Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache siyah 2009
    ben yeni bir apache aldım 2009
    iyi seri motor biraz titreşim var ama zararı yok çin malları kadar degil...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı dkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajdan çıktığına göre motor hakkındaki yeni gelişmeleri paylaşırmısın titreşim yakıt vs vs konuşıulanlrı işte birde bu dişli olayına takıldım ben madem değiştrnce iyi oluyo fabrika bunu nye yapmıyor
    İLK 500 km de motoru fazla yormadan tavsiye edilen kmlerde sürdüm 50-60 km ,ara ara 70-80 km hıza geldigimde oldu.500 KM DEN sonra yavaş yavaş egzersiz yapmaya , hafif hafif zorlamaya, vites aralarını sündürmeye başladım.Bunu yaparkende sabah işe giderken otobanda yaptım 112 km hıza kadar geldim.Motorun yol tutuşu gayet güzel , o hızdaykende rahatlıgı acısından bi sıkıntı yaşamıyorsunuz.Ayrıca motor cok atik ve guclu eski kasasına göre motor sesi daha tok ve hoş bir ses cıkarıyor.Dişli meselesine gelince bu tek apacheye has bişe deil ben farklı model motorlardada degiştiren gordum .Elbetteki üzerindeki dişli ideal olandır ,o şekilde de kullanılabilir ki kullanılıyorda ;AMA orjinal dişlileri kulanırken gereken hıza ulaşamazsınız mesela ben biraz daha acmaya devam etsem motoru taş catlasın ya 120 veya 125 olacaktır.Ama dişli degişimiyle 140-145 kadar ulaşılabilir ii bir acmayla, gecen bora abi 134 km hıza geldigini söyluyordu ki o değişti mesela.tabi tek hız deil mesele motordaki calışma konforuda artıyor . Yakıt konusunda da eski kasa gibi cok ekonomik gecen bora abiyle konuşuyorduk bir depo ile 700 km gittigini söyluyordu ,apache depo olarak 16 litre alıyor litre başına bu 43 km yapıyor.COK ii bir rakam ,ki oda rodaj ajamaısnda olan bir motor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 ----------

Alıntı safiyenn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeni bir apache aldım 2009
    iyi seri motor biraz titreşim var ama zararı yok çin malları kadar degil...
    Hayırlı olsun güle güle kullan , ALLAH kaza bela vermesin.Bu arada hoşgeldin apache kervanına

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,19-22 mayıs eğirdir festivaline gittik-geldik.1320 km.yol yaptık,adana'dan çıkarkenden itibaren,dönünceye kadar,162 tl.lik (yaklaşık 38 lt) benzin aldım ve hala 3 çizgi var.hadi bakalım hesabı siz yapın. şuna emin oldum ki,bu motorla sürekli 100-110 km.hızla gidilebilir.grubumuzda cbf 150 si olan bir arkadaşımız vardı,yolda hep benimle yarışma gayretlerini cezalandırdım. kendisinin yaptığı hesaba göre apache cbf'ten biraz daha az yakıyormuş.
    bu arada gezi linkimiz aşağıda:
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2357874
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    [QUOTE=hazal063;2357896]İLK 500 km de motoru fazla yormadan tavsiye edilen kmlerde sürdüm 50-60 km ,ara ara 70-80 km hıza geldigimde oldu.500 KM DEN sonra yavaş yavaş egzersiz yapmaya , hafif hafif zorlamaya, vites aralarını sündürmeye başladım.Bunu yaparkende sabah işe giderken otobanda yaptım 112 km hıza kadar geldim.Motorun yol tutuşu gayet güzel , o hızdaykende rahatlıgı acısından bi sıkıntı yaşamıyorsunuz.Ayrıca motor cok atik ve guclu eski kasasına göre motor sesi daha tok ve hoş bir ses cıkarıyor.Dişli meselesine gelince bu tek apacheye has bişe deil ben farklı model motorlardada degiştiren gordum .Elbetteki üzerindeki dişli ideal olandır ,o şekilde de kullanılabilir ki kullanılıyorda ;AMA orjinal dişlileri kulanırken gereken hıza ulaşamazsınız mesela ben biraz daha acmaya devam etsem motoru taş catlasın ya 120 veya 125 olacaktır.Ama dişli degişimiyle 140-145 kadar ulaşılabilir ii bir acmayla, gecen bora abi 134 km hıza geldigini söyluyordu ki o değişti mesela.tabi tek hız deil mesele motordaki calışma konforuda artıyor . Yakıt konusunda da eski kasa gibi cok ekonomik gecen bora abiyle konuşuyorduk bir depo ile 700 km gittigini söyluyordu ,apache depo olarak 16 litre alıyor litre başına bu 43 km yapıyor.COK ii bir rakam ,ki oda rodaj ajamaısnda olan bir motor[COLOR="Silver"]

gzl açıklama olmuş eline sağlk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,19-22 mayıs eğirdir festivaline gittik-geldik.1320 km.yol yaptık,adana'dan çıkarkenden itibaren,dönünceye kadar,162 tl.lik (yaklaşık 38 lt) benzin aldım ve hala 3 çizgi var.hadi bakalım hesabı siz yapın. şuna emin oldum ki,bu motorla sürekli 100-110 km.hızla gidilebilir.grubumuzda cbf 150 si olan bir arkadaşımız vardı,yolda hep benimle yarışma gayretlerini cezalandırdım. kendisinin yaptığı hesaba göre apache cbf'ten biraz daha az yakıyormuş.
    bu arada gezi linkimiz aşağıda:
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2357874
    baktm resmlere bora abi cwp oraya yazdım

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Bugün tvs'yi aradım. Aksilik olmazsa yeni motosikletlerin çarşamba günü bayilere dağıtılacağını söyledi. Zam mevzusunu sordum şimdilik öyle birşey yok dediler.

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor çok güzel, alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

bnde bgn aradım bu hfta en gec cuma falan elimide dediler bi aksilik olmzsa alblcgmi söylediler eger hafta sonu alamzsam en gec pazrtsi motr bnde inş

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tvs'yi aradım. Aksilik olmazsa yeni motosikletlerin çarşamba günü bayilere dağıtılacağını söyledi. Zam mevzusunu sordum şimdilik öyle birşey yok dediler.
    gördünmü bak, iyiki aramışsın iş yetimoğlunda bitiyor. umarım yamuk yapmaz pek sağlam değil ama inş normal fiyattan verir.
    normal fiyattan vermezse tvs yi aradığını ve tvs nin fiyatlarda değişiklik olmadığını belirttiğini söylersin yok derse şikayet edicem dersin, ver veriştir hakkını ara. başka yol varmı birde sen düşün. yinede bişey çıkmazsa alanya-kumluca seçeneklerini kullanırsın. hayırlısı olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:22 ----------

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çok güzel, alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    sağol kardeşim eywallah
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

bugün motorsikleti biladerin çalıştığı oto yıkamada yıkattım ve boya koruma çektik beraber güzel oldu. sağolsun kardeşim. yandı motor ışıl ışıl parladı. işte fotolar

Uploaded with ImageShack.us

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gördünmü bak, iyiki aramışsın iş yetimoğlunda bitiyor. umarım yamuk yapmaz pek sağlam değil ama inş normal fiyattan verir.
    normal fiyattan vermezse tvs yi aradığını ve tvs nin fiyatlarda değişiklik olmadığını belirttiğini söylersin yok derse şikayet edicem dersin, ver veriştir hakkını ara. başka yol varmı birde sen düşün. yinede bişey çıkmazsa alanya-kumluca seçeneklerini kullanırsın. hayırlısı olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:22 ----------

sağol kardeşim eywallah

Valla bana aynen dediği şuan zam yok olursa internet sitesinde mutlaka belirtilir. Hatta onu söyleyen hangi bayi dedi bende aynen söyledim . Normalden zamlı satma gibi bir şansları yok . Bu hafta gelecek inşallah bakacağız artık.

Bu arada siyah baya bir hoşuma gitmeye başladı . Büyük ihtimalle siyah alacağım.

Motosiklet tasarım olarak çok güzel ama bir tek deponun üzerindeki apache yazısı bence hiç hoş durmuyor. Garantisi bitince ilk işim onu sökmek olur heralde.

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bana aynen dediği şuan zam yok olursa internet sitesinde mutlaka belirtilir. Hatta onu söyleyen hangi bayi dedi bende aynen söyledim . Normalden zamlı satma gibi bir şansları yok . Bu hafta gelecek inşallah bakacağız artık.

Bu arada siyah baya bir hoşuma gitmeye başladı . Büyük ihtimalle siyah alacağım.

Motosiklet tasarım olarak çok güzel ama bir tek deponun üzerindeki apache yazısı bence hiç hoş durmuyor. Garantisi bitince ilk işim onu sökmek olur heralde.
    sen beni dinle kardeşim, müşteri herzaman haklıdır herşey tüketiciden yana, bilirim işleyişi az çok mağazada çalışınca insan çoğu şeyi öğreniyo hakkını aricaksın böyle durumlarda haklı çıkarsın.
    belki yetimoğluna uyarı veya bilgilendirme amaçlı bilgi ulaşmıştır
    hayırlısı olsun inş olur üstüne düş hep üste çıkmaya çalış
    siyah güzel tavsiye ederim tozu belli eder biraz kırmızıda güzel, hoş kırmızısı var apachenin bence. yazı güzel klasik basit değil yani alınca beğenirsin
    beni haberdar et her gelişmeden

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni model almayı düşünüyorum ancak düşüncelerim var. uzun yolda sürüş açısı rahatsız edici değildir umarım cbf150 e göre. kullanan arkadaslar yardımcı olabılırler mı ?tesekkurler.
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı umtuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni model almayı düşünüyorum ancak düşüncelerim var. uzun yolda sürüş açısı rahatsız edici değildir umarım cbf150 e göre. kullanan arkadaslar yardımcı olabılırler mı ?tesekkurler.
    kardes defalarca anlattıık bunu yorma bızı bı zahmet forum gecmısını ınceleyıver bea)

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes defalarca anlattıık bunu yorma bızı bı zahmet forum gecmısını ınceleyıver bea)
    eyw saol
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Alıntı umtuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol yapmadım arkadaşım Bora abi yaptı rahatsız edici demedi.
    arkadaşın cbf150 var arasıra değişip kullanırız cbf daha rahat, ama apacheye alışınca o da rahat gelir. oturuş duruş şekli cbf e göre biraz dik race karışımı yapmışlar zaten.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    her 100-150 km.de bir durarak,1320 km.gittim-geldim,rahatsızlık duymadım.oturuş pozisyonu olarak hafif race tarzı yani öne eğik.ama cbf le karşılaştıracak olursak,cbf'in sürüşü daha rahat.zaten U direksiyon her zaman,her motorda sürüş rahatlığı sağlar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her 100-150 km.de bir durarak,1320 km.gittim-geldim,rahatsızlık duymadım.oturuş pozisyonu olarak hafif race tarzı yani öne eğik.ama cbf le karşılaştıracak olursak,cbf'in sürüşü daha rahat.zaten U direksiyon her zaman,her motorda sürüş rahatlığı sağlar.
    iyi insan lafın üstüne gelirmiş konuş Bora abi
    arkadaş u direksiyon takıverir olur biter

Motosikleti
    arkadaşlar cbfle karşılaştıdığımzda ne gibi artı veya eksileri war?

Alıntı dkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbfle karşılaştıdığımzda ne gibi artı veya eksileri war?
    cbf
    titreşim yok denecek kadar, süspansiyon iyi yumuşak ve rahat, ön far mobilet gibi çok düşük, rolantide farlar çok kısık, ani hareket yapılamaz biraz hantal, yol tutuşu zayıf kıç atmaya hazır, far sabit açık kapatılmıyor, dubleks lastik

apache
    titreşim az hissedilir rahatsız edici değil, çok seri atik, yol tutuşu frenleri çok iyi, yatır gitsin virajda.
    bozuk yollarda biraz hoplatır kafa sallar, sesi hoş ve tok, güçlü biraz sesli motor, şekil duruş 10 üzerinden 10, ani hareket aralara dalıp çıkmak için ideal atik, aydınlatması mükemmel ön far çok iyi, arka led hele fren aşırı dikkat çekici, far açıp kapama park mevcut, rolantide bile aşırı kısma yok, yakıt çok çok az, çift korna, şambriyelli lastik

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf
    titreşim yok denecek kadar, süspansiyon iyi yumuşak ve rahat, ön far mobilet gibi çok düşük, rolantide farlar çok kısık, ani hareket yapılamaz biraz hantal, yol tutuşu zayıf kıç atmaya hazır, far sabit açık kapatılmıyor, dubleks lastik

apache
    titreşim az hissedilir rahatsız edici değil, çok seri atik, yol tutuşu frenleri çok iyi, yatır gitsin virajda.
    bozuk yollarda biraz hoplatır kafa sallar, sesi hoş ve tok, güçlü biraz sesli motor, şekil duruş 10 üzerinden 10, ani hareket aralara dalıp çıkmak için ideal atik, aydınlatması mükemmel ön far çok iyi, arka led hele fren aşırı dikkat çekici, far açıp kapama park mevcut, rolantide bile aşırı kısma yok, yakıt çok çok az, çift korna, şambriyelli lastik
    saol werdgn bilgiler için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler