Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Teknik Özellikler

Motor Bloğu

Çap ve Strok 52.4x57.8
    Sıkıştırma Oranı 9.2:1
    Silindir Hacmi 124.7cc
    Motor Hava Soğutmalı 4-zamanlı 2-valf OHC tek silindir/balansörlü
    Max HP 7.8kW @ 7,750rpm
    Max. Tork 10.2Nm @ 6,250rpm

Tekerlekler

Ön Frenler Çift pistonlu kaliper 240 mm disk
    Arka Frenler 130 mm tambur
    Süspansiyon Ön 120 mm teleskopik çatal (31 mm çap)
    Süspansiyon Arka 5 adımlı yay ön yük ayarlaması
    Lastik ebadı Ön 80/100 - 18M / C 47P
    Lastik Boyutu Arka 90/90 - 18M / C 51P

Boyutlar ve Ağırlıklar

Akü Kapasitesi (VAh) 12V / 6AH
    Tekerlek Açısı 26 °
    Boyutlar (L × G × Y) (mm) 2,035x765x1,080
    Şasi tipi Elmas; çelik
    Yakıt Tankı Kapasitesi (Litre) 13 litre
    Yakıt tüketimi 151,1 mpg (100 km'de 1.9 )
    Yerden Yükseklik (mm) 160
    Boş Ağırlık (kg) 128
    Koltuk Yüksekliği (mm) 775
    Dingil Mesafesi (mm) 1295
    yosunum83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Abi bu motoru getiriyor honda bu motorun diğer cb125 ten farkı nedir euro emisyon vs mevzuları mi?

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    motor enjeksiyonlu ve kombine fren konulmus. motoru bugun yakindan inceledim ve kalite olarak guzel gorunuyor. yakinda Antalya'da motor sanirim teste acilacakmis. firsat bulursam kullanip bilgi paylasirim burda. ben ise gidip gelmek icin motor almak durumundayim ve nakit olmadigi icin kredi kartina taksit imkani da oldugu icin her ne kadar pek istemesem de alternatiflerim arasina girdi simdilik. su an kampanya yapmislar ve nakitte 9900 tl fiyat var ve kredi kartina 12 ay taksitle de 10750 tl fiyat var. koruma demiri 75 tl mevcut. bunun disinda henuz hic bir aksesuar yok. on cam yada arka canta demiri falan da bulunmuyor daha. ilk bakim 1000 km'de sonrakiler 4 bin ve katlari seklindeymis. dediklerine gore cok sessiz ve titresimsiz ve motorundan beklenmeyecek sekilde performansli gidiyormus. aslinda yakit ekonomisi dusunenler icin cok iyi bir alternatif olabilir. maalesef ulkede ucuz bir sey kalmadi.ben bu paralari cok fazla buluyorum aslinda. hele hele cb 125 r cok guzel olmus ama 18500 tl cok para. kredi isini halledebilirsem umdugum gibi dominar 400 alicam. olmazsa mecburen buna yonelicem sanirim cunku dogru duzgun baska da marka goremiyorum binilebilecek. benelli bayisine de gittim ama alip binmem ben o dukkana ve servisine bakarak o motorlara.
    yosunum83 bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Şu başlıklara "yeni model" yazmasak, model tarihi falan yazsak.
    Bir kaç sene sonra, "yeninin yenisi", "en yeni" mi yazacağız.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu motoru getiriyor honda bu motorun diğer cb125 ten farkı nedir euro emisyon vs mevzuları mi?
    Ayrıca balansör var. Cbf150 artık üretilmeyecekmiş, onun muadili olacak galiba..

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Cok hoşuma gitti bu model keşke benim olsa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Cbf nasil biter simdi neyi kimi savunacaklar

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf nasil biter simdi neyi kimi savunacaklar
    ABS'yi?

Motosikleti
    Honda Dio
    Test açıldı diye olan linke yazdığımı buraya da kopy paste yapayım.
    Az önce bu yeni cb 125 f'i test ettim. Motorun parça kalitesi fena değil gibi geldi bana. Göstergede hız,devir göstergesi arasında üstte yakıt göstergesi arasında altta VİTES GÖSTERGESİ ve motor arıza ışığı da mevcut. Sağa ve sola ayrı sinyal lambası var. Korna solda sinyal düğmesinin hemen üstünde. Bunun üstünde de uzun kısa lambası düğmesi konumlandırılmış. Ergonomik açıdan bir sıkıntı yok. Motor daha 16 km'deydi ve ordaki görevli çocuklar abi vites daha biraz sert dedi ama bence bu hali bile gayet iyiydi. Ayrıca vites geçişleri gayet belirgin. Boşta kalmadı sürerken. Performansı 125 cc için ilginç bir şekilde atik geldi. Çabucak 80 km hıza çıktım ve daha da rahat gider gibiydi. Fren için bir şey diyemiyorum çünkü daha lastiğin mumları üstünde, bir şey dersem yanlış olur ama sanki dozlaması iyi gibi. Yönlendirmesi falan çok rahat. Lastikler dandik, NYLON yazıyor üstünde. Ses makul geldi. Titreşim hissetmedim. Sele fena değil ama uzun yolda biraz yorabilir yani totoyu acıtabilir belki am neticede motor şehir içi aracı. Youtube'da uzun yolda yüksek geçitlerden çok güzel geçenler gördüm. Bence olmuş bu motor. Keşke şu cb 125 r daha uygun fiyatlı olsaydı. O zaman ona yönelirdim. Şimdilik Yamaha yz 125'e göre önemli bir fiyat avantajı var gibi çünkü aralarında neredeyse 2500-3000 tl fiyat farkı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Birde arka disk ve ortada tek amartisör olsaydı tadından yenmezdi

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Bende dün itibariyle CB125F almış bulunuyorum,motor beklediğimden çok heybetli ve kaslı bir motor çıktı.Resimde gördüğüm ile çıplak gözle gördüğüm arasında çok fark var.50 km sürdüm dün itibariyle hafif egzersizler yaptım 5 bin deviri fazla gecmeden vites değiştirerek,oturumu çok rahat bir motor gerek sürücü gerek artçı için aynı cbf gibi denebilir ama cbf gibi hantal bir motor değil daha pratik ve kıvrak.Göstergeleri daha iyi olabilirdi bana basit geldi daha canlı jan janlı bir şekil verebilirlerdi.Kombine fren olayıda gayet başarılı olmuş,arkada disk olsa tadından yenmezmiş ,kırmızısını alacaktım olmayınce beyaz aldım hiç bekmeyeyim dedim her an zamlanıyor zam yemeden alayım dedim.
    Zamanla tecrübe ettikçe bir şeyler yazmaya çalışırım yine

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dün itibariyle CB125F almış bulunuyorum,motor beklediğimden çok heybetli ve kaslı bir motor çıktı.Resimde gördüğüm ile çıplak gözle gördüğüm arasında çok fark var.50 km sürdüm dün itibariyle hafif egzersizler yaptım 5 bin deviri fazla gecmeden vites değiştirerek,oturumu çok rahat bir motor gerek sürücü gerek artçı için aynı cbf gibi denebilir ama cbf gibi hantal bir motor değil daha pratik ve kıvrak.Göstergeleri daha iyi olabilirdi bana basit geldi daha canlı jan janlı bir şekil verebilirlerdi.Kombine fren olayıda gayet başarılı olmuş,arkada disk olsa tadından yenmezmiş ,kırmızısını alacaktım olmayınce beyaz aldım hiç bekmeyeyim dedim her an zamlanıyor zam yemeden alayım dedim.
    Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin..
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin..
    Tsqederim,Allah razı olsun

Motosikleti
    Honda Dio
    Hayırlı olsun. Bende alsam mı diye düşündüm ama sonradan vazgeçip dominar 400 aldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun.

motorcu74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar dostlar;
    Bende şuan cbr 250 var racing duruş itibari ile uzun yolda daha rahat edebileceğim ekonomik bir motor arayışına girdim. Her ne kadar türk forumlarda cb 125f ile ilgili konu bulamasamda kararımı bu motor için verdim. Sizce hangi renk daha güzel ve aksesuar olayını nasıl yapıcaz bilgi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı motorcu74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar dostlar;
    Bende şuan cbr 250 var racing duruş itibari ile uzun yolda daha rahat edebileceğim ekonomik bir motor arayışına girdim. Her ne kadar türk forumlarda cb 125f ile ilgili konu bulamasamda kararımı bu motor için verdim. Sizce hangi renk daha güzel ve aksesuar olayını nasıl yapıcaz bilgi verirseniz sevinirim.
    Bence kırmızı güzel. Aksesuar henüz yok ama yakında çıkar mutlaka.
    motorcu74 bunu beğendi.

motorcu74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    anladım teşekkürler ben beyaz ve siyah arasında kalmıştım
    Motor Aşktır.

hakanustuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf gibi yağ eksiltme yoktur bunda da umarim,bakalım kullanıcı yorumlarını bekliyoruz.

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    arkadaşlar dün itibarı ile beyaz renk motosikletimi teslim almış bulunuyorum niyetim kırmızıydı ama sadece siyah ve beyaz renk olduğunu riske etmemem gerektiğini söyleyince bayi bende zaten ilk gönümden geçen beyaz rengini aldım, tekeriniz düz bassın.
    yosunum83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)