Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız yapma sabret
    800km den sonra ufak ufak bastım
    dikkatli kullan
    ya kardeşş ben bu sele altını açtım teli çekip ama deponun salladığını fark ettim öğle biras sert sallayınca sallanıyo kopmle acaba bu normal mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeşş ben bu sele altını açtım teli çekip ama deponun salladığını fark ettim öğle biras sert sallayınca sallanıyo kopmle acaba bu normal mı
    benimkide sallanıyo normal herhalde
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,depoyu direk şaseye sabitlememişler,sabitleme vidalarının arasında lastik conta şeklinde birşey var.bence,sebebi de vibrasyonu hissettirmemek.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,depoyu direk şaseye sabitlememişler,sabitleme vidalarının arasında lastik conta şeklinde birşey var.bence,sebebi de vibrasyonu hissettirmemek.
    aynen katılıyorum ybr lerin depolarıda sallanıyodu. civatasına baktım sıkı dediğin gibi arada conta tarzı bişey var.
    arkaya vurmaya başladı binen rahatsız oluyo bende üzülüyorum
    bugün bakıma giricek umarım en aza indirilir

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    aynen katılıyorum ybr lerin depolarıda sallanıyodu. civatasına baktım sıkı dediğin gibi arada conta tarzı bişey var.
    arkaya vurmaya başladı binen rahatsız oluyo bende üzülüyorum
    bugün bakıma giricek umarım en aza indirilir
    kardeşim bakımda ustaya sorup bizi aydınlatırmısın bu konuda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    3040 km oldu motor cok sukur oturmaya başladı artık.
    örneğin önceleri motoru her çalıştırdığımda 2-3 dk ısınmasını beklerdim yoksa düşük devirde gaz keserdi artık öyle bir sorun yok. kışın soğuk havalarda olabilir belki ama o normaldir. sol arka taraftan gelen ses zincir dişli uyumsuzluğu çıktı, şuan sadece zincir sesi duyuyorum bazen biraz sıkılaştıracağız anlaşılan. motor güzel motor.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    ben sordum deponun sallanmasını.sbep şuymuş. en ufak bir darbede depo çöküyor. ama tvs bu esneklikle bir nevi önlem almış. bence iyi bir düşünce. ayrıca virajlarda motoru hafif yatırırken yani kazık gibi durmuyor motor =)

kardeşim bakımda ustaya sorup bizi aydınlatırmısın bu konuda
    ptesi yapalım dedi bakımı
    neyi sormamı istiyodun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Alıntı swat- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sordum deponun sallanmasını.sbep şuymuş. en ufak bir darbede depo çöküyor. ama tvs bu esneklikle bir nevi önlem almış. bence iyi bir düşünce. ayrıca virajlarda motoru hafif yatırırken yani kazık gibi durmuyor motor =)
    olabilir dediğin gibi. bende civatası sıkı olunca normali demekki bu dedim.
    ybr nin deposuda sallanıyo azda olsa, kuba vardı bende daha önce onun depoda esnerdi bu kadar değildi ama.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    yok sorun yok bence. ben hiç bunu problem etmem. önceki motorumun deposu küçük bir darbede çökmüştü.bunu iyi düşünmüşler.esnek olsa çökmezdi yani. çok küçük bir darbeydi.
    bu motorun gaz yememe problemi bnmkinde de wardı. karbürötörü açtılar. hava üflediler komperosörle. hava ayarını yaptılar. rölantide yükseldi geçti . bi bunları servisizine söleyin. belki ip ucu olur..

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı swat- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok sorun yok bence. ben hiç bunu problem etmem. önceki motorumun deposu küçük bir darbede çökmüştü.bunu iyi düşünmüşler.esnek olsa çökmezdi yani. çok küçük bir darbeydi.
    bu motorun gaz yememe problemi bnmkinde de wardı. karbürötörü açtılar. hava üflediler komperosörle. hava ayarını yaptılar. rölantide yükseldi geçti . bi bunları servisizine söleyin. belki ip ucu olur..
    bi gelseydi bakımı hayırlısıyla

arka basamaklarda titreşim fazlamı sizin motorlardada

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    kardeş benim motor acayip titriye bakımdan mış bide pat pat pat die çalışıyoo ama yinede on numara motorumu seviyorum..

kardeş benim motor acayip titriye bakımdan mış bide pat pat pat die çalışıyoo ama yinede on numara motorumu seviyorum..
    bakımdanmış derken?
    pat pat diye çalışması hava ayarından olabilir

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    bakımdanmış derken?
    pat pat diye çalışması hava ayarından olabilir
    kardeş walla bilmiyom motoru aldığım yer normal dedi motor ısınca geçiyo ama normale dönüyo

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Evet arkada titreşimi cok daha fazla hissediyorsun,özellikle arkada artçı olup denemeni tavsiye ederim motoru sattıgım gün bunu tecrube etme imkanım oldu sürerkende vardı zaten ama arkada cok daha fazla rahatsız edici zaten bu yüzden de motoru sattım

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Bugün gittim bayiye baya bi inceledim.

Bir kaç sorum olacak arkadaşlar

1. Motor orda dururken (kontak kapalıyken) devir saati 1 deydi? 0 da olması gerekemezmi motor kapalı sonuçta?

2. Sahibindende bu motorun bi kaçtane 2011 modeli var bu insanlar niye satıyor korkuyorum onları gördükçe

3. Bu titreşim olayını sordum bayiye mutlaka oluyor ama zamanla düzeliyor dedi. Bu zaman ne kadar sürer arkadaşlar? Yani vidalar döküldükten sonra titreşim bitse anlamı yok

4. Bu motorla en uzun yol yapan aramızda sanırım "Adanalı" Bora abimiz. Abi kaç km yol yaptın? Uzun yolda rahatsız edici yönleri varmı? (Bu sorum tüm uzun yol yapanlara)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

iyi forumlar
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1. Motor orda dururken (kontak kapalıyken) devir saati 1 deydi? 0 da olması gerekemezmi motor kapalı sonuçta?

2. Sahibindende bu motorun bi kaçtane 2011 modeli var bu insanlar niye satıyor korkuyorum onları gördükçe

3. Bu titreşim olayını sordum bayiye mutlaka oluyor ama zamanla düzeliyor dedi. Bu zaman ne kadar sürer arkadaşlar? Yani vidalar döküldükten sonra titreşim bitse anlamı yok

4. Bu motorla en uzun yol yapan aramızda sanırım "Adanalı" Bora abimiz. Abi kaç km yol yaptın? Uzun yolda rahatsız edici yönleri varmı? (Bu sorum tüm uzun yol yapanlara)

iyi forumlar
    1. motor kapalıyken devir saati bende sıfırda duruyo

2. bence sahibinden de satanlar %50 ihtimalle gidondan dolayı biras önde gidon bence yani yoksa cbf deb ybr den iyi bence..

3. banada aynısını dediler bakımdan sonra düzelir die

4. daha yapamadık uzun yok rodaj ı tamamlayıp inş. çıkcam

yanlışlarım varsa düzeltin arkadaşlarım..

gösterge arızalıdır büyük bir ihtimal.
    bende yaşadım aynısını nerde durduğu belli değildi
    şimdi sıfırı geldi garantiden

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Phantom264 kardeş,ben birkaç kez,kamyonla,kasalarda gelen motorlarda tanık oldum,devir göstergesi 0 da durmuyordu,ustaya sordum,''aküyü bağlayıp,kontak açınca düzelir'' dedi ve düzeldi.o bir sorun değil,ama kullanılmakta olan motosiklette oluyorsa o zaman baktırmakta fayda var.resetlenebiliyor.
    ben ADANA-İSPARTA(eğirdir)-ADANA yaptım ve bu yolda rodaj bitti.uzun yolda ki rahatsızlığı şu:beraber giitiğin arkadaşların 2 kez benzin aldıkları halde sen hiç almıyorsun ya bu da diğer arkadaşları rahatsız ediyor.ADANA'dan fulledim,eğirdire geldiğimde,hala 1 çizgi daha vardı,biliyorsunuz,ondan sonra yedeğe düşülecek,ondan sonrada devir saatinin içindeki sarı ikaz yanacak.

arkadaşlar bu titreşim olayı artık iyice bayılttı,titreşim korkusu,tereddütü olan varsa almasın arkadaş bu motoru.piyasada titremeyen motor hangisi ise gitsin onu alsın.yeter yav bayıldık artık.evet titreşim var,var ama rahatsız edecek derecede değil.herkesin rahatsızlık eşiği farklıdır.ben 49 yaşındayım,rahatsız olmuyorum belki başkası rahatsız olabilir.10 defa yazdım buraya,adana-eğirdir-adana gittim,ne elimde bir uyuşma,nede ayağımda olmadı diye
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iyi forumlar
    arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar ben aranıza yeni katıldım bu forumu cok beğeniyorum.ben de 2009 model apache kullanıyorum 2 yıldan beri uzun yolda yaptım. yeni kasayıda test etme imkanım oldu hemen hemen herşeyi aynı geldi bana motor aksamı olarak.motor gercekten kaliteli ben daha bir vidasını bile değiştirmedim.hafif bi titreşim var fakat özellikle 4 ve 5.viteslerde baya azalıyor devir yükseldikce titreşim yükselmiyor. bide bazı servisler ilk bakımdan sonra titreşim sıfır oluyor diyorlar ben buna katılmıyorum motoru ilk aldığınızda nasılsa aynen öyle devam ediyor. ama ben iki yıldır bu hafif titreşimden hic rahatsız olmadım.şimdilik söyliceklerim bunlar hepinize kazasız sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler