Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Selam arkadaşlar bugün 13 t olan ön dişliyi 14 t ile değiştirdim motorun kalkışında torkunda herhangibir değişiklik olmadı motor bariz bir şekilde rahatladı daha önceleri 5000 devirde 68 70 km hız yapıyordum şuan 5000 devirde 75 76 km hız yapabiliyorum 6000 devirde 90 km hıza çıkıyor dişliyi değiştirmeden önce 2 km gibi kısa bir mesafede 131 km hıza çıktım 14 t dişliyi taktıktan sonra aynı mesafede 137 km hıza ulaştım ve 13t dişliyle 9500 devirde 131 görmüşken 14 t dişliyle 9000 devirde 137 km hıza ulaştım bence çok iyi 1 diş deyip geçmeyin motor epey rahatlıyor tavsiye ederim

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A.s Saat sorunum dün akşam yenisinin takılması ve ustanın iyi işçiliği ile çözüldü çok şkr. Aldığım yerden ön konsola ait sıkılmaması gereken birkaç önemli vidanın çok sıkılması nedeniyle vibrasyondan devir saatinin bir yayı varmış(adı neyse) onu bozduğu için yapıyormuş. Yani şase falan yokmuş. Daha evvel de değişmişti ama onu başka bir servis direkt monte edip tamam demişti. 965 km de ilk değişim olmuştu, şimdi de 1235 te değişti.

Hasan Manisa'nın neresindesin, yolum düşerse uğrarım pm den tel ulaştırırsan.
    Selam arkadaşım ben saruhanlı ilçesindeyim şuan 8 adet oldu apache gören hasta kalıyor hemen elinde ne varsa satıp apache alıyor marka belirtmicem anlarsın yoksa diğer topikteki arkadaşlar hemen sinirlenip eleştiri yapıyorlar bir hafta sonu toplanıp izmir yapacaz 8 motor nasipse bu motorla izmir manisa arası çok zevkli oluyor o virajlar rampalar gerçekten çok zevkli allah nazardan korusun motorlarımızı şuan için sorun yok gayet memnunuz hepimiz yakın zamanda tanışmak üzere iyi geceler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar fark ettiriyo 1 diş bende değiştireyim ama serilik düşündürüyo beni, az önce 125 mi 150cc mi bilmiyorum scooter geçti beni ama o yattı ben sonradan yattım
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    arkadaşlar bana motor koruma demiri lazım söküp kullanmayan varsa alabilirim.. benımkı gecen kazadan dolayı yamuldu acaba düzeltebilirmiyimki.. yoksa yenı bı motor koruma demırıne ıhtıyacım var...

Alıntı APACHE_SAİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana motor koruma demiri lazım söküp kullanmayan varsa alabilirim.. benımkı gecen kazadan dolayı yamuldu acaba düzeltebilirmiyimki.. yoksa yenı bı motor koruma demırıne ıhtıyacım var...
    düzeltilir ısıtılıp düzeltilir
    eski motorumun gidonu yamulmuştu apache gibi 2 parçadan oluşuyodu, ısıtıp düzeltildi boya ister ama

Motosikleti
    NEREDE YAPTIRABILIRIM ONU KAÇA PATLAR Kİ BOYASIYLA BERABER

yenisini al 2. kazada işlev görmez.kaç paralık şey ki taş çatlasın 40 liradır

Motosikleti
    HAKLISIN 40 LIRAYSA YENISINI ALIRIM TUTUP 100 LIRA İSTER DİYE KORKUYORUM

yine aynı derecede sağlam olur tahminim
    10-20 ister herhalde boya falan 30 a patlar
    sor sanayiye bakalım

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine aynı derecede sağlam olur tahminim
    10-20 ister herhalde boya falan 30 a patlar
    sor sanayiye bakalım
    eğer sıfırı 40 olup usta 30 isterse sıfırını alırım kafam rahat olur..ama yok daha ucuza yaptırabilirsem sıfırı daha pahalıysa gider sanayide bi ayar verdirebilirim

Alıntı APACHE_SAİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer sıfırı 40 olup usta 30 isterse sıfırını alırım kafam rahat olur..ama yok daha ucuza yaptırabilirsem sıfırı daha pahalıysa gider sanayide bi ayar verdirebilirim
    sor bakalım sanayiye
    sıfırı nekadar acaba

bugün egzozu boyadım bunlarda çok çabuk küfleniyor

komple king egzoz takıcam
    en nikelajlısından
    120 kağıt

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bu kadar fark ettiriyo 1 diş bende değiştireyim ama serilik düşündürüyo beni, az önce 125 mi 150cc mi bilmiyorum scooter geçti beni ama o yattı ben sonradan yattım
    serilikte bi sorun yok merak etme değiştirince anlarsında benim sorunum 13 lü dişlide hiç titreşim yoktu bende 14 de titremeye başladı motor.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serilikte bi sorun yok merak etme değiştirince anlarsında benim sorunum 13 lü dişlide hiç titreşim yoktu bende 14 de titremeye başladı motor.
    yok artık herkesinki azalır
    seninkisi eski kasa değilmi

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı precessor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet inceledik bir arkadaşla bugün gittik devrini aldık atladık geldik. Şimdilik bir sıkıntı yok bakalım. Hayırlı olsun bana
    Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız

---------- Post added at 08:42 ---------- Previous post was at 08:30 ----------

Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bugün 13 t olan ön dişliyi 14 t ile değiştirdim motorun kalkışında torkunda herhangibir değişiklik olmadı motor bariz bir şekilde rahatladı daha önceleri 5000 devirde 68 70 km hız yapıyordum şuan 5000 devirde 75 76 km hız yapabiliyorum 6000 devirde 90 km hıza çıkıyor dişliyi değiştirmeden önce 2 km gibi kısa bir mesafede 131 km hıza çıktım 14 t dişliyi taktıktan sonra aynı mesafede 137 km hıza ulaştım ve 13t dişliyle 9500 devirde 131 görmüşken 14 t dişliyle 9000 devirde 137 km hıza ulaştım bence çok iyi 1 diş deyip geçmeyin motor epey rahatlıyor tavsiye ederim
    Hasan dişliyi büyüttün iyi hoş bi sorun yok diyosun da, zincire bunun etkisi nasıl olur araştırdın mı? Şahsi fikrim dişli büyüdüğünden zincir daha fazla gerilecek ve bu gerginlik Oringli zincirinin ömrünü kısaltacak !! Dikkat ettiyseniz motor durduğunda zincir salıyor, hareket ettiğinizde de geriliyor. O gerginliğin daha da artması zincir üzerinde mutlaka bi etki yapacaktır. 5-10 km hız için orjinal motorumu bozmam açıkçası. Yine de siz daha iyi bilirsiniz..

---------- Post added at 08:45 ---------- Previous post was at 08:42 ----------

hayırlı uğurlu olsun kardeşim, kazasız sürüşler iyi günlerde bin
    aramıza hoşgeldin, sayımız giderek çoğalıyor
    Aynennn.. Kartalizma artık şu foto nu bi değiştir Boynu bükükler gibi motor duruyor orda her gördüğümde içim acıyor Puhahaha

Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Zaten biraz pay vardı tekeri öne aldım zincir eskisi gibi kaldı hiç gerilme olmadı titreşim olmadı hiç hissedilir derecede motor rahatladı daha düşük devirlerde daha fazla hız yapıyor benim sorunum 13 dişli varken motoru çalıştırmadan boşta bayır aşşağı salıyordum zincirden çok ses geliyordu zincir temiz ve yağlı 14 dişliyi takıncada bu ses devametti servis zinciri tek taraflı gerdi ondan yapabilirmi sizce ben çözemedim bu sesi

Motosikleti
    Yamaha
    S.a
    Arkadaşlar ben bu forumu çok eskiden beri takip ediyorum. Fakat kafam allak bullak bir durumda. Delirmemek elde değil

*Her kezin kafasında olduğu gibi tvs-cbf karşılaştırması bende de var. Deliricem nerdeyse.
    2011 modeller de titreşim ne kadar? Modial 100kh kullandım. Genelde artçı oluyorum. Düz yolda dip gaz gittiğiniz zaman insan motordan atlamak istiyor. Resmen ağlayası geliyor insanın titreşimden. Hele birde motor 3. Viteste dip gaz yaparsa kusmamak elde değil. 4. Viteste de rahatsız edici bir titreşim var. Ayak peglerine basmadan gidiyorum resmen. Oysa kibar bir vucudum yoktur. Yani canım kolay kolay yanmaz. Hatta asla kolay kolay rahatsız bile olmam. Ama mondial 100kh'ta durum böyle. Gezmeyi aşırı severim. Motor hiç durmasın bende durmam. İhtiyaç harici. Ama motorun gücü,torku,rahatlığıda çok önemli. Bu anlattıklarım göz önünde bulundurulursa sizce apache nasıldır. "benzin bitmediği sürece ve ihtiyaç harici hiç durmadan gezebilirim"

Özellikle aşırı uzun yol yapanların yorumlarını bekliyorum. Kuriyelerin yorumlarıda benim için çok önemli.

Şimdiden herkeze teşekkür ediyorum. Hayırlı hafta sonları geçirmenizi dilerim..

selam

merhaba arkadaşlar yeni almış olduğum fakat yeni olmayan apachi rtr 150 ile aranızda olmaktan gurur duyuyorum çok araştırdım ve isabetli bir karar olduğunu tecrube ederek anladım allah herkese kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    yok artık herkesinki azalır
    seninkisi eski kasa değilmi
    eski kasa. dişliyi takmadan önce hiç titreme yoktu =)
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    arkadaşlar sonunda motorumu aldım vibrasyon cok fazla ama inşallah rodajdan sonra düzelir fotoları aksama yükliycem :D

Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a
    Arkadaşlar ben bu forumu çok eskiden beri takip ediyorum. Fakat kafam allak bullak bir durumda. Delirmemek elde değil

*Her kezin kafasında olduğu gibi tvs-cbf karşılaştırması bende de var. Deliricem nerdeyse.
    2011 modeller de titreşim ne kadar? Modial 100kh kullandım. Genelde artçı oluyorum. Düz yolda dip gaz gittiğiniz zaman insan motordan atlamak istiyor. Resmen ağlayası geliyor insanın titreşimden. Hele birde motor 3. Viteste dip gaz yaparsa kusmamak elde değil. 4. Viteste de rahatsız edici bir titreşim var. Ayak peglerine basmadan gidiyorum resmen. Oysa kibar bir vucudum yoktur. Yani canım kolay kolay yanmaz. Hatta asla kolay kolay rahatsız bile olmam. Ama mondial 100kh'ta durum böyle. Gezmeyi aşırı severim. Motor hiç durmasın bende durmam. İhtiyaç harici. Ama motorun gücü,torku,rahatlığıda çok önemli. Bu anlattıklarım göz önünde bulundurulursa sizce apache nasıldır. "benzin bitmediği sürece ve ihtiyaç harici hiç durmadan gezebilirim"

Özellikle aşırı uzun yol yapanların yorumlarını bekliyorum. Kuriyelerin yorumlarıda benim için çok önemli.

Şimdiden herkeze teşekkür ediyorum. Hayırlı hafta sonları geçirmenizi dilerim..
    Delirme git al bitane apache bak keyfine öyle bahsedildiği kadar çok titreşim yok mondialden sonra sana mercedes gibi gelir apache eski kasalarda var ama yeni kasalarda okadar fazla değil ben 80 90 civarı kullanıyorum hiç titreşim hissetmiyorum yada bana öyle geliyor ki daha önceki motorum cbf 150 olmasına rağmen herkez aynı şikayetle geliyor yanıma bunda titreşim varmış bilmem neymiş al bin diyorum iki tur atıp geliyor yok yaa ne titreşimi diyor sonra nerde satıldığını kaça aldığımı soruyor iki gün sonra bakıyorum adamın altında apache 1 hafta içinde sadece benim motoru deneyip alanların sayısı 6 daha akşam birileri aradı kardeşim biz motoru görmek istiyoruz deneme imkanımız varmı diye sordular buyrun gelin dedim adamlar geldi 2 kişi denediler ve bugün öğleden sonra beni arayıp her ikiside apache aldıklarını söylediler binen memnun kalıyor pişman olmazsın cbf rahattır ama sorunludur apache agrasiftir hırçındır hızlıdır az yakar çok kaçar titreşimde rahatsız edecek seviyede değil keşke yakın olsanda gelsen denesen motoru denemeden alma sonra kabak bizim başımıza patlamasın Apachedir onun adı benzini koklar gider kızları yoklar gider zam gelmiş bize fıss amortisörü gazlıdır tıss tıss bir arkadaşımın tabiriyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler