Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    arkadaşlar iyi akşamlar dilerim öncelikle....

Bu gün eşim sarı kızımızla ilk kazasını yaptı. Işıklarda dururken bir kepçe motora çarpmış eşimi düşürmüş motoru da biraz sürüklemiş. Çevredekiler yetişmiş ikaz edilmesine rağmen operatör araçla beraber kaçmış yanındaki numara belli polis mobese kayıtlarını görmüş.
    Efendim emniyette şikayetçi ve davacı olduk. Motorun hali içler acısı heryeri çizik kırık manetler yamuk koruma demiri bile çatlamış.plakalık iptal kuyruk da iptal seer bile yırtık.

Ben acaba karşı tarafın trafik sigortasından nasıl yararlanıcam. Bi de kaza raporu tutmadık ifademiz mi sayılacak acaba bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    sen tekbaşına rapor tutacaksın. karakola mobese kayıtlarıyla onaylatıp mahkemeye vereceksin.davacı olacaksın. arkadaş kaçtığı için trafik sigortasından faydalanamayacak.sen serviste tamir ettirip faturayı mahkemede beyan edeceksin. hakim fatırayı alacak arkadaşa kitleyecek. motoru ticari amaçla kullandığını ispat edersen mahkemede kuryeşirketi servis elemanı veya getir götür işi yaptığına dağir.belge verirsen ve motor serviste yedek parça bekledi diyelim 15 gün sende bu sebeple çalışamadın madur oldun. 15 günlük maddi kayıbınıda ödemek zorunda. kaçmasa 15 gün değil 1 ay beklesen kuruş ödemeyecekti..

benim arabada böyle bişey olmuştu ordan biliyorum. ben şöförü yakaladım burnunu kırmışım o sinirle o davacı oldu. ben onun hastane parasını ödedim. oda benim arabanın parasını helalleştik.
    cennetkizi bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhaba bugün saat 16 itibarı ile bende Apache' lilerden biriyim... Merhaba arkadaşlar
    sbr ve cennetkizi bunu beğendiler.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar dilerim öncelikle....

Bu gün eşim sarı kızımızla ilk kazasını yaptı. Işıklarda dururken bir kepçe motora çarpmış eşimi düşürmüş motoru da biraz sürüklemiş. Çevredekiler yetişmiş ikaz edilmesine rağmen operatör araçla beraber kaçmış yanındaki numara belli polis mobese kayıtlarını görmüş.
    Efendim emniyette şikayetçi ve davacı olduk. Motorun hali içler acısı heryeri çizik kırık manetler yamuk koruma demiri bile çatlamış.plakalık iptal kuyruk da iptal seer bile yırtık.

Ben acaba karşı tarafın trafik sigortasından nasıl yararlanıcam. Bi de kaza raporu tutmadık ifademiz mi sayılacak acaba bilgisi olan var mı?

dostum öncelikle büyük geçmiş olsun yengede bişey dimi motoru boşver cana gelen mala gelsin takma kafana düşünme nasıl olsa hallolur
    atilla abim gerekli açıklamayı yapmış aynen katılıyorum.

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum öncelikle büyük geçmiş olsun yengede bişey dimi motoru boşver cana gelen mala gelsin takma kafana düşünme nasıl olsa hallolur
    atilla abim gerekli açıklamayı yapmış aynen katılıyorum.
    Dostum çok saolun yanlız karakolda öyle birşey yapmadılar bakalım yarın gideyim bi emniyete tekrar öğreneyim işin aslını uğraşcaz artık tanıdık bir trafik polisi bulayım da hallolacak artık napalım ...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum çok saolun yanlız karakolda öyle birşey yapmadılar bakalım yarın gideyim bi emniyete tekrar öğreneyim işin aslını uğraşcaz artık tanıdık bir trafik polisi bulayım da hallolacak artık napalım ...
    abi çok geçmiş olsun iyi bir sopayı hak etmiş o herif yengeye bişey olmamış ya gerisini boşver ama adama yaralamaya ve öldürmeye teşebbüsten bile dava açabilirsin
    cennetkizi bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır abi ne cbfsi hondaya karşı antipatin vardı

özüme döndüm kuryelik yapıyorum... şirkette cbf 150 var... cenaze işi yaw...

kaza yapan arkadaş geçmiş olsun ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally

Uploaded with ImageShack.us

Antalyadan herkese Hayırlı Günler arkadaşlar ;)
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    abi çok geçmiş olsun iyi bir sopayı hak etmiş o herif yengeye bişey olmamış ya gerisini boşver ama adama yaralamaya ve öldürmeye teşebbüsten bile dava açabilirsin
    Şimdi sigortacımla görüştüm herhalde adamın yaklanmasını bekliycez ifadesi lazımmış sigorta bakalım halledecekmi hasarı şimdi arkadaşın tamiraneye gidicem bakalım şasede birşey var mı daha 2 ay oldu motoru alalı çok kızgınım çok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı yns0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img23.imageshack.us/img23/598...5065358814.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Antalyadan herkese Hayırlı Günler arkadaşlar ;)
    Dostum çok güzel olmuş motorun bi nazarlık tak hemen eksozunun markasını öğrenebilirmiyim bi de nekadara aldın?

ysf_joseph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2012
    Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet debriyaj müşürü var o arızalanmış olmalı eğer boştayken aynı sorun hiç yaşanmıyorsa debriyaj müşüründendir.ama aynı sorun boş vitestede oluyorsa elektrik tesisatıyla ilgili bişeydir
    Hayır boştayken bir problem yok. Durum düşündüğüm gibi. Hatta debriyajın orada kablola oynadığım da bazen çalışıyor. Garantiden değişir mi ?

Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Şimdi sigortacımla görüştüm herhalde adamın yaklanmasını bekliycez ifadesi lazımmış sigorta bakalım halledecekmi hasarı şimdi arkadaşın tamiraneye gidicem bakalım şasede birşey var mı daha 2 ay oldu motoru alalı çok kızgınım çok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Dostum çok güzel olmuş motorun bi nazarlık tak hemen eksozunun markasını öğrenebilirmiyim bi de nekadara aldın?
    Teşekkür ederim dostum kendi çapımda yaptım bişeyler Egsoz shark marka tiger alacaktım ama o paraya yazık dedim ve bunu aldım hiç değilse susturucusu var istediğimde kapatıyorum

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özüme döndüm kuryelik yapıyorum... şirkette cbf 150 var... cenaze işi yaw...

kaza yapan arkadaş geçmiş olsun ...
    oo Alah kolaylık versin abi bu mevsin de çok zor bir iş yapıyorsun

Alıntı yns0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dostum kendi çapımda yaptım bişeyler Egsoz shark marka tiger alacaktım ama o paraya yazık dedim ve bunu aldım hiç değilse susturucusu var istediğimde kapatıyorum
    silincer takılınca ses orjinale dönüyor mu yoksa yine hafiften ses kalıyor mu bizim burada polisler çok sıkı tutuyorlar egsozda çok hoşuma gitti

Motosikleti
    Honda Crf Rally
    oo Alah kolaylık versin abi bu mevsin de çok zor bir iş yapıyorsun

silincer takılınca ses orjinale dönüyor mu yoksa yine hafiften ses kalıyor mu bizim burada polisler çok sıkı tutuyorlar egsozda çok hoşuma gitti
    orjinalden biraz daha tok bir ses veriyor antalya da sıkı o konuda fakat o kadar normal uygulamaya takıldım egsozdan hiç sorun çıkarmadılar

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    selam herkese...

Yeni geldim servisten. işte bilanço

Kafa krenajı
    Ön sol sinyal
    Koruma demiri
    Arka maşa
    Arka çamurluk
    Arka kuyruk ve alt davlumbaz
    Plakalık
    Arka far
    Semer
    Kuyruk krenajı sol sağ ikiside
    Arka farın üzerindeki krenaj
    Eksoz
    Arka jant

Bakalım görücez hesap ne kadar çıkıcak sardım sarmaladım evin önünde duruyor motor krenajlarda bütün bağlantılar kırık acaba perte çıkarmı motor. Çok canım sıkkın ...

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    meraba tüm arkadaşlara uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım 2012 tvs apachemi satmış bulunuyorum satmamın sebebi şans eseri sorunlu bi makine denk gelmişti servisle uğraşmak bıktırdı beni bende sattım kurtuldum. tekrar motor alıcam çünkü motorsuz kendimi büyük bi boşlukta hissediyorum. fakat tvs de yaşadığım sorunlardan dolayı bu sefer tercihimi % 80 yamahadan yana kullanmayı düşünüyorum tabiki 2013 ler çıkana kadar beklicem. ama yinede o apache nin asabi görünüşü, agresif sürümü aklımı kurcalamıyor değil. yorumlarınızı bekliyorum. bu arada 2013 apache ve ybr ler ne zaman türkiyede satışa çıkar bilen arkadaş paylaşırsa sevinirim

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza geçiren arkadaşa geçmiş olsun keşke perte çıksa motoru sıfırlarsın.bunu toparlayıp sana geri verseler eski tadı asla alamazsın şu halini gördünya hafızandan bidaha hiç çıkmaz.

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza geçiren arkadaşa geçmiş olsun keşke perte çıksa motoru sıfırlarsın.bunu toparlayıp sana geri verseler eski tadı asla alamazsın şu halini gördünya hafızandan bidaha hiç çıkmaz.
    Doğru söylüyorsun dostum. Parça fiyatlarına baktım netten 1100 tl kuyruk krenajları ve koruma demiri dahil değil.

Aynı zamanla son yağ ve filitre değişiminden sonra motorun yağ yaktığını da fark ettim bilmiyorum biliyormusunuz geçen bakımda servis 10 40 castrol dizel yağ koymuştu filitreyi de benzinle yıkayıp yerine takmıştı. Mecburen servis lapseki ilçesinde olduğu için çanakkaleye kadar o yağ ile gelmiştim. Burada 10 40 mobil 1 semi sentetik yağ ile değiştik tekrar. Bir sonraki değişimde 2500 km gene semi sentetik mobil 1 yağ alıp cumartesi çalıştığımdan arkadaşla gönderdim motoru 400 500 gram yağ çıkmış. Tabi filitre gene yok. Çanakkalede hyo filitresiyle değiştirdik bu gün de baktım 700 km de aşağı yukarı 200 gr kadar eksik.

Bu motora çok inanmıştım. Motor alacak çok arkadaşıma tavsiye ettim. Hatta bir arkadaşım aldı onunkine de bindim benimki çekişten düşük arkadaş pirelli ile değişmişti lastikleri ona yormuştum ama üzerine bu kaza da eklenince iyice canım sıkıldı.
    İyice içimi döktüm tek tesellim motoru eşim kullanıyordu iyi ki ona birşey olmadı.

Bu gün servis arkadaş kardeş bize daha servislik için dönüş olmadı istersen sen bu motoru lapseki de açtırma dedi yakınlarda nerde servis var diye baktım bursa ile balıkesir var sanırım bursaya götürücem şu parçalar değişsin bursadaki servisi önerebilen var mı aranızda?
    cennetkizi bunu beğendi.

Doğru söylüyorsun dostum. Parça fiyatlarına baktım netten 1100 tl kuyruk krenajları ve koruma demiri dahil değil.

Aynı zamanla son yağ ve filitre değişiminden sonra motorun yağ yaktığını da fark ettim bilmiyorum biliyormusunuz geçen bakımda servis 10 40 castrol dizel yağ koymuştu filitreyi de benzinle yıkayıp yerine takmıştı. Mecburen servis lapseki ilçesinde olduğu için çanakkaleye kadar o yağ ile gelmiştim. Burada 10 40 mobil 1 semi sentetik yağ ile değiştik tekrar. Bir sonraki değişimde 2500 km gene semi sentetik mobil 1 yağ alıp cumartesi çalıştığımdan arkadaşla gönderdim motoru 400 500 gram yağ çıkmış. Tabi filitre gene yok. Çanakkalede hyo filitresiyle değiştirdik bu gün de baktım 700 km de aşağı yukarı 200 gr kadar eksik.

Bu motora çok inanmıştım. Motor alacak çok arkadaşıma tavsiye ettim. Hatta bir arkadaşım aldı onunkine de bindim benimki çekişten düşük arkadaş pirelli ile değişmişti lastikleri ona yormuştum ama üzerine bu kaza da eklenince iyice canım sıkıldı.
    İyice içimi döktüm tek tesellim motoru eşim kullanıyordu iyi ki ona birşey olmadı.

Bu gün servis arkadaş kardeş bize daha servislik için dönüş olmadı istersen sen bu motoru lapseki de açtırma dedi yakınlarda nerde servis var diye baktım bursa ile balıkesir var sanırım bursaya götürücem şu parçalar değişsin bursadaki servisi önerebilen var mı aranızda?
    abi bursaya gelirsen periyodik bakım için servisi tavsiye ederim erdal abiler çok iyi dükkanlarıda babadan oğla geçme köklü bir firma yani birde tavsiyem olucak koruma demirini orjinal alma istanbuldan yan sanayi al koruma demiri kırlıyor kendiliğinden

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    abi bursaya gelirsen periyodik bakım için servisi tavsiye ederim erdal abiler çok iyi dükkanlarıda babadan oğla geçme köklü bir firma yani birde tavsiyem olucak koruma demirini orjinal alma istanbuldan yan sanayi al koruma demiri kırlıyor kendiliğinden
    Dostum çok saol inan bursaya geldiğimde ilk sana ulaşırız nasıl olsa yakınız da kayınpederler akpınar kültür merkezinin karşısında oturuyor. Sanırım sen de oralardaydın.

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    Alıntı ysf_joseph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır boştayken bir problem yok. Durum düşündüğüm gibi. Hatta debriyajın orada kablola oynadığım da bazen çalışıyor. Garantiden değişir mi ?
    büyük ihtimal değişir servise sor ama ucuz bişeydir 3 hafta beklemeye gerek yok bence.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler