Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

SYM Jet 14 125 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar uzun süredir işe gidip gelmek için bir motor arıyorum bu gün karşıma
    bu motor çıktı.Teknik bilgilerini buraya koyayım artıları eksileri nelerdir
    bilgilendirirmisiniz?
    herkesin tekeri düz bassın.

TEKNİK ÖZELLİKLER
    JET 14 125
    Motor Tipi 4 zamanlı, 2 subaplı
    Motor Hacmi 124.6cc
    Soğutma Sistemi Hava
    Yakıt Tipi EFI
    Şanzıman C.V.T.
    Emisyon Euro 4
    Ön Süspansiyon Teleskopik Çatal
    Arka Süspansiyon Salınım kolu
    Ön Fren 260 mm tek disk
    Arka Fren Kampana 130 mm +CBS
    Ön Tekerlek 110/90-14
    Arka Tekerlek 110/80-14
    Boyutlar (UxGxY) mm 1900 x 730 x 1075
    Ağırlık (kg) 128
    Yakıt Kapasitesi (lt) 7.
    https://www.youtube.com/watch?v=7_m-AAbbL1k&list=PLdSfvcqIK-5fJd8B_3q_rP1o16VRrFkJg
    eftan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    dun oglana aldım 2000km de beyaz renk bır jet-4
    zaten yazlıkta fıddel var orbıt de almıs ancak sınırlenıp oglana satmıstım
    kıyamadım yıne bu sefer jet-4 aldım
    zaten hepsının motoru aynı sadece kasa farkı var
    tavsıye edılecek ıyı bır motor

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bir arkadaşım Jet 14 'den almak istiyor, beykoz kadıköy arası kullanacak, kendisi hafifi 110 kilolu bir arkadaş eşi de 80 kilo civarı, aklında bir soru var beykozda uzun yokuşlarda bu motorla çok zorlanır mı, yoksa akıcı bir şekilde bu motor bu ebatlarda iki kişiyi çıkartır mı? benim tavsiye ettiğim yamaha nmax ile aradaki güç farkı ne kadar etkiler sizce?

cengo42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar ne diyorsunuz bu motor için. Bütçem 10.000 TL sıfır almak istiyorum. Fazla seçenek yok.

Motosikleti
    Cbf 150-2016
    Ben de jet 14 alarak scooter kullanıcısı oldum . Daha önce uzun yıllar cbf 150 ve kısa süre de olsa Rx3i Evo kullandım ve şehir içi için scooter almaya karar verdim. Sym Jet 14 alma nedenim öncelikle yeni bir model olması ve enjeksiyonlu olması. pcx ve nmax almayı da düşündüm fakat bulunduğum ilde bayii ve servis olmaması nedeniyle sym almaya karar verdim.
    Motor sym joyride ın küçüğü gibi duruyor özellikle önden görünüşü gayet güzel, benim için önemli olan selenin geniş ve rahat olmasıydı ve bu özellikleri taşıyor. Ön bacak kısmının da boş olması şehiriçi için gayet kullanışlı. Yakıtı da ekonomik sayılır. 3 litre benzin ile 130-140 km arası gidiyor.
    Gazı açtığınızda motor hemen hızlanmıyor sanırım motoru koruma amaçlı bu şekilde yapmışlar. Ara hızlanmaları güzel , şu anda 2500 km de bir kez son hızını denedim 110 km hızlara çıkabiliyor.
    Scooter alacakların bir çok isteğini karşılayabileceğini düşünüyorum.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Hayırlı olsun tekerine taş değmesin çok doğru bir karar vermişsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben jet 14 cok begendim arkasinin kampana oldugunu gorunce ayaklarim
    Neticeme vurarak kactim

yaykilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet 14
    Öncelikle merhabalar. İlk motor alarak yaklaşık 1 ay önce sıfır olarak aldım. Evden işe 25-30 km arası düzenli her gün gitgel yapıyorum. Acemi bir motorcu olarak kıyaslama yapamam ama 500 km gezmiş biri olarak ilk izlenimlerim şu şekilde:

Görüntüsü güzel, muadillerine göre yüksek ve kaslı duruyor. 1.78 boyum var ayaklarım tam basmıyor. Trafikte biraz daha dikkate alınıyor. Kombine fren sistemi benim hoşuma gitti direk arka frenle çok rahat kaydırma olmadan duruyor. Gaz tepkisi biraz gecikmeli çok atik bir motor değil. Sakin kullanan birisi olarak bana sıkıntı yapmıyor. Sele ve konforda sıkıntı yok gayet rahat. Enjeksiyon faydalı ilk 300 km sakin kullanımda ortalama 2 litre yaktı. Sadece benzin ve hız göstergesi var. Devir, Saat, tarih, hararet, akü göstergesi olmaması kötü. Halojen far aydınlatması ikili yandığı için yeterli lakin sellektör tuşu olmaması kötü. Lastikler naylon 300 km den sonra michelin city grip ile değiştirdim çok farketti. Şimdilik aklıma gelenler bunlar sorusu olan olursa buradan cevaplamaya çalışırım. Saygılar.
    Cyclopse bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba,

Motosiklet hakkında detaylı şekilde inceleme videosu çektik. Ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Sevgiler

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motosiklet hakkında detaylı şekilde inceleme videosu çektik. Ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Sevgiler
    ooo sizi burada görmek ne güzel.

---

arkadaşlar ben de aldım bugun. çok ani oldu aileme bile bilgi veremedim daha. sıfır km 2018 model . tekirdağ hayrabolu bayisinden , mükemmel ilgi ile karşılanarak . aşırı şaşırdım hem de. istanbul trakya dahil olmak üzere tamamen servisleri var evime kadar getirdiler ve garanti ediyorum ülkenin en iyi fiyatını veriyorlar . pazsarlık 1 saat sürdü cünkü sürekli telefon geliyor ve satış yapıyorlar inanılmazdı.. soğuktu, ekipmansızdım 10 km yapmadım bile yakıt aldım duruyor öyle. 1,98 boy var ilk izlenimler güzel. atak . seri. gts evo kadar olmasa da yine rahat

cbf 150, sym gts evo, fiddle , bajaj discover ve cb 125 e kullanan biri olarak karşılaştırma videosu yapacağım. tabi @coorai hocam kadar uzman olamasam da
    birGarip..

Motosikleti
    PCX 125
    Ilk yakıt değerim çok sakin kullanım 70 i geçmeden zorlamadan kalkışta hemen hızlanmadan hızlanmadan 100 km de 2.56 lt çıktı. Güzel değer

Forumdan Uzaklaştırıldı
    en önemli şeylerden biri yazılmamış full face kask alıyor mu ve kombine fren ve abs ikisi bir arads oluyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

2019 modeli varmı varsa 2018 den ne farkları var

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı kaplıkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en önemli şeylerden biri yazılmamış full face kask alıyor mu ve kombine fren ve abs ikisi bir arads oluyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

2019 modeli varmı varsa 2018 den ne farkları var
    Evet ben bunu not aldım inceleme videosunda bahsedecektim.
    Ls2 tam kapalı kask var bende ve net sığıyor. Alıyor yani bagaja kaskı, yani yarim kask falan sığar deniyordu ben hiç koymadım elimde taşıyıp durdum ama bugün bi deneyeyim dedim ve sığdı şaşırdım
    birGarip..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    inceleme videosu var mı sizinki kaç model lastik markası nasıl. ekranda neler var titremesi çok mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

inceleme videolarını izledim içime sinmedi umudum 2019 modellerdeydi minibüsün bir sürü işkencesinden iyidir yine

Forumdan Uzaklaştırıldı
    garip ordaysan yaz bir şeyler
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Vaktiniz varsa izleyin, az önce yükledim
    https://youtu.be/vv9cyP-4mmY

serkan17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Bugün jet14 125 aldım
    Fiddle 2 125 ten sonra yakıt olarak beni çok mutlu edeceğine eminim
    Sürüş olarak gayet güzel
    Artçılı sehir içinde gezmelerde fiddle gibi sarsmıyor
    Artçı için oturuş rahat ayak basma yeri de rahat fakat biraz önde olduğu için şoföre artçının ayakları vuruyor gibi.şekil ve dizayn çok güzel arada boşluk olması scooter için çok büyük bi artı ayağınızı rahat atabiliyorsunuz rahat poşet asabiliyorsunuz. Performans olarak ileriki tarihlerde göreceğiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Aynalar yola hakim rahat arkanızı kontrol edebiliyorsunuz fiddle da arkayı görmek biraz sıkıntılı idi
    Aydınlatmalar yeterli
    Koltuk altı kask alıyor ama kaskı koyunca başka yer kalmıyor deponunda koltuk altında olması buna etken dir diye düşünüyorum
    Serkan 05302821079

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı serkan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün jet14 125 aldım
    Fiddle 2 125 ten sonra yakıt olarak beni çok mutlu edeceğine eminim
    Sürüş olarak gayet güzel
    Artçılı sehir içinde gezmelerde fiddle gibi sarsmıyor
    Artçı için oturuş rahat ayak basma yeri de rahat fakat biraz önde olduğu için şoföre artçının ayakları vuruyor gibi.şekil ve dizayn çok güzel arada boşluk olması scooter için çok büyük bi artı ayağınızı rahat atabiliyorsunuz rahat poşet asabiliyorsunuz. Performans olarak ileriki tarihlerde göreceğiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Aynalar yola hakim rahat arkanızı kontrol edebiliyorsunuz fiddle da arkayı görmek biraz sıkıntılı idi
    Aydınlatmalar yeterli
    Koltuk altı kask alıyor ama kaskı koyunca başka yer kalmıyor deponunda koltuk altında olması buna etken dir diye düşünüyorum
    Serkan 05302821079
    hayırlı olsun serkan bey. kısa süre ben de fiddle 2 kullandım hatta fiddle almaya gitmiştim bu motoru aldım.
    kask alıyor sadece evet eldiven boyunluk vs kaskın içine depiyorum öyle koyuyorum ben de. sele kilidi pek güven vermiyor bana ama zorlasam kırabilecek hissiyatı alıyorum
    birGarip..

Motosikleti
    R25
    Sym orbit kullanıyorum kurye olarak, Sıkıntı çıkarmıyor motor fakat, yerden yüksekliğimi desem lastik ebatımı desem çok kayıyor özellikle dönüşlerde Honda kadar keskin dönüş yapılmıyor, sele altı bagajı çok küçük, kasa olarak Honda’dan daha küçük ve yağışlı havalarda ön tekerin attığı su vs direk ayaklarınıza geliyor. Sağdan soldan rüzgar ve su alıyor ayaklar. Tek güzel yönü kasidelerde vs çok iyi geçiyor Honda’ya göre ama kullandığım Honda’lar eski tabi yenisi nasıl bilemem. Şimdilik gözlemlediklerim bu kadar.

serkan17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Bende kaskın içine eldiven ruhsat boyunluk teperek koydum.
    Jantlar ın fiddle göre büyük olması şehir içi bozuk parke taşlarda süspansiyonu çok rahatlatmış gibi geldi bana
    Bileklerime eskisi kadar darbe gelmiyor
    Kalkış ve hızlanmasını ben beğendim iyi tepki veriyor
    Okuduğum yorum ve izlediğim videolarda miskin kalktığı söylenmişti ama ben tepkimeyi beğendim
    Yakışıklı bi motor yapılmış her yerde çok ilgi çekiyor
    Almak isteyenlere tavsiye ederim
    Arkafrenin disk olmamasını ben çok sorun etmedim ama tabiki zevk ve renk tartışılmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)