Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
58. sayfa BirinciBirinci ... 848565758

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    [QUOTE=Alfonse;4765570]
    Alıntı

[SIZE=1
    adlı üyeden alıntı
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 06:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:09 ----------[/SIZE]

[/COLOR]

Hakikaten ocağıma incir ağacı dikme potansiyeli fazla olan bir motosiklete mi sahibim?
    Merhabalar, sizi çok karamsar gördüm. Öyle düşünmeyin bence.
    Bende 2V sahibiyim. Yaklaşık 14.500 Km dir kullanıyorum. Standart bakımları haricinde
    bir problem yaşamadım. Ben çok memnunum. Her marka model araçta problemler çıkabilir.
    Genelde de problem yaşayanlar paylaşımda bulunduklarından sanki hepsi böyleymiş gibi algılanıyor.
    Memnun olanlar paylaşımda bulunma ihtiyacı duymuyor belkide.
    Kafanızı fazla yormadan motorunuzdan zevk alarak kullanmaya bakın.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Son gelen 4V Pro modeli ile normal 4V arasında ne gibi farklar var. Sanırım ön cam biraz büyümüş ve pegler biraz geriye alınmış.
    4V bir arkadaşımda vardı. Pegleri biraz öndeydi ve vites arası biraz dardı. Botla vites atmak biraz zordu veya ben zorlandım bilmiyorum. Kullanan, deneyimleyen var mı?

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son gelen 4V Pro modeli ile normal 4V arasında ne gibi farklar var. Sanırım ön cam biraz büyümüş ve pegler biraz geriye alınmış.
    4V bir arkadaşımda vardı. Pegleri biraz öndeydi ve vites arası biraz dardı. Botla vites atmak biraz zordu veya ben zorlandım bilmiyorum. Kullanan, deneyimleyen var mı?
    Hmm. Peglerin ileride olması beni de çok rahatsız etti. Vites atmaya alıştım bir şekilde. Ama ayağa kalktığımda kendimi fazla önde buluyordum. Biraz geriye alınması gerektiğini hissettim.
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    En iyisi bayiye gidip test etmek

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Selam.Arkadaşlar patlak önleyici sıvı uygulayıp memnun kalan oldumu aranızda.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.Arkadaşlar patlak önleyici sıvı uygulayıp memnun kalan oldumu aranızda.
    Ben xmax'a patlak önleyici sıvı uyguladım, 2 yıl oldu. Lastiklerin balansında bir sorun hissetmedim ama zaten en fazla 120-130'a çıkabiliyor xmax, daha yüksek hızlarda belki sorun olabilir. Şansıma 2 yılda hiç lastiğim patlamadı.
    fero. bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Formulax uyguladım. Balansta her hangi bir sorun hissetmedim. Ancak uyguladıktan sonra ( iğne sökülüp uygulanıyor, öyle yaptım) siboptaki iğnenin alt kısmını tıkamış, iğneyi taktıktan sonra benzincideki pompa bile şişiremedi başta. İçini şişleyince düzeldi, artık şarjlı pompa bile şişiriyor. Patlama olmadığı için işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum.
    fero. bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu "PRO" konusunu biraz araştırdım. Araştırdım dediğim hero'nun sitesine baktım. Bu motorun PRO versiyonunun aslında ana farkı rally süspansiyonu ile gelmesi. Bir de kırmızı renk ve pro etiketi var. Ama sahibinden.com'da gördüğüm kadarıyla bize 2024 düz modeli pro diye satıyorlar 🤦

Motosikleti
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu "PRO" konusunu biraz araştırdım. Araştırdım dediğim hero'nun sitesine baktım. Bu motorun PRO versiyonunun aslında ana farkı rally süspansiyonu ile gelmesi. Bir de kırmızı renk ve pro etiketi var. Ama sahibinden.com'da gördüğüm kadarıyla bize 2024 düz modeli pro diye satıyorlar ��

https://i.imgur.com/KzPVYiT.png
    Ülkemize gelen "PRO" modeli değil zaten. Yurtdışındaki PRO modellerinde ciddi farklılıklar var

Arkadaşlar yaklaşık iki ay önce şehir içi kullanım amacıyla bu motoru almıştım. Kendisinden genel olarak gayet memnunum ama 300 kilometreye gelmişken bu hafta canımı sıkan bir iki şey oldu.

1) Köprüye gidiyorum, emniyet şeridinde üçüncü vites 50-60 ilerliyorum, birden motor aralıklı olarak debriyaj çekmişim gibi boşa almışcasına devir artırdı bıraktı, artırdı bıraktı. Sağa çektim zincire falan baktım, bir şey yoktu. Devam ettim, eve gelince zinciri yağladım, sonra tekrarlamadı.

2) Birkaç gün sonra yokuşta kalkarken yarım debriyaj konumunda zincir veya şanzımandan garip garç gurç sesler geldi, durup tekrar ilerlediğimde tekrar etmedi.

3) Bugün işe giderken tam ışıklara doğru yavaşça aralardan gidiyordum ki birden istop etti. Hemen debriyajı çektim, hareket halinde tekrar çalıştırmayı denediğimde çalışmadı. Göbeksiz dört yolun ortasında kaldım. İttirerek kenara götürdüm, sonra tekrar deneyince çalıştı ve bir daha yapmadı.

Sinek küçüktür ama mide bulandırır hesabı çok canımı sıktı bunlar. Forumlarda ara sıra gördüğüm kronik nur topu gibi ön dişli ve istop problemlerim mi var?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık iki ay önce şehir içi kullanım amacıyla bu motoru almıştım. Kendisinden genel olarak gayet memnunum ama 300 kilometreye gelmişken bu hafta canımı sıkan bir iki şey oldu.

1) Köprüye gidiyorum, emniyet şeridinde üçüncü vites 50-60 ilerliyorum, birden motor aralıklı olarak debriyaj çekmişim gibi boşa almışcasına devir artırdı bıraktı, artırdı bıraktı. Sağa çektim zincire falan baktım, bir şey yoktu. Devam ettim, eve gelince zinciri yağladım, sonra tekrarlamadı.

2) Birkaç gün sonra yokuşta kalkarken yarım debriyaj konumunda zincir veya şanzımandan garip garç gurç sesler geldi, durup tekrar ilerlediğimde tekrar etmedi.

3) Bugün işe giderken tam ışıklara doğru yavaşça aralardan gidiyordum ki birden istop etti. Hemen debriyajı çektim, hareket halinde tekrar çalıştırmayı denediğimde çalışmadı. Göbeksiz dört yolun ortasında kaldım. İttirerek kenara götürdüm, sonra tekrar deneyince çalıştı ve bir daha yapmadı.

Sinek küçüktür ama mide bulandırır hesabı çok canımı sıktı bunlar. Forumlarda ara sıra gördüğüm kronik nur topu gibi ön dişli ve istop problemlerim mi var?
    Merhaba yaşadığınız sorunlar benim karşıma çıkmadı,

Öncelikle zincirden gelen seslere çok takılmayın, temiz ve yağlıysa ve gerginliği iyiyse sorun yoktur.
    Stok etme sorunu ile karşılaşmadım ama stop eder etmez çalışamaması normal, bence servisine gidip bilgisayara bağlatmalısınız, yazılımsal bir sorun olabilir.

Herkese merhaba, yaklaşık 2 ay önce satın aldığım xpulse 200 4v pro modeli ile ilgili yaşadığım bir kaç problemi sizlerden de bilgi almak için anlatmak istiyorum. Şimdi motoru alır almaz deposunu fulleyip trip metresini 0'ladım ki 100kmde kaç yakacak öğrenmek için. Motor rodajda olduğu için 6500-7000 deviri hiç geçmedim. Tektek yazmayacağım ama genel olarak motoru düzgün kullanmaya özen gösterdim. Sonuç olarak motor ilk 100 kmsinde tam olarak 7.5 lt benzin yaktı. Bana normal gelmedi açıkçası, servis bana rodajda olabilir normal dedi (okuduğum hiç bir yerde 3.5 litreyi aşanı görmedim ama hadi tamam dedim). Sonra ki 100 kmde / 5.6 lt, sonraki 100 kmde / 4.7 lt diyerek azaldı ancak şuan 1200 kmde olan motorum ortalama bir kullanımda 100kmde 3.5 lt yakıyor, 3.5 lt altına hiç inmedi. Motorun egzozunda da aşırı bir benzin kokusu geliyor çalışınca bir dipnot olarak düşeyim (arkadaşlarımın motorlarıyla kıyasla fazla olduğu net bir şekilde anlaşılıyor).

Bir başka problem ise (başka bir xpulse kullanmadığım için motorun karakteristik özelliği de olabilir bilmiyorum ama kullandığım başka markalarda böyle bişey yaşamamıştım ve hepsi vitesliydi) özellikle 1. ve 2. viteslerde motorun en ufak gaz açmada yani gazın açık veya kapalı olduğu o ince çizgide 0.1 milimetre gaz açıyorum ve motor öne doğru atıyor. Aynı viteslerde aynı şekilde gazı yavaşça azaltıp tam o çizgiye geldiğinde gaz kapadığımda da sanki ani fren yapıyormuşçasına yavaşlıyor. Artçı olduğunda ne kadar dikkat milimetrik gaz kapatırsam kapatayım artçıyla kaslarımız tokuşuyor. Dediğim gibi bu motorun karakteristik bir özelliği olabilir ancak başka bir xpulse kullanmadığım için bilemiyorum.

Şimdi benim buraya yazmama sebep olan yaşadığım en büyük problem şu: geçen hafta motorun rölantisinde bir artış farkettim, (havalar da ısınmıştı istanbulda oturuyorum) normalde ilk açıldığında 3000 devirde başlar 3,4 saniye sonra 1500, 2000 devirlere inerdi. O gün 3500, 4000 devirde açılmaya başladı motor sonra tekrar 5, 6 saniye sonra 2000 devire inmeye devam etti. Bu böyle 2 gün devam etti, 3. günün akşamı eve dönmek için motoru çalıştırdım ve rölantisi 5500 devirde açıldı, yaklaşık bi 10 saniye kadar da oralarda gezdi. Ben her zaman ki gibi devirin düşmesini bekledim ve motoru sürmeye başladım. Gaz açtığım anda motor ani ve yüksek bi şekilde gaz açıp kapamaya başladı yani bir anda 7000 devir olup 2000, 3000 bin devir arası gidip gelip tekrar 7000e çıkıp indi vs. ve ben bu sırada sabit gaz veriyorum. Motordan da takırtı ve ufaktan da zangır zungur titreşim sesi geldiğini farketince hemen kenara çektim zaten. Bayram dolayısıyla servis kapalı olduğu için o günden beri motoru kullanmıyorum. Yarın servise götüreceğim.

Motosiklet mekaniği üzerine teknik bilgim zayıftır ancak yaşadığım bu üç problemin birbiri ile bağlantılı olabileceğini düşünüyorum. Düşüncem anormal derecede fazla benzin yakmasının, en ufak gaz açmada aşırı gaz tepkilerinin, egzozdan fazlaca benzin kokusu gelmesinin sebebinin motosikletin motoruna gereğinden fazla benzin vermesi olabileceğini, bunun da pistonlara vs. motorun parçalarına zarar verebileceği yönünde. Dediğim gibi pek mekanikten anlamam sadece mantık yürütüyorum zaten buraya yazmamın sebebi de sizden bu konuda fikir almak ve yarın servise gittiğimde servisin özen göstermeme ihtimaline karşı bilgi almak.

Uzun oldu ve aşırı detay verdim biliyorum ancak sonrasında gelebilecek "rodajda yüksek devirli mi kullandın?", "motor ısınmadan hemen gazlamış olabilirsin", "hava soğuk olunca rolanti yüksek olur" gibi soru ve cevapları aydınlatmak için böyle anlatmayı tercih ettim şimdiden teşekkirler.

Motosikleti
    Bence normal değil. Benim 1200cc motorum bile ortalama 4,8-5,2 yakıyor. Kafanızın tokuşacağı kadar olması, yüksek devirli çalışması da normal değil. Motor haritalanması ile ilgili bir problem olabilir diye düşünüyorum.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bu arada konu dışı dün kilyos tarafına bir tur attım,
    sahil tarafında durup bir sigara molası vermişken bir baktım deniz kenarında yarıya kadar batmış iki kişi ata binmiş gidiyor.
    5 10 dk geçtikten sonra peşlerinden bir tane xpulse geldi suya bata bata, denemek için dikine girdi denize, tekerleri kayboluncaya kadar da ilerleyip geri döndü, vay be dedim, dükümle peşinden gidecektim az daha

X-pulse söylenildiği kadar sıkıntılı bir model mi ? Youtube da birkaç videoda çok sorunlu olduğu söyleniyordu.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-pulse söylenildiği kadar sıkıntılı bir model mi ? Youtube da birkaç videoda çok sorunlu olduğu söyleniyordu.
    Merhaba, bu motoru satın alan 2 kitle var, birincisi yıllarını vermiş işi bilen bu motorla dağlarda gezerek eğlenen, ikincisi ise motora yeni başlamış motor konusunda çok bilgi sahibi olmayan kitle.

Motorun temelde 2 sorunu var;
    -Soğukken çalıştığında hava sıcaklığına bağlı olarak 4-5 bin devirlerde çalışması, 10-15 saniye içinde 3 bin devire düşüyor 1-2 dakika içinde ise rölanti normale dönüyor. Bu can sıkıcı bir sorun ama gaz konum sensörünü tekrar ayarlatarak ve yazılım güncelleme ile düzelttirenler var. Bunu çok büyük bir problemmiş gibi çok fazla konuşuyorlar.
    -Motor külbütör kapağındaki contadan zaman içerisinde terleme, hatta yağ kaçakları olması, bu contayı değiştirip, sıvı conta ile destekleyerek kapatıyor servisler, sorunu çözülen var çözülmeyen var, ben her arazi sonrasında motoru yıkadığım için benim bloğum temiz bu konuda bir şikayetim yok.

Bu yağ kaçağı konusunu da sıkça konuşuyorlar ama ikiside yolda bırakacak sürüşünüzü aksatacak konular değil benim açımdan.

Sonuç olarak benim gördüğüm çok sorunlu gibi lanse edenler işi bilmeyen arkadaşlar, ben diz boyu deredende geçtim, 40 kilometre hızla kaldırımada çıktım, indim, saatlerce arazıda performans sürüşleri yaptım, tepeleme yükleyip uzun yola gittim, fırtına gibi yağmurda da sürdüm. Hiç bir koşulda beni üzmedi.

Çok övüyormuş gibi gözükmek istemem ama ben kullanırken çok keyif alıyorum, her haftasonu dağ, taş geziyorum. sınırlarınıda zorluyorum. Motordan memnunum.
    OsaK bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hazır konu yukarı çıkmışken ben de ufak bir duyuru yapayım 2020 model XPulse 2V motosikletimi fazlalıktan dolayı satıyorum, ilgilenenler özel mesaj veya telefondan ulaşabilir. Önder Motor'da garantiden silindir, piston segman, krank değişti, rodajı devam ediyor.

https://www.motosiklet.net/forum/sat...se-200-2v.html

Motosikleti
    XPulse 200 benim gözümde parasının hakkını veren (f/p),
    Distribütör firmanın arkasında durduğu,
    Yedek parçasına ulaşılabilir,
    Servis kalitesi fena olmayan bir motosiklet.
    O fiyata rahatlıkla alınacak bir motor

REKLAM ALANI
58. sayfa BirinciBirinci ... 848565758

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)