Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
55. sayfa BirinciBirinci ... 5455354555657 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Selamlar. Benim 2V modelinin rölantisi bir garip, sanki fazla vuruntulu çalışıyor. Bu ses normal mi değil mi bilemedim, bakımdan çıkalı 500km oldu makina yaklaşık 13 bin kilometrede. Acaba sübap ayarı mı bozuldu? Seyir halinde debriyajı çekince de devir fazla düşüyor ufak tefek teklemeye başlıyor.

https://youtube.com/shorts/bjk9BZVNY...3GHU46xuvqW7Tc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Benim 2V modelinin rölantisi bir garip, sanki fazla vuruntulu çalışıyor. Bu ses normal mi değil mi bilemedim, bakımdan çıkalı 500km oldu makina yaklaşık 13 bin kilometrede. Acaba sübap ayarı mı bozuldu? Seyir halinde debriyajı çekince de devir fazla düşüyor ufak tefek teklemeye başlıyor.

https://youtube.com/shorts/bjk9BZVNY...3GHU46xuvqW7Tc
    Motoru orta ayaktan indirip iki teker yere basarken bir daha dene. Orta ayakta ses daha fazla çıkıyor.
    Ben çok bir problem göremedim.

Bu motorların egzantrik zincir gergisinde problem çıkabiliyor. Sanırım yayı sıkışıyor.
    Genelde soğukken sabahları ortaya çıkar.

Motoru çalıştır 1 dk ısıt. İlk çalıştırdığında genelde zincir sesi duyulur.
    Sonra kapat motoru. 1 dk bekle.

Çalıştır tekrar. Boşta biraz yüksek gaz ver. Yay bırakacak ve o zincir sesini duymayacaksın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Hero-Önder Motor 1-15 Kasım tarihleri arasında ücretsiz servis organize etmiş.
    Kısa mesaj olarak bilgilendirme geldi.

Khaira bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar. Ankara'da rodaj bakımına gideceğim. Servis önerisi olan var mı?

Şu motorda düşük hızlarda motorda silkeleme /kerkinme /devir dalgalanması yaşayan var mı? Sürekli yaşıyorum bunu

Motosikleti
    Hero Xpulse
    Kronik problem diye biliyorum

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı napolyon17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motorda düşük hızlarda motorda silkeleme /kerkinme /devir dalgalanması yaşayan var mı? Sürekli yaşıyorum bunu
    Ben yaklaşık 3000 km'dir kullanıyorum ve bu sorunu hiç yaşamadım. Servise göstermenizi öneriyorum, belki küçük ayar yapılması gerekiyordur.

Motosikleti
    Tracer 700
    1 hafta 10 gündür ilk çalışmada egzozdan duman atıyordu motor, ısınınca problem olmuyordu. Soğuktandır diyip geçmiştim. Birkaç gündür 7/24 yağ yaka yaka dolaşıyoruz. Boşluğuma geldi yoğunluktan kontrol etmeyi unutmuşuz, bi baktım ki yağ seviyesi minimum düzeyde. Yağ ekleyip direkt servisin yolunu tuttuk bıraktık motoru. 13 bin kilometrede yağ yakma problemimiz başladı, yanında da sübaplardan ses geliyordu. Motoru açıp haber verecekler. Dominar’dan sonra acaba buradan nasıl bir ters köşe yiyeceğiz acaba

Rengi de kokusu da yağ gibi değildi emin olamadık, başta su kaçmıştır yağmurdan diyip geçtim. Hayırlısı…

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    1 hafta 10 gündür ilk çalışmada egzozdan duman atıyordu motor, ısınınca problem olmuyordu. Soğuktandır diyip geçmiştim. Birkaç gündür 7/24 yağ yaka yaka dolaşıyoruz. Boşluğuma geldi yoğunluktan kontrol etmeyi unutmuşuz, bi baktım ki yağ seviyesi minimum düzeyde. Yağ ekleyip direkt servisin yolunu tuttuk bıraktık motoru. 13 bin kilometrede yağ yakma problemimiz başladı, yanında da sübaplardan ses geliyordu. Motoru açıp haber verecekler. Dominar’dan sonra acaba buradan nasıl bir ters köşe yiyeceğiz acaba

Rengi de kokusu da yağ gibi değildi emin olamadık, başta su kaçmıştır yağmurdan diyip geçtim. Hayırlısı…

Çok geçmiş olsun hocam. İnşallah garantiden hızlıca hallederler. Ama bir motorun yağ yakmaya başlaması için 13bin km daha çok erken

Benimde motor daha 2bin kmde. Çok kibar ve efendi kullanmama rağmen benimki de ufaktan su koyvermeye başladı.

Rodaj bakımı sonrası yaklaşık 800km civarındayken bir gün baktım ki karter korumanın içinde yağ var. Meğer vites müşrünün oradan yağ sızdırmaya başlamış.

Garantisi var kendim ellemeyeyim diyerek motoru yetkili servise bıraktım. Ertesi gün aradılar gelip motorunuzu alabilirsiniz dediler, vites müşrüne sıvı conta sürüp yeniden takmışlar. Bir süre sorunsuz kullandım. Geçenlerde baktım aynı yerden yine sızdırmaya başlamış.

3 bin bakımına az kaldı, bakıma gidince yine göstereceğim, inşallah bu sefer bir çözüm üretirler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu arada motoru almayı düşünenler için uzun uzun görüşlerimi paylaşacağım, belki ileride burayı okuyan bir kişiye faydası olur:

Önce eksilerinden başlıyorum:

- Bu motor bence uzun yol motoru değil. 90km/h hızdan sonra titreşim baya artıyor. Düz yolda son hız 120 civarı. Yokuş aşağı daha da yapar ama motor devri kesiciye giriyor ve aşırı zorlanıyor, hiç tavsiye etmem. Ha şartları zorlayan 50cc ile dünya turu bile yapar, benim kastettiğim uzun yolda motorun bana keyif vermemesi. Son hızının düşüklüğü, yüksek hızda artan titreşim ve rüzgardan bol etkilenmesi ile bence uzun yol sürüşü keyifsiz.

- Öndeki cam süs niyetine rüzgarı hiç kesmiyor, uzun yol düşünen daha uzun bir cam almalı.

- Motorda kronik yağ sızdırma sorunları var. Kimisinin üst kapak contasından sızdırıyor, kiminin üst kapaktaki (bence tamamen tasarım hatası olan) 2 adet pim deliğinden, kimisinin de (bende olduğu gibi) motorun alt kısmında bulunan vites müşründen. Hiç yağ sızdırma sorunu yaşamayanlar da var ama hatırı sayılır miktarda kişide yağ sızdırma sorunu okudum ve gördüm, buda bunu kronik bir sorun yapar. Servis bu yağ sızıntılarında yardımcı oluyor o konuya artılarda değineceğim.

- Garantisi 5 yıl deniyor ama aslında 2+3 yıl. Oda şöyle oluyor her 3 ayda bir yetkili bir servise uğrayıp kontrol kaydı girerseniz garantiniz 5 yıl aksi takdirde 2 yıl deniyor. Bu kontrol ve kayıt girişi ücretsiz ama bence 3 aylık süre kontrol aralığı için fazla kısa bir süre, bana mantıksız geldi.

- Motorun vites aralıkları bence biraz fazla kısa. Özellikle yavaş akan trafikte sürekli bir alt bir üst vites geçişi istiyor. Düşük cc motorların kaderidir bu kabul ama bence özellikle 2. ve 3. vites aralığı biraz daha uzun olsa şeker gibi olurdu. Üstelik motor 5 vites, 6 vites olsa bu kısa devir aralığına hak verirdim. Ayrıca motor uzun yol için mutlaka 6. vitesi istiyor, keşke 6 vites olsaymış.

- Motorun yüksek yapısı ve sanırım amortisör yumuşaklığından kaynaklı arkaya topcase takınca düz yolda giderken gidonu bırakınca gidonda çırpma(tank slapper) yapıyor. Birçok kez çantalı ve çantasız denedim, çantayı çıkarınca sorun hep düzeldi. Ellerinizi bırakmazsanız sürüşü bozacak seviyede bir sorun yok ama yinede çanta takacak arkadaşların bilgisi olsun.

Aklıma gelen tüm eksileri söylemeye çalıştım, şimdilik hepsi bu kadar.

Şimdide gelelim artılarına:

- Motor az yakıyor dostlar. Sakin tempoda düz yolda fıtı fıtı sürerseniz 100kmde 2,5 lt ortalamayı görmeniz çok olası, ben rodajda gördüm. Ama normal hafif gazlamalı, hafif arazi sürüşlü, şehir içi-dışı karışık sürüşte benim şuanki ortalamam 3,2 lt. Biraz fazla zorlarsanız 3,6 lt de görürsünüz. Ama kabaca ortalama 3lt civarı yakıyor demek yanlış olmaz. Depo hem metal hemde 13lt, zırt pırt benzinliğe girmeye gerek kalmıyor buda güzel bir avantajı.

- Motorun amortisörleri çok iyi. Şehir içi tümsekler ve çukurlar artık problem olmaktan çıkıyor.

- Motorun üzerinde gelen metzeller lastikler de çok iyi. Hem hafif arazide hem asfaltta beni hiç üzmedi, yol tutuşu insana güven veriyor.

- Motorun vites geçişleri başarılı, şıkır şıkır, en ufak kararsızlık, geçmeme veya vitesten atma sorunu yaşamadım.

- Motorun göstergesi dijital ve gayet okunaklı. Yeterli tüm bilgiler var: vites göstergesi, sürüş süresi, ortalama hız vb bilgiler mevcut. Tek eksiği ortalama yakıt tüketimini göstermemesi diyebilirim.

- Motorun aksesuar çeşidi bol ve ucuz. Örneğin üzerinde gelen koruma demirini beğenmeyenler için çok daha sağlam ve uygun fiyatlı koruma demiri üreten yerli üreticiler mevcut. Motoru komple (ön/arka) yükseltme kiti olsun, gidon yükseltme olsun, arka ve yan çanta demirleri, yan ayak yükseltme vb birçok aksesuarı yerli olarak üretip satıyorlar, az araştırırsanız motor için bulamayacağınız aksesuar neredeyse yok.

- Motorun asıl parladığı, açılın bu benim alanım dediği yer arazi, toprak, dağ ve yayla yolları. Kendi şehrimde meğer gitmediğim ne kadar yayla, tepe varmış, bu motoru aldıktan sonra anladım. Eskiden grupla gezerken "bu yol bozuk buradan girmeyelim" diyen arkadaşlar olurdu ve o yollardan gitmezdik. Şimdi o yolları Xpulse ile çerez niyetine gidiyorum Ayrıca üzerinde gelen aluminyum karter koruma sayesinde de arazide kafa rahat.

- Motorun ağırlığı ve dengesi çok iyi. Aslında gerçek endurolarla kıyaslarsak ağır tarafta kalıyor ama benim gibi +200kg üzeri motordan geçen kişilere tüy gibi hafif geliyor.

- Motorun yağ kaçaklarından söz etmiştim eksilerde, servise bu sorunla gidince servis "kullanıcı hatası" deyip işin içinden sıyrılmıyor ve sorunu çözmeye gayret gösteriyor. Yani servisler motorun arkasında duruyor. Elbet bir sorun çıkmasa da servise sadece periyodik bakım için gitsek keşke ama yine de servislerin motorun arkasında durması sevindirici.

- Motorun farları led ve aydınlatması çok iyi.

Son söz olarak ben ihtiyaçlarımı ve amacımı belirleyerek bu motoru seçtim ve iyiki almışım diyorum, aşırı memnunum.

Bu motor kimler tercih etmeli: "Tek kişi bineceğim, dağ bayır yayla yayla gezeceğim, uzun yolda da en fazla 80 - 90 la giderim üzeri hızlarla işim olmaz, bozuk yolda amortisörleri iyi olsun, yakıtı çok olmasın, motorun kendisi de uygun fiyatlı da olsun diyen herkese öneririm.
    Bu fiyata bunun ayarında ve özelliklerinde bir motor şuanda bence yok.

Bu motoru kimlere uymaz: "Ben sürekli artçılı kullanıyorum, uzun yol çok yaparım, otobanda en az 120-130 yapmalı, zaten toz toprak ve araziyle işim olmaz diyen kişilere bu motoru pek tavsiye etmem.

Benim görüşlerim şimdilik bu yönde, hepimize kazasız belasiz keyifli sürüşler dilerim.

Sizleri benim sıpanın birkaç fotosu ile baş başa bırakıyorum:

https://hizliresim.com/kh9cgm4

https://hizliresim.com/7e38749

https://hizliresim.com/t66hvac

https://hizliresim.com/k0f2iy6
    tommygun, mertowski, Khaira ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200

Geçmiş olsun, 13 bin kilometrede yağ yakması ilginç, subap lastikleri veya piston sekmanları kaynaklı olabilir, düşük bir maliyete düzeltilme ihtimali yüksek. Sonucu paylaşırsanız iyi olur, merak ettim.
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, 13 bin kilometrede yağ yakması ilginç, subap lastikleri veya piston sekmanları kaynaklı olabilir, düşük bir maliyete düzeltilme ihtimali yüksek. Sonucu paylaşırsanız iyi olur, merak ettim.
    Ben artık benim başıma gelince şaşırmıyorum hocam

Servisten haber verdiler, üst kapağı sökmüşler egzoz sübabının yuvasında hasar varmış onarıma vermişler, geldiğinde takıp deneyeceklermiş. Garantiye gireceğini söylediler, haber bekliyorum ben de. Gelişme olursa bilgilendireceğim.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    Ben artık benim başıma gelince şaşırmıyorum hocam

Servisten haber verdiler, üst kapağı sökmüşler egzoz sübabının yuvasında hasar varmış onarıma vermişler, geldiğinde takıp deneyeceklermiş. Garantiye gireceğini söylediler, haber bekliyorum ben de. Gelişme olursa bilgilendireceğim.
    Hasar sadece egzoz sübabında değilmiş, silindir yuvaları ve üst kapağı da hasar görmüş. Sebebini sordum, 2V’lerde kronik olduğunu söylediler. Parça siparişini geçmişler ama silindir kapağı stokta yokmuş, kapak için onarım yapacaklarmış. Haber bekliyoruz.

Motosikleti
    Hasar sadece egzoz sübabında değilmiş, silindir yuvaları ve üst kapağı da hasar görmüş. Sebebini sordum, 2V’lerde kronik olduğunu söylediler. Parça siparişini geçmişler ama silindir kapağı stokta yokmuş, kapak için onarım yapacaklarmış. Haber bekliyoruz.
    kapakta bir tasarım hatası olsa gerek kronik ise eğer, muhtemelen aluminyum kaynak ile subap yuvasını tamir edecekler. Geçmiş olsun en azından garanti dahilinde yapıyorlar sizi uğraştırmıyorlar.
    Khaira bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hintli motorlar sana yaramıyor. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hintli motorlar sana yaramıyor. Tekrar geçmiş olsun.
    Kesinlikle yaramıyor Kaan hocam, ikisi de hala serviste Servisten çıkar çıkmaz ikisini de elimden çıkartıyorum ilk iş
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kesinlikle yaramıyor Kaan hocam, ikisi de hala serviste Servisten çıkar çıkmaz ikisini de elimden çıkartıyorum ilk iş
    Allah korusun ama yeni alacağın motorda da büyük bir sıkıntın yaşarsan şansını bence farklı tip araçlarda denemelisin traktör olabilir, minibüs olabilir, kamyonet olabilir.
    Khaira ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun ama yeni alacağın motorda da büyük bir sıkıntın yaşarsan şansını bence farklı tip araçlarda denemelisin traktör olabilir, minibüs olabilir, kamyonet olabilir.
    Traktör süper olur valla, son zamanlarda İstanbul’da trafiğe ayar olmaya başladım zaten milletin üstünden geçerim Aktif olarak araba da kullanıyorum, çok şükür o tarafta bir problem yok henüz :D
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Selam millet, bugün sonunda fırsat bularak motora binebildim. 50 kilometre yolun 40 kilometresini dağ bayır dere tepe yollardan gittim, çöken toprakların üzerinden geçtim, köpeklerden kaçtım, avcılar ile selamlaştım, yaylalar keşfettim baya eğlenceliydi anlayacağınız. Motor stabilize ve toprak yolda çok iyi performans gösteriyor fakat dar alanlar için biraz ağır kalıyor. Motorum 4300 kilometrede, genel olarak memnunum. Uzun süre binemeyebilirim diye güzelce yıkadım, cilaladım, zincirini yağladım ve otoparka koydum. Üst kapakta hafif terlemeler başladı, belki bir ara söküp müdahale edebilirim.

Buyrun fotoğraflar;

deeppblue, mertowski ve OsaK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer 700
    Herkese merhaba. Dün motorumu teslim aldım, silindir üst kapağı kırılmıştı. Keçeler contalar ve silindir üst kapağı değişti. Dün akşam herhangi bir problem olmadan sakince motoru kullandım. Bugün Avrasya Tüneli’nde 75’le sabit giderken tünelden çıktığım anda çok büyük bir gümbürtü koptu motordan ve direkt stop etti. Zincir koptu sandım ama zincirde bir problem yoktu. Motoru iterek yeni kapıya getirdim şimdi çekici bekliyorum. Muhtemelen krank kırıldı, motor elektrik kesiyor marş almıyor. Videosunu aşağıya bırakıyorum.

https://youtube.com/shorts/8fxCTs8I8...yAOux59yAGVXy3

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Herkese merhaba. Dün motorumu teslim aldım, silindir üst kapağı kırılmıştı. Keçeler contalar ve silindir üst kapağı değişti. Dün akşam herhangi bir problem olmadan sakince motoru kullandım. Bugün Avrasya Tüneli’nde 75’le sabit giderken tünelden çıktığım anda çok büyük bir gümbürtü koptu motordan ve direkt stop etti. Zincir koptu sandım ama zincirde bir problem yoktu. Motoru iterek yeni kapıya getirdim şimdi çekici bekliyorum. Muhtemelen krank kırıldı, motor elektrik kesiyor marş almıyor. Videosunu aşağıya bırakıyorum.

https://youtube.com/shorts/8fxCTs8I8...yAOux59yAGVXy3
    Geçmiş olsun yahu nedir bu şanssızlığın?

REKLAM ALANI
55. sayfa BirinciBirinci ... 5455354555657 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)