Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun bu kadar hengameden sonra 3600 TL'ye satılması demek; o motorun turşu olduğu anlamına gelir. 4500-5500 TL aralığın çok orjinal cbf'ler var. 3600 tl'ye yazık olmasın.
    şu motorda var abi bir öğretmende imiş adama dedim 4 e verirsen görüşelim diye yazmış gel bak diye sizce bu nasıl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1280239/detay/

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih seni severim biliyorsun
    ama cbf 250 alma, sana gitmez kanka boşuna ugraşırsın. kışın bende cok araştırdım buldum sonradan vazgeçtim.
    abi büyütmek istiyorum motoru o yüzden değiştireyim dedim bir sürdüm baya torklu güçlü geldi bana deli seri bir motor zaten arada ve uzun yolda bineceğim maksat değişiklik olsun sence niye almayayım ?
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motorda var abi bir öğretmende imiş adama dedim 4 e verirsen görüşelim diye yazmış gel bak diye sizce bu nasıl

abi büyütmek istiyorum motoru o yüzden değiştireyim dedim bir sürdüm baya torklu güçlü geldi bana deli seri bir motor zaten arada ve uzun yolda bineceğim maksat değişiklik olsun sence niye almayayım ?
    kanka ne beklediğine bağlı? hyosung bak gt 250 gv 250 filan
    özellikle gt 250 serisi aslında tem senlik. az cok da motordan anlıyorsunda
    elinden gelir yapar edersin
    3.600 e aldıgın cbf 250 nin ceset olma ihtimali cok yüksek.
    parcalarını ben sirkeci de sormama ragmen yine de (yan sanayi bile olsa) pahalı geldi.
    hyosungda ucuz değil. ama onun kronik sorunu yok. eli yüzü düzgün buldun mu bakım yapar binersin.

Motosikleti
    kanka ne beklediğine bağlı? hyosung bak gt 250 gv 250 filan
    özellikle gt 250 serisi aslında tem senlik. az cok da motordan anlıyorsunda
    elinden gelir yapar edersin
    3.600 e aldıgın cbf 250 nin ceset olma ihtimali cok yüksek.
    parcalarını ben sirkeci de sormama ragmen yine de (yan sanayi bile olsa) pahalı geldi.
    hyosungda ucuz değil. ama onun kronik sorunu yok. eli yüzü düzgün buldun mu bakım yapar binersin.
    zaten 3600 lüğü almayacam ancak şu ilandaki motoru alabilirim 4 e verecek gibi

gt 250 ye gelirsek evet güzel motor ama bizim buralarda pek yok ve fiyat olarak bana pahalı geliyor antalya bölgesinde olanları alabilirim şehir dışına çıkma durumum yok iş durumundan dolayı birde eskilerde krank sorunu var o yüzden kullanıcılarıda genelde basıyor gt olanlar elinde patlama durumuda var onunda bakalım hayırlısı artık araştırmaya devam edeceğim

Motosikleti
    Demir At
    zaten 3600 lüğü almayacam ancak şu ilandaki motoru alabilirim 4 e verecek gibi

gt 250 ye gelirsek evet güzel motor ama bizim buralarda pek yok ve fiyat olarak bana pahalı geliyor antalya bölgesinde olanları alabilirim şehir dışına çıkma durumum yok iş durumundan dolayı birde eskilerde krank sorunu var o yüzden kullanıcılarıda genelde basıyor gt olanlar elinde patlama durumuda var onunda bakalım hayırlısı artık araştırmaya devam edeceğim
    2008 modelden sonra devir kesici var
    gt yi alan adam pek abanmaz gaza
    gtr desen haklısın derim.
    v motor kullanması zevklidir. cbf 250 ye göre daha kolay satarsın.

Motosikleti
    2008 modelden sonra devir kesici var
    gt yi alan adam pek abanmaz gaza
    gtr desen haklısın derim.
    v motor kullanması zevklidir. cbf 250 ye göre daha kolay satarsın.
    ben araştırayım biraz ama gt250 ler 2008 den buyana olanlar 6 binden aşyaya pek yok o kadar para verirsemde abi gs500 alırım suzuki hem seri hemde gt kadar yakıyor neyse ben biraz araştırayım

bu arada cbf 250 kullananlar yorum yaparsa ilandaki motorla ilgili sevinirim

Motosikleti
    Demir At
    ben araştırayım biraz ama gt250 ler 2008 den buyana olanlar 6 binden aşyaya pek yok o kadar para verirsemde abi gs500 alırım suzuki hem seri hemde gt kadar yakıyor neyse ben biraz araştırayım

fatih cbf 250 yi kötülemiyorum. temizini bulursan sorun olmaz binersin. ama 4-5 ona verene kadar da 2009 2010 gt 250 denk gelir 5.5 6 civarında

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150

Tsubasa seni tanıyor ki böyle konuşuyor. Motosiklete bakışın veya onu ne amaçla kullanacağın çok önemli. Şimdi CBF250 ara hızlanmaları olsun, torku olsun kendini hemen hemen her devirde hissettiriyor. Ama top speedde sıkıntı var hocam. yeri geliyor 130'a çakılı kalıyorsun. Ha bu benim için problemmiydi? tabiki hayır, ben zaten 110-120 aralığında kullanıyordum ve bütün beklentilerimi karşılıyordu. yeri geldi 155 km hızada ulaştım rahatlıkla. Şimdi motorun met edilecek tarafları olduğu kadar, kronik sıkıntıları da var. Ben hemen hemen aldığım paraya sattım. 4900'e almıştım 5000'e gitti. 10 gün durmadı ilanda. Temiz motorun ikinci eli de çabuk olur. Ama şimdi sen gideceksin 3600'lük makinayı alıcan bir sürü masraf yapıcan sonra o fiyata bile satabileceğin ne malum? Bu en son antalyadan paylaştığın kırmızı cbf motoru fena değil gibi orjinal egzosa ne olmuş bir sor? birde dikkat ederden ön gösterge tam yerinde değil yamuk duruyor. sol taraftan içeri girmiş gibi kafadan yoklaması olabilir.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Tsubasa seni tanıyor ki böyle konuşuyor. Motosiklete bakışın veya onu ne amaçla kullanacağın çok önemli. Şimdi CBF250 ara hızlanmaları olsun, torku olsun kendini hemen hemen her devirde hissettiriyor. Ama top speedde sıkıntı var hocam. yeri geliyor 130'a çakılı kalıyorsun. Ha bu benim için problemmiydi? tabiki hayır, ben zaten 110-120 aralığında kullanıyordum ve bütün beklentilerimi karşılıyordu. yeri geldi 155 km hızada ulaştım rahatlıkla. Şimdi motorun met edilecek tarafları olduğu kadar, kronik sıkıntıları da var. Ben hemen hemen aldığım paraya sattım. 4900'e almıştım 5000'e gitti. 10 gün durmadı ilanda. Temiz motorun ikinci eli de çabuk olur. Ama şimdi sen gideceksin 3600'lük makinayı alıcan bir sürü masraf yapıcan sonra o fiyata bile satabileceğin ne malum? Bu en son antalyadan paylaştığın kırmızı cbf motoru fena değil gibi orjinal egzosa ne olmuş bir sor? birde dikkat ederden ön gösterge tam yerinde değil yamuk duruyor. sol taraftan içeri girmiş gibi kafadan yoklaması olabilir.
    hasan abi ben bilgi almak için soruyorum zaten bu arada 3600 e olan gri satılmış bugün haberini aldım kırmızı cbf nin bende şimdi önden darbesi olduğunu düşünüdüm sebebi farı sinyali değişmiş km de değişmişe benziyor km de honda amblemi yok çünkü ama baya da toplu duruyor diye baktım egzoza gelince onun içini boşaltmışlar orjinali pert olmuş dediğine göre bence motor kazalı gibi belkide ondan satılmıyor yoksa çoktan satılırdı bayadır var o ilan bildiğim kadarı ile

zaten şuan motor alma işini durdurdum beklemede kalacağım hem bu arada parada biriktirmiş olurum biraz

Motosikleti
    Demir At
    cbf 250 ye bindiğinde tepkileri olarak aha motora bindim diyorsun.
    ben cbx twister a binmiştim cok hoşuma gitmişti.
    ama malum işte türkiye şartlarında tutunamadı bu motosiklet.

hasan abi ben bilgi almak için soruyorum zaten bu arada 3600 e olan gri satılmış bugün haberini aldım kırmızı cbf nin bende şimdi önden darbesi olduğunu düşünüdüm sebebi farı sinyali değişmiş km de değişmişe benziyor km de honda amblemi yok çünkü ama baya da toplu duruyor diye baktım egzoza gelince onun içini boşaltmışlar orjinali pert olmuş dediğine göre bence motor kazalı gibi belkide ondan satılmıyor yoksa çoktan satılırdı bayadır var o ilan bildiğim kadarı ile

zaten şuan motor alma işini durdurdum beklemede kalacağım hem bu arada parada biriktirmiş olurum biraz
    fatih sen 250 cc olsun diye motor alma, sen biraz hyolara bak, cbf 250 lileri araştır gör ondan sonra.
    ben bu zamana kadar hangi cbf 250ye bindiysem yada incelediysem tümünden egzantirik zincirinden ses geliyor.
    her ses geldiğinde de değiştirmeye kalksan para kalmaz cepte
    önemli olan kazasız, fazla kurcalanmamış bulmak =)

Motosikleti
    Kısaca Temizini buldunuz mu kaçırmayın derim. Ama Turşusu sizi üzer.
    NRG900, buberk ve -CBX250- bunu beğendiler.

MeKo_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Arkadaşlar adam çinden Japon'a geçiş yapacak boşuna hevesini kırmayın,al kardeşim sen Honda CBF250'ni bakma kimsenin lafına emin ol ki çin kadar üzmez seni ama tabi şuda bir gerçek iyi malı ucuza alamazsın 3-4 bin tl'ye kimse düzgün makina vermez

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar adam çinden Japon'a geçiş yapacak boşuna hevesini kırmayın,al kardeşim sen Honda CBF250'ni bakma kimsenin lafına emin ol ki çin kadar üzmez seni ama tabi şuda bir gerçek iyi malı ucuza alamazsın 3-4 bin tl'ye kimse düzgün makina vermez
    Ekmek köfte ilişkisi. Ucuzudur vardır illeti. CBF250'nin bugün sağlıklı fiyatı 5 bin ve üzeri. Altına hiç bakmayın. İlanlarda üzerinde yeni lastik seti, yeni zincir ve dişli seti olanlara göz koyun. Bunlar varsa işte o zaman 5.5 ve 6'dan ucuza verilmemeli çünkü bu masrafları siz yaparsanız işçilik ile bu rakamları geçeceksiniz. Egzantriğe hiç takılmayın çünkü o masraflı değil. Ben bu masrafları kendi motoruma yaptım ordan biliyorum. Gerçekten çok sağlam evladiyelik bir motor. CBF 150 gibi tel maşa hissi vermiyor. İstanbul'da başınızı belaya sokacak kadar taşkın bir gücü de yok.
    -CBX250- bunu beğendi.
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

Motosikleti
    herkese teşekkür ederim cevapları için ilk alacağım dediğim motora adam 1000 tl masraf etmiş piston egzantrik debriyaj balatası değişmiş ön arka zincir dişli seti değişmiş flandı o yüzden alayım dedim sorunsuz ağır bakımları yapılmış diye ancak satıldı zaten oda bende şuan artık motor alımını durdurdum arayışa girdim ucuz temiz kelepir gelirse artık alırız artık

-CBX250- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address 110
    Kendi siyah twister'ı mı satmaya karar verdim.. Üzülmemiş bir motor aynısından arkadaştada var.. Dolayısıyla 2 adet Siyah twister var ilgilenen olursa haber etsin. biri 50 binde diğeri 49 binde. 50 binde olan ağır bakıma giriyor eg. zincir, gergi, baskı balata..
    Temiz arayan varsa mesaj atsın. 49 binde olan benim kendi motorumdur hiç satılmayacakmışçasına binilcek şekilde bakımları yapılmıştır, ben ölene kadar benimle demiştim alırken ama şartlar değişti farklı planlarım var. Düşünene tavsiye ederim. Motoru haşat edeceklere satmam ama motorların ilanı yoktur.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    merhaba arkadaşlar. mondial 125 mh drift motorum oldu 2 tane. şuan motorum yok yeni bir motor almak istiyorum. Fakat bu sefer kaliteli birşey ve 250 cc olsun istiyorum. Ama ikilemde kaldım. Yakıt konusunda iyi uzun yolda rahat edebileceğim motor bakıyorum. Aklımda iki model var. YBR 250 ve CBF 250. Hangisini ve neden tercih etmeliyim? Bilgisi olan kullanan arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    CBF ile Ben hiç seleden totoyu kaldırmayıp BOLU-İstanbul yaptım 250 km. Sıkıntı yaşamadım. YBR 250 denilene göre sorunsuz bir motosiklet ama ikinci el piyasası el yakıyor. Bu durumda CBF 250 daha mantıklı bir seçenek gibi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    CBF ile Ben hiç seleden totoyu kaldırmayıp BOLU-İstanbul yaptım 250 km. Sıkıntı yaşamadım. YBR 250 denilene göre sorunsuz bir motosiklet ama ikinci el piyasası el yakıyor. Bu durumda CBF 250 daha mantıklı bir seçenek gibi.
    Ybr 250 nin parça pahalılığını da unutmamak lazım.
    htmetin bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

-CBX250- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address 110
    Alıntı qld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. mondial 125 mh drift motorum oldu 2 tane. şuan motorum yok yeni bir motor almak istiyorum. Fakat bu sefer kaliteli birşey ve 250 cc olsun istiyorum. Ama ikilemde kaldım. Yakıt konusunda iyi uzun yolda rahat edebileceğim motor bakıyorum. Aklımda iki model var. YBR 250 ve CBF 250. Hangisini ve neden tercih etmeliyim? Bilgisi olan kullanan arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.
    Ayrıca estetik olarakta Twister onun yanında çağ atlamış gibi duruyor Twister aşık olunabilecek bir motorsiklet. Bindiğim 250 cc kategorisinde twisterdaki sesi torku her devirde hiç bi motorda hissetmedim. Her başka motora bindiğimde twister'ın kıymetini daha çok anladım. Geçen akşamda mondiali olan bi arkadaş sattı motor bakıyor. Bizim twistera bindi. Sadece çocuğunu dinlemelisiniz. hiç beklemediği birşeyle karşılaştı O ivmelenme tork denge... Çok sağlam motor ve bu paraya bedava dedi.
    İşte insanların kafasındaki MODEL takıntısı ve egzantrik sorunuymuş... keyfinde ve tadında binin motorunuza üzmez sizi. Ve şunu diyorum her eve lazım 2. bi motorun olsun büyük cc ama twister hep garajımda yatsın isterim. Tam kıvamında ... SYM ye bindim geçen gün gazı kıvırdım bekliyorum uzucak diye Benim twister daki ivmelenme nerdeee dedim 13 bindeydi benim 49 bindeki twisterimi arattırdı.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    2006 model gümüş gri, geçen yıl eylül de 0 motor yaptırıp ve bugüne kadar 7.500 km.yaptığım cbf 250 mi bugün sattım!

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaça sattın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler