Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    Hocam CDI ; Capacitive Discharge Ignition demektir. Hız sınırlamayla alakası yoktur. Ateşleme yaparken kondansatörü elektriksel olarak doldurup uygun ateşleme zamanında boşaltmaktır.
    Bobin kullanılmaz. Biraz araştırma yapalım.
    Beni yanlış anlamayın.
    Ayrıca motor zaten 3 küsür beygir. Anca gideceği hız odur zaten.

2. olay kampana frenlerle ilgili.
    Ben halen Planet 5 160 kg bir motor kullanıyorum. Ön arka kampana. Bu motorun 2 katı ağırlıkta. Gayet iyi çalışıyor.
    Ha diğer motorumda da çift dissk fren var Bajaj pulsar. oda süper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gölcük / Kocaeli'deki bayiyi aradım. Yarın geleceği bilgisini verdi. Yarın ola hayrola diyelim

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı AdmnEngineer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam CDI ; Capacitive Discharge Ignition demektir. Hız sınırlamayla alakası yoktur. Ateşleme yaparken kondansatörü elektriksel olarak doldurup uygun ateşleme zamanında boşaltmaktır.
    Üstad yanlışınız var.
    CDI'ler de indüksiyon bobini kullanılır.
    https://www.google.com.tr/search?biw...51.qkR636bP6nU
    Tabii hız sınırlamayla CDI'nin bir alakası yok.

Motosikleti
    kuba Rx-9
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gölcük / Kocaeli'deki bayiyi aradım. Yarın geleceği bilgisini verdi. Yarın ola hayrola diyelim
    Gelirse burada resim paylaşın lütfen görelim

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı hllmt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızı ateşleyici beyin (CDI) ile sınırlıyorlar, motor bloğu ile alakası yok. Bu CDI devresine giden bir kablo sökülerek veya başka bir CDI (aliexpresste vs. bulunabilir) takılarak hız sınırı kaldırılabilir.
    Anladim hocam. Öyle basit bir işlemse ve motorla oynanmıyorsa, muayenede sorun olacağını sanmam..

Beni yanlış anlamayın.
    Ayrıca motor zaten 3 küsür beygir. Anca gideceği hız odur zaten.

2. olay kampana frenlerle ilgili.
    Ben halen Planet 5 160 kg bir motor kullanıyorum. Ön arka kampana. Bu motorun 2 katı ağırlıkta. Gayet iyi çalışıyor.
    Ha diğer motorumda da çift dissk fren var Bajaj pulsar. oda süper
    Bence de biraz araştırma yapalım

Motosikleti
    Ben araştırmacıları görmek istedim

Ama paylaştığın resimde güç ile alakalı kesintiden bahsetmiyor.

Ben araştırmacıları görmek istedim

Ama paylaştığın resimde güç ile alakalı kesintiden bahsetmiyor.
    Güç ile alakalı değil de devir hızı ile alakalı bir kesinti söz konusu. Motor devri belli bir değerin üstüne çıktığında ateşleyici artık ateşlememeye başlıyor.
    Merak ettiğim bir şey var, benzin silindire doldu fakat buji ateşlenmedi. şimdi egzozdan boşu boşuna uçup gidecek mi varımızı yoğumuzu döktüğümüz o caaanım benzinimiz?

Motosikleti
    kuba Rx-9

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    Sitedeki resimden daha kötü duruyor bence. Ayrıca farın önündeki demir de çok çirkin onu çıkarmak lazım. Sinyallerin olduğu göstergelerde kaymış. Tam Çin malı :D. 3550 bulursam biyerden alırım bitane nasıl olsa sigorta yok. Dursun kenarda :D
    Çok Asi bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba Rx-9
    Alıntı Tyrannos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitedeki resimden daha kötü duruyor bence. Ayrıca farın önündeki demir de çok çirkin onu çıkarmak lazım. Sinyallerin olduğu göstergelerde kaymış. Tam Çin malı :D. 3550 bulursam biyerden alırım bitane nasıl olsa sigorta yok. Dursun kenarda :D
    Tam beyaz olan renk sanırım yok bu mağazada resimlerde ufak tefek hataları gördüm evet aynaları takılmamış öndeki kuba yazısına takıldım çok gözüme battı
    fiyat endeksine göre iyi bence

Alıntı Gökhanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben SHINERAY YORKER XY50Q-7A modelinin getirileceğini düşünüyorum çünkü; Kuba Motor, Kuba RX 9 modelini sayfalarında tanıtırken, Shineray'ın Yorker XY50Q-7A'yı sayfasında tanıtırken ki kullandığı fotoğrafı (birebir aynı fotoğraf) kullanmış.Çin kaynaklı sitelerde de bu motorun (XY50Q-7A) aslında 125cc olduğu söyleniyor. Çin'de de 50cc limitini kapsayan mavi plaka diye bir şey varmış. Mavi plaka haklarından faydalanmak için motoru 50cc gösteriyorlarmış.

Acaba Kuba Motor bu aracı ne kadar kurcalamıştır? Üstüne sadece Kuba sticker'ımı yapıştıracaklar? Yoksa silindiri falan komple değiştirdiler mi?

Ben, 50cc'lerin trafikteki sayısı arttığında, bu 50cc gösterme kurnazlığının firmaların ellerinde patlayacağını düşünüyorum. 50cc haklarından faydalanmak için 50cc gösterilmiş motoru alan insanlarda mağdur olacak sanki?
    Sahibindendeki ilana göre gelen model dediğin gibi Shineray XY50Q-7A. Ancak Çinli sitelerdeki tüm fotolarda motorun silindir bloğu gri renkteydi, RX9'da ise siyah renkte ve daha küçük bir blok var. Yani gerçekten 50cc'lik bir motor olma ihtimali yüksek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Evet resimlerde bende fark ettim. Kuba'nın sitesinde kullandığı fotoğraflarda gri.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakalim ilk kim alicak

kadir_emre1
    Motosikleti
    kuba Rx-9

Abimiz motosiklet kısmına yazmış bile.
    Ön hazırlık mıdır, gerçek midir kendisinden bilgi talep ediyoruz

Motosikleti
    kuba Rx-9
    kadir_emre1
    Motosikleti
    kuba Rx-9

Abimiz motosiklet kısmına yazmış bile.
    Ön hazırlık mıdır, gerçek midir kendisinden bilgi talep ediyoruz
    Gelince alıcam zaten diye yazdım üye olurken : ) Bende merakla bekliyorum umarım tüm bayiilere gelmiştir dün düzceye sordum sadece kırmızısı kaldı elimde dedi diğer 2 renk satılmış bile bari alan buraya yazsa keşke

Motosikleti
    merhaba,
    Benzin silindire dolmuyor.Karbüratörün alt haznesine doluyor. Piston hareket ettikçe vakumdan dolayı motor içerisine hava çekiyor. Bu çektiği havayla beraber nozzle iğnesinden benzinide buharlaştırıp çekiyor. Motorla karbüratör arasındaki manifoltta yakıt hava karışıyor. Oran 13:1 ila 17:1 hava:yakıt oranında karışıyor.

Durum böyle üstat.

merhaba,
    Benzin silindire dolmuyor.Karbüratörün alt haznesine doluyor. Piston hareket ettikçe vakumdan dolayı motor içerisine hava çekiyor. Bu çektiği havayla beraber nozzle iğnesinden benzinide buharlaştırıp çekiyor. Motorla karbüratör arasındaki manifoltta yakıt hava karışıyor. Oran 13:1 ila 17:1 hava:yakıt oranında karışıyor.

Durum böyle üstat.
    O kadarını biliyoruz abicim özet olarak benzin sıvı değil gaz halde doluyor. Ama doluyor. Sonra ateşlenmeden yanmamış benzin, daha doğrusu benzinli hava direk egzozdan dışarı mı veriliyor? Egzozun sıcaklığını, egzoz yolunda olması muhtemel kıvılcımları falan düşündüğümüzde benzin israfının da ilerisine geçiyor olay.
    Otomobillerde yanmamış benzini ayrıştırıp yeniden kullanan sistemler var. Mopedlerde hiç zannetmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Motor alışveriş sitelerine düşmeye başladı.
    Arka yük demiri ile fotoğrafları.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...69371824/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...69372852/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

EGE 50 de hoş görünüyor. RX9'un müşterilerini çalacak gibi biraz. Hem de bayağı ekonomik RX9'a göre.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Otomobillerde yanmamış benzini ayrıştırıp yeniden kullanan sistemler var....
    Bu kulaktan dolma bilgidir. Şehir efsanesidir.
    Eksozdan atılan az yanmış veya verimsiz yanmış atığı yeniden yakmak mümkün değildir.
    Eğer aksini söylüyorsanız, bilgilendirin bizi..

Motosikleti
    O kadarını biliyoruz abicim özet olarak benzin sıvı değil gaz halde doluyor. Ama doluyor. Sonra ateşlenmeden yanmamış benzin, daha doğrusu benzinli hava direk egzozdan dışarı mı veriliyor? Egzozun sıcaklığını, egzoz yolunda olması muhtemel kıvılcımları falan düşündüğümüzde benzin israfının da ilerisine geçiyor olay.
    Otomobillerde yanmamış benzini ayrıştırıp yeniden kullanan sistemler var. Mopedlerde hiç zannetmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Motor alışveriş sitelerine düşmeye başladı.
    Arka yük demiri ile fotoğrafları.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...69371824/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...69372852/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

EGE 50 de hoş görünüyor. RX9'un müşterilerini çalacak gibi biraz. Hem de bayağı ekonomik RX9'a göre.
    Otomobillerde bu ayrıştırma nasıl oluyor biraz açıklar mısın abicim ???

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler