Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial Revival 50 CC

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL REVİVAL 50 CC
    Hayırlı günler arkadaşlar. Motosiklet almayı düşünenler için deneyimi mi aktarmak isterim;

-Trafik ışıklarında fare misali aralardan sıyrılabiliyorsunuz. Minimal boyutlarda olmasından mütevellit
    -Yakıt olarak şehir içi otomobil kullanımına göre gayet ekonomik.
    -İki kişi rahatlıkla binebiliyor ve uzun soluklu ve çok dik (%20-30) rampa olmadığı sürece bayılmıyor. Bu konuda korkunuz olmasın.
    -Orijinal lastikler yukarıdaki arkadaşların da bahsettiği gibi tırt. Yüksek hızlara (70-80 km/h) çıkmadığınız sürece tatmin edici sayılabilir.
    -Eğer arkçı yoksa, yanınızdan hızla geçen bir kamyonet veya büyük bir araç sizi arkasına katıp götürmek isteyebilir. Veya sarsabilir.
    -Sağ şeritten tin tin tin (45 km/h ile ) gitmek , arkanızdan gelen araç şoförlerini uyuz edebilir. Buna dayalı olarak sinir olan sürücü dibinizden geçerek sizi tehlikeye sokabilir.
    -50 cc ye yaklaşmayın diyen arkadaşlarınız olabilir. Dikkatli kullandıktan sonra çok bi problem olacağını sanmıyorum zaten standart olarak maximum hız 45 km/h.
    -Parça fiyatları muadillerine göre uygun sayılabilir ve temininde sıkıntı yaşanmıyor.(Sonuçta çin malı değil mi demeyin kanuni nin parçaları pahalı ve zor bulunabilen cinsten)
    -Uzun yolda yorabilir. Oturma organınızda uyuşma yapabilir. saat başı dinlenmekte fayda var.
    -Denizli şahin tepesi ve muğla akyaka sakar rampasını çıkmışlığım var arkçıyla beraber ve bi kaç eşyayla.
    -Üst düzey beklentileriniz varsa ona göre de paranızın olması lazım diye düşünüyorum. gidipte vespa honda yamaha vb. kıyaslamayın, sidik yarıştırmayın üzülürsünüz.
    -Fiyat/performans açısından tatminkar bir motorcuk ve şirinliğiyle gönüllerde taht kuruyor.
    -Girilen irili ufaklı çukurları bütün iç organlarınızda hissetmeniz kuvvetle muhtemeldir.
    -Bakımları için işin ehline yani servisine gitmeniz şiddetle tavsiye edilir. Herkese elletmeyin motorunuzu.
    -Uzun yola çıkmadan önce bakımlarınızı yeni yaptırmış olmanız tavsiye edilir.
    -Diğer arkadaşların bahsettikleri kronik sorunlarla (benzin hortumu delinmesi vb.) sorunlarla karşılaşmadım.
    -Siz siz olun severek binin motorunuza olumsuzluklara kulak asmayın.

Diyeceklerim bu kadar ilaveten sormak istediğiniz varsa yanıtlarım.
    MR.BERK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 mash
    Mondial Revival 50 cc 2019 model detaylı yakıt tüketimi kendi kullanımım 1-2 dk. 75 km hızla gittiğimde olmuştur 40’la gittiğimde bayırda çıktık bilginize

Toplam 2,73 litre benzin, 14,71 TL benzin ile benzin fiyatı 5.39 dan 81 km yaptık

Benzin fiyatı 5.39
    1 km 0.18 krş.
    100 km 18 TL
    Depo 6 litre 32,34 TL
    Full depo ile 179,6 km
    1 litre benzin ile 29,94 km
    100 km’yi 3,3 litre yakıt tüketimi
    MR.BERK bunu beğendi.

tccobb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250-B
    Herkese merhaba, yaklaşık 1 aydır Mondial 50 Revival scooter'ı kullanıyorum. İzlediğim videolar ve buradaki konuşmalar hem de kendi kısıtlı tecrübem doğrultusunda üzerindeki fabrikasyon lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Boyut olarak ön de arka da 3.50-10 51J fakat internette bu boyutlarda lastik arattığımda farklı kalınlıklar çıkıyor karşıma. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bir de bu boyutlardaki 59J bir lastik alsam o da bir sorun yaratır mı? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)