Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar.

Şöyle bir sorun var, motoru çalıştırıyorum 1.300 devirde fakat3-4 dakika ısındıktan sonra devir 2000-2500-3000 arası oynuyor yani rölantide, motorda 350 km de, acaba sorun nedir, şimdiden teşekkür ederim. Zararı olur mu yakıt tüketiminin artması haricinde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

Şöyle bir sorun var, motoru çalıştırıyorum 1.300 devirde fakat3-4 dakika ısındıktan sonra devir 2000-2500-3000 arası oynuyor yani rölantide, motorda 350 km de, acaba sorun nedir, şimdiden teşekkür ederim. Zararı olur mu yakıt tüketiminin artması haricinde.
    böyle şeylerin olması normal çünkü motorun daha 350 km de. Yani rodajda. Hiç merak etme biraz benzini fazla yakar ama onuda farketmezsin bile. Rodaj süresi boyunca vitese zor geçmeler, vitesten ses gelmeler, boşa girmeler, sağdan soldan ses gelmeler. ilk bakımda herşey yerli yerine oturur ve gevşeyen vidalar sıkılır kafan rahat olur

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

yakında düzelir hiç merak etme gevşeyen vidalar içinde herkes yapabilir bunu şefaf oje sürünce gevşemiyor servis önerdi bana

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bu gece 3-4 sularında muğladan çıkıp çanakkale geliboluya seyahat edeceğim. 600-650 km arası bir yol olacak. kafamda 8 saat gibi bir süre var, bakalım apache dayanabilecek mi arkadaşlar bu arada uzun yolculardan tavsiyelere açığım
    miginfly ve tigrina bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S

Km 8000 bakım zamanı gelmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Çıkan yağ tam 1litre yapılan km 2018 km eksilme kesinlikle sıfır tıpadan talas çıkmadı busefer. Demekki oturdu artık makina
    mehmet_gemli ve eby78 bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

arkadaşlar bu maortisör ön yüklemes için olan anahtarı nereden buluruz benim avadanlık sele altından düşmüş yolda birde ön amortisörler çok yumuşak kalın yağ koysak düzelir mi acaba

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sefa yanlış yazmışım 10/50 olacak katana..ben 42 tl + 7 tl de kargo parası verdim..50 tl ye patladı bana..30 dan vermesi güzel olmuş,bizim buralarda yok malesef :( ipone dan başka da yağ koymak istemiyorum..
    50 lira yağ parası çok fazla... MOTUL 15W50 kullanıyorum 4 lt'si 100 tl.Suzuki'nin uzun yıllar motorlarında önerdiği ve kullandığı yağdır bu arada. İnternetten de satın alabilirsiniz. Paranız çoksa o ayrı, bişey diyemicem.
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu maortisör ön yüklemes için olan anahtarı nereden buluruz benim avadanlık sele altından düşmüş yolda birde ön amortisörler çok yumuşak kalın yağ koysak düzelir mi acaba
    Birebir aynılarını istiyorsan servisle irtibata geçmelisin. Geçenlerde bende baktım sıkıştırma lastiği kopmuş çamurluğun arkasına doğru kaymıştı. Kontrol etmek lazım ya da topcase içinde taşımalı.
    Bende ön amortisörün çok yumuşak olduğundan şikayetçiydim, fakat öyle değilmiş. Ön frenim çok sert olduğundan amortisör yavaş kapanamıyor haliyle hopluyor. Yağı sıkıştırmak için süre tanımadığımızda trafikte ani durumlarda ön frene dokunur dokunmaz lastik kaydırma yapıyor ve KAZA. Aynı durumu yağışlı havalarda da yaşayabiliriz. Ön fren çok önemli, ayarı kendimize göre yapıp çok sert yapmamalı. Amortisör için sıkışma süresi tanımalıyız. İlgililere...
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 lira yağ parası çok fazla... MOTUL 15W50 kullanıyorum 4 lt'si 100 tl.Suzuki'nin uzun yıllar motorlarında önerdiği ve kullandığı yağdır bu arada. İnternetten de satın alabilirsiniz. Paranız çoksa o ayrı, bişey diyemicem.
    evet 50 tl yağ için gerçekten çok..kargo vs çıkınca o parayı buldu malesef...motul da düşündüğüm yağlardan ikincisi..ipone bulamazsam daha uygun,motul a geçerim );

splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba nasıl bir ses.. şanzuman danmı geliyor yoksa yağsız zincir dişli sesimi....
    zincirin şanzımana girdigi yerden geliyo motorum 730 km aldığım günden beri hiç yağlamadım ondanmı acaba ses zırıltılı bi ses

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gece 3-4 sularında muğladan çıkıp çanakkale geliboluya seyahat edeceğim. 600-650 km arası bir yol olacak. kafamda 8 saat gibi bir süre var, bakalım apache dayanabilecek mi arkadaşlar bu arada uzun yolculardan tavsiyelere açığım
    ben de nasip olursa sabah 5 6 gibi günübirlik çeşmeye gideceğim.umarım apache ile ilk uzun yolumda sıkıntı yaşamam.herkese kazasız belasız sürüşler ve hayırlı kandiller.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Herkese hayırlı yolculuklar kazasız belasız bende yıllık izinimde bayramdan sonra falan Bursa'dan Gaziantep'e gitmeyi düşünüyorum. Baya bi büyük mü oynuyorum ne

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka bugün 6,30 gibi sakardan aşağı yardırıyodun bizde dobloyla tırmanıyoduk o kadar korna çaldım :d ama doblonun korna kuş sesi gibi baktım geliyo sarı apache dedim göksel bu :=)
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de nasip olursa sabah 5 6 gibi günübirlik çeşmeye gideceğim.umarım apache ile ilk uzun yolumda sıkıntı yaşamam.herkese kazasız belasız sürüşler ve hayırlı kandiller.
    valla ben yaptım didim-bodrum-turgutreis benim de ilk uzun yolculuğumdu gözümü karartıp çıktım yola yolda bozuktu yol çalışmaları vardı ben tırstım,yoruldum demir atım gıkını çıkarmadı valla hava da çok sıcak olmasına rağmen hiçbir sorun çıkmadı çok şükür
    tigrina ve M.balibey bunu beğendiler.
    ne imzası beaaa

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birebir aynılarını istiyorsan servisle irtibata geçmelisin. Geçenlerde bende baktım sıkıştırma lastiği kopmuş çamurluğun arkasına doğru kaymıştı. Kontrol etmek lazım ya da topcase içinde taşımalı.
    Bende ön amortisörün çok yumuşak olduğundan şikayetçiydim, fakat öyle değilmiş. Ön frenim çok sert olduğundan amortisör yavaş kapanamıyor haliyle hopluyor. Yağı sıkıştırmak için süre tanımadığımızda trafikte ani durumlarda ön frene dokunur dokunmaz lastik kaydırma yapıyor ve KAZA. Aynı durumu yağışlı havalarda da yaşayabiliriz. Ön fren çok önemli, ayarı kendimize göre yapıp çok sert yapmamalı. Amortisör için sıkışma süresi tanımalıyız. İlgililere...
    panik frende onu beklemek imkansız birde slalomda çökme var geçen gece kamyondan kasa düştü çektim debriyajı sola attım sonra kasayı aştıktan sonra tekrar sağa attım ama ön taraf resmen kendini kaybetti diyebilirim 15 w falan koysak olur mu acaba yada içindeki kaçlık viskozitedir ki
    birde bu motulu çakma mı değil mi nasıl anlarız

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın.............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Vay millet slalom felan diyor racing ci mi oldunuz ulen altınızda 150 lik mobilet var hava yapmayın günaydın. Bu arada
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    erol kanka naber nasılsın..filitreyi nerden kaça aldın.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    ne olsun ramazan is guc yarın gaziosmanpasadayım akrabanın yanına gldlcem su pendiktende gaz yagını alayım donuste Ya iteleme peşinde herkez zorla 7 liraya buldum esenyalıda benim motorcuda kalmamış 5 tl idi millet 10 liraya satıyor alıcam netten 5 tane 4.90 dan dursun sen alırsan 5 liradan banada 2.3 tane al yada ben sana aliyim
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olsun ramazan is guc yarın gaziosmanpasadayım akrabanın yanına gldlcem su pendiktende gaz yagını alayım donuste Ya iteleme peşinde herkez zorla 7 liraya buldum esenyalıda benim motorcuda kalmamış 5 tl idi millet 10 liraya satıyor alıcam netten 5 tane 4.90 dan dursun sen alırsan 5 liradan banada 2.3 tane al yada ben sana aliyim
    kanka sen sipariş verirsen 2-3 tanede bana al.. ben bu aralar netten alışveriş yapmıyorum biliyorsun... son 6 net alışverişim hüsran oldu.. esenyalıda kimden aldın.. al ya filitresi de bende yağ değişimi yapmalıyım...

Motosikleti
    TVS 150 2012 GRİ
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar bende ay sonu malatyaya gidecegim hayırlı yolculuklar şimdiden ama apache sorun yaratacagını sanmıyorum

---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:20 ----------

günaydın apache li dostlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler