Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

vir gazı vir angaralı oh ohh
    şiş abla şiş şiş şiş fıssssss
    [B]YamahaYBR125+Solaris50[/B]HondaCBF150[B]TvsRTR150[/B]MondialAG125+MCT250+125mt+150kn[B]MZ251+301[/B] Jawa250classic+TwinSport350[B]PejoNINJA50[/B]Mobilette50[B]Bisan150lf[/B]Crown150[B]2TekerÜstünde16Yıl+150000Km[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    değerli arkadaşlar hepinize günaydın

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    uzun ugraslar sonunda ...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    günaydın arkadaşlar,yeni alanlara hayırlı olsun diyorum.bu arada bazı tatsız konuşmalar olmuş,sakin olalım,yetişkin insanlarız.bizler hepimiz aynı rüzgara,2 tekere sevdalıyız.tabiiki konuşarak,paylaşarak anlaşacağız.bilenler bilmeyenlere anlatacak ki,bilmeyenler öğrensin.bize de motorcu abilerimiz böyle öğretmişti.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    birşey sormak ıstıyorum.motorumu dun aldım(resimler yukarıda) bana ne bayi ne servis rodajla ilgili birsey demedi. klavuzda 50km hız dyor 1000km boyunca ama cewremdekı motorcularında tavsiyesiyle ben 5000 dewiri gecirmiyorum bu konudaki düşüncelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır bu forumu, özellikle de bu topici takip ediyorum.Bu sebeple bir yığın apache bilgim oldu.Hepinize teşekkür ederim...İçimde bir apache aşkı doğdu ve durmak bilmiyor.Fakat büyük bir sorunum var.Şöyleki trabzondayım ve karadenizde bu motorun ne bayisi nede servisi var.Ama ben deli gibi bu motoru istiyorum.Kanuni rokko'm var satmak üzereyim.Nasıl yapsamda alsam 3000-3500 tl kadar bi param var.Bana tavsiyeleriniznelerdir?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    kardeşim rodaj motorun kendini tanımasıdır 50 km hız demek motorda 4. ve 5. vitesi kullanmamak demektir buda motorun o dişlilerinin rodaj sonuna kadar hiç kullanılmaması yani 4. ve 5. vites dişlilerinin rodajının aslında olmaması demektir. ustalarda nasılsa 5 bin devir geçilecektir diye piskolojik olarak binicileri uyarsın diye 7 bin devir sınırını 5 bine düşürürler ki 7 bin dediklerinde 8-9 yapılmasın ve sağlıklı bi rodaj olsun o yüzden 5 bin rakamını kırmamak için motoru bogmaktan kaçın ve 6 bin çok elzem durumlar dışında 7 bin sınırını geçme rodajda bir altın kulanda şudur ki kesinlikle yumuşak kalkışlarla motoru harekete geçir ve ne yaparsan yap özellikle bu aylarda motoru sabah erken yada serin saatlerde kullanmaya özen göster asla ve asla çeyrek gazdan fazla yüklenme çeyrek gazda yemiyosa vites küçült ama her vitesi motora göster ben apache mi bu şekilde roddaj yaptım ilk bakımda ustanın tek solediği şu oldu kardeşim üst düzey bi rodaj yapmışsın motor yağının ilk değişimini bukadar temiz (çapaksız ) yaptığımı hatırlamıyorum. çoğu zaman ilk bakım da motor yağının içinde ciddi boyutta metal parçaları çıktığını dile getirdi henüz yataklara alışmamış pistonları zorlama sonucu ( ani kalkış aşırı gaz verme hararet gibi sebepler) gerek pistonda gerek yatakta kopmalar oluyor ve bunlar ileride yaşanacak çabuk hararet , çekişten düşme, erkenden motor yeme , güç kaybı gibi sorunları doğuruyor geçmiş konuları okursan motorum hakkında yazdıklarımı görürsün ben bu şekilkde rodaj yaptım ve düzde 133 km hızı 90 kiloluk cüssemle gördüm kazasız sürüşler ...

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim rodaj motorun kendini tanımasıdır 50 km hız demek motorda 4. ve 5. vitesi kullanmamak demektir buda motorun o dişlilerinin rodaj sonuna kadar hiç kullanılmaması yani 4. ve 5. vites dişlilerinin rodajının aslında olmaması demektir. ustalarda nasılsa 5 bin devir geçilecektir diye piskolojik olarak binicileri uyarsın diye 7 bin devir sınırını 5 bine düşürürler ki 7 bin dediklerinde 8-9 yapılmasın ve sağlıklı bi rodaj olsun o yüzden 5 bin rakamını kırmamak için motoru bogmaktan kaçın ve 6 bin çok elzem durumlar dışında 7 bin sınırını geçme rodajda bir altın kulanda şudur ki kesinlikle yumuşak kalkışlarla motoru harekete geçir ve ne yaparsan yap özellikle bu aylarda motoru sabah erken yada serin saatlerde kullanmaya özen göster asla ve asla çeyrek gazdan fazla yüklenme çeyrek gazda yemiyosa vites küçült ama her vitesi motora göster ben apache mi bu şekilde roddaj yaptım ilk bakımda ustanın tek solediği şu oldu kardeşim üst düzey bi rodaj yapmışsın motor yağının ilk değişimini bukadar temiz (çapaksız ) yaptığımı hatırlamıyorum. çoğu zaman ilk bakım da motor yağının içinde ciddi boyutta metal parçaları çıktığını dile getirdi henüz yataklara alışmamış pistonları zorlama sonucu ( ani kalkış aşırı gaz verme hararet gibi sebepler) gerek pistonda gerek yatakta kopmalar oluyor ve bunlar ileride yaşanacak çabuk hararet , çekişten düşme, erkenden motor yeme , güç kaybı gibi sorunları doğuruyor geçmiş konuları okursan motorum hakkında yazdıklarımı görürsün ben bu şekilkde rodaj yaptım ve düzde 133 km hızı 90 kiloluk cüssemle gördüm kazasız sürüşler ...
    cok tesekkürler merak ettiğim çoğu sorunun cevabını aldm

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'deki TVS kullanıcıları ne alemdesiniz? Özgül moto'dan memnun musunuz? Kafamı karıştıran tek nokta yetkili servisi... Konak'ta fuarın yanında bi bayi de yetkili bayiyiz demişti ama site yenilenmiş isimleri yazmıyor. Bakım-yedek parça temini herşeyi yapıyoruz demişti.

"Blade17xxx" Hayırlı olsun. İzmir'de özellikle fümesine bakmıştım motor toplanma aşamasındaydı beğenmemiştim ama seninkinin resimlerini çok beğendim. Geçen bahsettiğim artçıdaki demirler sende de var. Özgül motordakilerde bunlar yoktu ve Konak'taki onların orjinal olarak üstünde geldiğini söylemişti. Motor hakkında bir iki inceleme yazısı yazarsan iyi olur. Yakıt tüketimi ne alemde?
    tesekkür ederim suan rodajda oldgm için 5000 dewiri gecmiyorum ara sıra 6000-6500 görüyorum kmde 10krs civarı hesaplarm dgruysa

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    blade17xxx
    hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar,yeni alanlara hayırlı olsun diyorum.bu arada bazı tatsız konuşmalar olmuş,sakin olalım,yetişkin insanlarız.bizler hepimiz aynı rüzgara,2 tekere sevdalıyız.tabiiki konuşarak,paylaşarak anlaşacağız.bilenler bilmeyenlere anlatacak ki,bilmeyenler öğrensin.bize de motorcu abilerimiz böyle öğretmişti.
    Bora abi nerdesin yaaa, merak ettim arayacaktım walla, bizimkisi laf kalabalığı abi çocukla çocuk olmayız

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey sormak ıstıyorum.motorumu dun aldım(resimler yukarıda) bana ne bayi ne servis rodajla ilgili birsey demedi. klavuzda 50km hız dyor 1000km boyunca ama cewremdekı motorcularında tavsiyesiyle ben 5000 dewiri gecirmiyorum bu konudaki düşüncelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum
    kitabına kuralına göre oynamak lazım aslında
    servisin bana dediği 500 km 50 yi geçme genelde de böyle zaten, bende 500 km ye kadar tek kişi 50km hız ile rodajımı yaptım
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun ugraslar sonunda ...
    bilader 17 hayırlı olsun
    [B]YamahaYBR125+Solaris50[/B]HondaCBF150[B]TvsRTR150[/B]MondialAG125+MCT250+125mt+150kn[B]MZ251+301[/B] Jawa250classic+TwinSport350[B]PejoNINJA50[/B]Mobilette50[B]Bisan150lf[/B]Crown150[B]2TekerÜstünde16Yıl+150000Km[/B]

Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır bu forumu, özellikle de bu topici takip ediyorum.Bu sebeple bir yığın apache bilgim oldu.Hepinize teşekkür ederim...İçimde bir apache aşkı doğdu ve durmak bilmiyor.Fakat büyük bir sorunum var.Şöyleki trabzondayım ve karadenizde bu motorun ne bayisi nede servisi var.Ama ben deli gibi bu motoru istiyorum.Kanuni rokko'm var satmak üzereyim.Nasıl yapsamda alsam 3000-3500 tl kadar bi param var.Bana tavsiyeleriniznelerdir?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    reis en güzeli en temizi hemen tvs yi ara detaylı bilgi al, ankaraya bile yeni açıldı, karadenize özellikle trabzona kesinlikle açılır benim görüşüm, biraz bekleyeceksin herhalde. siteye baktım karadeniz bölgesinde yok hayret bişey, tvs de iş yok bu konuda ağır kanlılar biraz izmir ve ank bile geç açtılar ist da bile yoktu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ve 5. vites kullanmamak mı?????? ilk defa duyuyorum
    yok öyle birşey, her vitesi kullanacaksın 3. viteste bağırtarakmı gezeceksin

Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'deki TVS kullanıcıları ne alemdesiniz? Özgül moto'dan memnun musunuz? Kafamı karıştıran tek nokta yetkili servisi... Konak'ta fuarın yanında bi bayi de yetkili bayiyiz demişti ama site yenilenmiş isimleri yazmıyor. Bakım-yedek parça temini herşeyi yapıyoruz demişti.

"Blade17xxx" Hayırlı olsun. İzmir'de özellikle fümesine bakmıştım motor toplanma aşamasındaydı beğenmemiştim ama seninkinin resimlerini çok beğendim. Geçen bahsettiğim artçıdaki demirler sende de var. Özgül motordakilerde bunlar yoktu ve Konak'taki onların orjinal olarak üstünde geldiğini söylemişti. Motor hakkında bir iki inceleme yazısı yazarsan iyi olur. Yakıt tüketimi ne alemde?
    takas yapak mı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7201442/detay/

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    aradım tvs'yi ama müşteri hizmetlerinde de iş yok.gebzede var dediler en yakın Halbuki 1000km buraya.Daha yakında Malatya'da da var ama 700 kmçok uzak.Beklesemmi bilemedim...

Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradım tvs'yi ama müşteri hizmetlerinde de iş yok.gebzede var dediler en yakın Halbuki 1000km buraya.Daha yakında Malatya'da da var ama 700 kmçok uzak.Beklesemmi bilemedim...
    bekle birz hafta içi ara daha etkili olur belki yetkili birisini istersin
    plansız projesiz işleyecek değil bunların işleri bakkal dükkanımı, nereye nezaman açılacak bellidir

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı lightoff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin alet 100km rede 1.3litre yakıyor o satılırmı be odama asarım ben onu ne satcam kalsın satma hem 20binden sonra 100km rede 1lt den aşada yakar o motor kalsın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

onun değil o motor denizliden başka motor
    onun motor 10tl benzinle 140km gidiyor
    benimkisi 20 tl benzinle 160km gidiyo
    full enjeksiyonlu onunkisi

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun değil o motor denizliden başka motor
    onun motor 10tl benzinle 140km gidiyor
    benimkisi 20 tl benzinle 160km gidiyo
    full enjeksiyonlu onunkisi
    sen bence bidahakine bi dağa ölç yakıtını ya daha fazla gitmesi lazım senin motorun :S
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bence bidahakine bi dağa ölç yakıtını ya daha fazla gitmesi lazım senin motorun :S
    espiri biryana 190-200 km civarı gitti 2 kere artarda, dün 160km de bitti, bilader 20 tl aldı uzun yol yaptı yine 160km de bitmiş
    çift enjeksiyon taktırayım demi

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bende motoru aydından almıştım. tam aydında benzinliğe giricem çarşının ortasında tık stop etti yedeğe aldım benziliğe gittim 15 tl benzin aldım ve benzinlikte km yi sıfırladım normal depoya geçiş yaptım muğlaya geldim 115 km falan oldu gerisini şehir içi gezdim çift kişi geldik aydından aşırı rüzgarllıydı hava 145 km de normal depo bitti. sonra bi daha da ölçmedim :d
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler