Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin motorda bi sorun mu var?? ben 3. viteste 95 falan yapıyordum biraz geçiyordu hatta. 4. viteste 110-115 5. viteste ivmelenme fazla olmasa da ağır ağır 130 falan yapıyordu 120 ile giderken de redline başlıyordu 10500 devirde 11000 devirde falan 130 yapıyordu
    ben ybrde bile 3. viteste 90 yapiyom yirta yirta
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ybrde bile 3. viteste 90 yapiyom yirta yirta
    YBR yırtar tabi ben yırtmadan 95 yapıyorum
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Motosikleti
    TVS Apache
    hocam senin motorda bi sorun mu var?? ben 3. viteste 95 falan yapıyordum biraz geçiyordu hatta. 4. viteste 110-115 5. viteste ivmelenme fazla olmasa da ağır ağır 130 falan yapıyordu 120 ile giderken de redline başlıyordu 10500 devirde 11000 devirde falan 130 yapıyordu
    Valla açıkçası ondan sordum bende, ya hız göstergem az gösteriyor ya da birşey var Aldığımdan beri aynı olduğu için pek önemsemedim.

Aydın ustaya 2-3 kere söyledim, baktı sürdü bişi yok hız göstergen az gösteriyordur dedi

Yakında yağ değiştirmeye gideceğim, o zamana kadar denk gelirsem birisiyle hız testi yaparsam daha iyi olacak.

Olmadı istanbula gittiğimde abimle çıkarız, onda da apache var, bir karşılaştırırız öyle giderim servise

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    YBR yırtar tabi ben yırtmadan 95 yapıyorum
    13.5 olsun o kadar
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Dikmen 3. Viteste 90 4. Viteste 110 görüyor motor benimkide aynı apachlerin hepsi böyle seninki görmüyormu?

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikmen 3. Viteste 90 4. Viteste 110 görüyor motor benimkide aynı apachlerin hepsi böyle seninki görmüyormu?
    Bende 4 ncü viteste 90 km gösterirken normal, 100 de redline ama 110 a 4 ncü viteste gelmem için bayağı bir kasmam lazım

110 a 5 nci viteste geliyorum ben 110 u geçince de 5 nci viteste redline a giriyor gene

Gerçi devir saatime pek güvenmiyorum ama motorun sesinden de anlaşılıyor kabaca

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    benim motorda 4.vites 7000 devirde 110 km ye çıktı rüzgar önden esiyordu fazla zorlamadım ama motor ben daha giderim diyor sesinden anlaşılan hemde titreşim normal.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda 4.vites 7000 devirde 110 km ye çıktı rüzgar önden esiyordu fazla zorlamadım ama motor ben daha giderim diyor sesinden anlaşılan hemde titreşim normal.
    düşük bi ihtimal km fazla olabilir.
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Motosikleti
    TVS Apache
    Hocam devir saatini bi kontrol et istersen, bizim 2 motorda da 6 ila 8 binlerde takılma var sende de olmasın. Hadi 4 ncü vites 110 anladım da 7000 devirde biraz zor o iş gibime geliyor. Ya da dişli modifikasyonu falan var mı ?

Gerçi ben bir ara 14 dişliye çevirdim, onda da 4 ncü viteste 100 (Bu arada redline zorlamadan halini yazıyorum. Yani Max 10.00 devir civarlarında ya da devir saatinin salaklığına göre motorun bağırmaya başladığı zamanda üst vitese geçerim) falan rahat gidiyordu ve üzerine çıkınca hafiften bağırmaya başladığını hissediyorsun zaten.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaya haftaya apachemın el marşında sorundan bahsetmıstım gecen çarşamba günü korna basmaz oldu servise verdim konjektör,akü arızalı cıktı bır hafta 350 km cıvarında canımı sıktı persembe gunu aksam garantı belgesını verdım bu hafta sonu motorsuzum bu sıcak havada cın malına az para kalıtesız dıge almıyoz o kadar para verdıgımız motorda bole yapınca sınırler oynuyo bırde servısın bugun aradım akum geldımı dıge tvs garanti işleri yavaş yürür dedi yine sinirlerim oynadı.Tvs aradım cumartesı olması dolasıyla kımse yoktu mesaj attım pazartesı bakalım ne olucak.
    geçmiş olsun bende bu vites olayı baya canımı sıkıyor.vites düşürürken baya ugraştırıyor.bazen direk 1 e geçiyor tabiki motor yıgılıyor birden arka lastik kayıyor.honda daki gibi vites geçişleri için lamba taktırmayı düşünüyorum.hangi viteste oldugunu görürüm hiç yoktan.yolda gülünç duruma düşmem.
    Aydın usta olsun Murat olsun baya ilgililer servis olayında sagolsunlar.ne sorsak yardımcı oluyorlar.ama malzeme gelmemesi bayi hatası onlara yormamalı ileriki zamanlarda satışlar arttıkça düzelir sanırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:21 PM ----------

buda benim düldür idare eder hani.
    [img=http://img132.imageshack.us/img132/5105/hale026.th.jpg]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 PM ----------

buda yalnız hali güzel gibi
    [img=http://img132.imageshack.us/img132/63/xale0117.th.jpg]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 PM ----------

nasıl ama yeterli gibi
    [img=http://img132.imageshack.us/img132/4561/arjantinli69024.th.jpg][/url]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 PM ----------

olmadı pardon

[img=http://img132.imageshack.us/img132/4561/arjantinli69024.th.jpg]
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Valla ben Antalya'dayım antalyada motor zor hız yer 4. vites 110 görüyor

Motosikleti
    new apache rtr black
    hava filtresini tekrar takmam konusunda beni uyaran abilerime teşekkür ediyorum zaten denemek amaçlı cıkarmıştık yaptı isem 5 6 km anca yapmışımdır işler çok yoğun bu ara elim değmedi yarın takıcam filitreyi yerine tamam ses 10 numara ama devir sonlarında gaz yemiyor tekleme yapıyor heleki 3 vites de artık gitmemeye başlıyor denedim düz yol gece sıfır rüzgar motor kastı geçmedi 4 viteste 90 yahu bende bıraktım o 5 6 km basarken oldu
    arkadaşlar filtre yi çıkarmayınız motor gitmiyor
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Alıntı DiKMeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 seneyi biraz geçti işte, 13.000 km civarlarında seyrediyor kendileri

En son durumu da

Resimde görüldüğü üzere Şimdiye kadar önemli sayılabilecek herhangi bir problem çıkartmadı. (Resimden problem çıkartıp çıkartmadığı nasıl anlaşılacaksa artık )
    arkadaşlar fotoğrafta vites çubuğu aynı cuplarda ki gibi görünüyor yani vitesi küçültmek için geriye doğru mu basıyoruz motoru almayı düşünüyorum da araştırma yapıyorum
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Hocam onu bende daha önce test etmiştim hava filtresini çok önce çıkardım baktım motor yeni çalışırken teklemeye başlıyor tıkanıyo kalıyo sakın çıkarmayın.Yani çıkarırsanızda kendiniz takıcaksınız zaten motor gitmeyince rahatsız olucaksınız: )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 PM ----------

Hayır vites büyültmek için arkaya basabilirsin istersende ayaını vitesin altına sokup yukarı kaldırıpda vites büyütebilirsin.Mesela ben onu boşa almak için kullanıyorum;
    Aşağıya doğru basarak 1. vitese getiriyorum sonra ona basıyorum Boşa alıyorum 1.vites yükseltiyor yani : )

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    ustam peki bu ilanda http://www.sahibinden.com/tamamen_or...o&photo=9#mega
    tek biçimde dediğini yanlış annamadıysam 1 aşşa 2 3 4 .. yukarı ama istersek 2 3 4 .. alırken arka mazgalıda kullanabilioruz. Doğru annadıysam eğer bu mazgal iptal edebiliomuyuz.
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı semih varol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam peki bu ilanda http://www.sahibinden.com/tamamen_or...o&photo=9#mega
    tek biçimde dediğini yanlış annamadıysam 1 aşşa 2 3 4 .. yukarı ama istersek 2 3 4 .. alırken arka mazgalıda kullanabilioruz. Doğru annadıysam eğer bu mazgal iptal edebiliomuyuz.
    Evet o şekilde oluyor, istemiyorsan dibinden kestirebiliyorsun ama bence bu şekilde çok daha rahat

İlk başta ben de bu ne yahu demiştim ama kullanıp alışınca şimdi büyük kolaylık diyorum

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    sen motoru arjantinden getirttin galiba
    4. vites 7000 devirde 110 km hız hemde fazla zorlamadan ilginç
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı kadir_3483 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motoru arjantinden getirttin galiba
    4. vites 7000 devirde 110 km hız hemde fazla zorlamadan ilginç
    valla gerek yok arjantinden getirmeye .aydın ustanın motoru gayet güzel gidiyor.ben zaten çok gerek kalmadıkca motoru zorlamam sonuçta 150 cc motor daha ne beklenir.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Rüzgar arkasındaysa zorlanmadan çıkar 4. Viteste 110'a Öbür türlü zorlamadan çıkamaz.Ama sonuçta çıkar.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    valla ben rüzgara filan fazla takılmıyorum çünkü genel de gayet sakin seyir ederim yolda.ama km saatinin gösterdiği devir ve hız öyle.hani resmini çekim diyeceğim gereksiz bir olay.hızı yeterli.zaten gs500-ve ya er 5 bakınıyorum kuvvetli olsun ama hız yapma benim prensibim.(gerekdiği durumlar hariç)bendeki arabada öyle 2000 cc 150 hp km saati 260 ama 100-120 arası şehir içi max hız fazlasıyla işim olmaz bence boş ugraşlar.her gün bir sürü kaza haberi tv lerde, biride biz olmayalım sonra allah korusun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler