Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Slm gençlik, veryansınlar tutmuş galiba (topikteki hareketsizlik anlamında)
    Reco arkadaşım ben de çanta taktırmayı düşünüyorum ama şu dediğin olay korkutuyor biraz beni, o yüzden tereddütlerdeyim valla.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm gençlik, veryansınlar tutmuş galiba (topikteki hareketsizlik anlamında)
    Reco arkadaşım ben de çanta taktırmayı düşünüyorum ama şu dediğin olay korkutuyor biraz beni, o yüzden tereddütlerdeyim valla.
    Ya kesin çantadan mıdır bilmiyorum ama çok ciddi bi problem olarak görüyorum. Servise gidince bu konuya çözüm arıycam. Çantadana eğer kullanmam dicem ama çok işimi görüyo be

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    çantadan abi bu konu konuşulmuştu ben rüzgardan demiştim ama bi arkadaş düzgün bi açıklama yapmıştı arka lastik bariz bi şekilde ilerde duruyor kutu ondan geride kaldığından dengesiz oluyor motora yandan bakarsanız hak vereceksiniz...
    bi çözümü yok bildiğim kadarıyla.. sadece ufak çanta takılabilir..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Yaa ayıptır sölemesi benim ilk motorum cbr125 di sora 600f'im epeyce kullandım en son F'i satıp sıfır olarak çanta dahil apachemi aldım. Bu çanta olayınıda ilk kez apachede kullandım. İnanılmaz derecede işimi görüo süper bi kolaylık varsın direksiyonun yalpalasın biraz daha sıkı tutarım. Çanta süper bi olay arkadaşım

Motosikleti
    bende CBR125 ten sonra Apache ye geçtm abi ve bende ilk bunda kullandım aynı sorunla karşılaştım başkalarına sordum kuryeler vs.. herkeste var

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Olmadı yan çanta takarız Yolda birinde görmüştüm. Apache nin hem arkasına hem de yanlarına çantaları takmış ve inanılmaz güzel duruyordu. Çok heveslendim açıkçası ama ben de fazla tutmayı düşünmüyorum elimde motoru. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın çok memnunum motordan ama biraz yükseltme arzusu içindeyim mesela hyosung gt 250 comet zaten üstü de olmaz. Kalıp olarak aşar beni :D

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    offff yarama tuz bastın kevın. Yanlarda birer tane aliminyum ve kuyrukta da bi tane aliminyum çanta işte adventure ruhunun temsili BMW 1200GS

Motosikleti
    Yamaha ESD
    İnan benim de ruhuma hitap eden bir motor. Ahh ulen ahh efkarlandım
    İnşallah nasip olur tüm isteyenlerine

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    benim hayalimdi, eğer yılbaşın büyük ikramiye bana çıksa çok büyük çaplı bi gezi yapıcaktım bmw1200gs ile. Ama seneye kaldı artık napalım. Önce piyangoyu tutturmam lazım

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hayalimdi, eğer yılbaşın büyük ikramiye bana çıksa çok büyük çaplı bi gezi yapıcaktım bmw1200gs ile. Ama seneye kaldı artık napalım. Önce piyangoyu tutturmam lazım
    O zaman sadece piyangoya bel bağlama sayısal falan da oyna ki tutma ihtimalini arttırsın

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    arkadaşlar 2500-3000 bakımında neler yapıolar motora. Cumartesi günü servise gidicem kısmetse

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Hemen söyleyeyim: İlk 500 de bir bakım demişlerdi bana orada yağı ve yağ filtresini değiştirdiler. Sonraki 2500 bakımında ise: yağı değiştiriyorlar, benim yağ filtresi değiştiği için tekrar değiştirmediler. Zinciri yağlıyorlar. Orasını burasını sıkıyorlar. Frenlerini kontrol ediyorlar. Benim kafa grenajından ses geliyordu. titremeden dolayı vidalar gevşemiş onları sıktılar. Debriyajı ayarladılar. Duruma göre hava filtreni temizlerler. Bujini kontrol ederler. Sonra bir tur atarlar olmuş mu diye ve sonra da sana attırırlar nasıl var mı bi farklılık diye. Ben o farkı gerçekten çok güzel hissettim. Genel olarak bunlar yapılıyor arkadaşım. Bujiyi falan değiştirtme sakın onlar daha götürür baya bir süre nerdeyse 3. bakıma kadar.

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    bende söyle bi sıkıntı var. Sanırım motoru soğuk çalıştırdığım için.sabit gaz veriyorum motor bi fırlıo bi duruyo garip çalışıo tabii 10-15 dakka sonra herşey normale dönüyo. ben bujiden kıllandım ama baktım sonra normale döndü. soğuk çalışmasından demek oluyo heralde. yada karbüratör temizlenmesimi lazım hava filtresimi temizlenmesi lazıom neyse işte hepsine baktırcaz. Motor bakıma gidince psikolojikmen insanın morali düzelio sanki benim kafayada bakım yapıolar

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Bu arada eğer ilk bakımınsa servisler işçilik almıyor. Yağ için ise ilk sefer 35 almışlardı daha sonra başka bir yere gittim 20 ytl aldılar. Bundan sonra da oraya giderim. Kazık içime oturdu çünkü

Evet motoru ısıtmadığın zaman o tarz ataklanmalar yapıyor sonra açılıyor ama açılana kadar garip bir sürüş yaşıyorsun. Aslında ısıttıktan sonra binmek motora daha faydalı. O yüzden diğer arkadaşların yaptığı gibi ben de jikleyi sabitleyecek bir parça bulacağım. Eldiven ve kaskı takarken o ısınmış olacak

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    [QUOTE=kevın;1393699]Bu arada eğer ilk bakımınsa servisler işçilik almıyor. Yağ için ise ilk sefer 35 almışlardı daha sonra başka bir yere gittim 20 ytl aldılar. Bundan sonra da oraya giderim. Kazık içime oturdu çünkü

Ben motoru bahsettiğim gibi sıfır almıştım. İlk olarak bbiraz motora motivasyon için semt içi turladım sonra edirneye gittim geldim rodaj olsun die ahada linki
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...-ziyareti.html
    ilk bakımı yediyüzlü kilometrelerde yaptırdım yağı değişti debriyaj ayarı felan yapıldı sadece 15 ytl yağ ücretri verdim. Servisim fena değil gerçi daha bi kere gittim ama bakalım ikinci bakımda durum ne olacak

Motosikleti
    bakım işleri sorun oluyorsa Hasanpaşa'ya bekleriz sıcak çayı sohbeti ve servis desteğiyle Aydın usta bir numara
    yaw şu egzos olayını yapmak ne kadar sürdü ya bekleyemiyo insan 1 2 gün

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakım işleri sorun oluyorsa Hasanpaşa'ya bekleriz sıcak çayı sohbeti ve servis desteğiyle Aydın usta bir numara
    yaw şu egzos olayını yapmak ne kadar sürdü ya bekleyemiyo insan 1 2 gün
    Aydın usta ya gerçekten helal olsun. Sağolsun çok ilgileniyor. Çayı da dediğin gibi eksik etmiyor

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Cumartesi günü servis için şu aydın ustaya mı gitse ne bizim serviste çay çorba yok valla anca oturup kenarda napıolar acabadie bakınıp duruom. Bide paravan çekmişler personel harici giremez diye. Öle kenardan kenardan nası kurcalıyolar motoru die bakıom.Aydın ustayı yanından izleyip neler yaptığını görebiliozmu ?

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Evet. Oturtuyorlar ve herşey gözünün önünde yapılıyor.

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    cumartesi günü öğleden sora aydın motora yakın olan müsait arkadalarla tanışalım o zaman ben orda olcam. motorunun yağına suyuna baktırmak isteyen arkadaşlarla görüşmek isterim doğrusu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler