Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 1 litre koydum abi dedim bakalım yağ yakıyor mu bir deniyeyim leğeni huniyle içine boşalttım tamamen boşalsın diye duvara dayadım ve yarım saat bekledim tertemiz oldu sadece demir tozları kaldı içinde sonuç bu zaten hep eksik koydularsa aşınmayla yakmaması artık mümkün değil bir dahaki bakımdada bakalım dencem inş yakmıyordur 2 binde 1 litre yağda 300cc gerçekten çok fazla
    eyvahlar olsun tvs de bunu yaptıya ..cbf çilere b.k atarken bence dert etcek bişey yok..bazı topiklerde motorun sağlıklı çalışması için yağ yaktığını savunanlar falan olmuş
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kankalar kobrayı yeni sahibine teslim ettim hyo yu teslim aldım alır almaz bi otobana çıktım denedim beğendim yeni kobrayı..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvahlar olsun tvs de bunu yaptıya ..cbf çilere b.k atarken bence dert etcek bişey yok..bazı topiklerde motorun sağlıklı çalışması için yağ yaktığını savunanlar falan olmuş
    yok benim sorum şu acaba servis mi az yağ koyuyor 50-100ccye kada hadi normal %10 u geçmemek kaydıyla normal kabul ediliyor zaten eğer servis az yağ koyduysa o kadar aşınmayla yağ yakmasına şükrederim
    daha önce sizlerde bu ölçüm sonucunda yağ tam çıktıysa servis az koyumuştur sonucu çıkıyor

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok benim sorum şu acaba servis mi az yağ koyuyor 50-100ccye kada hadi normal %10 u geçmemek kaydıyla normal kabul ediliyor zaten eğer servis az yağ koyduysa o kadar aşınmayla yağ yakmasına şükrederim
    daha önce sizlerde bu ölçüm sonucunda yağ tam çıktıysa servis az koyumuştur sonucu çıkıyor
    Valla dostum servisleslerden herşey beklerim ama eksik yağ koyma konusunda hiç günahlarını alma derim..sanmiyorum senden benden kırptıkları 300 g yağ ile ihya olsunlar..zaten senin benim alamayacağimiz fiyatlara alıyorlar yağı..uğraşacağini sanmam..olabilir yani motor yağ yakıyor diye dünyanın sonu değil..benim ybr de yakmıyordu ama yakmaya başlamıştı..Bu sefer biraz daha kibar kullanırsın bi daha denersin 2 bin km sonunda ak koyun kara koyun belli olur..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    neyse boşverin çanakkaleli apacheciler çanakkale mt ye takılmıyormusunuz bi hafta sonu buluşalım bizde...

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kankalar kobrayı yeni sahibine teslim ettim hyo yu teslim aldım alır almaz bi otobana çıktım denedim beğendim yeni kobrayı..
    hayırlı olsun yeni kobran
    bi tur attırırsın artık

veremem kanka büyük motor bunlar ağır. düşürüsün müşürüsün

Motosikleti
    ulen sen varya sennn
    tabi biz bebeyiz

efendi sürün almıyım anahtarınızı bak
    kanka pazar günü sende gel mutlaka sabah kahvaltısına ok..

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Arkadaşlar,

jigle kolunu çektiğimizde, çektiğimiz yerde sabit mi durması gerekiyor yoksa bıraktığımızda geri gitmesi normal mi?
    Sabahları jiglesiz kesinlikle çalışmıyor ve jigle kolunu elimle ısınana kadar sabit tutmam gerekiyor.
    Bu durum normal mi?

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    nihayet aldın ha. hayırlı olsun. bakalım biz nezaman alıcaz. pazar günü gelecekmisin. herkez senin kobrayı merakediyor.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

jigle kolunu çektiğimizde, çektiğimiz yerde sabit mi durması gerekiyor yoksa bıraktığımızda geri gitmesi normal mi?
    Sabahları jiglesiz kesinlikle çalışmıyor ve jigle kolunu elimle ısınana kadar sabit tutmam gerekiyor.
    Bu durum normal mi?
    Jikleyi birakinca eski konumuna doner bu normal .. İsinana kdr sen tutucaksin buda normal ama bu havalarda jiklesiz calismamasi normal degil .. Hava ayarina bi baktir ..

Nihat dayi simdiden bizi ezer oldun hadi hayrlisi :D sevindim valla adina darisi basimiza (: pazar gunu guzel olcak gibi duruyor (:

bi olay çıkmazsa %100 geliyorum atilla abi. turunu 10liradan kiralarım size orda eski mobiletciler gibi
    jigle yaylı bırakırsan geri topluyor. ama jiglesiz çalışmaması normal değil daha bu havalarda jigle ihtiyacı olmamalı.bi hava ayarı istiyor olabilir. yada sübap

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için. Baktıracağım o zaman.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bu arada aksam saat 4 gibi uskudar sahilden harem tarafina giderken karsidan füme bi apache korna selami verdi .. Burdan birimiydi o :D

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    [QUOTE=blade17xxx;2835738]Simdi sana soyle birsey soyliyim.ben motoru alali nerdeyse iki seneye yaklasti.15000km oldu motor ve 3 gunde 1150 km yol gittim.ne aldigimdan beri ne o 3 gun suren zorlu yorucu yolculukta motorumun gaz yemesi bile degismedi.ben cok memnunun her apache sahibi gibi.objektif olmak gerekirse motoru aldigin gibi lastikleri degistirceksin malum ckalemize yagmur damlasa kizak gibi oluyor yollar ve motorun orjinal lastikleri cok kayiyor.honda cb125cbf 150 yamaha 125 falan bana gore hikaye bu motorun sinifinda rakibi yok.. servisten yanada derdin olmasin ben her turlu destek olurum.simdi servisteki ustayida arayip sorucam o cikma yag muhabbetini kafamatakildi cunku

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

simdi servisteki emre ustayla görüstüm.. adamın cıkma yag muhabbetiden haberi bile yok bu zamana kadar yagını degistirdigim apachelerin hepsi benim dedigim gibi varsa dukkandan sfıryag actım degistirdim yada senin gibi yolladım git 10-40 yag al dedim gittiler aldılar öyle birsey olmadı ollmazda dedi benim dedigim gibi yani

demekki bana bunu anlatan yalan atmıs bilirsin insanımız olmayan seyleri yaratarak olmus gibi anlatmayı cok severler.ayrica motor hakkında yaptıgın tarafsız yorumlar icinde tsk.ederim icim rahatladı simdi artık apacheye korkuyla bakmıyorum.mondial mh drift,yamaha ybr,honda cbf hepsini denedim ama su tvsyi cok merak ediyorum hakikaten nasıl bisey gidisi durusu cekisi artik kismetse alirsak gorucez

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Ybr 125 kullanıcısı olarak yolda seyir halinde apache'nin yeni modelini görünce kıskanıyorum Ciddi anlamda görsel olarak aşmış commuter segmentinde , tabi performans,kalite,sağlamlık olarak durumu ne alemde pek bir bilgim yok.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse boşverin çanakkaleli apacheciler çanakkale mt ye takılmıyormusunuz bi hafta sonu buluşalım bizde...

bende suan motorsiklet yok,ayrica ogrenciyim vize haftasi hizla yaklastigindan biraz ders calismam gerekiyor ama ilkbaharda ayazma v.b gibi bi bulusma olabilir ki cokta guzel olur ilerleyen gunlerde forum vasitasiyla ayarlanabilir yani hem benden yasca buyuk oldugunuzu dusundugum icin sizlerin surus teknigi v.b konularda yardımlarınızı almak isterim. bu arada benim yasim 19

Motosikleti
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Bu durum normal mi?
    dostum aynı sorun bendede vardı sabahları jikleyi çekmeden kesinlikle çalışmıyordu hatta 3 dak.falan gaz verip ısıtmazsam stop ediyordu.
    taki adam gibi bir hava ayarı yapana kadar sorunun hava ayarında bunu bil başka sorun arama...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum servisleslerden herşey beklerim ama eksik yağ koyma konusunda hiç günahlarını alma derim..sanmiyorum senden benden kırptıkları 300 g yağ ile ihya olsunlar..zaten senin benim alamayacağimiz fiyatlara alıyorlar yağı..uğraşacağini sanmam..olabilir yani motor yağ yakıyor diye dünyanın sonu değil..benim ybr de yakmıyordu ama yakmaya başlamıştı..Bu sefer biraz daha kibar kullanırsın bi daha denersin 2 bin km sonunda ak koyun kara koyun belli olur..
    hiç kimseninki yakmazken benimki 4 bin kmde yağ yakacağını sanmam 120 kmye bile çıktığım sayılı opelin serviside 3.2 litre koyan yağı gözümün önünde 3 lt koyup (1er litrelik 3 tan kutu) fiyat olarak 4 lt(120tl) aldı koca neskar yaptı bunu petrol ofisinde aynı yağ 60 tl(4lt) birde koruma demirim kırılmış niyeyse hemde çürümüş yaz kış demeden kapalı garajda korudum lastiklere bişey olması diye durdukları yere marley bile kaplattım ama sakınan göze çöp batıyor sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler