Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün sayfaları dolaşıyordum benim eniştede honda cg vardı 5 sene bindi supap ayarı bile yapılmadı. Acaba dedim bu cg 125 kullanıcıları ne buluyorda konuşuyor çünkü motor nerdeyse hiç arıza çıkarmıyor. Sayfayı bi okudum ve resmen gülmekten yarıldım aranızda dönen muhabbet çok güzeldi ve sana çok takılıyorlardı =)) yumurta, ekmek arası gibi lakaplar filan geçiyordu muhabbet iyiydi ya son sayfaya bakıp çıkacaktım ama sondan başa doğru hepsini okudum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

tamam ramço sağolasın benimde bakımdaki koyacağım yağ o Allah izin verirse. 500 bakımını yaptırdım, diğer bakıma ışık yanınca gel dedi 1900 oldu daha yanmadı? Napsam erkenden götürsemmi
    Evet arkadaşım kolay kolay arıza vermez. Onun için yazacak pek bişey bulamıyom. Bende aktif olduğumdan ybr topiğine takılıyom. Evet sağlam bi sübap ayarı 5 yıl veya daha fazla götürür. Beni götürdü ordan bilirim. Sağol.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    sadece önü değiştirmek yerine, ön arka kombine bi şekilde değişim yapmak şansımız yokmu? Hem hızlı gitsin hemde çekişten düşmesin diye?

var tabi ama bu sefer istediğin 2 şeyden birini unutacaksın..ön 14 olup arkayı 2 diş küçültsen motorda 5.vitesi kullanamaz hale gelirsin çok yoracaktır..hele ki artçı alıyorsan zulüm olur..sanırım en güzel işlem arka dişliyi 2 diş küçültmek..o zaman senin istediğin gibi hem hızdan kazanırsın,hemde çekişinde minimum kayıp yaşarsın..14 dişli değişiminde %7 tork kaybı oluyor,akabinde paralel olarak ta hız artıyor..ama arka dişliyi 2 diş küçültürsen bu rakam %4 e düşüyor.. yani hem serilikten hemde hızdan kazanıyorsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorumda olmadı ben severim o yağı...........
    500 bakımında İPONE 10/40 full sentetik koydum..motor ısınınca ses inanılmaz çoğalıyor ve vuruntu çok artıyor..debriyajın kaçırdığını bariz hissedebiliyorum motor sıcakken..

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Pazartesi günü servise gitmek niyetindeyim.manisa da hangi servisi öneriyorsunuz? hızlı motor un iyi olduğunu duydum,giden bilen bilgi sahibi olan varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi günü servise gitmek niyetindeyim.manisa da hangi servisi öneriyorsunuz? hızlı motor un iyi olduğunu duydum,giden bilen bilgi sahibi olan varmı?
    bunun yanında balıkesir merkez de ergünler motor var..bu 2 servisten birini sürekli olarak tercih edeceğim bakım ve garanti için..bu 2 servisi kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirsem sevinirim..

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    şu dişli olayına bi açıklık getireyim. 2 kişi binecekler 13 e devam 14 boşa almayın tek kişi binecek olup 85 kg altı kişiler alsın çok hoş güzel olur. bi çok kez denedim çünkü rüzgara karşı çift kişi 4 de gidersin 5 de gidemezsin 14 de tek kişi çok güzel. ilk takıldıgında bol yağlayın ve gezin 1 haftaya ses falan kalmaz.
    eby78 bunu beğendi.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw sorma ya bende 440'a kangoya yaptım vergide 240 2004 model araç...ticari çok geniş ama bu yönden zorluyor abi..
    aynen kafayı yiyeceğim.....

günaydın..............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islak şanzımanlı olduğu için, tam sentetik yağ iyi değildir diye biliyorum tvs için ? Ne kadar doğru acaba. Servisde de castrol power 1 10-40 yarı sentetik koydular.
    Hemen hemen tüm motosikletler ıslak şanzımanlıdır diye biliyorum.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    günaydın arkadaşlar

sanırım ikinci km okuyucusunuda bozdum biraz önce gelirken sıfıra geçti kabloyla oynadım düzeldi ama gider geri ben biliyorum..
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar

sanırım ikinci km okuyucusunuda bozdum biraz önce gelirken sıfıra geçti kabloyla oynadım düzeldi ama gider geri ben biliyorum..
    kaç binde motor... bozulmasındaki sebeb ney acaba...........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    kaç binde motor... bozulmasındaki sebeb ney acaba...........
    3.600 de bi bozulduu sürekli hareket ediyodu onu değiştirdim servisten şimdi 8.700 de gitti önceki sürekli değişiyodu km 120 / 160 / 110 gösteriyodu bunda sıfırda kaldı kablosuyla oynadım geldi geri...

Motosikleti
    3.600 de bi bozulduu sürekli hareket ediyodu onu değiştirdim servisten şimdi 8.700 de gitti önceki sürekli değişiyodu km 120 / 160 / 110 gösteriyodu bunda sıfırda kaldı kanlasuyla oynadım geldi geri...
    hmmmm..zaten bu teknoloji hep böyle.. apachenin en dandik yeri göstergesi....

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    hmmmm..zaten bu teknoloji hep böyle.. apachenin en dandik yeri göstergesi....
    reis sıkıntı olmuyo ya o bozuluyo ben değiştirtiyom garanti bitince ne yaparız onu bilmem ama

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Senin arıza başka yerde olabilir yasinim. Gnaydın herkese
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    reis sıkıntı olmuyo ya o bozuluyo ben değiştirtiyom garanti bitince ne yaparız onu bilmem ama

hehhehehe 2 sene rahatım sonrası mechul diyorsun yane..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eroll naber adamım nasılsın........

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bilmiyom reis birde bişey daha aklıma geldi bak onuda soruyum ankara kızılcahamam arası 70 km ankaradan kızlcamama gittim artçıyla kızılcamama vardığımda motor baya sıcaktı bi yerde durduk tekrar hareket ettim vitesi birden ikiye alıyım dedim sanki böyle çekiçle vuruyolar gibi tak die ses geldi 3 attım yine aynı 4 le 5 te bişey yok bunun ne deni nedir bilen varmı

Motosikleti
    Valla bilmiyom reis birde bişey daha aklıma geldi bak onuda soruyum ankara kızılcahamam arası 70 km ankaradan kızlcamama gittim artçıyla kızılcamama vardığımda motor baya sıcaktı bi yerde durduk tekrar hareket ettim vitesi birden ikiye alıyım dedim sanki böyle çekiçle vuruyolar gibi tak die ses geldi 3 attım yine aynı 4 le 5 te bişey yok bunun ne deni nedir bilen varmı
    kızılcıhamam a giderken otobandaki inişte geçen sene ybr 135 dedi... çok severim o rampayı ... hele istanbul istikametinden gelirken hangi araba olursa olsun songaz inerim.. otobüsle bir seferinde ibre terse dönmüştü.... hey hey .. kızıcıhamam ın sucuklarıda başka güzeldir... kasap gözünün önünde hop yapar............

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Eyvallah ramazan aksama okan bayulgen deyım ilk defa karşıya geçecek makina istanbulu görsün içi açılır
    www.erkakurye.com

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    hehhehehe 2 sene rahatım sonrası mechul diyorsun yane..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

eroll naber adamım nasılsın........
    benim km şu ana kadar bir sorun çıkarmadı şeytan kulağına valla. ama eger öyle bişey yaparsa ve garantide bitmiş olursa,rks nin km sini ve farını düşünüyorum

Motosikleti
    benim km şu ana kadar bir sorun çıkarmadı şeytan kulağına valla. ama eger öyle bişey yaparsa ve garantide bitmiş olursa,rks nin km sini ve farını düşünüyorum
    aynen rks nin farı ve km si benimde aklımda..

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    ses olayına ne diyosun ramço ısınınca yapıyo kanımca

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    günaydın arkadaşlar, herkese güzel haftasonu diliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

valla kardeşim ben bi buji ile bile değişimi hissettim. Makine modifiyeye çok müsait mübarek semer vursan yarıyor
    bak şuan benim maaşı alınca yapacaklarım..
    1:shell advance ultra 15w.50 tam sentetik yağ
    2: 14 numara cg dişlisi
    3: hawa ayarı
    4:debriyaj ayarı
    5: egzos değişimi

eminimki 15..20 km fark elde edeceğim
    şu buji olayı aklımı karıştırdı, sen iyi oldu diyosun ustam fark olmaz diyo. ama sen kullanan birisi olduğun için sana inanmam gerek. denicem ama km si geliyor bujinin
    shell motor yağlarını severim daha önce kullandım memnun kaldım. vsz ultra 15 50 birkere denedim güzel yağ. mobil ve shell yeterli bence
    arkadaşın cbf te zırıltı vardı shell mineral alırdık 15 50 yağ yeniyken zırıltı minimuma inerdi sonra yükselirdi tabiki
    hava ayarıda önemli, debriyaj ayarnı bilmem, egzos baya fark ettirir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var tabi ama bu sefer istediğin 2 şeyden birini unutacaksın..ön 14 olup arkayı 2 diş küçültsen motorda 5.vitesi kullanamaz hale gelirsin çok yoracaktır..hele ki artçı alıyorsan zulüm olur..sanırım en güzel işlem arka dişliyi 2 diş küçültmek..o zaman senin istediğin gibi hem hızdan kazanırsın,hemde çekişinde minimum kayıp yaşarsın..14 dişli değişiminde %7 tork kaybı oluyor,akabinde paralel olarak ta hız artıyor..ama arka dişliyi 2 diş küçültürsen bu rakam %4 e düşüyor.. yani hem serilikten hemde hızdan kazanıyorsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

500 bakımında İPONE 10/40 full sentetik koydum..motor ısınınca ses inanılmaz çoğalıyor ve vuruntu çok artıyor..debriyajın kaçırdığını bariz hissedebiliyorum motor sıcakken..
    şuan benim motordada ipone tam sent 10 50 katrana yağı var alet ısınınca şıkırtı var yağdanmı bilmem, geçenlerde de vitesi attım gazı verdim vites boşa attı yağdanmı yoksa 1 den 2 ye azmı kaldırdım vitesi. yoksa ipone dan mı kaynaklanıyo
    daha önce ipone 10 40 yarı sentetik vardı havalar ısınınca motor fazla titriyo gibi gelmişti.
    borpower bile debriyaj kaçırır kullanma dediler, yetkili müdür bile dedi ama ben 2 kere koydum apacheye hiç problem yaşamadım 1 2 kere vites boşa çıktı okadar
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler