Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynen öyle hakan, banada o ışık yanacak dediler, aramızda kalsız bizim usta biraz acemi
    hava ayarı yaptı kaç kere hiç memnun kalmadım, ani gaz varince rolantide boğulyor sonradan gaz yiyor yani
    bende geçen gün rolantiyi 2000 e kadar çıkarttım hava vidasını kapattım ve dinleyerek ayarladım, saat gibi çalıştığı yerde bıraktım
    Aynen bende dün tekrar ayarlattım memnun kalmazsam kendim ayarlayacağım . Yakıt olarak da çok yakıyor.

Alıntı APACHE_SAİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimle ilk kazamı 1 saat önce yapmış bulunuyorum.. eğer bu üzerinde gelen lastiklerle yola devam edersem daha çok kaza yaparım gibi geliyor bana.. yada benim hatamdan kaynaklanan bi kaza yaptım. motoru cok dikkatli kullanmama rağmen, ara sokağa girerken yine motosikleti görmeyen bir gerizekalı bi minibüscü sokağın girişine arabayı yanlamasına park etti bende tam sinyal verdim sokağa giriyordum adam bide geri geri gelmesin mi bende motoru biraz daha fazla yatırdım demeye kalmadı motor altımdan kayıp arabanın altına doğru girdi.. Allahtan sol tarafa doğru yattım ki koruma demirleri motoru tam korudu,sadece ayak pegi yamuldu düzeltemiyorum :( yarısıda kırıldı gibi... nerde hata yaptım bilmiyorum ama ilk işim lastikleri değiştirmek olacak... herkese kazasız sürüşler ...
    Geçmiş olsun . Tekrar söylüyorum kışı beklemeyin lastikleri MUTLAKA değiştirin. Michelin mtzeller bulabilirsen 2 5 kuruş fazla ver onlardan al yoksa irc al çok iyi değil ama üstündekinden daha iyi kullanan çoğu kişi memnun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu lastik olayını kafamda büyüttünüz, çok şükür bi problem yaşamadım, kardeşim geçen ıslak zeminde kaydırmış, bende ışıkta kalkış yaptım ıslak zeminde 1. ve 2. viteste pati yapıp kıçını savurdu
    değişmek lazım ama michelin olsa daha iyi
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    motosikletimle ilk kazamı 1 saat önce yapmış bulunuyorum.. eğer bu üzerinde gelen lastiklerle yola devam edersem daha çok kaza yaparım gibi geliyor bana.. yada benim hatamdan kaynaklanan bi kaza yaptım. motoru cok dikkatli kullanmama rağmen, ara sokağa girerken yine motosikleti görmeyen bir gerizekalı bi minibüscü sokağın girişine arabayı yanlamasına park etti bende tam sinyal verdim sokağa giriyordum adam bide geri geri gelmesin mi bende motoru biraz daha fazla yatırdım demeye kalmadı motor altımdan kayıp arabanın altına doğru girdi.. Allahtan sol tarafa doğru yattım ki koruma demirleri motoru tam korudu,sadece ayak pegi yamuldu düzeltemiyorum :( yarısıda kırıldı gibi... nerde hata yaptım bilmiyorum ama ilk işim lastikleri değiştirmek olacak... herkese kazasız sürüşler ...
    kardeş geçmiş olsun nice güzel sürüşlere....

Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu lastik olayını kafamda büyüttünüz, çok şükür bi problem yaşamadım, kardeşim geçen ıslak zeminde kaydırmış, bende ışıkta kalkış yaptım ıslak zeminde 1. ve 2. viteste pati yapıp kıçını savurdu
    değişmek lazım ama michelin olsa daha iyi
    Dostum problem yaşadıktan sonra yani iş işten geçtikten sonra keşke demenin anlamı yok daha kalkışta kıçını atmış ufak bir ani frende ne yapar tahmin et. Uyarması bizden .Ben irc aldım michelin bulamadığımdan eğer michelin bulursam bunları da atar gider alırım o lastikleri . Ama bunlar şimdilik işimi görür benim.

Müsaitsen görüşelim karşılaştırma yapalım motorları

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2011 MODEL
    sağolun. irc markayı benım bıldığim anlaş üretiyor düzcede fabrikası var lastikleri fena değil diye duydum ama kullanamdım tabi avrupa standartlarında üretim yapıyorlarmış ama tabi michelinın yerini asla tutmaz.. nerden bulabılırımki..

Motosikleti
    RX3i EVO
    Evet anlaş üretiyor türk malı . http://www.anlas.com.tr/index/index....mid=17&lang=tr buradan bakarsın

Motosikleti
    daha önce söylediğin yere baktım ama bi ön teker var oda bi tane model ebatları uymuyo dğer modellerin bayilikleri mi arasam acaba ?

Motosikleti
    RX3i EVO
    Ön aynı ebatlarda olması gerek sadece arka lastik 100.80.18 değil de 100.90.18 olarak var o da sorun yaratmıyor sadece biraz daha kalın.

Motosikleti
    şimdi bizim bu motora hangi ebatlar sorun yapmaz feyizoğlu motorda michelin var ordan alabılırım ..

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    şimdi bizim bu motora hangi ebatlar sorun yapmaz feyizoğlu motorda michelin var ordan alabılırım ..
    kardeş ön lastik 90/90 - arka lastik 110/90 diye biliyorum

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    arkadaşlarım s.a motor 120 km ye geldi bi kaç sorum olcak 1. motor tamamen ısındıktan sonra rolantide kaç devirde çalışıyo 2. motorun içinden tıkır tıkır sanki parçalar birbirine yağsız sürtüyo gibi bi ses geliyo bazen de gelmiyo acaba bunun nedeni ne olabiler saygılar...
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    geçmiş olsun said,bende 4 gün önce kaza yaptım.motorda hiçbirşey yok,bende 3-4 morluk,4 yerde sürtünmeden dolayı yaralar var.eğer koruma demiri olmasaydı,sağ bacağım şuan kırıktı.

yasin kardeş,rölantide 1250-1300 devir olması lazım.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun said,bende 4 gün önce kaza yaptım.motorda hiçbirşey yok,bende 3-4 morluk,4 yerde sürtünmeden dolayı yaralar var.eğer koruma demiri olmasaydı,sağ bacağım şuan kırıktı.

çok geçmiş olsun bora abi .

Motosikleti
    RX3i EVO

Geçmiş olsun Bora abi. Nasıl oldu kaza

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun Bora abi
    hiç bahsetmedin
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    geçmiş olsun said,bende 4 gün önce kaza yaptım.motorda hiçbirşey yok,bende 3-4 morluk,4 yerde sürtünmeden dolayı yaralar var.eğer koruma demiri olmasaydı,sağ bacağım şuan kırıktı.:p
    abi sanada geçmiş olsun gercekten koruma demırlerının faydasını gördum kesınlıkle cıkarmam.. benımde kolumda hafıf sıyrıklar oldu. ayaklık yamuldu kırılır gibi oldu başka bişi yok cok şükür.

Motosikleti
    CRF
    Bugün belediyenin sulama çalışmaları yüzünden kaza yapıyordum
    Cevre yolunda 80 km/h hızla seyir halindeyim hızım viraj için yeterli tamam; sorun yok yatabiliriz, yattık ama oda ne 2 şeritte sular içerisinde kaçabilcek bi yol yok diye düşünüp sımsıkı tutundum gidona önce arka teker kaydı daha sonra önü kaydırdım derken 2-3 kere yalpaladım ve sonunda kurtarabildim hemen arkamdada yakın takip eden bi Doblo vardı olası bi düşüşte neler olabilirdi tahmin edemiyorum...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı QuerysmaS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün belediyenin sulama çalışmaları yüzünden kaza yapıyordum
    Cevre yolunda 80 km/h hızla seyir halindeyim hızım viraj için yeterli tamam; sorun yok yatabiliriz, yattık ama oda ne 2 şeritte sular içerisinde kaçabilcek bi yol yok diye düşünüp sımsıkı tutundum gidona önce arka teker kaydı daha sonra önü kaydırdım derken 2-3 kere yalpaladım ve sonunda kurtarabildim hemen arkamdada yakın takip eden bi Doblo vardı olası bi düşüşte neler olabilirdi tahmin edemiyorum...
    olsun kardeş onemli olan yolun ortasındaki çimler suyun yüzde 10u onlara 90ı asfalta gitmiş adamın çokta fifisinde sen ölmüsün sakat kalmısın kime ne !
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    CRF
    Bilemiyorum bi belediye ekibi bu kadar dikkatsiz bu kadar salak olamaz heralde.. Bazen düşünüyorum acaba işsiz güçsüz başka birisi gidipte o fıskiyeleri çeviriyor olabilirmi? Ama olamaz heralde ya bu kadar saçma anlamsız bi hareketi kim neden yapsın?

Nasıl olabilir diye düşünürken bile kendimle çelişiyorum bakarmısın o kadar karışık mevzu yani.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı QuerysmaS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilemiyorum bi belediye ekibi bu kadar dikkatsiz bu kadar salak olamaz heralde.. Bazen düşünüyorum acaba işsiz güçsüz başka birisi gidipte o fıskiyeleri çeviriyor olabilirmi? Ama olamaz heralde ya bu kadar saçma anlamsız bi hareketi kim neden yapsın?

Nasıl olabilir diye düşünürken bile kendimle çelişiyorum bakarmısın o kadar karışık mevzu yani.
    benimde başıma çok geldi usta en son ç.kaleye giderken şehirler arası yola hiç bi işaret olmadan yeni mıcır dosemişler hiç ama bi işaret yok 90km giderken bi girdim yapılıcak tek şey dua etmek frene bile basmadım motor kendi kendine yavaşladı tek yaptığım dua etmek ve gidona sımsıkı yapışmak araba neyse kurtarırda motoru hiç önemsemiyor kimse
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler