Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Teşekkür ederim. Öneriniz var mı yeni akü hakkında ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    İzmir Karabağlar CF Moto Servisi Motomania 250 NK'ların fabrika çıkış aküsünün çok kötü olduğunu, mümkün olan en kısa sürede Yuasa gibi kaliteli akü alınması gerektiğini söylüyor. 250 NK'ların başka bilindik bi sorunu yok zaten.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    yeni gelenlerde jel akü var doğru yanlış bilmiyorum ne kadar sağlam onu hiç bilmiyorum.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni gelenlerde jel akü var doğru yanlış bilmiyorum ne kadar sağlam onu hiç bilmiyorum.
    akü aynı 2018den beri hepsi jel akü. kitapçıklarda yazıyor. bu akü uzun süre kullanılmazsa boşalıyor burada diğer akülerden bi farkı yok. ama soğukta ekstra zayıflıyor diğer aküler kadar dayanıklı değil. kışın çoğu insanın aküsü bitti bir önceki gün kullanılmasına rağmen. ben 2 senedir üstündeki aküyü kullanıyorum çok soğuk hariç sıkıntı yaşamadım. max 45 gün çalıştırmadığım oldu daha fazla bekletilmezse sağlıklı kalır bence.

---

benim arka süspansiyonda şüphelerim vardı buradan da okuduklarımla ama emin oldum artık. dün zinciri yağlarken üzerine bastırıp bıraktığımda tak diye yukarıya kalkıyor ve sönümlemeden full deplasmanı tamamlıyor son hızda. heralde sert tarafta ayarı ben ayarlamadım sıfır aldığımdan beri ama bu sebeple yolda aşırı bi yaylanma yapmıyor ondan emin olamamıştım. arka süspansiyonu değişenler sıkıntı yaşadı mı? garantide bekletiyolar mı?

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar bir sorunum veya bir sorum var, ön fren hiç tuttumuyor ve çok sert sizde durum nedir acaba hava olma durumu mu var.

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Merhaba arkadaşlar bir sorunum veya bir sorum var, ön fren hiç tuttumuyor ve çok sert sizde durum nedir acaba hava olma durumu mu var.
    Motorda 100 kmyi daha yeni geçtim şu ana kadar fren tutmamazlık veya farklı bir sorun yaşamadım en güzeli servisle irtibata geçmek

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Diskte yağ vb. kalıntısı olabilir. İsterseniz bir balata spreyi alıp temizlemeyi deneyin.

Motosikleti
    Alıntı MekoZeko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diskte yağ vb. kalıntısı olabilir. İsterseniz bir balata spreyi alıp temizlemeyi deneyin.
    Motor sıfır hiç servis görmedi ki diske yağ gelsin, kullanalım bakalım ona göre serviste hallettiririm.

Motosikleti
    Motor sıfır hiç servis görmedi ki diske yağ gelsin, kullanalım bakalım ona göre serviste hallettiririm.
    Yoldan vs. de gelmiş olabilir diye söylemiştim. Aldığınızdan beri böyleyse baktırmakta fayda var tabi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka absyi devreye sokuyorsunuzdur.

eğitim almanızı öneririm.
    hocam dediğiniz gibi eğitime gerek kalmadan arka frene çok zorda kalmadıkça absyi devreye sokmadan tatlı tatlı basmayı çözdüm.ki zaten benim motorda abs kolay kolay son ana kadar devreye girmiyor.(öyle ayarlanmış programla.)dediğiniz gibi düşmeden dolayı deforme yok.sadece absden dolayı oluşuyomuş.

Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. arka frene iyi asılmak gerekiyor yokuşlarda. buna benzer eğimi olan yokuşlarda arka frene normal basınca motor arkaya kayıyor. iyice arka frene abanınca ancak duruyor olduğu yerde. böyle dik bir yolu çıkarken durunca ön fren pek işe yaramaz bu arada. daha doğrusu kural şu: bayırın aşağı tarafında hangi teker duruyorsa motoru da o tekerin freni durdurur.

bayırda durunca motoru boşa almanıza gerek yoktu. böyle durumlarda debriyajı sıkıp marşa basarak motoru çalıştırabilirsiniz. hangi viteste olursa olsun. çalışır.
    hocam yokuş çok dikse hala motoruma güvenemiyorum.arka fren tutuyor ama inanın %30-40 derecelik bir eğim vardı.o diklikte ayakta bile zor duruluyor ki sağ ayak frende sol ayak yerde olsa da ayakkabımın motor ayakkabısı(rockwell cafe reacer sand) olmasına rağmen kayıyordu yokuşda.hepsi birleşince olanlar oldu.artık o seviyede bir yokuş varsa ya yatayda daha az eğim olanı kullanıyorum yada durmayacak seviyelerde trafiğin gitmesini bekliyorum.

bir kere 250nkda debriyaj +1.vitesde motor kesinlikle çalışmıyor.bunun çalıştığını deneyimleyen biri var mıdır?sizde boşta olması dışında 1de çalışıyor mu?
    Liberté, Egalité, Fraternité

Motosikleti
    Alıntı byns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam dediğiniz gibi eğitime gerek kalmadan arka frene çok zorda kalmadıkça absyi devreye sokmadan tatlı tatlı basmayı çözdüm.ki zaten benim motorda abs kolay kolay son ana kadar devreye girmiyor.(öyle ayarlanmış programla.)dediğiniz gibi düşmeden dolayı deforme yok.sadece absden dolayı oluşuyomuş.

hocam yokuş çok dikse hala motoruma güvenemiyorum.arka fren tutuyor ama inanın %30-40 derecelik bir eğim vardı.o diklikte ayakta bile zor duruluyor ki sağ ayak frende sol ayak yerde olsa da ayakkabımın motor ayakkabısı(rockwell cafe reacer sand) olmasına rağmen kayıyordu yokuşda.hepsi birleşince olanlar oldu.artık o seviyede bir yokuş varsa ya yatayda daha az eğim olanı kullanıyorum yada durmayacak seviyelerde trafiğin gitmesini bekliyorum.

bir kere 250nkda debriyaj +1.vitesde motor kesinlikle çalışmıyor.bunun çalıştığını deneyimleyen biri var mıdır?sizde boşta olması dışında 1de çalışıyor mu?
    Viteste çalıştırmak istiyorsanız yan ayağın kapalı olması gerekiyor. Belki ondan çalışmamıştır.
    emenyasin bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı MekoZeko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viteste çalıştırmak istiyorsanız yan ayağın kapalı olması gerekiyor. Belki ondan çalışmamıştır.
    Tam bu meseleden dolayı yazacaktım Elinize sağlık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı harnold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Öneriniz var mı yeni akü hakkında ?
    bayilerde aküyü full şarj etmeden teslim ediyorlar.
    nasıl olsa yolda dolar diyorlar. yeni alan kişi de genelde acemi oluyor ve kısa zamanda o kadar
    yol yapmıyor. akü de şarj olmayınca marş basmıyor vs. vs.
    bizim telegramdaki gruptan (280 kişilik 250NK grubu linki imzamda mevcut) bir arkadaşta aynı
    sorunu yaşadı. motoru vurdurup çalıştır bana getir şarj edelim dedim. aküyü getirdi.
    motoru benim evin önüne kitleyip gitti. 1 gün akü şarjda durdu. neredeyse full şarjlı
    şekilde motora taktık. ilk marşta hır diye aldı. artık bir sorun da kalmadı.
    ama yine günde bi 10-15 dk gezmek lazım akünün bitmemesi için

Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Dün itibariyle kronik sıkıntılardan birini bende yaşadım ,motoru aldığımın 17 gününde yolda plakam düştü
    Akşam işten çıkmış eve gidiyordum oturduğumuz apartmanın bahçesine girmiş motoru içeri alacakken birinin arkamdan bağırdığını farkettim baktım arkadaşın biri elinde plakayla bana doğru koşuyor yanıma geldi nefes nefese kalmış yetişmek için çok koşmuş(Allah razı olsun bu arada) plakaı verdi bana sağolsun çok teşekkür ettim kendisine bir çok külfetten kurtarmış oldu beni... bu durumla karşılaşmamak servisteki ustaya o kadar uyarı yapmama rağmen benimde başıma geldi anlaşılan kendi söküğümüzü kendimiz dikeceğiz Allah başka sıkıntı vermesin

Motosikleti
    Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün itibariyle kronik sıkıntılardan birini bende yaşadım ,motoru aldığımın 17 gününde yolda plakam düştü
    Akşam işten çıkmış eve gidiyordum oturduğumuz apartmanın bahçesine girmiş motoru içeri alacakken birinin arkamdan bağırdığını farkettim baktım arkadaşın biri elinde plakayla bana doğru koşuyor yanıma geldi nefes nefese kalmış yetişmek için çok koşmuş(Allah razı olsun bu arada) plakaı verdi bana sağolsun çok teşekkür ettim kendisine bir çok külfetten kurtarmış oldu beni... bu durumla karşılaşmamak servisteki ustaya o kadar uyarı yapmama rağmen benimde başıma geldi anlaşılan kendi söküğümüzü kendimiz dikeceğiz Allah başka sıkıntı vermesin
    Plakalığı akıllı somun ile 3 vida taktım şimdilik plaka düşürme yaşamadım ama depoyu tutan yıldız bir vidam düştü onu da hallettim.

Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Plakalığı akıllı somun ile 3 vida taktım şimdilik plaka düşürme yaşamadım ama depoyu tutan yıldız bir vidam düştü onu da hallettim.
    Bizim sık sık vida yerlerini kontrol etmemiz gerekiyor belli ki

Motosikleti
    Benim de plaka düşmüştü silikonlamıştım. O zamandan beri sorun olmadı.

Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Arkadaşlar bizim motorlarada zam gelmiş 28.348 olan fiyatı 32.469 a yükselmiş.4.121 tl zam gelmiş.Aslında bir kaç aydır zam gelmiyordu bir kerede yapmışlar rakiplerini kıyas aldığımızda alınabilirlik açısından halen tercih edilebilir durumda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    akü ile ilgili olarak şöyle bir durum yaşadık:
    mayıs 2021 partisinde sıfır alan bir arkadaşta akü sorunu oldu.
    aküsünü söktük. 24 saat şarj ettik. geri taktık. sorunsuz çalıştı.
    birkaç gün sonra yine sorun çıkarmaya başlamış.
    bu defa bendeki şubat 2021 partisi olan (jjuan frenliler) 250NK ile aküleri swap ettik.
    hem onun motor hem benim motor sorunsuz çalışmaya başladı.
    1 hafta kadar da kullandı öyle. sonra yine çalışmamaya başlamış.
    bende -10 derece ve daha soğuk olduğunda çalışmadı sadece ve marşa basınca
    tak tak tak tak tak diye devam eden bir ses geliyordu ön sele altından (marş rölesinden geliyor bu ses)
    bu arkadaşın motorunda tık diye bir ses geliyor. yine ön sele altından (marş rölesinden geliyor bu ses)
    ve motor çalışmıyor. benim tahminim ya alternatör, ya konjektör veya marş rölesinde bir arıza var.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü ile ilgili olarak şöyle bir durum yaşadık:
    mayıs 2021 partisinde sıfır alan bir arkadaşta akü sorunu oldu.
    aküsünü söktük. 24 saat şarj ettik. geri taktık. sorunsuz çalıştı.
    birkaç gün sonra yine sorun çıkarmaya başlamış.
    bu defa bendeki şubat 2021 partisi olan (jjuan frenliler) 250NK ile aküleri swap ettik.
    hem onun motor hem benim motor sorunsuz çalışmaya başladı.
    1 hafta kadar da kullandı öyle. sonra yine çalışmamaya başlamış.
    bende -10 derece ve daha soğuk olduğunda çalışmadı sadece ve marşa basınca
    tak tak tak tak tak diye devam eden bir ses geliyordu ön sele altından (marş rölesinden geliyor bu ses)
    bu arkadaşın motorunda tık diye bir ses geliyor. yine ön sele altından (marş rölesinden geliyor bu ses)
    ve motor çalışmıyor. benim tahminim ya alternatör, ya konjektör veya marş rölesinde bir arıza var.
    hocam motor 24 saat çalışmadan bekledikten sonra avometrede verdiği voltaj değeri nedir?
    birde akünün cca değeri nedir?

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)