollarını beğenirim çok seferde sadece sürmek için gitmişimdir. yine haftasonları buluşabiliriz hatta hava iyi olursa iki hafta sonra foruma yazarım bir iki motor gezeriz beykoz tarafında belki

Bunlarda bir beykoz gezimden fotoğraflar...

buda sakarya yolculuğu öncesinde..

izmit kandıradan...

kandıra-kefken yolu...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzost paslanmalarına çözüm olarak size önerim ısıya dayanıklı sprey boya kullanın. Bauhaus'ta satılan bir boya vardı, adını hatırlamıyorum ama ben Kymco Agility motorumun egzostuna uygulamıştım; enfesti. 800 derece ısıya kadar dayanıyor bu boyalar. Önce ince bir zımpara çekersiniz sonra uygularsınız. Kuruduktan sonrada tekrar monte edersiniz egzostu yerine. Aylarca bu şekilde kullandım, bir daha ne pas oldu ne boya attı.

Lastikler konusuna gelince.. Bu motorun BENCE tek problemi lastik ebatlarıdır. Türkiye'de bu ebatlarda kaliteli lastik bulmak imkansıza yakın. Dolayısıyla IRC yada Unilli gibi tırt markalara muhtaç kalıyorsunuz. Haftalardır araştırıyorum ama elle tutulur bir sonuç elde edemedim. Cidden, şu lastik konusu motoru almaktan vazgeçirdi beni diyebilirim. Çünkü motosiklette lastik herşeydir! İlk Apache'm de bu sıkıntıyı yaşamıştım orjinal lastiklerinde, kayma yapıyordu.. Ama değiştirmeden satmıştım. Şimdi görüyorumki değiştirincede birşey farketmiyor. Dolayısıyla lastik konusu çözülmeden TVS Apache almak çok makul gelmiyor..
    M.balibey bunu beğendi.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Cbr yi aldim vapurdaym uskudara geciorm .. Guzel valla kerata .. Egsoz sesi harika .. Uskudar kadikoy civarnda olan varsa 7ye kdr takilabilrz .. Aksama bi kac resm atarm .. (:

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr yi aldim vapurdaym uskudara geciorm .. Guzel valla kerata .. Egsoz sesi harika .. Uskudar kadikoy civarnda olan varsa 7ye kdr takilabilrz .. Aksama bi kac resm atarm .. (:
    hayırlısı olsun.. inş üzmez, hayırlı bir makine olur sana
    TRANSALP XL700

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun BENCE tek problemi lastik ebatlarıdır. Türkiye'de bu ebatlarda kaliteli lastik bulmak imkansıza yakın. Dolayısıyla IRC yada Unilli gibi tırt markalara muhtaç kalıyorsunuz. Haftalardır araştırıyorum ama elle tutulur bir sonuç elde edemedim. Cidden, şu lastik konusu motoru almaktan vazgeçirdi beni diyebilirim.
    Metzelerin 3.25 / 3.50 ... gibi alternatif modelleri var listelerde, mutlaka biyerden bulunur Gerçi Apache lastik ebatlarını bilmiyorum ama o civarda bişey gibi duruyor fotolardan
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun.. inş üzmez, hayırlı bir makine olur sana
    amin hacı abi inş gitmeden önce bi kaç resim .. yola çıkıyorum fazla özenemedim kusra bakmayın ..

M.balibey bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Yeni canavarın hayırlı uğurlu olsun Enes'im. Allah kaza bela göstermesin.
    Bu arada sağ sinyal kırılmış galiba. Nazar boncuğu olur oda
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enes hayırlı olsun tekrar.ama biraz toparlamak lazım bu mtoru eski sahibi totoş parasına kıyıp bi lastik almamış motora motorun orj lastikleri hala üstünde.sağ tarafı toparlamak lazım karenajlar falan yerine oturmamış.oraya biyere tuttur bırak mantıklı totoş oraya biyere tutturup bırakmış. egzozu boyuyoruz eski stickerleri söküp yenilerini takıyoruz.motoru üzerindeki kötülüklerden arındırıyoruz sonra güle güle biniyosun. lastik değişmeyen zincir dişlininde değişeceğinden bi haberdir 100% değişmemiş orjnalleri üstündedir.onları falanda değiştiriyoruz. babandan bolca para koparmaya bak dönerken
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Abi naptin ya xD beni iyi keriz sandn heralde .. Grenajlardan tut havaya kaldir sapasaglam xD egsozda orjinal arrow yani bogazdan .. Tekerlekldrde viraj lastigi daha mumu ustunde 1 aylik bile degil xD zincirde yeni degismis .. Bitek sinyal nazarlk oldu insana benzer bi hayvan aynasiyla vurdu sariyer tarafinda (: baska bi skntim yok sukur oda kolay ztn .. Bide sticker isteyebilir evt ama zarari yok boylede iyi yani ..

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi hadi bakalım

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi hadi bakalım
    abi zaten dönüşte müsait oldugun an yanındayım motorla (: bakarız beraber yakından görde eksikleri listele bana :D apar topar dönüyorum memlekete otoparka tıktım motoru .. otobusteym suan ztn ^^ .. Senin sözlerin benm ıcn hep değerli ve tecrübelern tabiki (: .. egsozu siyah yada daha değişik bişiyde yapabiliriz aslnda o fikirde güzelmiş .. fikir alşverişini bu yüzden seviyorım aklımıza gelmeyen bazı seyler başkasının aklına gelebiliyo (: ilk izlenimlerim olumlu .. egsoza herkesin bakması biraz garip geliyo tabi ama alışırım hralde :D bi egsoz sesi duyuyorum gderken o kdr şiddetli ..

Bu arada sağolun arkadaşlar (: hayırlı olur ıns kazasız belasız cümlemiz .. Sadece bi tarz değişikliği .. ben hala bi apache fanıyım (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Bu arada ümraniye kadıkoy beykoz üsküdar civarındakı arkadaslar haftasonları cumartesı pazar farketmez .. bulusup takılalım bıraz guzelce .. dolasırız muhabbet ederız 3 5 motor .. aklınızda olsun .. benım numaramı kaydedın her zmn musaıtım bı alo deyın yeter .. artık benzın masrafından korkumda yok zaten .. ''Gezi yokmu Gezi ...'' 0541 823 60 94

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Arkadaşlar okumanızı tavsiye ederm Şiddetle .. Tekeriniz düz bassın Allah a emanet olun ..

Biraz uzun yazacam baştan söyliyim. Uzun yazı sıkar diyen olursa varsın okumasın lakin ben üstümde hissettiğim sorumlulukla yazmam gerekenleri yazıp vicdanımı rahatlatacağım.
    Bugün Göksel arkadaşımızı yağmurlu , insanın içini sıkan, kaspet bir havada toprağa verdik.Daha doğrusu çamura verdik.
    Öylesine yağmur vardıki bir kürek toprak bile atamadık arkadaşımızın tabutuna. Bir iş kepçesi aldı çamuru döktü üstüne. Sonra bizler evlere, herkes evlere. Yitip giden bir yaşam, geride kalan genç bir eş ve babasını bir daha göremiyecek çocuklar.
    Hiç sevmiyorum bu son vedaları ama uzun yıllardır motosiklet camiasının çok içinde ,hatta ipiçinde olduğum için alıştım son gidişlere.

Göksel benim eski arkadaşımdı, M.D yokken hatta internetin bile bizler farkında değilken tanırdık birbirimizi. Yani şimdiki gibi Forum, Facebook,MSN üzerinden kurulu arkadaşlıklar değil bunlar. Motorun üstünde tanışılırdı...

Yıllar geçti durdu , birileri öldü, birileri motosikleti bıraktı, birileri devam etti. Çok cenazeye gittim, çok acıya şahit oldum..Hemen hemen her cenazede kaybettiğim arkadaşlarımın yakınları nefretle baktılar bizlere.Çünkü evlatlarını elinden alan şey "Motosiklet" di onlara göre.

Hatta kimi zaman aile tepkisi yüzünden motorcu kimliğimizi saklar şekilde kaskları, montları çıkartıp motorları uzağa park ederek gittiğimiz cenazeler oldu. Mehmet TAN la biz bunu iki kere yaşadık. Suçlu kim ? Motosiklet... Peki öylemi gerçekten ?

Motosiklet mekanik bir alet..Cansız..Cisim yani.. Tasarlayan, üreten ve tabiki o nu kullananda biz insanlarız. Gayet basit bir mantıkla çalışır.Gaz verisin gider, fren yaparsın durur. Dengeyide sağladınmı geriye bir şey kalır "AKIL" kullanmak ..
    İşte bundan bahsedeceğim biraz ..

Bu ölümlü kazalardan sonra suçlu bir çırpıda Motosiklet ilan edilse de halbuki tek suçlu var; "İnsan"
    Bu, motosikleti kullanan insanda olabilir, motosikleti fark etmeyerek kaza yapmasına sebep olan aracı kullanan insanda olabilir, bariyerleri giyotin gibi döşeyen aklın sahibi insanda olabilir, asvalttaki çukurun sorumlusu insanda olabilir ,eşşeğini sağlam kazığa bağlamayıp otobanda karşımıza çıkmasına sebep olan insanda olabilir.
    Hatta biz motorcular için büyük tehlike arz eden başıboş sokak köpeklerini barınaklarda korumak yerine umursamayan insanda olabilir. Ama herşeyin sorumlusu sonuçta biziz.

Bu acı sonuçları olan kazalar sonrasında motosikletten soğuyanlar oldukça o na haksızlık yapıldıgını düşünüyorum. En mutlu , en kendimize güvendiğimiz, en yalnız kaldığımız yer motosikletin üstüyken bundan vazgeçmek yerine tecrübe edinip dersler çıkarmalıyız.
    Motosiklet'in sadece " Racing" den ibaret olmadığını görmeli oyunu kuralına göre oynamalıyız. Taşıyamıyacağımız riski almamalı, şarjörlü silahla rus ruleti oynamamalıyız.

Forumlarda bazen şunu duyuyorum "Aaaa Ahmet,Mehmet tekteker yapıp gençlere kötü örnek oluyor"
    Hayır yok böyle bişey..Hiçbir gencimiz Superman seyrettikten sonra evinin balkonundan uçmaya yeltenmiyor.
    Her koyun kendi bacağından asılır. Tekteker yaparken düşersen sonuçları facia olabilir.En iyi ihtimalle 3-5 platinle kurtulur en kötüsü zaten "Abbas" olursun.Sonra sana "rahmetli iyi teker yapardı" deseler ne olur demeseler ne olur ?
    Bunun bilincinde olan insan tekteker yapar, hız yapar, makas atar, depoda amuda kalkar.. İnternet denilen bu dipsiz çukurda milyon tane kaza videosunu izliyor adam buna rağmen yine yapıyor. İşte bu riski adam almış demektir artık. Sonuçlarına katlanmayı kabul etmiş demektir. Bu sebeple kimse kimseye kötü örnek oluyor diye bişey söz konusu değildir.
    İyiyi, kötüyü, tehlikeliyi, güvenliyi hepimiz bilecek yaştayız.

Ne demiştim gaz verirsin gider, fren yaparsın durur.Sephaya alırsan hele sen 100 yıl bırak yerinden kıpırdamaz seni bekler.Deh dersin gider, çüş dersin durur.
    Motosikleti kullanan biziz arkadaşlar. Motosiklet kullanmak çok zor iştir.Zaten o nu hafife aldığımızda hiç olmaması gereken bişey olur "Kendine Fazla Güven" ..
    Bu sefer risk almaya başlarsınız, daha fazla, daha fazla.... en fazla risk alan en çabuk ölür.
    En kontrollü, en dikkatli, en paranoyak, en olaylardan ders çıkaran, en okudugunu anlayan ise en uzun biner.
    Otobanda gazlamak mı? Bende yaptım zamanında..Ne salakmışım diyorum şimdi; Gözlerim bozuk, zifiri karanlıkta gece vakti Allah ne verdiyse gazlıyoruz..Yetmiyor otoban kenarında 100 metre mesafede drag yapıyoruz. Yahu 100 metre mesafede dragmı olur, nerde durduracan o motoru dimi? Ama işte akıl başta değilkio zamanlar.Burak , Barış Tok, Tolga iyi bilir az mı otoban kenarında drag yapıp bariyerlere etiket olan arkadaşlarımız oldu. Hata işte hem de büyük hata.
    Tamam elbette bu motorlar gazlamak için yapılmış ama adam bunun için uygun şartları öngörmüş; Düzenli bir trafik, kaliteli yol, bilinçli sürücüler.
    Bunların oluşmadığı bir ortamda motosikletle gazlamak deli cesaretdir.
    Bugün kötü bir pazar oldu hepimiz için. Göksel kardeşimizi kaybettik. Akşam evine varmaya çokaz kala yaptığı bir kazanın sonucunda öldü Göksel. Tıpkı diğerleri gibi o da gün gelip unutulacak.

Hayat devam ediyor. Gidilecek çok yol var, görülecek çok yer var. Bu keyfi dolu dolu, sindire sindire yaşamak için lütfen dikkat !!!
    Twin, tahsins, DALGIC_800 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    knka diri bir makıneye benziyo..ben sadece farın üstündeki kaplamayı sevmedim.. sen şimdi tokatlarsın bizi bunla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:54 ----------

bu arada bizim motorlar kaç km garantiliydi?
    TRANSALP XL700

Merhaba arkadaşlar Martın sonuna doğru ilk motorum olan apache'mi alıyorum. 2013 modelde ne gibi yenilikler geldi? bilginiz var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler