Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihat hocam selam,
    IRC nasıl, ne dersin? şimdi onlara bakıyordum 2 model tespit ettim, şöyle ki; 100/90-18 62P TL 101.3.0717 arka // 90/90-17 49P TL 101.3.0691 Ön olarak. Paylaşmış olduğun fotoğraflardaki ölçüler de tespit ettiklerime benzer mi? arka 120 ye kadar çıkabilirmiş.. ön sabit[COLOR="Silver"]
    Merhaba,arka lastiği irc yaptım 4-5 gün oldu.Beklediğinden iyi çıktı.Fren mesafeside kısaldı,kaymadan da durabiliyorum artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Arkadaşlar sabah bir sorun yoktu,akşam kontağı çevirince arıza ışığı yandı.8-10 kez yanıp söndükten sonra duruyor.Ama motorun çalışmasında falan sorun yok..Neden olabilir anlamadım,sabah sorun yoktuda.Durduğu yerde akşama kadar ne olabilir ki ? Saçma ama aklıma aşırı soğuk geldi.İzmir eksileri gördü -3 falan.Bir ihtamal aklıma bu geldi.Ne anlatmaya çalışıyor acaba bana.
    Şimdi aklım başıma geldi,500 km yi yeni geçtim.Ondan olabilirmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle oğuz..140 km hız ciddi bir hız bu tür küçük hacimli motorlar için..söylemek istediğim de bu zaten..10-15 km hız için değmez..az yakıt,serilik,kıvraklık lazımdır şehir içi kullanımlarda..apache bunların hepsini fazla fazla barındırıyor zaten..
    Racing sınıfı için sorn degıl hacı adam ona göre tasarlamış aerodinamik ile 150cc bi motordan hızlı gıdıyo yani .. Yakıt olarak aynı belki daha düşük enjeksıyonlu .. Fakat kıvraklık ve serilik yok buda bi gerçek ..

bundan 5-6 gün önce forumdan ilkay kardeşimin cbr125 i ile turladık..motorları test etmek açısından değişelim dedik ve bindim cbr'a.. 2011 model yeni kasa ve enjeksiyonlu..motor sakin ve sessiz çalışıyor ama 90-100 km hıza kadar apache gibi fırlamıyor,tork yok motorda..ben cbr üzerinde kendi motoruma yetişemedim 90 km hıza kadar..devir 9-10 binlere tırmanıyor ama hız yok motorda..evet son hız olarak cbr apacheden iyi,lakin 6 vites ve karenajlı olmasını göz önünde bulundurmak lazım ;)

kısaca 10-15 km hız için apache den vazgeçmem..90 km/h a kadar yanıma yaklaşamaz..
    Bak bu tespitine sonuna kadar katılıyorum .. belli bi hıza kadar cbr devir coşuyor ama hızlanmıyo motor torktan yoksun .. Son hıza yavaşça ulaşıp apacheden yüksek hızlara ulaşıyo ki bunda racing sınıfı olması yüzünden abes bi durum yok gayet normal .. Apachede ki o tork ve agrasiflik benim hastası olduğum bişey .. Ama şu saatten sonra titreşim benı rahatsız edecekmi bu bir , tekrar aynı motoru almak ne kadar doğru bu iki .. tarz değişikliği lazım mı arada acaba ..

Enes, açıkcası senin gibi apache yi bilen birinin bu soruyu sormaması lazım. ben de çok araştırdım, sonuç rtr 150
    duymamış olayım
    Hacı Haklısında Geçen benim eski apacheye bindim titreşim valla rahatsız etti runnerden inince .. Sırf ondan sonra kafam karıştı yemin ederim .. Cbr de titreşim yok biraz beni cezbeden bu görünüşü vitesi şunu bunundan ziyade .. yoksa apache benm tartısmasız favorım ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı endoplazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Arkadaşlar sabah bir sorun yoktu,akşam kontağı çevirince arıza ışığı yandı.8-10 kez yanıp söndükten sonra duruyor.Ama motorun çalışmasında falan sorun yok..Neden olabilir anlamadım,sabah sorun yoktuda.Durduğu yerde akşama kadar ne olabilir ki ? Saçma ama aklıma aşırı soğuk geldi.İzmir eksileri gördü -3 falan.Bir ihtamal aklıma bu geldi.Ne anlatmaya çalışıyor acaba bana.
    Şimdi aklım başıma geldi,500 km yi yeni geçtim.Ondan olabilirmi ?
    Bişey olmaz hacı her 2500 km de bir bakım aralığının geldiğini haber vermek için o ışık yanar . . Onu söndürmenin yöntemini önceki sayfalarda defalarca anlatmıştım .. bi arat istersen servis ışığı söndürmek diye topikte bulursun .. Arıza fln bişey yok yani .. sadece hatırlatma ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lastik konusunda iyice kafam karıştı. Tamam metzeller ve michelin çok iyi bi tek bunu anlayabildim ; amma fiyatları da çok iyi. Şimdi ben sizden net bir cevap istiyorum.
    ÖN LASTİK İÇİN 90-90-17 ebatlı http://www.irclastik.net/urun.asp?ara=1&ebat=90&ebat1=90&ebat2=17
    ARKA LASTİK İÇİN 100-90-18 ebatlı http://www.irclastik.net/urun.asp?ara=1&ebat=100&ebat1=90&ebat2=18
    bunlar iyi midir tavsiye eder misiniz? ve şu ebatların 1. si 2. si ne oluyor onları söyler misiniz 17 ve 18 inç galiba lastik çapı. Bu lastikleri tavsiye eder misiniz. Şimdiden teşekkürler
    hocam ben bu aralar bu önerdiğin iki lastiği alıcam. çok araştırdım, fiyat performans olarak bu en doğrusu.
    arkayı 110 da tercih edebilirsin

wolfsat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf
    herkeze iyi akşamlar
    bende bir tvs apache kullanıcısıyım bu foruma nısandan beri sureklı gırıyorum ve genelde 600f bölümene bakıyorum 600 f hayranıyım almama ramak kala vazgectım ve ıkı sene daha apache mı kullanmaya karar verdım.
    sıze bır sorum olacak..

motorumla hareket ederken depraja bastıgımda motordan tırıl tırıl surtunme gıbı bı ses gelı yo neden olabılır düşünce ve orumlarınızı beklıyor olacağım saygılar ..

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    bence hemen bi 600f alman gerekiyor. tvs yi yemis bitirmissin.
    Alıntı wolfsat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze iyi akşamlar
    bende bir tvs apache kullanıcısıyım bu foruma nısandan beri sureklı gırıyorum ve genelde 600f bölümene bakıyorum 600 f hayranıyım almama ramak kala vazgectım ve ıkı sene daha apache mı kullanmaya karar verdım.
    sıze bır sorum olacak..

motorumla hareket ederken depraja bastıgımda motordan tırıl tırıl surtunme gıbı bı ses gelı yo neden olabılır düşünce ve orumlarınızı beklıyor olacağım saygılar ..
    wolfsat bunu beğendi.

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    Alıntı wolfsat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze iyi akşamlar
    sıze bır sorum olacak..

problem makinada değilse eğer sesi yavaş giderken duyuyorsan zincirden geliyordur.zincirdeki yağ katılaşınca olabiliyor.diğer türlü problemi bilemicem
    wolfsat bunu beğendi.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

Arkadaşlar tekrar selam ben size tvs türkiyeye mail attığımı ve aradıklarını söylemiştim bir kaç soru daha sordum onlarada hemen hemen aynı cevaplar geldi.Sanırım 2013 fuarında tvs apache 150 yerine 160 getiricekler ama söylemiyorlar çünkü çok kaçak cevaplar aldım kibarlar saygıda kusur etmiyorlar ilgide var ancak sanırım eldekileri bitirme amaçlı ser verip sır vermeme modundalar 180i getirmiyebilirler ama ben yeni apache 160ı görüceğimizi düşünüyorum inşallah gelir Absli 180 in motorununu türkiye normlarına uymadığından falan söz ettiler ama pek inandırıcı gelmedi günahlarınıda almayım şimdi fakat getirirlerse devrim olucak haberleri yok

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    M.balibey

unutmadım aklımda hala xenon markası..lakin öyle soğuk ki,motoru yağladım kaldırdım kullanmıyorum bu havada..o yüzden bir türlü servise gidip te kutusuna bakma şansım olmadı.ama ilk gittiğimde resimleri ile göndericem merak etme ;)
    M.balibey bunu beğendi.

hocam ben bu aralar bu önerdiğin iki lastiği alıcam. çok araştırdım, fiyat performans olarak bu en doğrusu.
    arkayı 110 da tercih edebilirsin
    Ben de bu lastikleri alsam mı ki diye sormuştum. Güzel cevaplar geldi. Ben de almayı düşünüyorum maddi durum oluşunca inşallah. Arka 100-110 benim için farketmez (sonuçta bilmiyorum) ama son hızı çok az da olsa düşürüp yakıt artırcaksa anlamı yok. 100-110 arası çok iyi yola tutunma bi farkı olacağını ben düşünmüyorum açıkçası. Sonuçta 1 cm oynar ya da oynamaz ki o da f/s oranından (basınçtan) ters etki yapar daha fazla kayar gibime geliyo naçizane fikrim :D

Tvsbozuyuk fiziki mantıgını bilmiyorum ancak teker ebatının otomotiv sektöründe yani tekerli araçlardaki mantığı şu taban genişledikçe yol tutuşu artıyor,konfor biraz azalıyor,tüketim artış gösterip son hızda azalma gözüküyor.Ancak stabilizasyon konusu büyük çogunlukla hani şu öve öve bitiremedikleri kasa dizaynlarıyla değilde süspansiyon ve kaliteli ve geniş lastikle çözülüyor.
    M.balibey bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    M.balibey

unutmadım aklımda hala xenon markası..lakin öyle soğuk ki,motoru yağladım kaldırdım kullanmıyorum bu havada..o yüzden bir türlü servise gidip te kutusuna bakma şansım olmadı.ama ilk gittiğimde resimleri ile göndericem merak etme ;)
    bende sen taktırdın zannediyordum unuttun sandım önemli değil bekleriz zaten bende binmiyorum kar kapaladı her yeri

Alıntı DarkKnight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvsbozuyuk fiziki mantıgını bilmiyorum ancak teker ebatının otomotiv sektöründe yani tekerli araçlardaki mantığı şu taban genişledikçe yol tutuşu artıyor,konfor biraz azalıyor,tüketim artış gösterip son hızda azalma gözüküyor.Ancak stabilizasyon konusu büyük çogunlukla hani şu öve öve bitiremedikleri kasa dizaynlarıyla değilde süspansiyon ve kaliteli ve geniş lastikle çözülüyor.
    şimdi şöyle bişey var her aracın max takılacak ebattaki lastikle en iyi yol tutacak diye bişey yok bazısına kalın takarsın yeri tuttumu bırakmaz bazısıda kalın değilde max. fabrika ölçüsünde yeri daha iyi tutar yol tutuşunda aerodinamiğinde çok büyük önemi vardır diğer konfor artışta öyle aman aman değil fakat konforu azaltan en önemli faktör yanak inceldiğinde ve süspansiyonlar sertleştiğinde oluyor taban genişledikçe sadece araçlarda içeri daha fazla ses geliyor sürtünme kuvvetinden dolayı

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Şu beyaz kabus yerden kalktığı gün lastiği taktırmış olacağım.
    yaz gelsin, şurda 35 derece yazsa ne olur sanki
    nefret ediyorum kıştan, soğuktan..

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sen taktırdın zannediyordum unuttun sandım önemli değil bekleriz zaten bende binmiyorum kar kapaladı her yeri
    yok yok unutmadım ;) elletmem dışarıdan birine motorumu,servisi görsün taksın dedim.. ;)

ya bence 100 lastik genişliği yeterli yol tutuş konusunda. Sonuçta tvs nin orjinal lastiklerinden sonra mükemmel bi lastik gibi gelir her kullanıcıya. Bi arkadaş da bu lastikleri kullandığını ve memnun olduğunu söylemiş. Balibey kardeş bu lastikler şambriyelli mi yoksa tubeless mi veee ön arka fiyatlarını bulamadım internette? Fiyatları da söyler misin kaça aldığını?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Amma dert ettiniz lastiği he :D Orjinalini yakmadan almıcam demiştim nasip olmadı oda :D Metzeller gibi ileri düzey bi lastık dışındaki diğer markalar aşağı yukarı aynıdır .. 100lük iyidir üstüne çıkmayın apachede zaten son hız yüksek değil , onu iyice öldürmeye gerek yok ..

Atilla abi Nihat abi nerelerdesiniz yav kaç zamandır ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

yok yok unutmadım ;) elletmem dışarıdan birine motorumu,servisi görsün taksın dedim.. ;)
    en iyi bizim servis böyle işlerle uğraşmıyor o yüzden ben kendim taktım

Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bence 100 lastik genişliği yeterli yol tutuş konusunda. Sonuçta tvs nin orjinal lastiklerinden sonra mükemmel bi lastik gibi gelir her kullanıcıya. Bi arkadaş da bu lastikleri kullandığını ve memnun olduğunu söylemiş. Balibey kardeş bu lastikler şambriyelli mi yoksa tubeless mi veee ön arka fiyatlarını bulamadım internette? Fiyatları da söyler misin kaça aldığını?
    lastikler tubeless yani iç lastiksiz ön arka lastik çelik sibob(delme işlem falan yapılmadı janta) işçilik dahil ya 150 yada 160 tl verdim bursadaki serviste taktırdım pazarlık etmemiştim etseydim herhalde daha da inerdi

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 150
    Apache candır gerısı heyecandır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

ben apache alıcam sanırsam bayileri cok az edirne de var ama kesanda bayısı varmıdır acaba ? bulamadımda yardımcı olursanız sevırım.

Alıntı Barisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache candır gerısı heyecandır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

ben apache alıcam sanırsam bayileri cok az edirne de var ama kesanda bayısı varmıdır acaba ? bulamadımda yardımcı olursanız sevırım.
    http://www.tvsturkiye.com/bayiler.asp edirnede tek bayi gözküyor

Motosikleti
    rtr 150 gri
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör diyaframı delik. 50lik sıkışmış karbüratöre. eminim son kararım
    valla üstadım dediğin gibi karbüratör diyaframı ama adamların elinde parça yokmuş bu hafta sonu gelecekmiş mecburen bu şeklide kullanıyorum. teşekkür ederim sağol varol.

wolfsat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hemen bi 600f alman gerekiyor. tvs yi yemis bitirmissin.
    :D ihtimal bile vermek istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    problem makinada değilse eğer sesi yavaş giderken duyuyorsan zincirden geliyordur.zincirdeki yağ katılaşınca olabiliyor.diğer türlü problemi bilemicem
    evet haklısın bu olabılır ılk fırsatta yağlatacağım. yine gelirse ses selvise gideceğim. ilgine teşkkur ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler