Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Bana da 2007de 2008de 2009da flame gelecek demişlerdi Aydın Motorda yakında çıkar kokusu ( 10 yıl içinde )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apache 150 RTR
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da 2007de 2008de 2009da flame gelecek demişlerdi Aydın Motorda yakında çıkar kokusu ( 10 yıl içinde )
    onlarda fırmanın yalancısı.tuyo vermedı zaten sutten agzı yandıgı ıcın yogurdu ufluyerek yıyolar artık.

Motosikleti
    MoNDİaL KH 100
    160cc lik kit ne kadarmış onuda sorsaydın)
    EvReN 8 >>>>>>>>>YaKuZaA

Motosikleti
    MoNDİaL KH 100
    arkadaşlar daha yeni aydın motoyu sorudm 160cc lik kit ne kadar diye adam öle birşey yok bizde dedi bilgilerinize...
    EvReN 8 >>>>>>>>>YaKuZaA

arkadaşım yeni tvs apaçhe aldı fakat sıfır motor olmasına ragmen km saatinde oynama var bu normal mi sizdede oluyormu?

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı necati05104 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha yeni aydın motoyu sorudm 160cc lik kit ne kadar diye adam öle birşey yok bizde dedi bilgilerinize...
    160 lık kitten haberi olmuyan bi ton apache servisi var sadece aydın ustada vardı o kit onlarda kısa sürede satıldı ben bütün servisleri aradım hiçbirinde yok ama bir kerede olsa 160 cc yi kullandım içimde kalmadı merakım
    Motosiklet mucidi

arkadaşım yeni tvs apaçhe aldı fakat sıfır motor olmasına ragmen km saatinde oynama var bu normal mi sizdede oluyormu?

Motosikleti
    new apache rtr black
    beyler ilk bakımı 1000 km de gittim servise yağ eksiltme hiç olmamış ve yağ rengide çok kötü değilddi castrol 20 50 koyduk yağ filtresi yenilendi zincir gerildi frenler ayarlandı hava ayarı yapıldı lastik havalarına bakıldı hepsine 25 lira verdim çayımı söylediler tertemiz halletiler bu kadar uğraşacağını düşünmemiştim ustanın tabi usta genç kendisindede apache var 25 27 yaşlarında ilk defa servisten dolayı yüzüm güldü motor çok ısınıyodu eski yağdan dolayı sorun kalmadı ve hava filtresini cıkardık tel koruma kaldı içinde şuan öyle tok bir ses çıkıyorki motordan baya hoşuma gitti deneyin derim
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Alıntı burak09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ilk bakımı 1000 km de gittim servise yağ eksiltme hiç olmamış ve yağ rengide çok kötü değilddi castrol 20 50 koyduk yağ filtresi yenilendi zincir gerildi frenler ayarlandı hava ayarı yapıldı lastik havalarına bakıldı hepsine 25 lira verdim çayımı söylediler tertemiz halletiler bu kadar uğraşacağını düşünmemiştim ustanın tabi usta genç kendisindede apache var 25 27 yaşlarında ilk defa servisten dolayı yüzüm güldü motor çok ısınıyodu eski yağdan dolayı sorun kalmadı ve hava filtresini cıkardık tel koruma kaldı içinde şuan öyle tok bir ses çıkıyorki motordan baya hoşuma gitti deneyin derim
    hava filtresini ben de değiştim ses acayip oluyor . bir yönden iyi hem eksoz açtırmaya gerek kalmıyor muayene ve kontrolde sorun çıkmıyor hem de trafik te farkediyor araçlar geldiğinizi

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende olmadı ama aku ve konejktor sorunum hala gıderılemedı apache garantıden sınıfta kaldı. bu kadarmı gec gelır garantı onayı veya parca yada bır servıs elınde parca olmamasına karsılık neden yok der.

Motosikleti
    SATILDI
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Motorumdada aynı sıkıntıyı yaşadım 13.000km rekerde km saatim değişti yeni takıldı,Şu an yeni km saatim 11000km de yine oynamaya başladı,garantiye yanaşmalıyımö tekrar.Sende git servise durumu acıkla garantiden değişiyorlar.10 15 günde gelir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 PM ----------

Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende olmadı ama aku ve konejktor sorunum hala gıderılemedı apache garantıden sınıfta kaldı. bu kadarmı gec gelır garantı onayı veya parca yada bır servıs elınde parca olmamasına karsılık neden yok der.
    Senin gittiğin serviste iş yok kardeşim,yoksa bir akü problem değil,bence tvs genel müdürlüğü ara yada sana bir numara veriyim onu ara servisini şikayet et.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 PM ----------

Arkadaşlar orjinal hava filtresi ni çıkarttığınız takdirde gectiğiniz yoldaki tüm tozu toprağı bir elektrikli süpürge gibi motora cekecek ve motorunuza zarar verecektir.Bunun yerine performans hava filtreleri var 20 25 30 tl civarında bunlardan alıp takmanız motorunuzun sağlığı bakımından daha iyi olacaktır.Aksi taktirde motorunuzun içi toz toprak olacak yağa karışacak,bir süre sonra silindir e ve pistona zarar verecek ve karbüratörü tıkayacaktır.
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    peki bu motorun normal yakıt sarfiyatı nedir?ıbide sormak istiyorum bu motora takılabilcek en güzel egzoz nedir yakıtı pek etkilemicek ve tatlı
    bi ses verebilecek??
    2 Tekerlekli Huzur..

Motosikleti
    Gt250r
    Alıntı mr_muzip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu motorun normal yakıt sarfiyatı nedir?ıbide sormak istiyorum bu motora takılabilcek en güzel egzoz nedir yakıtı pek etkilemicek ve tatlı
    bi ses verebilecek??
    abi 125 cc motordan beklentin nedir :D aslan gibi kükremesimi
    [B][/B]Balıkesir [COLOR="Red"][/COLOR]MT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    tvs yı bugun canlı canlı gordum hatta bındım ve sunu dıyebılırmkı ben bu motoru ybr ıle aynı sınıfa dahı koymam gorunus olarak nerdeyse 500 luk bı motor gıbı duruo dızaynı gercekten cok guzel ozellıkle deposu kafa grenajı 100 metre kadar gıttım ama gaz verınce 1. vıteste bellı devirden sonra acaıp tıtresım oluo ta depoyu sallıo ınsallah yuksek hızlarda yapmıodur bunu ama feci şekılde gaz yedıne dıkkat ettım cg 125 kullanmısdım ınanılmaz derecede fark var ben motoru almaya gıtmısdım ama kesın kararı verdım motor alıp satarken babana bıle guvenmıceksın bu motorcular ticarete geldımı nıye bu kadar acımasız oluo anlamıs deılım ta ankaradan ısdanbula gıttım motoru almak ıcın bı kac arkadasa rıca ettım bı bakın motora dıe sallamadılar acıkcası bakmadılar bende mecburen gıttım kısmet dıe adam bana dedıkı gıtmeden once 1 kuruş masraf yok benzını koy gıt tertemız bakımlı bı gıttım tam bı hayal kırıklıgı motorun her tarafı cızık grenajlar depo camurluk cizik olmayan yer yok motorundan yaglar akıyor çata çata sesler gelıo sıbop ayarından dedı ama egzantrıkde olabılırr hadı eyvallah dedım cıkdım gelmısken barı gezelım boşa gelmıs olmayalım dedık gordugum tek sey igrenc ve agresıf bı trafik adres bılmeyen taksıcıler kapalı yada faiş fıyatlı muzeler ve ayak usdu giren 150 lira zarar metro gırısının bulmak ıcın 1 saat dolasdık herkes farklı bın yerı tarıf edıo tek guzel yanı ise feribot ve turist kızlardı acıkcası bıdaha bedava hayabusa vercem dese bırı sehır dısına gıtmıcem motor almak ıcın cok kotu bı gundu

Motosikleti
    TVS Apache
    arkadaşlar biraz önce servise gittim ilk bakımda ney pacaksın dedim yağ filitresi yağ pompasımı bişi dedi değişecekmiş yağ değişecekmiş 25 lira imiş koyacağı yağ 10 40 yada 15 40 castol dedi bana tuzlu geldi 1000 km deki motorun yağ filitresimi değişir allah aşkına
    Merhaba,

Klavuzunda yazdığı kadarıyla yanlış hatırlamıyorsam ilk 750 - 1000 km arasında yağ ve yağ filtresinin değişmesi gerekiyor. Motor yeni olduğundan çapak vs.vs. problemlerinin minimuma indirilmesi için gerekli bir işlem sanırım.

Onun haricinde, Castrol Power 1 koyacaklarsa fiyatı söylenen fiyatta, ben Kipa'dan alırken de aşağı yukarı aynı fiyata alıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:18 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:11 AM ----------

Hocam, klavuzunda açık ve net bir şekilde, hava filtresi takılı değilse kesinlikle motoru çalıştırmayın şeklinde bir ibare var.

Zaten, hava filtresinin orada olup olmaması birşey değiştirmeyecek olsa idi sanırım koyma gereği görmezlerdi diye tahmin ediyorum

Servis, hava filtresi çıkartsa bile bu motorun ömründen götürecektir diye düşünüyorum ve birşey olduğunda da gideceğiniz yer yine servis olacağına göre servis açısından pek bir sorun teşkil etmiyor sanırım

Açıkçası, geçen ben kontrol ettim, bulunduğum yer epey tozlu olmasına rağmen filtre toz toplamamış, yani o kısma çok fazla toz gelmiyor ama gene de çıkartılmaması daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:22 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:18 AM ----------

Alıntı apache1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm millet 2 ay önce gümüş renk apache aldım ybr yi yedim cbf ide üstüne ektim.10 numara motor zaten motor suzuki 13,5 beygir 3.viteste 90km 4.viteste110km yapıyor.cbf te olmayan devir saati bunda apachede var ayrıca yag filtresi var motorda cbf gibi yag yakma sorunu yok saygılar.
    Arkadaşım, şu söylediğin vites ve kmlerde devir saatinin nereyi gösterdiğini de söylermisin acaba merak ettim.

Açıkçası, benim 3 ncü viteste 90 km yi görebilmem için devir saatinin ibresini kırmam gerekir diye düşünüyorum

Bende 5 nci vites 110 km de redline civarında dolaşıyor, zaten 110 üzerinde vibrasyon arttığından dolayı pek çıkmıyorum.

Gerçi bir ara başka bir motorla hız göstergesini kontrol etmem lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:23 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:22 AM ----------

Alıntı necati05104 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160cc lik kit ne kadarmış onuda sorsaydın)
    350 liraydı yanlış hatırlamıyorsam ama yok şu anda

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Dikmen senin motorun ne alemde kaç aydir kullaniyorsun ve kaç bin km oldu
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikmen senin motorun ne alemde kaç aydir kullaniyorsun ve kaç bin km oldu
    1 seneyi biraz geçti işte, 13.000 km civarlarında seyrediyor kendileri

En son durumu da

Resimde görüldüğü üzere Şimdiye kadar önemli sayılabilecek herhangi bir problem çıkartmadı. (Resimden problem çıkartıp çıkartmadığı nasıl anlaşılacaksa artık )

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    problemsiz kardeşim benim bu akşam saat 8 de sana geliyoz musaitmisin çorlu gurubu olarak haberin olsun gürcan
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    problemsiz kardeşim benim bu akşam saat 8 de sana geliyoz musaitmisin çorlu gurubu olarak haberin olsun gürcan
    Haberim var diğer tarafta okumuştum beklerim , 8 civarı muhtemelen herhangi bir işim olmaz Gelince alo dersiniz, ya evde olurum ya sahilde olurum

Diğer tarafa, pazar günkü ufak komik olayı da yazmıştım görmedin sanırım

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Alıntı DiKMeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşım, şu söylediğin vites ve kmlerde devir saatinin nereyi gösterdiğini de söylermisin acaba merak ettim.

Açıkçası, benim 3 ncü viteste 90 km yi görebilmem için devir saatinin ibresini kırmam gerekir diye düşünüyorum

Bende 5 nci vites 110 km de redline civarında dolaşıyor, zaten 110 üzerinde vibrasyon arttığından dolayı pek çıkmıyorum.

Gerçi bir ara başka bir motorla hız göstergesini kontrol etmem lazım
    hocam senin motorda bi sorun mu var?? ben 3. viteste 95 falan yapıyordum biraz geçiyordu hatta. 4. viteste 110-115 5. viteste ivmelenme fazla olmasa da ağır ağır 130 falan yapıyordu 120 ile giderken de redline başlıyordu 10500 devirde 11000 devirde falan 130 yapıyordu
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler