Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF ve TVS... beyler benım gecen 2009 model cbf 150 motorum vardı sıfır almıstım gayet kalıtelı ve konforlu bı motordu sonra nette tvs yı gordum ılk goruste ask basladı koydum benım motoru ınternete 15 gun surmedı 8000 kmde tam 3500 tl ye sattım motoru alan arkadasa hayırlı olsun...sonra gıttım tvs bayısıne aldım hemen bı tvs apache rtr 150 aslında cbf lerede baktım ama bu sefer farklı olsun hondaya bındıgımız yeter dedım kafa karısıklıgından kurtardım kendımı...sımdı sıze ıkı motor hakkındakı dusuncelerımı tam olarak aktarım...hee bıde cbf yı sattıgım arkadasla hala gorusuoruz arada gelır bınerım gene eskı gunlerı yaad etmek ıcın:D

1.tvs ye bındıkten sonra cbf bana chooper tarzı motor gıbı gelmeye basladı gıdon daha yuksekte ve oturus pozısyonu dık tvs bıraz daha racıng oturusuna sahıp
    2.tvs su anda 600 km de 125 rahat rahat goruo cbf e 8000 km bındım 115 duz yolda en fazla 120 hafıf rampada goruodum tvs daha acılır hızı artar dıe beklıorum gorcez...
    3.parca olarak tvs daha ucuz kımse kımseyı kandırmasın hondanın orjınal parcasının fıyatlarını bılıorum o ucuza honda parcası bulanlar cakma muhtemelen satıcı orjınal dıe kakalıodur
    4.gelelım yakıta honda yı satmadan once 90 km normal kullanımda 55 mılyona full cekıodum 410 420 km anca gıdıodu tvs ıse ılk bayı cıkısı fulledım 72 lıraya 550 km yol gıttım ama daha dusucektık tahmınım ılerkı zamanlarda 1 depo ıle 650 700 km gıder en fazla ustune cıkmak ımkansızdır dıe dusunuorum umarım yanılırım...
    5.VİBRASYON...hondada sıfır dıyen ole sanıo honda olurda es kaza 125 ı gorurse cok cok az tıtresım ondada oluo bayır asagı gıderken 125 e cıktıgımda olmustu ama duz yolda motor 115 ı gecmedıgınden vıbrasyon sıfır buda dogru dıyelım o yuzden tvs de ıse ılk bındıgımde korkmustun ne bu yhaa ben bunu almam dıyıp cbflere bakmaya baslamıstım sonra ıkna oldum ve tvs aldım tıtresım azaldı hatta 90 100 km hızla gıderken yok gıbı bısı hıssetmıyorum ama 100 den sonra devır arttıkca vıbrasyon artıyor ve125 km hıza cıktıgımda gercekten rahatsızdı motor o hızlara cıkmaya alısınca az daha dıser dıorum gorcez artık ama cok sorun etmeyın tıtresımı sonucta honda ıle kıyaslarsanız ıkısıde 100 km hızda tıtremıo ust sevıye hızlar bence sollarma yaparken gereklıdır kı 3 5 sanıye vıbrasyondan olmezsınızz aksıne surat bazen sollama yaparken hayyatı onem tasır bır an once serıdınıze gerı donersınızz cunku:D
    6.tvs gosterge olarak cok ıyı ayrıca tvsnın gece surusu daha emnıyetlı bır gorus acısı saglıo h ampuden dolayı
    7.sele olarak tvs nınkı cok cok cok cok daha rahat yumusak hondanınkı tahta gıbı dun bırınden ındım bırıne bındım sattıgım arkadasta aynı fıkırde oturus pozısyonu demıom dıkkat yukarda dedıgımden farklı bısı bu
    8. kalıte olarak honda 8000 kmde hıc sorun cıkartmadı bana tvs 600 km de oda hıc sorun cıkartmadı bana ıkı motorada gayet ıyı bakıodum hondam full servıs bakımlı ve orjınaldı tvsde ole olacak ınsallah
    9.tvs kırı cok bellı edıo motor kısmı sıyah tozu camuru cok bellı edıo ve sık temızlemek gerekıo honda ıse buna nazaran daha az kır bellı edıo
    10.hondanın ıscılıgı daha kolay dıe dusunuorum evde sokup toplayabılırsınız...:D
    11.ıkısınınde lastıklerı berbat hangısını alırsanız alın lastıklerı deıstırın derım benceee...:D
    12.tıp olarak kıyaslama yapmama gerek yok heralde tvs...:D
    13.tvs daha serı ve kıvrak motor honda bı motor olarak daha az serı ve uzun oldugundan kıvraklı daha az
    14.muglada ogrencıyım tvs nasıl bı gorelım dıen olursa buyursun hem hondaya hem tvs ye bınme ımkanı tanırım yardımcı olmak amaclı ve sorusu olanlar ıcın cep nomu bırakıom05077602274 tel numaram
    15.sımdılık aklıma gelen bunlar ama ıkı motorda kalıte olarak sorunsuz bence en azından benım hondam ve tvs m oyleydı tvs yenı gercı ama ben ona guvenıyorum:D kafanız rahat olsun hee bıde honda uzun yola tvs den daha elverıslı rahatlık olarak tvs de bel agrısı olabılır hade kolay gelsın herkese byby:D:D

çok güzel bi açıklama olmus baska yokmu aramızda bu 2 motora bırden sahip olan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -----
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün itibariyle apache almış bulunmaktayım. dün Bora abiyle konuştum (adanalı) sağolsun beni tatmin edici konuştu güven verdi bende aldım. zor da olsa kararımı verdim.

Uploaded with ImageShack.us
    KarTalizma07 bu arada motorun hayırlı ugurlu olsun kazasız günlerde bin inşallah.

Öncelikle s.a arkadaslar.ben mersinden katılıyorum aranıza.yakın zmanda motor almayı düsünüyorum.uzun bi süredir araştırma içerisindeyim.şu an itibariyle gönlüm apacheden yana.ama bizim çevre ybr al dio.daha sağlam daha az yakar dio.önclikle görüşlerinizi almak istedim.ama kulaktan dolma bilgiler ile deqil gercek bilgiler ile !!!! kısacası 2 motor arasında bi kıyas diyelim..

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kazım700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KarTalizma07 bu arada motorun hayırlı ugurlu olsun kazasız günlerde bin inşallah.

Öncelikle s.a arkadaslar.ben mersinden katılıyorum aranıza.yakın zmanda motor almayı düsünüyorum.uzun bi süredir araştırma içerisindeyim.şu an itibariyle gönlüm apacheden yana.ama bizim çevre ybr al dio.daha sağlam daha az yakar dio.önclikle görüşlerinizi almak istedim.ama kulaktan dolma bilgiler ile deqil gercek bilgiler ile !!!! kısacası 2 motor arasında bi kıyas diyelim..
    saol kardeşim teşekkür ederim.
    ikiside tarz olarak birbirlerine yakın motorlar
    apache görünüm, güç, ses bakımından iyi
    ybr sessiz, az yakar tahminim, vibrasyonu azdır, yedek parça bol ve ucuzdur yan sanayi olduğundan. alım satım kolaydır.
    ikiside sağlamdır ybr çin malıdır apache hindistan
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Kawa ZX636

Apache 2009 İçin Konuşuyorum;

Eski 2009 Model apache kullanıcısı olarak (2011 kullanmadım bilmiyorum) apache aralarında en az yakan motordur , dileyen test edebilir CBF 150 , CBR 125 , YBR 125 arasında en az yakan motordur.Israrla diyorum bu kadar az yakması beni çok şaşırtıyor bu motorun..Sağlamlık konusuna gelince ben apacheyi cross motordan farksız kullandım hırpaladım yapmadığım şey kalmadı motora banamısın demedi öyle söyliyeyim sana.YBR'den sağlam olduğu kesin ; diğerlerini kullanmadım yorum yapamam.Titreşim diğer modellere göre daha fazla onuda söyliyeyim.

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH

YBR ve APACHE Yİ kullanan biri olarak bir kaç karşılaştırma yapabilirim.Ybr 2004 den bu yana aynı motoru piyasaya sunuyor sadece goruntusunde ,estetiginde degişiklikler yaptı diyebiliriz.Bunu son kasa içinde söyluyorum cunku 3 ay öncesine kadar ona biniyordum. Motorun calışmasına ,sessizligine sölenecek söz yok,lakin cekişi olmayan iki kişi binildiginde iyice zorlanan bir motor.Uzun yola cıktıgında sıkılırsın cunku belli bir hızın ustune cıkamazsın seni hız konusunda tatmin etmez.Apache ise ybr nin tersine çok guclu ,atik ve cekişli bir motordur yakıt tuketimi konusunda kesinliklle ybr dende cbf den daha az yakıyor.eski kasası öle .şimdi yeni kasayı kullanıyorum rodaj aşamasındayım anladıgım kadarıyla buda cok ekonomik.Apache için söylenen vibrasyon olayını kafanda buyutme bazen öyle yorumlar yapılıyorki sanırsın çin motorlarındaki gibi traktor gibi calışıyor ,öle bir izlenim veridriyorlar.Çok gclu bir motor oldugundan öturu motor daha kuvetli calışıyor.Bunlar bir yana her şeyden önce hangisinden elektirik alıyorsan kalbin hangisine kayıyorsa ona yönel kafanı cok karıştırmanında anlamı yok .Allah gönlune gore versin

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    YBR ye Para Verip Binmem ben. Bu arada 130-135 mi diyen arkadaşa Cevaben lsun Evet Yapıyor. Rodaj Ve Yag Meselesi. Birde Egzoz Var.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    Alıntı dkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdşlr birşey merk ettim şu apachedeki arka tutma yerler varya onlar ybr esd olurmu yada ona uygun varmıdır bilen varmı?

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG
    bilen yokmu

bilen yokmu
    tahminim olmaz gibi bakmak lazım

Motosikleti
    tahminim olmaz gibi bakmak lazım

buna benzer varmı acaba ybr esd uygun

Motosikleti
    cf moto 400
    Selam arkadaslar daha önce 129 km hıza çıkıp Bunu resimle kanıtlamıştım bakmak iteyenler için 2-3 sayfa önde .... Herneyse dün yagını değiştirdim hava filtresi , yağ filtresi 10-50 Castrol racing yağ koydum Motor şuan 530 km de Herneyse Bugün 129 rekorumu geçmek için şehir dısına çıktım Ve yağ desiminden sonra en son 143 km yaptım Düz yolda Hayırlı olsunnn :D

Herneyse 500 km den sonra servis ısıgı yanıp duruyor servisi aradım bana getiricen motoru dedi hayırlısıyla Yarın 70km uzaktaki servise gidiceğim Ve birde Motorumda ki SELLEKTÖR Yani pass düğmesi çalışmıyor ona baktırağım sorunuz Olursa piyasadaki çoğu 125 ve 250cc motoru sürdügüm için cevap verebilirim

Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar daha önce 129 km hıza çıkıp Bunu resimle kanıtlamıştım bakmak iteyenler için 2-3 sayfa önde .... Herneyse dün yagını değiştirdim hava filtresi , yağ filtresi 10-50 Castrol racing yağ koydum Motor şuan 530 km de Herneyse Bugün 129 rekorumu geçmek için şehir dısına çıktım Ve yağ desiminden sonra en son 143 km yaptım Düz yolda Hayırlı olsunnn :D

Herneyse 500 km den sonra servis ısıgı yanıp duruyor servisi aradım bana getiricen motoru dedi hayırlısıyla Yarın 70km uzaktaki servise gidiceğim Ve birde Motorumda ki SELLEKTÖR Yani pass düğmesi çalışmıyor ona baktırağım sorunuz Olursa piyasadaki çoğu 125 ve 250cc motoru sürdügüm için cevap verebilirim
    sen dişlilerle oynamısmıydın yksa orjinalmi motordaki dişliler...bide rüzgara karsı nasıl acaba savrulma falan yapıomu ...yani rüzgara karsı bayılıyormu gitmemezlik yapıyomu...

Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

rodajda bastın servis ışığı yandı
    dediğin gibiyse gayet iyi 143 km az değil yani.
    bende rodajdayım 50 yi geçmiyorum ve tek kişi biniyorum. herneyse herneyse

mert961 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu 2011 modellrine xenon takılıyomu yoksa hala aynı muhabbetmi

Alıntı mert961 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 2011 modellrine xenon takılıyomu yoksa hala aynı muhabbetmi
    xenon tavsiye edilmiyor

Motosikleti
    apache-2008-
    kardeş 1 yıldır apache kullanıyorum yakıtı çok ekonomik...ybr dende az yakıyor..1 litre 45 km yi düşmeden çok rahat gidersin...ybr den çok daha güçlü ve seri bir motor.ybr daha az yakar diyenler halt etmiş hayatında apache kullanmışmı sorarım onlara...ama ben iki motorada bindim ve kullandım...2011 ybr yede bindim ama apachenin zevkini veremedi bana...yine apacheden yanayım her türlü...iki motoruda bin dene farkı anlarsın zaten. fazla söze gerek yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

kardeş 1 yıldır apache kullanıyorum yakıtı çok ekonomik...ybr dende az yakıyor..1 litre 45 km yi düşmeden çok rahat gidersin...ybr den çok daha güçlü ve seri bir motor.ybr daha az yakar diyenler halt etmiş hayatında apache kullanmışmı sorarım onlara...ama ben iki motorada bindim ve kullandım...2011 ybr yede bindim ama apachenin zevkini veremedi bana...yine apacheden yanayım her türlü...iki motoruda bin dene farkı anlarsın zaten. fazla söze gerek yok...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1MH0G1J6M

mert961 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xenon tavsiye edilmiyor
    neden?????

Alıntı mert961 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden?????
    bugün servise sordum elektrik aksamını ellemeyin naparsanız yapın dedi. adanalı nickli Bora abide tavsiye etmiyor 2-3 arkadaşının motorunda (diğer marka) kısa devre yapmış. poliste ceza yazıyo diyolar. 55w beyaz ampul mantıklı geliyo bana.

Motosikleti
    bugün servise sordum elektrik aksamını ellemeyin naparsanız yapın dedi. adanalı nickli Bora abide tavsiye etmiyor 2-3 arkadaşının motorunda (diğer marka) kısa devre yapmış. poliste ceza yazıyo diyolar. 55w beyaz ampul mantıklı geliyo bana.
    geçen ybr esd gördm honda cbf gördüm bu motrdamı war böyle bi sorun acaba

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    hondanın anes motor adındaki servisi garanti kapsamında zenon far takıyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

bende yeni kullanıcısıyım bunlarda sorunmu yaratıyor? olmaz değil ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler