Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kuba Matrix 125 / 150 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Matrix serisi, tanışmak ve sahip olmak için can atacağınız bir model… Tüm detayları takip edebileceğiniz gösterge paneli, şık ön far tasarımıyla Matrix serisinin diğer modellerden en büyük farkı kompakt yapısıdır. Çift kişilik selesi ve bagaj alanlarıyla konforlu bir yardımcıdır.

Model hakkında ayrıntılı bilgi ve teknik özellikleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kubamotor.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Ne kadar spacy alpha bir model Parça kalitesi olarak inceleyen var mı 15 Ocak yazıyor ama dün gittiğim bayide göremedim

Tip olarak spacy alpha'dan açık ara önde bence. Farın gidonda olması ve ön çamurluk güzel olmuş. Ayrıca arka lastiğin üstünde de çamurluk var. Honda'nın düşünmediklerini düşünmüşler.

Hâlâ karbüratörlü motor üretiyor olmaları, gösterge paneli ve arka stop grubundaki kalitesiz görüntü eksi olarak gözüme çarpanlar.

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tip olarak spacy alpha'dan açık ara önde bence. Farın gidonda olması ve ön çamurluk güzel olmuş. Ayrıca arka lastiğin üstünde de çamurluk var. Honda'nın düşünmediklerini düşünmüşler.

Hâlâ karbüratörlü motor üretiyor olmaları, gösterge paneli ve arka stop grubundaki kalitesiz görüntü eksi olarak gözüme çarpanlar.
    Tasarım olarak dediğin gibi Honda'yı aşmışlar diyebiliriz ama henüz enjeksiyonlu satmak için yeterince motosever güvenmiyor. Örnek olarak Cityblade'de enjeksiyonlu ama satılmadı diye biliyorum görüntüsü on numara parça kalitesi iyi ama kimse kuba rks mondial vs. grubunda bir scootera 9.000 vermek istemiyor.

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Malum, bu arkadaş yeni çıktı... Gören, deneyen bir arkadaşımız detaylı yorumlarını belirtebilir mi? Şehir içinde işe gidip gelme amaçlı kullanılmak üzere alınır mı? Teşekkür ederim.

Alıntı gaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum, bu arkadaş yeni çıktı... Gören, deneyen bir arkadaşımız detaylı yorumlarını belirtebilir mi? Şehir içinde işe gidip gelme amaçlı kullanılmak üzere alınır mı? Teşekkür ederim.
    Eski Fighter 80 modelinin cc yükseltilmiş hali 9,5 HP olması şehir içinde yavaş kalmayacaktır. Touring motor kadar da atik olmayacaktır. İnceleme fırsatı bulamadım ama parça kalitesi Fighter'dan iyi olur.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Spacy modeli ile arasında bir fark yok hatta daha ilgi çekici ve yarı fiyatına şehir içi kullanım için son yıllarda çıkartılan en iyi model olabilir.

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

İnsan markaya bakınca ister istemez şüpheyle yaklaşmıyor değil. Ama gerek tasarım, gerekse fiyat uygunluğundan dolayı şehir içindeki gündelik hayatta iş görür gibime geliyor.

Daha da bekleriz incelemelerinizi, sevgiler.

Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski Fighter 80 modelinin cc yükseltilmiş hali 9,5 HP olması şehir içinde yavaş kalmayacaktır. Touring motor kadar da atik olmayacaktır. İnceleme fırsatı bulamadım ama parça kalitesi Fighter'dan iyi olur.
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spacy modeli ile arasında bir fark yok hatta daha ilgi çekici ve yarı fiyatına şehir içi kullanım için son yıllarda çıkartılan en iyi model olabilir.
    Ruling bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    yıl olmuş 2018 şu tasarıma bak. bide güzel diyenler olmuş. yaşlar 30 60 arası sanırım.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıl olmuş 2018 şu tasarıma bak. bide güzel diyenler olmuş. yaşlar 30 60 arası sanırım.
    Sade ve şık bir tasarımı var 2018 olunca uzay üssü olarak mı bekliyordun motosikletleri ?
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4800 TL'lik motor, daha ne bekliyordun. Üstelik 9Bin Liraya satılan Spacy Alpha modeline göre fiyat farkının yanı sıra koruma demirleri avantajı var.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu Spacy benzerlerinin tasarımlarının eleştirilmesi bana çok komik geliyor. Hepsi birbirinin aynısı işte, en çirkinine 10 üzerinden 7 versem, en güzeline 8 veririm. Fark o kadar.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Spacy benzerlerinin tasarımlarının eleştirilmesi bana çok komik geliyor. Hepsi birbirinin aynısı işte, en çirkinine 10 üzerinden 7 versem, en güzeline 8 veririm. Fark o kadar.
    Öyleyse hiç bir motosikleti birbiri ile kıyaslamayalım gözümüzü kapatıp o peti peti yapalım. Yorumlarına baktım az önce sürekli bir Kuba RKS karalama kampanyası oluşturuyor gibisin bari başlık canlandırma

Motosikleti satın alıp parça kalitesini detaylı inceleyen biri var mı? Mondial Speedy ve Honda Spacy'ye oranla daha yakışıklı ve kalıplı duruyor tabi ki Honda kalitesinde beklemiyoruz ama Honda'nın da fiyatı ortada çoğu kişi yaklaşamıyor.

Motosikleti
    Benelli TNT 250

İnsan markaya bakınca ister istemez şüpheyle yaklaşmıyor değil. Ama gerek tasarım, gerekse fiyat uygunluğundan dolayı şehir içindeki gündelik hayatta iş görür gibime geliyor.

Matrix 125 modelini parça kalitesi olarak inceleme fırsatı buldum plastik kalitesi yeterli koruma demirinden dolayı zaten düşme olduğu durumlarda motosiklete zarar gelmeyecektir. Aküsü takılı olmadığı için çalıştıramadık motoru benzin göstergesi mevcut.

Marka olarak o algıyı bence çoktan yıktılar. Bayide başka modele bakmak için gitmiştim bunu da inceledim bayinin dediği paketçiler verdik kaç tane eğer paketçiler alıyorsa kalitesi gerçekten iyidir.

Paket servis için alıp kullanan birileri var mı aramızda?

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spacy alpha ile kıyaslama yapmışsınız ama arada 2 katı fiyat farkı var Mmj group bu sene getirdiği modeller ile motosiklet piyasasının çoğunluğuna hakim olacak.

Bayiye gittim 4 tane sipariş ettim ama elimde kalmadı dedi. Bir tane kullanıcısına denk gelmedim

Selâmün aleyküm iyi insanlar. Sırf bu konuya yorum yapabilmek ve belki de yardımcı olabilmek için üye oldum bu foruma. Yaklaşık 3 aydır Kuba Matrix 150 kullanıyorum. 0 km aldım, şu an 1400 km de. Bundan önceki motosikletlerimin içinde en üst düzey olanı CBF ti. Bu ilk scoter ım. Ona göre izlenimlerimi aktarayım. Servis elemanlarına rodajı nasıl yapmalıyım diye sorduğumda "Bunda Rodaja gerek yok,gaz ver,gidebildiği kadar gitsin " dediler. Her neyse, acizane tavsiyem kendi benzin kapağını değiştirmelisiniz. Orjinal kapak, sanırım hava yaptırıyor, hareket halinde iken bile stop ediyordu. Delikli kapak takıldı,sorun çözüldü.
    1) Titreşim : Hareket halinde iken 80 km hıza kadar titreşim yok diyebilirim. Özellikle 90 km den sonra ayaklarımın altında sanki kazı çalışması yapılıyor hissi veriyor ama kollarda titreşim yok. Durur halde iken ise aynalar üşüyormuş gibi titriyor.
    2) Süspansiyon : CBF ile kıyaslayacak olursam (sanırım küçük teker olmasının da etkisi var)aşırı kötü. Hele şehir içlerindeki tırtıklı taş yolların üstünde iseniz kaç taşın üzerinden geçtiğinizi sayabilirsiniz.
    3) Motor gücü : Belkide en iyi tarafı motoru. 9.60 nm torku hissettiriyor. Çok atik. Denizli Cankurtaran rampalarını biliyor iseniz 165 kg (2 yetişkin 1 çocuk ve eşyalar) yük ile 60 km hızda çıktık. Bence başarılı. Bu arada hız göstergesi gps ölçümüne göre %10 fazla gösteriyor. Örn; 100 gösteriyor,aslında 90 la gidiyorsunuz. Yokuş aşağı en fazla 110 yaptım. Düz yolda 90-100 yapıyor.
    4) Yakıt : 100 km de kullanıma bağlı 3-4 litre arası yakıyor.
    5) Sele : Çok rahat
    6) Far : 20 metre anca görebiliyorsun önünü. Uzunları kullanıyorum hep.
    7) Malzeme kalitesi : Plastik aksam gayet yeterli. Koruma demirleri çabuk paslanıyor.
    8) Genel değerlendirme: Bu fiyatlarda sıfır alınabilecek en güçlü motor bence. Alınır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)