Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 400 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ermaconur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto NK400
    Servis fişi falan veren olmadı ama online arıza açtı servis hizmeti malesef ortaçağ ..japon markalar bile serviste dökülürken bozdolapçıların adam gibi hizmet vermesi çokta beklenemez..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı ermaconur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis fişi falan veren olmadı ama online arıza açtı servis hizmeti malesef ortaçağ ..japon markalar bile serviste dökülürken bozdolapçıların adam gibi hizmet vermesi çokta beklenemez..
    Sıkma canını herşey çözülür

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bir kaç gün önce başımdan geçen olay ; Nazarı çıktı diye düşünüyorum
    Garaj yolundan ara sokakta ki yola doğru çıkarken hafif bi eğim var araçlar girsin diye, ben sağdan mı gideyim yok geri soldan gideyim derken arka teker eğimde kalmış bi baktım motor sola yatıyor hop tutayım derken gidiyor motor neyse gitsin dedim tutamıyorum biraz hafifleterek düştü.. Hız yok yeni cıkıyordum dururken düşme gibi oldu. Korktum ben tabi hemen kapattım motoru. Adrenalin patlaması oldu heralde bende, o güç ile kaldırdım motoru. Hasar bisi olmamış, beyaz yerinde hafif çizikler oldu, boya aşınması da 1 2 yerde küçücük. Bide benzin kapağından bi iki damla benzin aktı. ( o an ki şok la ben delindi falan sandım da sonradan kapak olduğunu anladım)

Yani düşünce okadar kiloya rağmen birşey olmadı motora deneyimlemiş oldum. Fakat o kadar kiloyu kaldırınca belim de agrıdı tabi. Çok ağır be. Neyse ki hasar yok motorda, bende de bir şey yok Siz siz olun tek kaldırmayı denemeyin bunu
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    CF Moto NK400
    geçmiş olsun nazarlık de geç ..geçen hafta arkadaşımda yatırdı düşük süratle giderken bi kaç çizik oldu ama bişi kırılmadı hayvan baya ağır düşük süratte eğimde dikkat etmek lazım..

Gelelim bnm hayvana:=) az önce servisten aradılar daha doğrusu ben sabah ne oldu bizim motor bloğu diye aradım. kargoyla gelmiş 3 gün beklemiş blok geri dönmüş bn hayatımda böyle ciddiyetsiz iş görmedim kimsenin kimseden haberi yok kargocularda hatalı servis bni kimse aramadı diyo suçu kargocuya atıyo uzun lafın kısası geç olsun güç olmasın dedim kapadım telefonu..

yeni cf alacaklar bnce 2 kere düşünün motorları kötü olmasada servisler rezalet
    Nasate, ftkrblt ve umtsrtgl bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Sırf bu yüzden tercihimi kendimi motorumdan yana kullandım. Ne kadar kağıt üstünde verileri hoş görünsede servisler büyük etken. Yakışıklı alet. Heleki siyah rengi çok hoşuma gidiyor ama sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yermiş.

Motosikleti
    Tracer 900
    geçmiş olsun nazarlık de geç ..geçen hafta arkadaşımda yatırdı düşük süratle giderken bi kaç çizik oldu ama bişi kırılmadı hayvan baya ağır düşük süratte eğimde dikkat etmek lazım..

Gelelim bnm hayvana:=) az önce servisten aradılar daha doğrusu ben sabah ne oldu bizim motor bloğu diye aradım. kargoyla gelmiş 3 gün beklemiş blok geri dönmüş bn hayatımda böyle ciddiyetsiz iş görmedim kimsenin kimseden haberi yok kargocularda hatalı servis bni kimse aramadı diyo suçu kargocuya atıyo uzun lafın kısası geç olsun güç olmasın dedim kapadım telefonu..

maalesef küçük şehirlerdeki yetkili ya da yetkisiz farketmez japon marka olsun çin olsun hiç bişey farketmiyor servisler rezalet,5. ayda göstergesi bozulup garantiden sorunu giderilmeyen Yamaha XJ6 mı ararsın,motor bloğu dğişecek Cfmoto 400nk nın motor bloğunu kargodan almayan servis mi ararsın yoksa TNT600 için Bursa da Uşakta servis var deyipte sonradan servis için sadece İzmir ve İstanbula gitmelisiniz diyen Benelli mi ararsın?
    Benim TNT600 arıza ışığı yakıyor,arıza ışığını yakma sebebi motosikletin arızası oluştuğunda arıza ışığının yanıp kullanıcıyı uyarması gereken sistemin arızalı olmasından yakıyormuş,şaka değil gerçek,motorun arıza bilgi sistemi arızalı ama saolsun yine de arızalı olduğunu haber vermek için ışık yakıyor,maalesef ülkemizdeki motosiklet kültürünün noksanlığı nedeniyle servislerde noksan kalıyor,otomobiller için yetkili servis sistemi ülkemizde yenice belli bi noktaya gelmiş olsa da motosikletler için maalesef aynı durum söz konusu değil.

Motosikleti
    Honda CB250R

Bence üstüne düş sıkıştır rahatsız et sürekli zaten yeterince geç oldu gibi duruyor güç olmaya başlamış gibi. Sen arada bir.telefon aç ki şu adam ikide bir arıyor halledelim bitsin desinler. Allah kavuştursun bu arada.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Merhaba arkadaşlar dün biraz gaza basayımdedim 900km yi geçtim tam rodaj bitmedi 175e kadar çok rahat çıktı makina şaşırdım hiç gaz açmadığım için bu kadar hızlı çıkacağını ve oralara bu kadar rahat çıkacağını düşünmemiştim aynı yolda r25 ile 167 km hıza anca çıkabilmiştim zorlamadan nasıl o kadar hıza çıktım hemde naked makinada şaşırdım gerçekten

Motosikleti
    Tracer 900

Abisi motorunun son durumu ne?haberdar et bizi.bu arada ben tnt600 ümü teslim aldım servisten,sende en kısa zamanda motoruna kavuşursun umarım

Motosikleti
    CF Moto NK400
    Beyler slmlar az önce aradılar yeni motor bloğu ve radyatör gelmiş pazartesi toplucaz dediler bakalım. Makinayı teslim almadan hiçbişeye inanmam. Bu arada fabrikaya 20 iş gününde motorum teslim edilmezse tüm kanuni haklarımı sonuna kadar kullanıcağıma dair bi mail atmıştım bi işe yaramışmıdır bilmiyorum.Bu arada aliexpresten bi kaç parça malzeme almıştım cf yazısını söküp başka arma koyucam resimlerini atarım..

Herkese iyi sürüşler...

Motosikleti
    CF Moto NK400
    motoru teslim aldım arkadaşlar şimdilik bi sıkıntı yok gibi blok komple değişti.tekrar rodaj vs uğraşıyorum

Motosikleti
    Tracer 900
    motoru teslim aldım arkadaşlar şimdilik bi sıkıntı yok gibi blok komple değişti.tekrar rodaj vs uğraşıyorum
    Hayırlı olsun sevindim,güzel günlerde kazasız belasız arızasız kullanırsın inşallah bu arada motor numarası ve ruhsat işlemleri hakkında bilgi verirsen ayrıca motorunun resimlerini paylaşırsan sevinirim,eskiden motor bloğu değişen araçların ruhsatta motor numarası yanına yıldız konuyordu hala var mı böyle bişey merak ettim.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    hayırlı olsun uzun oldu ama güzelce sonuca bağlandı aslında gelen kargo geri gitmeseydi daha hızlı olurdu o da servisle alakalı firma arkasında durdu.

Motosikleti
    CF Moto NK400
    Arkadaşlar slmlar firma yamuk yapmadı blok komple değişti ve eski motor noyu üzerine basmışlar ruhsatla ilgili bir değişiklik olmadı..2 günde 3560 km yatpım bugün tekrar yağ değiştirdim bi 100kmde bugün yaptım motorda sıkıntı yok.
    Bence nk 400 eksileri
    makina ağır oldugu için alt devirler çok cansız 6000 ddevir sonrası toparlanıyor.
    halojen far geceleri çok yetersiz kesinlikle değiştirilmeli
    ses orjinal eksoz varken çok az trafikte fark edilmek imkansız biraz ses yapacak bişi takmak lazım bnce..

Ayrıca güleceksiniz ama ben nasıl resim yüklüyoruz beceremedim insert img kısmında sadece url giriyor galiba beceremedim:=)

Ağır olması başta olumsuz diyordum rüzgarlı bir sehirdeyseniz avantaj haline geliyor. Alt devirler birçok motorda cansız ama yüksek devirli kullanınca cok hoş. DIKKAT aksesuar sorunu çözüldü orijinalleri takılıyor motoventoda (çamurluk elcik rüzgarlık ). Keyiflidir cf vesselam hayırlı akşamlar.

Hsncinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 400NK
    Selamlar tekrardan,

Bir sürü aksilik yaşasamda 02.05.2018 tarihi itibariyle 400NK’mı teslim aldım. Teslim aldığım gibi takozlarımı da taktırmış oldum. Sürüş tecrübem olmadığından dolayı gidişi ile ilgili şimdilik yorum yapamıyorum. 35 km oldu, diğer arkadaşlarında dediği gibi, Ekonomi modunda gaz tepkileri gayet yumuşak. Motosikleti geç teslim alınca eğitimi de kaçırdım. Mayıs'ın son haftasına doğru tekrardan eğitim olacakmış. O zamana kadar rodajımı da tamamlamayı düşünüyorum.

Motorum ile ilgili birkaç görsel ekleyeyim.

Nasate bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto NK400
    Dostum umarım sorun yaşamassın ama motorum dediğin bajaj dominarsa oda pek etkili bi makina sayılmaz yazılım hatası yüzünden servis dominar kaynıyordu güncelleme gelmiş yaptırmadıysan yaptır bence...

Cf ye gelince üst devirler gerçekten keyifli ve ağırlığıda rüzgarda büyük avantaj.. eksoz olayını çözmek şart yanlız...

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Hayırlı olsun Takozlar çok dışta değil dimi yani araba arası geçişleri etkilemesinde

Rodaj bitse bi egzoz değişince bence baya iyi olacak

Motosikleti
    CF Moto NK400
    Ben yandaki cf armalarını uçurdum sizede tavsiye ederim.. bide resim koyabilsem biri anlatsın sevabına... insert image kısmından başka bi yermi var?

Hsncinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 400NK
    Ben yandaki cf armalarını uçurdum sizede tavsiye ederim.. bide resim koyabilsem biri anlatsın sevabına... insert image kısmından başka bi yermi var?
    Selamlar,

Marka takıntım yok ama yinede yapıştırdığınız armaları merak ettim. Güzel duruyorsa bende yapmak isterim.

Ben resimleri facebook hesabımda sadece benim görebileceğim bir albüme yüklüyorum. Ordan resmin üzerine sağ tıklayıp resmin bağlantı adresini kopyala dedikten sonra "Insert Image" kısmına yapıştırıyorum. Resim ekleme ile ilgili aşağıdaki gibi bir konu buldum. Yardımcı olur umarım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...i-anlatim.html

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)