Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam tvs ciler.benim çanta 46 litre kappa.ama uzun yol rüzgarda motorun dengesini çok bozuyor.35 lt problem olmuyormuş arkadaşların söylemesi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:11 AM ----------

motorun kitap verilerinde yağ değişimi 2500 km.ama km beklemeden bakarsınız yagın durumuna siyahlanmaya dönmüşse yağ değiştirin derim.sonuçta motorun canı yağ.
    yakıt olayıda benim motor şehir içi 65-80 krş yakıyor.kitap verisi 100km 2.21 lt.oda hemen hemen aynı hesaba geliyor ama kullanım değişikliklerinden fiyat ve yakım oranı doğal olarak değişir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fuatk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar NS 150
    Selam arkadaşlar, aranıza ueni katıldım. Ben motor alalı daha 1 ay oldu ilk defa motor kullanıyorum açıkçası hiç bir yerinden anlamam. kısacası ilk motorum apache. sizlere sormak istediğim; motor visteste giderken gaz vermediğimde düz yolda da oluyor ancak rampa inerken gaz vermeden veya frene basarken zincir korumaya çok vuruyor, servise götürdüm zincir gevşekmi diye normal dediler, bu sizde de mi oluyor başka bir yere göstereyim mi ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürşler

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı fuatk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, aranıza ueni katıldım. Ben motor alalı daha 1 ay oldu ilk defa motor kullanıyorum açıkçası hiç bir yerinden anlamam. kısacası ilk motorum apache. sizlere sormak istediğim; motor visteste giderken gaz vermediğimde düz yolda da oluyor ancak rampa inerken gaz vermeden veya frene basarken zincir korumaya çok vuruyor, servise götürdüm zincir gevşekmi diye normal dediler, bu sizde de mi oluyor başka bir yere göstereyim mi ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürşler
    yok zincir korumaya sürtmez normalde başka bi yer götür ayarlattır zincirim sürtüyo de tanışma bölümüne nie girmedim
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    CBF250
    Başka bir servise götür normal bir ses değil.. Acaba hangi servise götürdün merak ediyorum?
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam millet.dün yalova festivaline gitmiştik.erken döndük 2 motor.dönüşte arkadaşın cbf 150 ile km kontrol yaptık saatler doğrumu diye.100 km ye kadar saatler aynı idi.cbf de devir saati olmadığından devri kıyaslayamadık.rüzgar 45 km boyunca genelde önden estiğinden bizi hızlanmada baya zorladı.rampa aşağı dip gaz 120 zor gösterdi başkada yok.orjinal dişli,arka lastik 100/90/18 oldugu halde dahada çıkadı.4-5 rampa aşağı tekrar denedim ama malesef 100 km ile 120 km arasına çıkarken çok zaman alıyor motor.
    o orjinal haliyle 140 km görenleri esefle kınıyorum.km saatinizi kontrol ettirin derim size.servis 110 km yaptıysa daha ne bekliyorsun,biraz daha zorlarsan motorun uff olur dedi benden söylemesi.ve ya getirin Aydın motora aydın usta km saatlerinize bir baksın.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet.dün yalova festivaline gitmiştik.erken döndük 2 motor.dönüşte arkadaşın cbf 150 ile km kontrol yaptık saatler doğrumu diye.100 km ye kadar saatler aynı idi.cbf de devir saati olmadığından devri kıyaslayamadık.rüzgar 45 km boyunca genelde önden estiğinden bizi hızlanmada baya zorladı.rampa aşağı dip gaz 120 zor gösterdi başkada yok.orjinal dişli,arka lastik 100/90/18 oldugu halde dahada çıkadı.4-5 rampa aşağı tekrar denedim ama malesef 100 km ile 120 km arasına çıkarken çok zaman alıyor motor.
    o orjinal haliyle 140 km görenleri esefle kınıyorum.km saatinizi kontrol ettirin derim size.servis 110 km yaptıysa daha ne bekliyorsun,biraz daha zorlarsan motorun uff olur dedi benden söylemesi.ve ya getirin Aydın motora aydın usta km saatlerinize bir baksın.
    tws apachenin km saati kolay kolay şaşmaz sanmam yanlış göstersin cbf i bilemem ben 130 u rahat gördüm bizim tünelde yoluna göre değişiyo yani her meyilde o hıza ulaşıcan die bişey yok rüzgarda önemli birde motorun durumu tabi bende 3 boy dişlide vardı hepsini denedim 14 de karar kıldım 100-120 normal standartı bu zaten
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Motor 130 görüyor km saatindede hiçbir problem yok Honda Dylan ilede denedik rüzgardandır senin o hıza çıkamaman.Apachilerin km saati doğru kime sorarsan sor: )

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    arkadaslar selamlar ben alıcam 1 tane bu hafta icinde apache.fakat sormak istedigim bir soru war ben kanuni motor ile 70 km yol yaptım motorun ne istop etmedigi kaldı ne istoptan sonra calısmadıgı bana baya bir cektirdi simdi korkuyorum apachede hawa sogutmalı acaba beni yolda brakırmı dye kanuni ile kıyaslamak dogru deil ama o yolda kalmak cilesi gercekten beni korkutuyor acaba yaparmı cunku apachede hawa sogutmalı malesef :S:S:S

Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selamlar ben alıcam 1 tane bu hafta icinde apache.fakat sormak istedigim bir soru war ben kanuni motor ile 70 km yol yaptım motorun ne istop etmedigi kaldı ne istoptan sonra calısmadıgı bana baya bir cektirdi simdi korkuyorum apachede hawa sogutmalı acaba beni yolda brakırmı dye kanuni ile kıyaslamak dogru deil ama o yolda kalmak cilesi gercekten beni korkutuyor acaba yaparmı cunku apachede hawa sogutmalı malesef :S:S:S
    o yönden için rahat olsun . hiç bir şey olmaz istersen hiç dinlendirme. yani en az 1-2 sene moto tık demez genelde.

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yönden için rahat olsun . hiç bir şey olmaz istersen hiç dinlendirme. yani en az 1-2 sene moto tık demez genelde.
    hocam hızır gibisin wallaha hem özelden hem burdan gercekten cok tesekkür ederim daa kafamda bir tane daha soru war aslında yazıyım zamanınız yettigi kadar cawaplarsanız sewinriim.
    motoru sıfır aldıgımda daha yurutmeden bazı seylerini deistirmek istiorum temel parcalardan mesela lastikler orjinalinde uyumsuzsa yeni falan.cunku motoru aldıgımda servis bana 70 km uzakta kalıcak ve zırt pırt gidemeyecegim calıstıgım icin malesef.canakkalede oturuyorum servis ilçesi çan da o yuzden direk aldıgım gibi deismesi gereken seyler warsa hemen orda deistirip birdaha ugrasmak istemiorum.

hocam hızır gibisin wallaha hem özelden hem burdan gercekten cok tesekkür ederim daa kafamda bir tane daha soru war aslında yazıyım zamanınız yettigi kadar cawaplarsanız sewinriim.
    motoru sıfır aldıgımda daha yurutmeden bazı seylerini deistirmek istiorum temel parcalardan mesela lastikler orjinalinde uyumsuzsa yeni falan.cunku motoru aldıgımda servis bana 70 km uzakta kalıcak ve zırt pırt gidemeyecegim calıstıgım icin malesef.canakkalede oturuyorum servis ilçesi çan da o yuzden direk aldıgım gibi deismesi gereken seyler warsa hemen orda deistirip birdaha ugrasmak istemiorum.
    lastikleri değişirsen güzel olur. yeni alacağın lastikler de paraya kıyıp iyi lastik almakta fayda var. michelinin de ucuz modelleri var ama iyi değil. yada metzelerin 40 liralık me22 si var iyi değil.
    almışken ön arka takım michelin pilot sport modelini al. serviste taktırmasan da olur herhangi bir lastikçi de taktır . www.buzmotor.com da var çifti yaklaşık 250 lira.

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    gercekten cok tesekkürler lastikleri canakkaledede taktırabilirim o zaman :D bde bu apache de vites göstergesi warmı yani kacıncı witeste oldugunu gösteren cunku ben daha witesli motorun acemisiyim sakata gelmeyelim :D

gercekten cok tesekkürler lastikleri canakkaledede taktırabilirim o zaman :D bde bu apache de vites göstergesi warmı yani kacıncı witeste oldugunu gösteren cunku ben daha witesli motorun acemisiyim sakata gelmeyelim :D
    hocam hiç gerek yok göstergeye devir saati var . devir saati olmasa bile yine zorluk ççekmezsiniz. 1 hafta sonra çok rahat olduğunu hissedersiniz. ilk günler el ve ayaklarınız bir süre alışır.eğer vites isterse atarsınız . vites düşmek isterse düşersiniz. hissedersiniz yani

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    apache yolda falan kalmaz benim devriyaj telim koptu o şekilde bile tamirciye kadar gittim devriyaja basmadan vites attırma yöntemi var onu yaptım ama kanuniyi hiç sevmem apacheyi 1 sene kullandım böle bişi yok anahtar degmedi çok sağlamdır
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    cok tesekkürler arkadaslar
    ya benim sorunum mesela 3. viteste onu göstermesiydi karısmasın dye kacıncı witeste oldugunu unuturuz falan :D ama sanırım bos tayken N ısıgı yanıo o yeter :D

Motosikleti
    SATILDI
    Düzceden istanbula 2,5 saatte gittim ve motoru bir dakika bile durdurmadım soluksuz gittti garibim tık bile demedi ama bana sövmüş olabilir cok kızgındı motor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:23 PM ----------

Bu arada apache lere zenon far takınca cıkan akü bitirme problemi çözülmüştür.2 saatlik bir operasyondan sonra rahat bir şekilde zenon FARINIZ açık 7/24 gezebilrsiniz.ZENON FAR TAKILDIKTAN SONRAKİ MALİYETİ 120TL DİR.DÜZCEYE MOTORUNUZLA GELMENİZ GEREKECEKTİR.İLGİLENENLER aspendosoto@hotmail.com adresinden faydalanabilir.

[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Selaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....

Arkadaşlar, dostlar... Uzzuuuunca bir zamandır aklımda, tvs almak istiyorum. İkinci el 2.500 liraya bulabilir miyim ? Ya da o civarlarda.. Temiz bir şey. Ayrıca bir sorun olduğunda sıkıntı çeker miyim ? Parça sıkıntısı, servis vb...

Almak istiyorum İnşallah
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    TVS Apache
    Geçen sene de gitmiştim, bu sene de gittim, Tekirdağ - İzmir, arkada artçı, motoru dinlendirmedim pek yolda ama kendim dinlenirken o da dinlendi mecburi olarak

Giderken Çanakkale'den, dönerken İstanbul üzerinden döndüm.

Herhangi bir sorun yok, şu ana kadar da lastik patlaması hariç bir problemim olmadı Allaha şükür

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar, dostlar... Uzzuuuunca bir zamandır aklımda, tvs almak istiyorum. İkinci el 2.500 liraya bulabilir miyim ? Ya da o civarlarda.. Temiz bir şey. Ayrıca bir sorun olduğunda sıkıntı çeker miyim ? Parça sıkıntısı, servis vb...

Almak istiyorum İnşallah
    Biraz araştırırsan bulabilirsin belki, İstanbuldaysan Kadıköyde Aydın Usta var onun elinde olabilir. Sormak lazım.

Parça sıkıntısı İstanbul için özellikle pek olacağını zannetmiyorum.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Almak istiyorum İnşallah
    sıfırı 3150 +plaka ruhsat
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırı 3150 +plaka ruhsat
    ya bzm burdaki apache bayisi 0 ına 3820+plaka ruhsat dyo :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler