Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kymco X-Town 125i

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    konforlu olsun, çok yakmasın motoru. trafik olmayan yerlerde kullanılabilir. eğer gerçekten 2.5 litre falan yakıyorsa kilosuna göre çok iyi. ama fiyat biraz daha uygun olabilirdi. şunun motorunu da agilty 150i ye bunun motorunu satsalardı 10 bine güzel satardı.

ayrıca like 150i yi getirsinler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kymco nun İtalyadaki sitesinde 1 litre/31 km yazıyor.Fabrika verilerine güvenilirmi? Bence hayır,100km de 2.5 litrede hiç inandırıcı gelmiyor.Kaldıki Kymco bu kadar başarılı değildir benzin tüketiminde.

Ben X Town dan ziyade Agility 16+ 150i yi merak ediyorum,daha önce Agility 200i ye oturmuştum ve ergonomisine bayılmıştım ,fakat sele yüksekliği fazla yüksek geldi '84cm' o yüzden direk elemek zorunda kaldım.

Şimdi 16+ nın 78cm seleyüksekliği var(arka jantın 14 inç olmasından dolayı) fakat bayiye hala gelmemiş,sipariş üstüne getiriyoruz dediler,yanlız selenin kendisi 200i nin selesi değil,bu durumda üstüne oturmadan karar vermek sipariş etmek pek mantıklı gelmedi.
    200i nin selesinde hatrı sayılır bel desteği vardı 16+ da zayıf gibi geldi.

Alıntı BOXERİST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Türkiyedeki ilk kullanıcısıyım, şimdi otomotivde hedef; gövde büyük motor küçük, dolayısıyla 98 km verisi var.100 km de yani 100 km ,100 km ölçerek benzinciye sürekli giderek ölçtüm 100 km de 2,5 litre yakıyor, buna kapı önünde çalıştırmak v.s dahil, otomatik jikle var çalıştırdıktan sonra 3000 -3500 e çıkıyor sonra pırr diye 1800 e iniyor, işte havalar soğudu çalışırmı derdim yok şu anda rodajı bitirmedim,800-1000 km bittikten sonra e-5 e çıkacağım, ben 70-80 den fazla sürat yapmıyorum,esasında eşimden dolayı aldım bana kalsa enduro alırım, Lastikleri de değiştirdim Anlas sc 500 winter griple üstünde kenda lastikler vardı onlarda iyiyidi yani yağmur ani fren yüzümü kara çıkarmadı yani, tercih meselesi alan alır almayan almaz ben memnunum ağırlığına gelince x max
    niye 125 liği çıktı?Bir ölçülerine bakıp karşılaştıralım bakalım.Olay şu adam diyorki 120 ilemi gitmek istiyorsun? al sana 300cc, .50-80 yetermi morukcum(yani ben )? yeter al sana 125 budur, bende dink 200 i vardı kymconun Abd de dink 125 i vardı aynı gövde aynı aparat ne yaptı yani kymco nun çıraklarımı kullandı bunları..yoo tüketicisi aldı kullandı.Ama bizde şöyle bir şey var:Rahatmı güvenlimi? yerine_ abüü kaç basıyoo birde tekere birkaç tekme; hani lastik sağlammı; veya o hareket nedir hiç çözemedim.. o yüzden herkese hayırlı keyifli sürüşler diliyorum tekeriniz düz bassın.
    Merhaba motoru hala kullanıyormusunuz?
    Bende düşünüyorum ama kullanan birinden bir bilgi bulamadım internette.mumkunse biraz daha bahseder misiniz artıları eksileri veya tavsiye edermisiniz alınır mı...özellikle yakıt durumu ne durumda ?

bu motoru 3 gün önce aldım henüz 90 km kadar yol yapabildim şuana kadar ki görüşlerim şu şekilde

Motor çok konforlu oturaklı manevra kabiliyeti yüksek
    Frenleri çok güçlü üzerinde gelen lastikler şuana kadar sıkıntı çıkarmadı kışın değiştirebilirim
    Motor biraz ağır bu kasada 300 lük versiyonu olduğu için 125 bu kasaya biraz fazla ama 125 den beklentinizi karşılıyor diyebilirim daha önce xmax,xcity,nmax,pcx gibi motorlar kullandım hepsinden daha kondforlu güç olarakda nmax den veya pcx den aşağı kalır yanı yok
    Kalkışta ağırlığı dezavantaj olmuyor debriyaj buna göre ayarlanmış sanırım
    Gaz tepkisi biraz geç geliyor haliyle çevre yolunda sollama yapmak biraz zor
    Ön camı yeterli ama ben daha yüksek cam tercih ettiğim için ek bir cam takmayı düşünüyorum
    Benzin sarfiyatını tam olarak bilmiyorum aldığımda depoyu doldurdum 10 lt aldı şuana kadar 90 küsür km yaptım göstergede değişiklik yok depoyu bitirdiğimde tam olarak değerleri yazarım
    Frenleri çok çok iyi ağır kasayı durdurmak için çok kaliteli frenler kullanılmış
    Gösterge panelini çok beğeniyorum çok kaliteli ve detaylı bilgiler yer alıyor
    Plastik kalitesi oldukça iyi gerçekten çok beğenerek aldım
    Tasarımını çok beğeniyorum yakında fotoğraflar da eklerim

Sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım henüz çok yeniyim fırsat buldukça fazla km yapmaya gayret edicem

Benzin tüketimi ile ilgili bilgiler şu şekilde

Motoru ilk aldığımda 10 LT benzin almıştım depo dolmuştu kullanım kılavuzunda deponun 13 LT olduğu yazıyor 10Lt den sonrası yedek sanırım

10 Lt yakıt aldıktan sonra 300 Km sonra benzin ışığı yandı bu şekilde 20 km kadar daha gittim ve benzini tekrar fulledim 10,3 LT aldı yani ortalama 100km de 3,4 Lt yakıyor bence normal çünkü yaptığım 320 km nin 250 km si artçılı olarak ve genelde çevre yolunda tapa gaz şeklinde yapıldı eğer ortalama 60-70 gibi süratlerle gidilirse 3 litrenin altına düşebilir 183 kg ağırlığı taşımak için 125cc motor devirli çalışmak zorunda titreşim ve ses olmadığı için hissedilmiyor devir saati olması büyük avantaj

Yakında performans arttırmak için bi takım değişiklikler yapmayı düşünüyorum daha sonra buraya yaptığım işlemleri yazarım

Bilgiler için teşekkürler foseydo...varmı yeni söyleyecek birşeylerin.
    Ben ikinci elde satarken sıkıntı yaşarmoyım endişesi taşıyorum açıkçası.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    bu motosiklet hakkında tecrübesi olan başka kimseler yokmu acaba birkaç güne sıfırını almayı düşünüyorum bayii den. bakalım hayırlısı

Motosikleti
    street triple rs
    aldık bakalım hayırlısıyla

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. İyi bir tercih yapmışsınız.

Motosikleti
    street triple rs

biraz yol yapayım kısa bir inceleme yazısı paylaşırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben de bugün itibariyle aldım.2017 model 3bin km de.Çok konforlu,sağlam gidiyor.Yol tutuşu cok iyi.frenler gayet iyi.Motor çok ağır haliyle cok atik ve seri değil.Ama hızını alınca güzel gidiyor.Koltuğu ve koltuk altı bagajı da harika.Yakıt ilerleyen zamanlarda ölçüp bildiririm.
    engin_deniz bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı salihozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu paralara motor alınmaz artık, gidin araba alın yada otobüse binin.Bu fiyatlardan motosiklet almak artık enayiliktir.
    hangi düşünceyle böyle bir tavsiye yazmışsınız merak ettim , motosiklet fiyatları uçarken otomobiller ucuzluyormu ? otobüslere, metroya ayakta yolcu binmesi mi yasaklandı bu arada en ucuz dizel otomatik araba 150 bin civarında !

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı niyaxicaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün itibariyle aldım.2017 model 3bin km de.Çok konforlu,sağlam gidiyor.Yol tutuşu cok iyi.frenler gayet iyi.Motor çok ağır haliyle cok atik ve seri değil.Ama hızını alınca güzel gidiyor.Koltuğu ve koltuk altı bagajı da harika.Yakıt ilerleyen zamanlarda ölçüp bildiririm.
    hayırlı olsun kazasız belasız binin inşallah. bu arada istanbuldamısınız

yeni olarak söyleyebileceğim tek şey lastiklerin ıslak yolda ve soğuk asfaltta pek performans vermemesi ufak tehlikeler yaşadım lastik araştırıyorum şuan

kymco marka olarak japonlardan eksik yanı yok ama servis konusunda büyük problemler var tek kusuru bu o yüzden ikinci el piyasası da honda/yamaha gibi değil bu motor uuzn süreli kullanım mantıklı

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı foseydo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni olarak söyleyebileceğim tek şey lastiklerin ıslak yolda ve soğuk asfaltta pek performans vermemesi ufak tehlikeler yaşadım lastik araştırıyorum şuan

kymco marka olarak japonlardan eksik yanı yok ama servis konusunda büyük problemler var tek kusuru bu o yüzden ikinci el piyasası da honda/yamaha gibi değil bu motor uuzn süreli kullanım mantıklı
    Açıkçası ben yağmurlu havalarda kullandıgımda lastik performansını yeterli buldum. hatta ve hatta panik fren yaparak birkaç kez test ettim. arka lastik hemen kaymadı. onun dışında 2bin küsür km rede şuan motorum. ben gayet memnunum lakin dediğiniz gibi piyasasının yavaş olması 2. elde tutulmaması satmak isteyeceğim zaman beni üzebilir. uzun vadede kullanmayı düşünüyorum. bakalım ilerleyen zamanlar da ne gösterir bilinmez.

benim motor 10.000 e yaklaştı farkettiğim durum lastikler geç ısınıyor benim yaşadığım tehlikeler panik fren durumunda ön lastiğin kayması ama yaz kullanımında frenlerden çok memnundum belkide lastiklerin ömrü artık sona geliyor stok lastikler pek uzun ömürlü olmuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Denizlideyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Denizlideyim.

Motosikleti
    street triple rs
    benim motor 10.000 e yaklaştı farkettiğim durum lastikler geç ısınıyor benim yaşadığım tehlikeler panik fren durumunda ön lastiğin kayması ama yaz kullanımında frenlerden çok memnundum belkide lastiklerin ömrü artık sona geliyor stok lastikler pek uzun ömürlü olmuyor
    bencede lastikleriniz ömrünü tamamlamış gibi. bu arada bakımları kendinizmi hallediyorsunuz ? servisemi gidiyorsunuz ?

5000 bakımını serviste yaptırdım çok pişman oldum büyük bir tezgah dönüyor ortada yağ değişimi ve genel kontroller için 300 TL fatura çıkardılar itiraz edince 250 ye düşürdüler sadece garanti devam etsin diye bu tuzağa insanların çekildiğini düşünüyorum bir daha asla servisin önünden geçmem zaten bir sorun olduğunda parçaların garantiye girmediğini hepimiz biliyoruz parça ihtiyacı olduğunda sipariş verip kendi motorcumda değiştirmeyi düşünüyorum bu şark kurnazı firma yüzünden kymco markası mondial ile aynı klasmanda görülüyor mondial tamir eden usta'nın benelli 502 trk modeli ile savaştığını gördüm sahibini kenara çekip sordum adam bıktım bunlardan başka servise gidicem haftanın 3 günü burdayım motordan zevk alamıyorum dedi bu servislerden memnun olan biri olduğunu düşünmüyorum firma tamamen para odaklı müşteri umurlarında değil

Motosikleti
    street triple rs
    5000 bakımını serviste yaptırdım çok pişman oldum büyük bir tezgah dönüyor ortada yağ değişimi ve genel kontroller için 300 TL fatura çıkardılar itiraz edince 250 ye düşürdüler sadece garanti devam etsin diye bu tuzağa insanların çekildiğini düşünüyorum bir daha asla servisin önünden geçmem zaten bir sorun olduğunda parçaların garantiye girmediğini hepimiz biliyoruz parça ihtiyacı olduğunda sipariş verip kendi motorcumda değiştirmeyi düşünüyorum bu şark kurnazı firma yüzünden kymco markası mondial ile aynı klasmanda görülüyor mondial tamir eden usta'nın benelli 502 trk modeli ile savaştığını gördüm sahibini kenara çekip sordum adam bıktım bunlardan başka servise gidicem haftanın 3 günü burdayım motordan zevk alamıyorum dedi bu servislerden memnun olan biri olduğunu düşünmüyorum firma tamamen para odaklı müşteri umurlarında değil

kymco kitapçıkta 5bin km rede bir bakım aralığı belirlemiş. ancak burdaki bayilerimiz 1500 km rede bir bakıma çağırıyor şaka gibi ben rodaj bakımından sonra gitmedim. gitmeme de gerek yok güvendiğim ustam var. birlikte hallediyoruz herşeyini.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler