Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Bu vibrasyonu ne kadar gözünüzde büyüttünüz be bilader!!!!
    Gidin bi kanuni bretona binin
    Bi çin malı cup a binin vibrasyon görün gözünüzü sevim bu kadarda olmaz ya!!
    6000 devirden sonra tamam vibrasyon var ama sizin abarttığınız kadar bi vibrasyonda yok açıkçası adam ybr ye (bisiklete) biniyor motorun çalıştığı bile belli değil sonra apache ye binince neymiş efendim vibrasyon var
    bide ybr kullan sonra çin malı motora bak vibrasyon neymiş gör
    Ben apache ile çok uzun yol yaptım ama hiçte motordan inince elim ayağım uyuşmadı abartmayın!!!
    Adam motorunu bakıma götürmüyor bütün makine kulakları gevşek sonra vibrasyon var Sık o vidaları bak bakim ne derece vibrasyon var.!!
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Hiç sinirlenmeye gerek yok, genelde sabit fikirli bir toplum olduğumuz için fikirleri değiştiremezsin kolay kolay

Motosikleti
    Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sinirlenmeye gerek yok, genelde sabit fikirli bir toplum olduğumuz için fikirleri değiştiremezsin kolay kolay
    Aynen küçük çocuğa sorarlar patlican severmisin ıyyyy der hiç sevmem peki hiç yedinmi diye sorarlar yoo der..

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen küçük çocuğa sorarlar patlican severmisin ıyyyy der hiç sevmem peki hiç yedinmi diye sorarlar yoo der..
    güzel benzetme Herkes kendi fikrini söylemkte özgür, varsın desinler, insanlar da bakıp karar versinler... Biz nasıl daha önce forumu okuyup seçim yaptıysak, diğerleri de aynı şeyi yapacaktır

Motosikleti
    yok
    titreşim konusunda yorum yapacak olursam çok fazla yol yapmadım havalardan ötürü fakat aldığım gün İstanbul-Gölcük yaptım, toplamda 100 km civarı yolda 90-125 km/saat hızda 6-8 bin devir/dak aralığı sonrasında titreşimi bariz hissettirecek bir durum olmadı, uyuşukluk vs eser yoktu.

bir keresinde 2 km kadar şehiriçi Jinlun chopper kullanmıştım, ellerimdeki uyuşukluk 3 gün geçmedi abartısız... hayatımda böyle iğrenç bişey görmedim, tasvir etmek gerekirse içi boş metal bir boruyu tek elle bir ucundan tuttuğunuzu düşünün, diğer ucuna da kuvvetli biri sağlam bir sopayla vurduğunda eliniz ne kadar uyuşur ve ağrı çekerse aynı durumdu...

apache'yi de alırken açıkçası aynı durum olacak diye çok korkmuştum, özellikle forumdaki titreşim problemi yorumlarından. şahsi fikrim muallakta kalan arkadaşlar titreşimi hiç düşünmesinler, sonuçta kuryeler hariç kimse bu motosikleti sonsuz km kullanmak için almıyor, problem çıkarsa elden çıkarırsınız böylece probleminiz de elden çıkar. unutmayın ki ekonomik ömrünü tamamlamış her makinanın beklenmedik arızalar vermesi marka problemi kaynaklı değil malzemelerin yaşam çevrimlerini tamamlamış olmaları kaynaklıdır.
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs standında şov yaptım fuar günü.. stant görevlisi gelmiş motoru övüyor..
    dedim üzerinde halen ağaç kesme motoru olan stil gibi vibrasyonlu motor mu var... dedi ramazan değiştirdik..lamba patlatıyormu gösterge kesiyormu..koruma demiri kırıyormu... yolda civata topluyormuyuz yine... dediği kelime tam anlamıyla olmasada viibrasyon azaldı.... nisan gibi test e gideceğim..

motor güzel ve hoş olmuş.. tvs düşmanı falan değilim.... sadece üzerindeki vibrasyonun motoru dağıtmasını sevmiyorum.... yamaha honda tvs sıralaması bana göre uygun... ama motoru ciğerli ve granaj aksamı çok sağlam..
    sen şimdi apacheden mi bahsettin yaww yazık 4000 lira veriyon bmw kalitesi istiyon .. sonra yorum yapıyorsun..

Motosikleti
    java ceylan,minsk,mz 251,tvs apeche,honda cbf 150
    Alıntı tgfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim konusunda yorum yapacak olursam çok fazla yol yapmadım havalardan ötürü fakat aldığım gün İstanbul-Gölcük yaptım, toplamda 100 km civarı yolda 90-125 km/saat hızda 6-8 bin devir/dak aralığı sonrasında titreşimi bariz hissettirecek bir durum olmadı, uyuşukluk vs eser yoktu.

bir keresinde 2 km kadar şehiriçi Jinlun chopper kullanmıştım, ellerimdeki uyuşukluk 3 gün geçmedi abartısız... hayatımda böyle iğrenç bişey görmedim, tasvir etmek gerekirse içi boş metal bir boruyu tek elle bir ucundan tuttuğunuzu düşünün, diğer ucuna da kuvvetli biri sağlam bir sopayla vurduğunda eliniz ne kadar uyuşur ve ağrı çekerse aynı durumdu...

apache'yi de alırken açıkçası aynı durum olacak diye çok korkmuştum, özellikle forumdaki titreşim problemi yorumlarından. şahsi fikrim muallakta kalan arkadaşlar titreşimi hiç düşünmesinler, sonuçta kuryeler hariç kimse bu motosikleti sonsuz km kullanmak için almıyor, problem çıkarsa elden çıkarırsınız böylece probleminiz de elden çıkar. unutmayın ki ekonomik ömrünü tamamlamış her makinanın beklenmedik arızalar vermesi marka problemi kaynaklı değil malzemelerin yaşam çevrimlerini tamamlamış olmaları kaynaklıdır.
    arkadaşım bu motorla günlük 200 km yol yapıyorum,1500 km (casrtol 10-40)yag,yag filitresi degişiyor,kuryeyim motorumu hor kullanmıyorum,ani kalkış ve kafa yapmıyorum,14000 km tekerler ve zincir degişimi,10000 km buji degişimi,20000 km de ön arka dişliler degiştiriyorum,ve her hafta sonu motorumu,motor sogukken yıkatıyorum,hava filitresini kendim temizliyorum,şuan motor 80000 km de ve iki kez motor açıldı,şimdi ben bu motorla 135 km yapıyorum diyen arkadaşlara soruyorum,135 km kaç bin devir de ve kaç dakika yapıyorsunuz...bu motorsikletin en saglam yeri sag sol sinyal takımları ve ön farı,yukarıda ALLAH var 80000 km boyunca biri bile patlamadı.Burda benim kızdıgım şey bu cihazın parçalarının çok pahalı olması,şuan da 10000 20000 km lerde olanlar toz pembe rüya içindeler,bir mal alırken dayanıklılıgına saglamlıgına ve kullanım ömrüne bakılır,insanlar dişlerinden tırnaklarından artırak ayagım yerden kesilsin iyi bişe olsun diye motor alırlar,kimisi sene de 2 tane motor degiştirir,kimisi 5 sene de bir motor degiştirir,ve ayrıca kuryelerin adı çıkmış,ben 2000 model titanla çalışan adamları hala görüyorum,gayet te temiz motorları ve hala şunu söylüyorum parçaları bu kadar pahalıyken bu motor alınmaz....alırsın elin sıkışır satarken müştersini biraz beklersin,veya degerinin altında satarsın.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:25 ----------

[QUOTE=Şenonar;2283806]Bu vibrasyonu ne kadar gözünüzde büyüttünüz be bilader!!!!
    Gidin bi kanuni bretona binin
    Bi çin malı cup a binin vibrasyon görün gözünüzü sevim bu kadarda olmaz ya!!
    6000 devirden sonra tamam vibrasyon var ama sizin abarttığınız kadar bi vibrasyonda yok açıkçası adam ybr ye (bisiklete) biniyor motorun çalıştığı bile belli değil sonra apache ye binince neymiş efendim vibrasyon var
    bide ybr kullan sonra çin malı motora bak vibrasyon neymiş gör
    Ben apache ile çok uzun yol yaptım ama hiçte motordan inince elim ayağım uyuşmadı abartmayın!!!
    Adam motorunu bakıma götürmüyor bütün makine kulakları gevşek sonra vibrasyon var Sık o vidaları bak bakim ne derece vibrasyon var.!![

uzun yol yaptıgım yerleri bana söylermisin ? hatay bölgesini iyi biliyorum

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    [QUOTE=outgun;2284366]arkadaşım bu motorla günlük 200 km yol yapıyorum,1500 km (casrtol 10-40)yag,yag filitresi degişiyor,kuryeyim motorumu hor kullanmıyorum,ani kalkış ve kafa yapmıyorum,14000 km tekerler ve zincir degişimi,10000 km buji degişimi,20000 km de ön arka dişliler degiştiriyorum,ve her hafta sonu motorumu,motor sogukken yıkatıyorum,hava filitresini kendim temizliyorum,şuan motor 80000 km de ve iki kez motor açıldı,şimdi ben bu motorla 135 km yapıyorum diyen arkadaşlara soruyorum,135 km kaç bin devir de ve kaç dakika yapıyorsunuz...bu motorsikletin en saglam yeri sag sol sinyal takımları ve ön farı,yukarıda ALLAH var 80000 km boyunca biri bile patlamadı.Burda benim kızdıgım şey bu cihazın parçalarının çok pahalı olması,şuan da 10000 20000 km lerde olanlar toz pembe rüya içindeler,bir mal alırken dayanıklılıgına saglamlıgına ve kullanım ömrüne bakılır,insanlar dişlerinden tırnaklarından artırak ayagım yerden kesilsin iyi bişe olsun diye motor alırlar,kimisi sene de 2 tane motor degiştirir,kimisi 5 sene de bir motor degiştirir,ve ayrıca kuryelerin adı çıkmış,ben 2000 model titanla çalışan adamları hala görüyorum,gayet te temiz motorları ve hala şunu söylüyorum parçaları bu kadar pahalıyken bu motor alınmaz....alırsın elin sıkışır satarken müştersini biraz beklersin,veya degerinin altında satarsın.....[COLOR="Silver"]

banada senin gibi bi kullanıcı lazımdı.. sonuç olarak bu motor parça fiyatlarını göz önünde bulundurmazsak alınır mı alınmaz mı.. ve ayrıca neden iki defa motor açıldı.. bu konuda bilgi verirseniz çok iyi olur.. bende almak istiyorum bu motoru ama bi yanımda yber 125 esd ye gidiyor

Motosikleti
    [QUOTE=K o r @ y;2284380]
    Alıntı outgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu motorla günlük 200 km yol yapıyorum,1500 km (casrtol 10-40)yag,yag filitresi degişiyor,kuryeyim motorumu hor kullanmıyorum,ani kalkış ve kafa yapmıyorum,14000 km tekerler ve zincir degişimi,10000 km buji degişimi,20000 km de ön arka dişliler degiştiriyorum,ve her hafta sonu motorumu,motor sogukken yıkatıyorum,hava filitresini kendim temizliyorum,şuan motor 80000 km de ve iki kez motor açıldı,şimdi ben bu motorla 135 km yapıyorum diyen arkadaşlara soruyorum,135 km kaç bin devir de ve kaç dakika yapıyorsunuz...bu motorsikletin en saglam yeri sag sol sinyal takımları ve ön farı,yukarıda ALLAH var 80000 km boyunca biri bile patlamadı.Burda benim kızdıgım şey bu cihazın parçalarının çok pahalı olması,şuan da 10000 20000 km lerde olanlar toz pembe rüya içindeler,bir mal alırken dayanıklılıgına saglamlıgına ve kullanım ömrüne bakılır,insanlar dişlerinden tırnaklarından artırak ayagım yerden kesilsin iyi bişe olsun diye motor alırlar,kimisi sene de 2 tane motor degiştirir,kimisi 5 sene de bir motor degiştirir,ve ayrıca kuryelerin adı çıkmış,ben 2000 model titanla çalışan adamları hala görüyorum,gayet te temiz motorları ve hala şunu söylüyorum parçaları bu kadar pahalıyken bu motor alınmaz....alırsın elin sıkışır satarken müştersini biraz beklersin,veya degerinin altında satarsın.....[COLOR="Silver"]

banada senin gibi bi kullanıcı lazımdı.. sonuç olarak bu motor parça fiyatlarını göz önünde bulundurmazsak alınır mı alınmaz mı.. ve ayrıca neden iki defa motor açıldı.. bu konuda bilgi verirseniz çok iyi olur.. bende almak istiyorum bu motoru ama bi yanımda yber 125 esd ye gidiyor
    hocam bu motor şuanda günlük 100-150 gram yakıyor,ekleme yapıyorum,30000 km de başladı,servisi garanti bittigi için motor açtı piston sekman kol işçilik 900 lira aldı,aynı arıza tekrarladı,parçalar çok pahalı ben sıfırını 2000 liraya verseler yine almam.Tercih size kalmış,al derim motor dandik çıkar,ahını almak istemem..Bende motoru alırken bayagı araştırdım,kullananlar süper kesinlikle tavsiye edenler bile,nerden bulaştık diyorlar,motor bu forumda bazı arkadaşların dedigi gibi şans işi,eger sabırlıysan 1 sene sabret yeni modellerin üzerinden bir sene geçsin,ona göre kararını ver,eger dedikleri gibi saglam çıkarsa ben burdan övmemzsem en karaktersizim....

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aslında benim kullanım amacım hobi evden işe işten eve tatillerdede biraz dolaşmak.. sağlam evladiyelik olsun istiyorum.. ama apachede bu ışığı görmüyorum.. yamaha ybr 125 esd ye ne dersin benim amacıma uygun olur mu

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında benim kullanım amacım hobi evden işe işten eve tatillerdede biraz dolaşmak.. sağlam evladiyelik olsun istiyorum.. ama apachede bu ışığı görmüyorum.. yamaha ybr 125 esd ye ne dersin benim amacıma uygun olur mu
    hocam kafanı karıştırmak istemem ama ybr in ön jantı dün bir ilanda 750 liraydı,maddi durumun iyiyse ve günlük 30 km yol yaparsan ve saglam apecheye'de denk gelirsen apeche al derim,çünkü günlük 30 km yol ayda 900 km sene de 10800 km 4 sene de ortalama 45000 km apecheye masraf yapmazsın,ama dedigim gibi saglam ve bakımını iyi yaparsan...ara sıra uzun yol yapacaksan da cbf 150 den vazgeçme derim

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    hocam kafanı karıştırmak istemem ama ybr in ön jantı dün bir ilanda 750 liraydı,maddi durumun iyiyse ve günlük 30 km yol yaparsan ve saglam apecheye'de denk gelirsen apeche al derim,çünkü günlük 30 km yol ayda 900 km sene de 10800 km 4 sene de ortalama 45000 km apecheye masraf yapmazsın,ama dedigim gibi saglam ve bakımını iyi yaparsan...ara sıra uzun yol yapacaksan da cbf 150 den vazgeçme derim
    evet haklısın cbf 150 de düşünüyorum ama onunda yağ yakma sorunu var diyorlar acaba son modellerde aynımıdır

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın cbf 150 de düşünüyorum ama onunda yağ yakma sorunu var diyorlar acaba son modellerde aynımıdır
    öyle söylüyorlar,ama 1500 km de 100 gram kadar yakıyormuş,ben kurye oldugum için,kurye arkadaşlar her 1500 km de motoru bakıma sokuyorlar o açıdan sıkıntı yok diyorlar,ayrıca cbf apeche gibi seri degil,(sıkışık trafikte)apeche o konuda üstün,ama cbf herzaman para eder,müşterisi hazırdır,yolda adamı rahatsız etmez,cbf alırsanda ara sıra kontrol edersin,sıkıntı olacagını sanmıyorum..

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    outgun bi sorum olcak günlük 60km yol yapacak olsan ve aldıgın motora yaklasık 1yıl binip satacak olsan hangisinin sıfırını alırdın apache mi cbf mi ?

Motosikleti
    iskenderun-adana arası tam gaz hiç durmadan inan gazı hiç kesmedim ve vibrasyondan dolayı sorun yaşamadım.
    İskenderun-antakya arası iyi biliyorsan iskenderun antakya arası yoluda iyi bilirsin.
    Onun haricinde dağ taş çoooook dolaştım..

Motosikleti
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    outgun bi sorum olcak günlük 60km yol yapacak olsan ve aldıgın motora yaklasık 1yıl binip satacak olsan hangisinin sıfırını alırdın apache mi cbf mi ?
    cbf nedeni ne gelince bazı arkadaşlar apeche de vibrasyon yok diyor,ben örnek olarak beylikdüzünden kartala apecheyle gideceksem,kartala vardıgımda afedersiniz kalçalarımda karıncalanma kolumda uyuşma oluyor,aynı yolu cbf'le gittiginde hiçbir şey olmuyor,ikincisi yaygın servis,üçüncüsü daha çabuk elden çıkartırsın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

iskenderun-adana arası tam gaz hiç durmadan inan gazı hiç kesmedim ve vibrasyondan dolayı sorun yaşamadım.
    İskenderun-antakya arası iyi biliyorsan iskenderun antakya arası yoluda iyi bilirsin.
    Onun haricinde dağ taş çoooook dolaştım..
    adana'ya kaç saatte vardın,ortalama hızın ve hangi yolu kullandın

Motosikleti
    cbf nedeni ne gelince bazı arkadaşlar apeche de vibrasyon yok diyor,ben örnek olarak beylikdüzünden kartala apecheyle gideceksem,kartala vardıgımda afedersiniz kalçalarımda karıncalanma kolumda uyuşma oluyor,aynı yolu cbf'le gittiginde hiçbir şey olmuyor,ikincisi yaygın servis,üçüncüsü daha çabuk elden çıkartırsın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

adana'ya kaç saatte vardın,ortalama hızın ve hangi yolu kullandın
    120-130 km hız aralıkları değişti.
    otobandan gittim yaklaşık 1 saat sürdü.

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    aga on tekere lastık bıle bulamıyoruz apache alıpta ne yapıcaksınız alın honda hayat onda

Motosikleti
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga on tekere lastık bıle bulamıyoruz apache alıpta ne yapıcaksınız alın honda hayat onda
    Şaka mı yapıyorsun nasıl lastik bulamıyorsun mahrumiyet bölgesinde falan mısın ?

Motosikleti
    120-130 km hız aralıkları değişti.
    otobandan gittim yaklaşık 1 saat sürdü.
    iskenderun adana arası 130 km,benim motor 110 km vardıgında devri 8000 leri buluyor,2 dakika ancak tutuyorum vibrasyondan ayna daki arabalar zik zak çiziyor,ve hayatı boyunca 2 defa 140 yaptı,ondan sonra yapmadı,sen sanırım vibrasyon için motora iskenderundaki saglam ustalara takoz attırdın,çünkü 1 saat boyunca bu apecheler 8000 devirde seni ceyhan!a bile ulaştırmaması lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler