Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    mrb Arkadaşlarım malum hava şartlarından dolayı motoru garaja kapattım 2 ay sonra bi çalıştırıyım dedim akü sıfır büyük ihtimalle alarm bitirmiş aküyü dün 20 dk turladım (ankara ayazına anca dayabildim) stop ettiğimde akü hala bomboştu havaların ısınmasını dört gözle bekliyorum özledim keratayı
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SONUNDA CB 125 :):):)
    Arkadaşlar Fotoğraflar için teşekkürler ortam şenlenmiş Kaza yapan arkadaşlar geçmiş olsun Mala geliceğine cana gelsin diyeceğimde malda canın yongasıdır

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    motoru ilana verdim. resim çekemediğim için şimdilik resimleri yok. temiz motor forumdan birilerinin almasını isterim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2925062/detay/

Motosikleti
    tvs apache
    ya iyi diyorsunda nasıl bleyim ki aynı renk aynı model olunca hiç birininde günahını almak istemedim ama bana dokandığı için çantadakı siyahlık hangisindeyse fena şekilde yamultucam kadın erkek fark etmez zaten geçenlerde basmanede lambalarda bizimkinden gördüm senmiydin o

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,belki bilmeyeniniz vardır,ben ADANA'daki TVS bayisinde çalışıyorum.tamirci yada usta değilim.25 yıldır motosiklet kullanıyorum.eğer bujide fabrikasyon sorun yoksa,2500 km.de buji değişmez.sağlıklı çalışan bir motorda,10 000 km.de değiştirilmeli.yağ filtresi 9-10 tl.ön dişliyi 14 yaparsanız,vites araları uzar,şehiriçi kullanım için idealdir,sık sık vites değiştirmek zorunda kalmazsınız.onun yerine daha iyi verim almak istiyorsanız,ön dişliyle oynamadan,arka dişliyi 43 yapın 5 km.hızda fark ediyor,ayrıca 1.-2. viteste ön kaldırma meyili azalıyor.söylediklerim tecrübeyle sabittir.
    ben arkayı kurcalatmadım sadece ön dişli 14 yaptım ayı oldu 7 km arttı bayılma vites küçültme istemiyo motorda sıkıntı yokta bora abi sana birşey danışayım ya bu motorların elektirik tesisatını nasıl yapmışlar anlamadım tam 0 a 0 yapmılar ne ampulu büyülte biliyorsun nede xenon taka biliyorsun anlamadım bu işi lambaları çok zayıf fazla aydınlatmıyo

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

motora insafsızca davranmışsın hergün 5 dakıka olduğu yerde çalıştır motorda yağıda aküsüde silindir pistonda canavar gibi olur işleyen demir hesabı bence öyle yapderim zararını görmezsin emin ol

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

bak benzinciye yanaşır yanşmaz depo kapağını açmadan km sıfırla musluğu normale yani alta gelecek şekilde depo kapağını aç doldurlduktan sonra kazasız sürüşler motor depoda kapalıysa ne zamana kullanmayacağına bağlı eğer 2 ay felan çekeceksen yani kullanmayacaksan 3 yada 4 günde 10 dakika ısınsın orta sehpada 1 viteste yürüsün sonra o şekilde ilerlersin ama uzun süre kullanmam dersen benzin boş(yedek depo dahil) olacak karbüratör boş olacak bujiyi sök 2 çay kaşığı bujini ordan salla ayak marşı ile 2 3 tur çevir bujiyi tak diş kaptırma dikkat et motor yağını gırtlağa kadar doldur motor istediğin kadar kalabilir böyle

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb Arkadaşlarım malum hava şartlarından dolayı motoru garaja kapattım 2 ay sonra bi çalıştırıyım dedim akü sıfır büyük ihtimalle alarm bitirmiş aküyü dün 20 dk turladım (ankara ayazına anca dayabildim) stop ettiğimde akü hala bomboştu havaların ısınmasını dört gözle bekliyorum özledim keratayı
    motora insafsızca davranmışsın hergün 5 dakıka olduğu yerde çalıştır motorda yağıda aküsüde silindir pistonda canavar gibi olur işleyen demir hesabı bence öyle yapderim zararını görmezsin emin ol

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak benzinciye yanaşır yanşmaz depo kapağını açmadan km sıfırla musluğu normale yani alta gelecek şekilde depo kapağını aç doldurlduktan sonra kazasız sürüşler motor depoda kapalıysa ne zamana kullanmayacağına bağlı eğer 2 ay felan çekeceksen yani kullanmayacaksan 3 yada 4 günde 10 dakika ısınsın orta sehpada 1 viteste yürüsün sonra o şekilde ilerlersin ama uzun süre kullanmam dersen benzin boş(yedek depo dahil) olacak karbüratör boş olacak bujiyi sök 2 çay kaşığı bujini ordan salla ayak marşı ile 2 3 tur çevir bujiyi tak diş kaptırma dikkat et motor yağını gırtlağa kadar doldur motor istediğin kadar kalabilir böyle

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

400km oldu ilk bakıma gideceğim. Yanlış bilgilendirilmemden dolayı ilk 100 km'yi yedek depoda yaptım. Ardından normale geçtim şu an dediğim gibi 400km'deyim ve 2 çizgi gösteriyor. Sizce de biraz az değil mi? Rodajda dahi olsa ben 550den aşağı görmem diye düşünüyorum ama? Benzin alırken yedek depoyu bitirmemden dolayı yapmam gereken ek bişey var mı? Deponun sistemini çözemedim. Benzin alırken normale mi çekmem gerekiyor?

Yaklaşık 10 gün kadar garaja çekeceğim. Yapmam gereken bişey var mı?
    yedek depoda gitmiş olmak sorun olan bişey değil hocam. normalde veya yedekte değişen birşey yok sadece yedek vanası benzini deponun en dibinden alıyor. normalide biraz üstünden alıyor. benzin azalınca üstdeki delikten altda kaldığı için normal depo dediğimiz yerin vanasına benzin gelmiyor. yedeğe geçtim deyip altdaki delkden alıyoruz benizni.

10 gün için hiçbirşey yapmana gerek yok. benzin alırken hiçbirşey yapmana gerek yok. sen normal depoda tut sürekli. benzin biterse yedek depoya geçersin. benzin laınca tekrar normal depoya geçersn. taaaki tekrar bitip yedeğe geçene kadar ellemene gerek yok
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    yav youtubeda 2011 modelerin vidyolarına bakınca bazılarının adı dafra apache 150 diye geçiyo, dafra diye araştırdım sitesine baktım apache150 satıyo:S anlamadım birşey buda sitesi http://www.daframotos.com.br/ acaba bu hyosungla st kanuni gibi bi olaymı? yani tvs den ithal ediyo kendi ülkesinde dafra adındamı satıyo?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı dkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav youtubeda 2011 modelerin vidyolarına bakınca bazılarının adı dafra apache 150 diye geçiyo, dafra diye araştırdım sitesine baktım apache150 satıyo:S anlamadım birşey buda sitesi http://www.daframotos.com.br/ acaba bu hyosungla st kanuni gibi bi olaymı? yani tvs den ithal ediyo kendi ülkesinde dafra adındamı satıyo?
    fiyata 5.990 dolar maşallah aynen öle disbiritör görevi
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (br) brezilyaymış demekki adamların gelirleri yüksek

Motosikleti
    TVS APEÇHE RTR 150
    Selamunaleyküm apeçhe motoruma zenon baglattım ancak dijital göstergeyi etkiledi takan usat normalde alternetif akım var diye direk elektirik çekti baglatan var ise sorun yasadılar mı baglantıyı nasıl yapıldı biliyorsa tabi anlatılabilirse sevinirim (baglanan xenon yani zenon çift devre arkadaşlar)

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı EMREBAYHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm apeçhe motoruma zenon baglattım ancak dijital göstergeyi etkiledi takan usat normalde alternetif akım var diye direk elektirik çekti baglatan var ise sorun yasadılar mı baglantıyı nasıl yapıldı biliyorsa tabi anlatılabilirse sevinirim (baglanan xenon yani zenon çift devre arkadaşlar)
    aleyküme selam öncelikle bende motora taktırdım iki ay sonra akü lambası yandı göstergede bende söktü yani pek işe yaramadı yanıbağlantısı ıse yazıyo kutusunda aküden beyne gelen artı eksi kablo aküye bağlanır fara gelen uzn kısa hüzme kablosu sırılıp beyne bağlanır beyinden xenon far bağlamtısı yapılır buda böledir ama sigorta muhakak tak motoru yakma

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

1
    Alıntı dkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (br) brezilyaymış demekki adamların gelirleri yüksek
    yok be bilader sizde yanında r dolars işareti var onların parasının değeri daha düşük yani takribi fiyatı 4bin tr yi geçmez bence

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.99 BRL = 6.07464 TRY
    Brazilian Real Turkish Lira
    1 BRL = 1.01413 TRY 1 TRY = 0.986066 BRL
    fiyatı bu

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı myword1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküme selam öncelikle bende motora taktırdım iki ay sonra akü lambası yandı göstergede bende söktü yani pek işe yaramadı yanıbağlantısı ıse yazıyo kutusunda aküden beyne gelen artı eksi kablo aküye bağlanır fara gelen uzn kısa hüzme kablosu sırılıp beyne bağlanır beyinden xenon far bağlamtısı yapılır buda böledir ama sigorta muhakak tak motoru yakma

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

1
    yok be bilader sizde yanında r dolars işareti var onların parasının değeri daha düşük yani takribi fiyatı 4bin tr yi geçmez bence

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

5.99 BRL = 6.07464 TRY
    Brazilian Real Turkish Lira
    1 BRL = 1.01413 TRY 1 TRY = 0.986066 BRL
    fiyatı bu
    arkadaşım o sitede dolar kuru üzerinden motor satışı yapılıyordu aynı nasıl kawasaki ülkemizde euro kuru yapıyosa aynısı yanlışın var
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    TVS APEÇHE RTR 150
    Alıntı myword1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküme selam öncelikle bende motora taktırdım iki ay sonra akü lambası yandı göstergede bende söktü yani pek işe yaramadı yanıbağlantısı ıse yazıyo kutusunda aküden beyne gelen artı eksi kablo aküye bağlanır fara gelen uzn kısa hüzme kablosu sırılıp beyne bağlanır beyinden xenon far bağlamtısı yapılır buda böledir ama sigorta muhakak tak motoru yakma[COLOR="Silver"]
    kardeş xeonon far su anda kusursuz olarak çalışıyor baglantıda sorun yok sorun xeonan baglantı yaparken kafadan bir yerden usta direk akım aldı diger aklım alternetif oldugu için kaldırmıyormuş sadece tek devresi çalışıyormuş sorun fardan sonra dijital gösterge sorun yapmaya başladı ya hızı göstermiyor yada saçmalıyor benim demek istediğim sorunsuz çalıştırabilen arkadaş var ise nasıl bir baglantı ile bunu sagladı yani

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    4300 lira param hazır hemen mi alayım 1 ay sonra mı kararsız kaldım şimdi alırsam kesin soğuk dinlemem binerim hasta olurum dersler falan etkilenir. 1 ay sonra biraz daha ısınır havalar sanırım.apache sevdası soğuk dinlemiyor ama dinlemeli

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4300 lira param hazır hemen mi alayım 1 ay sonra mı kararsız kaldım şimdi alırsam kesin soğuk dinlemem binerim hasta olurum dersler falan etkilenir. 1 ay sonra biraz daha ısınır havalar sanırım.apache sevdası soğuk dinlemiyor ama dinlemeli
    tigrina, bence bekle.Daha bayiilere 2012 modelleri gelmedi.Hem havalar çok soğuk hem de 2012 modellerini bekle.

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    2012 gelmez diyo bayi. elindeki 2011ler bitmemiş daha bitince diyo:S

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar çok satılan ve tutulan bir modelin şubat ayı olmuş hala 2011 ler bitmemiş çok tuhaf Haddinden fazla stok yaparsa olacağı bu

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    valla bana kalırsa burası türkiye her an bir zam gelebilir.kampanya olmaz ise tabi ki. sen bir an önce almaya bak.ama bence 2. el temiz bir tvs al daha iyi yaparsın benden söylemesi.
    saygılar...

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı varadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bana kalırsa burası türkiye her an bir zam gelebilir.kampanya olmaz ise tabi ki. sen bir an önce almaya bak.ama bence 2. el temiz bir tvs al daha iyi yaparsın benden söylemesi.
    saygılar...
    Zamın çok fazla olmayacağını düşünüyorum.Olsa dahi 0 motor alacaksam küçük bir fiyat farkı için 1 yıl beklemiş motoru niye alayım? En mantıklısı 2011 model alınırsa sizin de söylediğiniz gibi temiz kullanılmış 2. el almakta fayda var.

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    şimdi aradım yine bayiyi. 2012 getirtemeyiz bitmeden dedi 1 2 ay içinde zam gelecek kesin dedi.şu an 3900 2011 fiyatı ya gidip kapora verip ayırtcam zam gelmeden ya da 15 güne alıp gelcem havaların durumuna göre artık.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben antalyadaki bir bayii ile konusmustum, 2012 modeller geldi demisti. ama istanbul'da bulamadim 2012 model. bende 2011 aldim. Zam gelirmi bilmiyorum ama temiz 2011 model ikinci el almakta guzel bir secenek bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler