Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Aprilia - Pegaso 650 Trail - Enduro

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125
    ya bu konuda hersey guzel gorunmekte ama titresim olayi son derece heyecan verici..

yukaridaki motosiklet aciklama tablosunda Anti-vibration counter-shaft yazilmis.. yabanci-yerli motor sitelerinde titresimden cok sikayetci olan da var, hic titresim hissetmedigini soyleyeni de var..

gorustugum sordugum bikac kisi ise sirf titresim yuzunden satmis oldugunu soyledi.. pegaso da gercekten titresim sorunu hallolmus mudur ? yoksa bmw650 den hic bi farki yok mudur ?

tesekkur ederim.

Shakulin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    2004 model bi kullanıcıyla ayak üstü kısa bir sohbet ettim. Titreşim yok, İtalyanların AR-GE çok iyi çözmüşler dedi. Birde Çeşme'de aynı pansiyonda 20 yaşında gezgin bir Avusturalyalıyla sohbet ettim. Çocuğun motoru Pegaso. Titreşim yok demişti o da sorduğumda. Motomaxı sürekli takip edin arkadaşlar. İmkanı olan tekrar 11.000YTL gibi bi kampanya yaparlarsa kaçırmasın, çünkü ben param olursa ay şunumu alsam bunumu alsam diye düşünmeyeceğim!
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    servis ve yedek parça durumu nedir bunuda öğrenmek lazım :(
    Ride your way

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    bu motor yine o kampanyalı fiyata düşerse,haber verin,hemen alacağım.

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Motoru f650 ye benzetmişler.Ayrıca TA ile kıyas edilecek bir motor değil 1 tane daha silindir taktırsın öyle gelsin. TA 'dan 23 cm. daha kısa.Hem o ne öyle eksoz boruları bağırsakları dışına çıkmış herhangi bir yaratık gibi görünüyor.Yan çantalarda hiç yakışmamış fil kulağı gibi olmuş.Şaka bir taraf şekil olarak güzel ama.parça parça parça.Dayım motosiklet tamircisi geçen dükkanına gittim bir tane Aprilla racing var.Çok güzel çok süper avrupa da çok yaygın bir motor ama gel gelelim türkiye de beş para etmiyor dedi.Servis ve yedek parça yaygın olmadığı için arıza yapan veya yedek parça için gidenler bekliyor.hemde ne bekleme parça gelmediğinden gurbetçilerden yardım istiyorlarmış.Sonuç olarak şekil şemal önemli olsada daha önemli olan sürekliliğin sağlanmasıdır.Oda servisle ve yedek parçanın zamanında gelmesi ile oluyor.

Motosikleti
    R1200GS
    Ya ben zaten indirim olursa mesela 11000YTL ise alırım diye kuruyorum kafamda bişeyler. Muadilleri 16000YTL iken bu motorda bana hayli hayli yetiyorsa, 5000YTL'lik bir ucuzluk yedek parça ve servis eksikliğini eler bence. Servis mesele değil bence, en azından istanbulda yaşarken. Arkadaşlar ne diyorum çocuk dünyayı gezmiş Pegaso ile Avusturalyadan çıkıp. Pasaportunuda gördük pansiyoncuyla yanında baktık, tebrik ettik. Bangladeş, Afganistan, Japonya vs. vs. Türkiyede de 1 ay kalmış. Bana atinaya gidebileceği bi feribot soruyordu en son. Yolda görüp de konuşabileceğim herkese soracağım Pegaso hakkında. İkinci motorum yani gerçek motorum kesinlikle yanlış bir karar olmamalı

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    pegaso hakkında ne detaylı vidolar nede detaylı resimler bulabildim...translp ile pegaso yu karşılaştıranlarıda teprik ediyorumçok mantıklı olmuş bazıları pegosanın satışı fiyatları düşük yedek parça fiyatları bmw gibi yüksek demişler bana kalırsada hondada satış fiyatları çok çok uçuk yedek parça fiyatlarıda hiç düşük değil fakat ihtiyaç duyulduğunda çok kısa sürede bulunabiliyor.ötv artmadan önce 12 küsüre 0 km transalp satılıyordu şimdi noldu transalp enjeksiyonlumu oldu herangi bi değişiklikde olmadı şu anki fiyatı 16 küsür ÇOK saçmatabi yeni translp çıktı ama aynı fiyatta olması imkansız...
    Bir şeyide hatırlatıyım karadeniz turuna çıkan translp ile pegosa nın yakıt tüketimleri yarı yarıya yani TA nın yaktığı benzınin yarısı kadar benzin yakmış birde benzinin 3 ytl yi geçmiş olması insanın tüylerini ürpertiyor birde öğrenciysen vay haline

Bende pegosa almayı düşünüyorum tek silindir enjeksiyonlu olması bence dez avantaj değil avantajvibrasyon sorununuda giderilmiş...kullanan yokmu koskoca MT de yabirasözelliklerini anlatırsa tam süper olur
    olcan nerelerdesin ya açtın topiği gözükmüysun. . .?

birde bu resimde sol kontrollerdeki sinyalin üstündeki sağ-sol butonun ne işe yaradığını çözemedim
    hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..(FaRuK)

illa pegasoyada mı bindirmemiz lazım

Motosikleti
    CıbıRepSol
    ya murat abi ama çok mantıklı bi motor ayrıyetende artık yeni kasa pegasolarda bmw motoru kullanılmıyormuşöle bişiler okudum yani bmw ye bindik biliyoruz ne bk olduğunu ayıpdır sölemeside ne bilim valla ama sen bulursan bi pegaso haber verirsen iyi oluronada bineris

99 öncesi pegaso ve f650 aynı motoru(rotax) kullanıyordu, son 8 senedir alakaları kalmadı. Yeni trail de yamaha xt660 motoru revize edilerek kullanılmaya başlandı. Motor eski pegy ye göre daha hafifletildi, araziye daha uyumlu hale getirildi. Bence düşünen bu paralara kaçırmasın. 2 sene 20.000km den fazla yol yaptım pegaso ile, sağlamlığına ve konforuna hayran kaldım. Herkese tavsiye ederim, elbette 2. el ise temizini.
    Yedek parçaya gelince Aprilia şu an boşta. Ferco yedekparça anlaşmasını sanırım şubat ta yapacak. sonrasında motomax ın aprilia ile işi bitecek. Kampanya sanırım stok tüketme çabasıdır. Ferco dan sonra neler olacağını kimse bilemez, ama aprilia cı TR de kendi başının çaresine bakmayı bilir 4 senedir aprilia kullanıyorum, şimdilerde Capo'yu, internet sağolsun bulamadığım parça yok, hemde en geç 1 haftada ve muadilleri ile aynı fiyata.

Motosikleti
    CıbıRepSol
    pegaso nında parçaları net de varmı? ben araştırdım pek bişey bulamadım

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    ARkadaslar 93model bir apr pegaso acaba alınması mantıklı bir motor mudur?Sizlerden yanıt bekliyorum?cbr125r'dan sora hafta sonlarımı dağ bayır gezerek tamamlamak istiyorum...öss stresini kendimi doğaya atarak azaltmak ii olabilir die düşünüyorum...93model karbüratörlü sanırım.Ayrıca yakıt konusuna gelince acaba 20ykr'yi geçer mi?Bir çok konu var kafamda o yaşındaki motor alınır mı üstelik bu aprillia olunca?
    AKIN FİDAN

ekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam valla bu aprilianın parçalarını bulmak mümkün değil. Bende bir tane sr50 scooter vardı gerçi çook iyi motordu. Ama geçenlerde egzostunu çaldılar. İnanabiliyor musunuz? kendisini çalsalar o kadar üzülmezdim. Ve yedek parça olarak bulamadık. ithal gelmesi de bir muamma yamaha bws 100 ün egzostunu uydurmaya çalışıyor tamirci bakalım göreceğiz ne olacak? İyi motorlar ama parçası yok valla. Şimdiki aklım olsaydı honda activa alırdım o zamanlar.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Arkadaslar, motor camiasinda bir Japondur tutturulmus gidiyor, tabii ki servis yedek parca satis sonrasi destek konularinda, ozellikle Honda'nin Turkiye'de kendisi bulunmasindan dolayi, avantajlari var.

Ama bana gore Transalp, BMW 650 GS, Pegaso, Yamaha Tenere, Suzuki DL arasinda oyle ahim sahim bu motor super digerlini at gitsin seklinde yorum yapabilecegimiz farklar yok (tabii ki farkliliklar olacaktir). Biraz kisi ile alakali, hangi motor ile daha uyumluluk yasaniyorsa o tercih edilmeli. Hepsinin kendine gore avantajlari, dezavantajlari var.

Aprilia'nin servis, yedek parca bilgileri hakkinda, ya da Pegaso ie modeli hakkinda detayli bilgiler isteyenlere yardimci olmaya calisabilirim. Malum buralarda pek Aprilia ya da Pegaso kullanan yok. Aynen sokaklarimizda oldugu gibi

Motosikleti
    R1200GS
    Pegaso teknik verilerine bakıldığı kadarıyla ve göz zevkime uyum olarak güzel motordu. Ama selesi bana kısa geldiği için vazgeçmiştim.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Bana da selesi uzun gelmedigi icin almistim

Motosikleti
    R1200GS
    Ne mutlu bize herkes, gönlündekine kavuşmuş

Motosikleti
    Şu anda yokkk :((
    Selam herkese nasılsınız umarım iyisinizdir bir kaç soru sorup fikir almak isterim sizden :
    2006 Model pegaso trail için sol debriyaj manet ve sağ ön sinyal arıyorum .. Ferco ya sordum sol manete 83€+kdv sinyal için 53€+kdv dedi bana çok geldi valla kızıltoprakta motaks diye bir yer varmış onlar fren kolu manetler getirtiyolarmış çeşitli acaba gitsem oraya bulanilirmiyim eğer gerekirse sinyal de bulmaya çalışacam orjinal olmasa da olur bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ... Sevgi ile kalın

Motosikleti
    Şu anda yokkk :((
    Selam herkese yawwww pegaso taril kullanan yok mu bu koskocaman sitede valla yanlız kaldım buralarda ben offf offf yawww ne talihsiz başım var mış

Motosikleti
    Artık Yok...
    pegaso olması şartmı endurocular var :D kader arkadaşların

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler