Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetdereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patlak amortisör nasıl anlaşılıyor. Ben motorumda bir anormallik görmüyorum. Kullanan arkadaşlarımda görmedi. Benim amortisör de şu an patlak olabilir mi ? İnternette bir bayan arkadaş video atmış. Onun amortisör de patlakmış Oktay motor bakımda farkedip garantiden değiştirmisler.
    Ben de Oktay Motor'a götürdüm yağ değişimi için. İşlem bitince bi test ettiler dışarda kullandılar bi kaç dakika. Sonra ben sordum, bu amortisör biraz fazla yumuşak gibi ne diyorsunuz diye. Normal değil, bozuk dediler. Ayar yapmayı da hiç denemediler, sanırım öncekilerden yola çıkarak gerek yok diye düşündüler. Talep açtılar, reddedilmiş. Parçayı gönderelim gibi bir durum da olmadı motor aksamındaki örnekler gibi. Sen bu şekilde idare et, yenisi gelince takarız demişlerdi. İlk motorum olduğu için kıyas yapabileceğim bir şey yoktu. Başka motora binip de test/kıyas da yapmadım hiç. Aldığımdan beri bu durumdaydı, ben normali bu zannediyordum. Önceki servisin biri hiç binip test etmedi bile, diğeri de bindi ama bir şey demedi.

Tüketici hakem heyetine başvurdum, bakalım sonuç ne olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:28 ----------

Videodaki kadar da yumuşak değil bende bu arada. Ama üzerindeyken baya yaylanıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Kolaçanin YouTube kanalında incelediği benim motor. Videonun 2. Dksinda arka amortisörün aşırı yaylandigindan bahsediyor. Içime iyice kuşku düştü. https://youtu.be/TEfj_njaJVg

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Benim de böyle şu anda.

Ben ayni durumu 3 bin kmde yaşadım. Bir sürü mktosikletin amortisoru garantiden degisti benimkinin ne ozel durumu varmis da kullanici hatası oldu dedim. Ayni cevap. "Heyetimiz incelemiş". Benim motosikletimi kimse incelemedi gittigim servis bu parcanin degismesi lazim dedi ve reddedildi dedim. Biz kurumsal bi şirketiz zırvasına başladı kadın. Motosiklet çok güzel. 250nk isteyen alsın ben 16 bin km kullandım sadece statör arızası yaşadım o da sözde yetkili servisin aküyü bozması sonucu oldu. Durduk yere su falan koydular motor da bi daha çalışmadı. Calisinca da zayif şarj etti bi süre. Aküyü de tabii ki garantiden karsilamadilar. Akuyu servisin bozduguna dair yazili belgd istediler benden pişkin pişkin. Aynen dedim şimdi servise gidiyorum akuyu ben bozdum yazdirip imzalatiyorum. Cfmoto cok saglam marka ama umadan bir daha sakız bile almam. Musteriye karsi çok kurumsallar ama servisleri de vasat müşteri ilişkileri de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Senin motorda da aynı problem var ben aldiktan sonra tekrar izledim ve evet onun da arkasi bozuk. Kuzenime de aldirdim ben ayni motordan onunki taş gibi karşılıyo insanı oturunca.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    uzun yol konusunda katılıyorum. ağır motor daha iyidir uzun yolda. işin doğrusu ben artçılı değerlendirmedim. size hak veriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 nk 'nın uzun yolda rahat hızı kaç km civarında?
    130 km/s civarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dolar olmuş 8 düzenli zam her markaya kapıda. Bu motorlar japondan 20kya yakın ucuza satılıyor. Size kimse japon kalitesi sağlamlığı temin etmez edemez. Cebinizde bu kadar paranız varsa zaten bir bajaj bir cf var alın gitsin birini. İkisinin de kronik veya şansa sorun çıkarma durumları var ama soruna değil çözüm var mı diye bakın. Ne kadar ekmek o kadar köfte maalesef kimse size 3 verirken 5lik motor kalitesi sunamaz. Ben de benelli kullanıyorum ve aynı durum bu marka için de geçerli. Alıcaksanız beklerseniz daha çok kaybedersiniz. Şu an sürmeyecek olsanız bile alın kalsın kenarda. Kimse size teminat veremez maalesef bu markalar için ama bakın 34 sayfa konuşulmuş bir geçmişi olan motor. Piyasası var ve iyi kötü servisleri de oturuyor.
    yalnız motor piyasasında şöyle bir durum da var: dolar euro altın düşerken motor zamlanıyor. bunlar artarken motor yine zamlanıyor. anlamak mümkün değil. dövize endeksliyse neden düşerken de artıyor? bence burada ithalatçı veya bayilerin de kurnazlığı var biraz.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ahmetdereli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten sorun yaşayınca yazılıyormuş. Benim arka amörtisör de patlakmış. Geçen haftalarda Oktay Motor'a götürdüğümde söylediler. Daha önce servislerin hiç biri bunun kontrolünü yapmadı. Bana böyle bir bilgi vermedi. Şİmdi UMA, yıl ve KM olarak garantisi bitmemesine rağmen, 12000KM ye kadar geldiyse sizin hatanızdır, bizim kalite birimimiz kontrol ediyor ve amörtisörlerde bir hataya rastlamıyor(!) dediler ve parçayı ya da motoru görmeden garanti dışı bıraktılar. 1500 TL bana kaçmış oldu. Garantisi bozulmasın diye bütün bakımlarını serviste yaptırdım. Garanti keyfine(!) göre bozuldu.
    Bir avukata gidin anlatın durumunuzu. Tüketici Mahkemesine başvurun. Hakkınızı mutlaka arayın. Ucuz motorlar değil bunlar. Zaten hak etmediği paraları veriyoruz, üzerine bir de böyle saçmalıklar çıkıyor. Bu işin üzerine gidin hocam mutlaka.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol konusunda katılıyorum. ağır motor daha iyidir uzun yolda. işin doğrusu ben artçılı değerlendirmedim. size hak veriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

130 km/s civarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

yalnız motor piyasasında şöyle bir durum da var: dolar euro altın düşerken motor zamlanıyor. bunlar artarken motor yine zamlanıyor. anlamak mümkün değil. dövize endeksliyse neden düşerken de artıyor? bence burada ithalatçı veya bayilerin de kurnazlığı var biraz.
    Enflasyon artıyor. Dolar düşerken devlet zam yapmayı kesiyor mu? Dolar düştüğü sürede zam gelmeyen bir şey kaldı mı? Yani kurnazlık falan belki vardır belki yoktur bilmem ki bu kurnazlıktan çok işin ticaretidir. Devletin yaptığına da artık forum kuralları izin vermiyor maalesef.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Benim de böyle şu anda.

Benim motorun garantisi biteli aylar oluyor. Öyle bir rahatsızlığı da yok kullanırım böyle.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun garantisi biteli aylar oluyor. Öyle bir rahatsızlığı da yok kullanırım böyle.
    Viraj için tehlikeli diyorlar yumuşak olunca. Bana aman virajlara hızlı girme dediler direkt. Zaten yavaş kullanıyorum da güvenlik önemli.

1583tl amortisörün fiyatı. Hakem heyetinden bi şey çıkmazsa alıp yaptıracam mecburen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Viraj için tehlikeli diyorlar yumuşak olunca. Bana aman virajlara hızlı girme dediler direkt. Zaten yavaş kullanıyorum da güvenlik önemli.

1583tl amortisörün fiyatı. Hakem heyetinden bi şey çıkmazsa alıp yaptıracam mecburen.
    tamiri mümkün değil mi? keçelerini ve yağını yenileyip kullanılamıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

https://youtu.be/TPFt9LzJGwk

şu üstteki durumda motorumda Rosso2 değil de, Nylon CST lastik olsa ne olurdu?
    hızım 1-2 sn önce kadranda 30-40 km/s arası olarak görünüyor.
    frene asılınca motorun arka tekeri yerden kesildi. üstelik fren yaptığım yer de
    tam yaya geçidi üstü, yani beyaz asfalt boyasının üzerinde frenledim.
    kısa bir süre önce de yağmur yağmıştı. o yüzden üstümde yağmurluk var.

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Selamün aleyküm sıfır motor almayı düşünüyorum cf 250nk ile bajaj pulsar ns200 arasında kaldım.Fikirlere açığım nasıl bi yol izleyim

MrCloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF NK 250
    Alıntı mehmetGHOST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm sıfır motor almayı düşünüyorum cf 250nk ile bajaj pulsar ns200 arasında kaldım.Fikirlere açığım nasıl bi yol izleyim
    Şimdiden hayırlı olsun. Konusu henüz yeni döndü bir iki sayfa geriye bakarsan bilgi alabilirsin.

MERHABALAR 1700 KM CF MOTO 250 NK M VAR GEÇEN GÜN ISPARTA ANTALYA ARASI YOLCULUK YAPARKEN DÖNÜŞ YOLUNDA RADYATÖR SIVISNIN AKTIĞINI GÖRDÜM GÖRSELLERİ PAYLAŞIYORUM ISPARTADAKİ SERVİSİNE GÖTÜRDÜM MOTORU BU ARADA BURDAKİ SERVİS O KADAR İLGİSİZ O KADAR KÖTÜ Kİ BANA SÖYLEDİKLERİ ŞEYE İNANMIYCAKSINIZ MOTOR CONTA YAKMIŞ VE GARANTİYE DE GİRMEZ KULLANICI HATASI DEDİLER OKTAY MOTORA KADAR NERDEYSE 10 USTA ARADIM BURDAKİ FARKLI MOTORCULARA DA GÖSTERDİM BÖYLE Bİ SIKINTI OLMADIĞINI SÖYLEDİR AMA SORUNU HALA ÇÖZEBİLMİŞ DEĞİLİM YAĞ ISINDIĞI ZAMAN 90 CİVARI OLDUĞU ZAMAN YAPIYOR BUNU YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

https://hizliresim.com/dYB0VM

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ne sık problem çıkarmaya başladı nk250’ler çok geçmiş olsun. Radyatörde herhangi bir delik yoksa radyatör bağlantılarını ve hortumu kontrol edin ilk önce. Servis bunu akıl illa ki etmiştir diye düşünüyorum ama etmemişlerse de diyecek laf yok tabii. Bu arada o şekilde kullanmaya devam etmeyin bence.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam öncelikle servisi neresi bilmiyorum ama Gül Motora götürme. Sonralıkla, suyun nereden kaçtığına bak. Belki radyatör kapağı gevşedi oradan attı, belki de fazla ısındığından genleşme tankına gitti fakat genleşme tankıda dolu olduğu için dışarıya bıraktı. Ya da borularda bi gevşeme olmuşta olabilir. Yani önce nereden çıktığına baksanız suyun ve bize söylerseniz daha iyi yorum yapabiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Suların sıçrama şekline ve rüzgarı göz önünde bulundurursak bence radyatör kısımlarından geliyor o su. Oraları iyice, dikkatlice kontrol edin. Ve radyatör suyu eksik kullanmayın.

BURDAKİ SERVİS GÜL MOTOR EVET ONLARA BİRDAHA GÖTÜRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM ZATEN RADYATÖR KAPAĞINDAN DEĞİL AKINTI BORULARI KONTROL ETTİM AKTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM YERE KELEPÇE ATTIM FAKAT DAHA TEST ETME FIRSATIM OLMADI İNŞALLAH ÇÖZMÜŞÜMDÜR YOKSA ANTALYA DAKİ SERVİSİNE GİDİCEM ŞÖYLE Bİ DURUM VAR RADYATÖR E AYIRT EDEBİLMEK İÇİN SU KATTIM YEDEK DEPODA ANTİFRİZ VAR ANTİFİRİZ AKITIRIYOR YÜKSEK İHTİMAL YEDEK DEPODAN RADYATÖR E GELEN BORUDA Bİ SIKINTI VAR ORAYADA KELEPÇE ATTIM UMARIM DÜZELMİŞTİR ÇOK CANIMI SIKMAYA BAŞLADI ÇÜNKÜ GÖRSELİDE BIRAKIYORUM

https://hizliresim.com/cMCRCq

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Ömer Konuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABALAR 1700 KM CF MOTO 250 NK M VAR GEÇEN GÜN ISPARTA ANTALYA ARASI YOLCULUK YAPARKEN DÖNÜŞ YOLUNDA RADYATÖR SIVISNIN AKTIĞINI GÖRDÜM GÖRSELLERİ PAYLAŞIYORUM ISPARTADAKİ SERVİSİNE GÖTÜRDÜM MOTORU BU ARADA BURDAKİ SERVİS O KADAR İLGİSİZ O KADAR KÖTÜ Kİ BANA SÖYLEDİKLERİ ŞEYE İNANMIYCAKSINIZ MOTOR CONTA YAKMIŞ VE GARANTİYE DE GİRMEZ KULLANICI HATASI DEDİLER OKTAY MOTORA KADAR NERDEYSE 10 USTA ARADIM BURDAKİ FARKLI MOTORCULARA DA GÖSTERDİM BÖYLE Bİ SIKINTI OLMADIĞINI SÖYLEDİR AMA SORUNU HALA ÇÖZEBİLMİŞ DEĞİLİM YAĞ ISINDIĞI ZAMAN 90 CİVARI OLDUĞU ZAMAN YAPIYOR BUNU YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

BURDAKİ SERVİS GÜL MOTOR EVET ONLARA BİRDAHA GÖTÜRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM ZATEN RADYATÖR KAPAĞINDAN DEĞİL AKINTI BORULARI KONTROL ETTİM AKTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM YERE KELEPÇE ATTIM FAKAT DAHA TEST ETME FIRSATIM OLMADI İNŞALLAH ÇÖZMÜŞÜMDÜR YOKSA ANTALYA DAKİ SERVİSİNE GİDİCEM ŞÖYLE Bİ DURUM VAR RADYATÖR E AYIRT EDEBİLMEK İÇİN SU KATTIM YEDEK DEPODA ANTİFRİZ VAR ANTİFİRİZ AKITIRIYOR YÜKSEK İHTİMAL YEDEK DEPODAN RADYATÖR E GELEN BORUDA Bİ SIKINTI VAR ORAYADA KELEPÇE ATTIM UMARIM DÜZELMİŞTİR ÇOK CANIMI SIKMAYA BAŞLADI ÇÜNKÜ GÖRSELİDE BIRAKIYORUM

https://hizliresim.com/cMCRCq
    Devir daim başadığında mı acaba akıtmaya başlıyor. Kelepçe de işi çözmez ise Borularda bir tıkanıklık olabilir mi diye düşündüm, basınç artınca kaçıracak bir yer bulur yine o durumda. Motoru susuz bırakmayın, gözünüz her daim motor sıkcaklığında olsun, bir miktar böyle kullanacak iseniz.
    Bir de Ömer bey, biraz noktalama işaretleri kullanıp büyük harflerle yazmayı da bırakabilir misiniz rica etsek. İnternet aleminde büyük harflerle yazılan cümleler "bağırmak" anlamına gelir. Bize bağırmayın lütfen : )
    MrCloud ve tusumoto bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A

geçmiş olsun. ben de ufak bir kaza sonrasında radyatörü delmiştim. su damladığını gördük. suyu tamam edip yola çıktık ama 2km bile gidemeden hararet 95+ olunca kontağı kapattım. max 95. onu da geçirmemek gerekiyor. 95 e gelince kontağı kapatıp 1-2 km kadar da elimle iterek ilk benzinliğe kadar götürdüm. orada da baktık çektik, su ilave ettik falan ama yok. olmadı. çekici çağırdık. Ankara Moto RPM'e bıraktık motoru. ertesi gün öğlen arayıp gelin alın motoru dediler. radyatörün arkasında 2 küçük delik oluşmuş. onları kaynakla kapatmışlar. ondan sonra da bir daha sıkıntı olmadı. servisin bulamaması çok ilginç olmuş. bizimki çat diye bulup saatler içinde halledip gel al dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

bu arada suğutma sıvı haznesinin kapasitesi 1100 mililitre. kılavuzda yazmıyor bu bilgi.
    aşağıdaki CF Moto 250 NK hakkındaki blog yazımda bulabilirsiniz bu ve bazı yazılmamış diğer bilgileri:

https://tuzlusumotorcusu.blogspot.co...k-merhaba.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Motosikletlerimizde kullanmamız gereken yağlarla ilgili ufak bir makale hazırladım. Faydalı olmasını umarım:
    https://tuzlusumotorcusu.blogspot.co...t-yaglari.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    CF Moto 250 NK nın son kullanıcı kılavuzu bile eksik ve hatalıyken teknik servis manueline ulaşmak epey zor oldu.
    fakat başardım. teknik servis bilgilerini bulup PDF haline getirdim.

CF Moto 250 NK Türkiye Telegram Grubu'nda yayınladım.
    Android / IOS için Telegram yükleyip aşağıdaki linkte tıklayarak grup yazışmalarını görebilirsiniz:
    https://t.me/CFMoto250NK

grupta "teknik servis" yazısını aratırsanız PDF formatındaki kılavuzu görüp indirebilirsiniz.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    150 NK için de var mı acaba?

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)