Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı nohark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18'e aldım. 1500km'de motoru satsam satışa koyacağım fiyattan diğer bayiler satıyor. böyle saçmalık olmaz. karpuz sanki.

ekrem bey, bajaj için uğraşıyorsunuz ama ben dominar'ı alırken aradığım bayilerden birinde (izmir) dominar'ı sorduğumda "araba olan mı o?" cevabını aldım ve düzgün cevap veren bayiden gittim dominar'ı aldım. bu şekilde cevap veren gibi yine saçma sapan fiyatlara satan bayilerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. sıfır bir motorun fiyatı bayiden bayiye %10 oynamamalı.
    Oo İzmir kahramanlar bayiisi tam bir komedi.Motosikletin M'sini bilmeyen adamlar orada motosiklet satma peşindeler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    Sevgili arkadaşlar, 15 gündür 25.000 e kadar bütcemi zorlayıp motosiklet bakıyorum. Gitmediğim bayii kalmadı Ankarada. Bugün Honda cb500f 0km 2016 model için 24.000 tl fiyat aldım. Söyleyebileceğim aradaki 7000 tl fark bence verilmez. Sıfır alınacak ise Dominarın alternatifi yok. Tabiki elimdeki para ile alabileceğim en iyi alternatifi bulmaya çalışıyorum. Tüm macera rs200 motosikletimi bayinin takasta değerinden saymaları ile başladı. Motosikletimi ilana koymam ile satılması da bir olunca bu sefer elimde nakit para oldu ve 2. el araştırmaya başladım. Bununla birlikte dominardaki değişken fiyat ve 1 aylık dominarların ikinci ele düşmesi kafamı karıştırdı. Buradan kullanıcılarından fikir almak en mantıklısı diye düşündüm. Sizlerden yorumlar gelene kadar da bayii gezmeye ve ikinci el alternatif aramaya devam ettim.

Bir üst segmentten alınabilecek yüksek modelli alternatif kawasaki er6n/f ve mt7 dışında yok. Bu makinelerden de kawasaki parça fiyatları ve ölü piyasası ile beni uzaklaştırdı. MT7 de ise temiz motosikletler 27-28 seviyesinde. Bundan dolayı bir hafta daha şansımı deneyip alternatif bulamazsam Dominar ile yola devam diyeceğim.

Tereddüt ettiğim iki husustan biri titreşim diğeri ise seneye bir miktar daha param olursa ben yine elime geçen para ile motosikleti değiştirmek isteyeceğim ama çok zarar edermiyimdi. Titreşim ile ilgili sizlerin söylediği çok rahatsız etmediği. İkincisini de yaşayarak göreceğiz sanırım. Değerli yorumlarınız için teşekkür eder, konu ile ilgili bir polemik başlattıysam da affınıza sığınırım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim gibi uzun seyahatlere çıkıyorsan o titreşim adamı bezdirir. Şahsen imkanım olsa cb500f'e şuan ki motorum dan direk geçerim. Kullanması çok zevkli motor. Çift silindirin tadı çok başka. Zaten şuan ki motorum da çift silindir kolay kolay tek silindire geçmem artık.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 150_zat_ank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar, 15 gündür 25.000 e kadar bütcemi zorlayıp motosiklet bakıyorum. Gitmediğim bayii kalmadı Ankarada. Bugün Honda cb500f 0km 2016 model için 24.000 tl fiyat aldım. Söyleyebileceğim aradaki 7000 tl fark bence verilmez. Sıfır alınacak ise Dominarın alternatifi yok. Tabiki elimdeki para ile alabileceğim en iyi alternatifi bulmaya çalışıyorum. Tüm macera rs200 motosikletimi bayinin takasta değerinden saymaları ile başladı. Motosikletimi ilana koymam ile satılması da bir olunca bu sefer elimde nakit para oldu ve 2. el araştırmaya başladım. Bununla birlikte dominardaki değişken fiyat ve 1 aylık dominarların ikinci ele düşmesi kafamı karıştırdı. Buradan kullanıcılarından fikir almak en mantıklısı diye düşündüm. Sizlerden yorumlar gelene kadar da bayii gezmeye ve ikinci el alternatif aramaya devam ettim.

Bir üst segmentten alınabilecek yüksek modelli alternatif kawasaki er6n/f ve mt7 dışında yok. Bu makinelerden de kawasaki parça fiyatları ve ölü piyasası ile beni uzaklaştırdı. MT7 de ise temiz motosikletler 27-28 seviyesinde. Bundan dolayı bir hafta daha şansımı deneyip alternatif bulamazsam Dominar ile yola devam diyeceğim.

Tereddüt ettiğim iki husustan biri titreşim diğeri ise seneye bir miktar daha param olursa ben yine elime geçen para ile motosikleti değiştirmek isteyeceğim ama çok zarar edermiyimdi. Titreşim ile ilgili sizlerin söylediği çok rahatsız etmediği. İkincisini de yaşayarak göreceğiz sanırım. Değerli yorumlarınız için teşekkür eder, konu ile ilgili bir polemik başlattıysam da affınıza sığınırım.
    Bende o paraya kıyamadığımdan almadım,eğer ben kıyarım diyorsan dominarı al aldığına eminim değecektir ama ikinci eli ne olur kim bilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 dakika mı
    Ben 2. motoruma geçerken 2 hafta düşündüm, taşındım, araştırdım.

20-25 aralığında bütçem vardı. Motor adayları ise Dominar, Mt25, Cb500f, NC ve 2017 Pulsar idi.
    NC'yi A2 ehliyet sınırını aştığı için eledim.
    Mt25'i yüksek devirde gelen tork ve güç + ABS olmayışı yüzünden eledim.
    Pulsar'ın stop etme sorunu 3 senede çözülemediği için o riske girmek istemedim.
    Dominar'ı biraz uzaktan inceledim. Plastik kalitesi ve fiyatı hoşuma gitmedi. Ayrıca tek silindir, titreşimli motora bulaşmak istemedim.

Sonuç olarak 2. el Cb500f aldım, şimdilik rüzgar hariç çok memnunum.
    25 bütçeniz varsa gidip de 16-17-18'lik(fiyatı da belirsiz) motor almayı önermem.
    2017 pulsar aldım,şuan 380km civarında hiç stop etmedi.Ayrıca 2017 pulsarların elektrik tesisatı değişmiş.Önceki pulsarlar ile aynı değil.Eğer uzun yollar hayalin yoksa şehir içi pulsar ideal.Yok ben turlucam gezecem dersen hiç yaklaşma 40km sonra yoruluyorsun durup dinleneyim dersin.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Dominarın ikinci el değeriyle ilgili olarak uzun dönemde (gelecek seneden itibaren) hiç kimsenin zarar edeceğini sanmıyorum. Sadece seneye kadar sabretmek yeterli. Şimdiden satılan rakam bile belli bir piyasayı tutturacağı manasına geliyor. Bazen burda marka marka, model model,dönem dönem veya yıllık satış rakamları yayınlanıyor. Onları göz önüne alarak değerlendirin. Bugün 16,5a alacak adam yarın fiyat benim tahminim 19-20 olduğunda her türlü aldığı fiyata okutur. Ki bence aldığının 1-2 aşağısı da zarar sayılmaz bindiğine sayılır ama piyasadan gördüğümüz üzre milletin totosu çok kıymetli bi binilince kıymetlenıyor ne hikmetse.
    bursalıali bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

alimcanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Bu 16.5 olayı nerden çıkmış kim 16.5'e almış anlamadım ama bugün bayiye gittiğimde 6000 tl zaten vergiye gidiyor nakit fiyatı min 17.500 tl olur dedi.Yarın başka bir bayiye gidip konuşmayı planlıyorum gidebilirsem buraya da yazarım.
    18'e alanlar kızmasın ama 16.5 16 gibi fiyatlari duyunca heves etmiştim kursağımda kaldı

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alimcanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 16.5 olayı nerden çıkmış kim 16.5'e almış anlamadım ama bugün bayiye gittiğimde 6000 tl zaten vergiye gidiyor nakit fiyatı min 17.500 tl olur dedi.Yarın başka bir bayiye gidip konuşmayı planlıyorum gidebilirsem buraya da yazarım.
    18'e alanlar kızmasın ama 16.5 16 gibi fiyatlari duyunca heves etmiştim kursağımda kaldı
    Düzce bayisi 16.5 a bırakıyordu geçen gün şuan artmış olabilir. Ama iyi pazarlıkla 17 ye almak mümkün. Oktay motor bana 17.200 verdi bugün. Yarın da gidip Kayalardan teklif alıcam 17 ye alırım motoru dicem zaten lastik alıcam rosso 2 1100 tl çanta demiri çantasıyla 2000 tl ekstra olacak zaten.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

Motosikleti
    Domi sürdükçe keyif veriyor yaw en sevdiğin özelliği ne derseniz rahatlığı ve torku. :-) En çokda ışıklarda filan kalkarken araçlar aynada uzaklaşıyor ya o çok hoşuma gidiyor. Paylaşmak istedim.
    daghas, bursalıali, mavellen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Sevduğini alamaysan , alduuni sevecesun.

Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominarın ikinci el değeriyle ilgili olarak uzun dönemde (gelecek seneden itibaren) hiç kimsenin zarar edeceğini sanmıyorum. Sadece seneye kadar sabretmek yeterli. Şimdiden satılan rakam bile belli bir piyasayı tutturacağı manasına geliyor. Bazen burda marka marka, model model,dönem dönem veya yıllık satış rakamları yayınlanıyor. Onları göz önüne alarak değerlendirin. Bugün 16,5a alacak adam yarın fiyat benim tahminim 19-20 olduğunda her türlü aldığı fiyata okutur. Ki bence aldığının 1-2 aşağısı da zarar sayılmaz bindiğine sayılır ama piyasadan gördüğümüz üzre milletin totosu çok kıymetli bi binilince kıymetlenıyor ne hikmetse.
    ya arkadaş daha motoru alalı ne oldu da bu kadar fanatiği oldun,yoksa kuralkan çalışanı mısın?Övülür de bu kadar değil yani yavaş git...
    mandarake ve Mazzini bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı namikcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş daha motoru alalı ne oldu da bu kadar fanatiği oldun,yoksa kuralkan çalışanı mısın?Övülür de bu kadar değil yani yavaş git...
    Hayır benim bu mesajımdan fanatikliği çıkaracak ne buldun onu anlamadım. Devlet memuruyum ben, burda da bildiğim kuralkanla alakası olan bir tek satıcı ve servis var bütün şehirde, başka kimse yok. Sadece geçmişe dayanarak piyasayla ilgili bir tespitte bulundum mevcut piyasa da haklı olduğumu gösteriyor zaten. 2014te 7,5a pulsar alan adamlar en kötü 7-7,5a satıyor motorunu bugün, öğrenmesi çok zor değil. Öte yandan motor işi tutku işidir aldığnı sevmedikten sonra binsen ne binmesen ne? Ama pulsardan tecrübe ettiğimiz ve forum ahalisinin de bildiği üzere burda marka fanatikliğinden çok arka düşmanlığı var sanki maddi bir eşya almıyormuşuz gibi nefret derecesinde düşmanlık yapılıyor. Kimsenin ne dediği umurumda değil ben fayda keyif ekseninde yoluma bakarım. Ha çok merak ediyorsan açıp bugüne kadar ne yazmışım bakabilirsin fanatik miymişim değil miymişim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı enable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevduğini alamaysan , alduuni sevecesun.
    Ha walla. Gönlümde yatan aslan BMW 1200 GSdir ama binmek naip olur mu bilemem. GS sevip Domi alıyoruz :-)
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Konya düzce bayiileri 16.500'lü fiyatlardan veriyorlar +12 taksit seçenekleriyle.Netten gördüğüm kadarıyla bir çok bayii de 16.900 gibi fiyat veriyor,onlarlada ufak bir pazarlıkla 16.500'lere çekilir.
    Peki bu konu neden beni ilgilendiriyor? 16.500'e ben de dominara niyetlendim de ondan.Bu motorun fiyatı budur bence.Ne 1 lira fazla ne 1 lira eksik...
    pea ve mete_han bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    peki gardaş Domınarı ilk alanların suçu günahı ne..18 binden alanlar ruhsat plaka vs masra yapanlar..şimdi bayiler fiyat kırdı 16500 indi..sen bir dominar alsaydın sövmezmiydin..ha iyi olmuş bişey demiyom piyasa markayıda satış stratejilerinide masa başındaki çokbilmişleride her türlü hizaya getirir sıkıntı yok ama farzedelim sen aldın ilk çıktığında 19 bine mal ettin..plaka sigorta vs...malını satcan makina olmuş 16500 üzülmezmisin..

e aynı şey Pulsardada yapmadımı bunlar..bi ani aksiyonla sıfır fiyatında oynamalar yaptı Kayalar Motor vs mal satcam diye bi kırdı ikinci ellerle sıfır bir anda aynı oluverdi bir gecede...geriye çektiler fiyatı 2 yıl önce galiba..

yani bu tarz aksiyonlara gerek yok..baştan tavrını fiyatını koy..kampanya yaparken milletin çok canı yanmıştır illaki..

hadi 16500 den aldın sıfır..yarın Bajajın 15.000 liraya şok kampanya yapmayacağını nerden bilebilirsin..haydi burdan yak..sen belki böyle bişey olurmu diye beklemedesin..satışlara yine balta vurur bu stratejiler..yani güvenemiyosun markaya satış rakamları konusunda..bayiye topu atmak en kolayı...

birde bayiler arası yarışlar var..telefon açıyosun her bayi başka fiyatlar veriyor ve buraya gelin yardımcı olalım diyor gidiyosun bambaşka bir rakam... yani rekabet olmalı..ama bu markaya zarar verir..kurumsallık kalmaz..
    ayzek ve bursalıali bunu beğendiler.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Domi sürdükçe keyif veriyor yaw en sevdiğin özelliği ne derseniz rahatlığı ve torku. :-) En çokda ışıklarda filan kalkarken araçlar aynada uzaklaşıyor ya o çok hoşuma gidiyor. Paylaşmak istedim.
    Bu kadar marka fanatikliği yapmayın,doğal durmuyor...biraz soğukkanlı olmak lazım.İlerde üzülürsünüz...
    pea, YasinC ve namikcan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yalnız face grubuna baktım da millet titreşimin çok fazla olduğundan bahsediyor.Youtube videolarında da her şey süper ancak tek sıkıntı titreşim diyorlar.Test etmek lazım.Kime göre neye göre diye

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar marka fanatikliği yapmayın,doğal durmuyor...biraz soğukkanlı olmak lazım.İlerde üzülürsünüz...
    Hiç bir dominar ile 1 saat dolandınız mı ?Aynı yazıyı Z 300,Duke 390 kulanıcı yazmış olsaydı aynı şekilde yazarmıydınız ?

Önyargı cehaletin kardeşidir.

Bayiler fiyatları indirdi diye niye millet sinirleniyor anlayamadım.Hadi 18 e alan adam diceki satarken 15 bile satamicam 2.el ucuza gidicek peki tamam ona eyvallahda yeni alıcak adamların önü açılıyor.Bunun içinde tebrik edile bilir 16.500 e aynı özeleliklere sahip bir motor varsa söyleyin herkez bilsin.Kafalardaki soru işaretleri kalksın.125,250'lik makinelere 17.000,18.000 TL veripde bunumu beyenmiyorsunuz.
    bursalıali, Seko, enescanatar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bunun rahatlığı ve torku ileride azalarak yok olacak öyle mi ? Motoru övenler ya motorun sahibi ya da test edenler, yerenlerinse %99'u motora hiç binmemiş, bayide bile görmemiş olan ön yargılı insanlar oluyor.

İmzada MT-07 yazdığı için yazıyorum, ben de üç sene önce MT-07 sahibi oldum, bu motor da MT-07 kadar rahat ve artçı konforu ise MT-07'den çok çok daha iyi. Torku MT-07 ile kıyaslanmaz tabi ama acemi birini ürkütecek kadar iyi hızlanıyor. Bir kere sürün derim.
    bursalıali ve sheriff87 bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu adam binmekten keyif alıyorum demiş belirtmek içinde domi demiş.Şimdi binmekten keyif alıyorum dese sen neyi diyecektin oda domiyi diyecekti.Burda nerde marka fanatikliği.Bence aşırı abartıyorsunuz.Alan almış satan satmış.Yapacak birşey yok.Bu fiyatı en çok eleştirenlerden biri bendim.Napcen işde yapmadı indirimi,şimdide bayiiler yapıyor.Güzel motor umarım eski pulsarlardaki gibi kronik arızaları formlarda okumayız.Umarım bajaj bu sıkıntıları aşmıştır.
    sheriff87 ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gerçekten çok ilginç, hayretle izliyorum. Burda marka fanatikliği yok ama marka düşmanlığı çok. Bir kısım vatandaş kendine iş edinmiş gelip habire malı kötülüyor, bineni eleştiriyor, alanı beğenmiyor. Ya arkadaşlar Bajaj çok büyük bir markaysa neden habire gelip eleştiriyorsunuz, değilse neden gelip boşa vakit kaybediyorsunuz değmez diyip geçin. Hayır marka fanatikliği yapacak olsak gelip Bajajınkini mi yapacağız. BMWsi, Harleyi varken. Gider onlarınkini yaparız. Burda defaatle yazdık yine yazarız Bajajı tercih etmemizin tek nedeni rakipsiz fiyat performans ürünü sunması. Eşya bu, neden çok gözünüzde büyütüyorsunuz eşya dediğin alınır kullanılır. Kiminde bütçesi neye yetiyorsa neyi beğeniyorsa onu alır. Pulsarda da aynı kavga dövüş yıllarca sürdü halen devam ediyor. Aldım 3 yıl cillop gibi kullandım periyodik bakım dışında servise uğramadım ama birilerinden duymuş vatandaşlara sorsak hergün servisteyiz, hergün jant kırıyoruz. Şimdi de motoru büyütmek istedim bütçeme uygun taleplerimi karşılayacak tek Dominarı buldum ve aldım. Başka marka modelleride merceğe aldım maxi scodera ciddi ciddi odaklandım Kymco Downtown 300 için defalarca bayiye gittim farklı farklı bayilerle konuştum ama kimse kusura bakmasın 2015 model ellerinde kalmış sıfır motoru 2015te 15 000 küsura satarken kalkıp bugün bana sırf bayide satılamayıp beklediği için 18000e satmaya çalışırlarsa kimse kusura bakmasın almam gider daha güçlü daha teknolojik 2017 makina alırım. Bu arada Downtown 350nin euro 4üde 27 000 lira :-(
    Metehan fiyat oynaklığına bana sormuş. Bana niye soruyosun hacım bende 16,5tan yükseğe aldım napayım gidip motoru mu yakayım. Bütün firmalar da var aynı durum. Şimdiki durum pulsardaki olsa amenna onu firma gidip fiyat kırdı. Yarın yapıp yapmayacaklarının kefilide değilim, bilemem. Zaten bundan bir zarar gören varsa oda firmadır. Ha benim şahsi görüşümü soruyorsanız benim zararım benim olsun keşke 10 000e satılsa bütün vatandaşlar kazansa kendi zararıma üzülür memleket adına mutlu olurum. Burda marka düşmanlığı var diyorum zira bizde tükteici olarak piyasanın içindeyiz. Ben 2016 sonu CBR 500e niyetlendim oda 2015 sıfırdı liste fiyatıyla arasında 2000 ve 3000 tl olan iki tane motor buldum. İçim yana yana bekledim param yoktu alamadım başkası aldı hayırlı uğurlu olsun ama kimsenin laf ettiğini duymadım. Keza burda çokça muhabbeti dönen MT25 için şuan liste fiyatı 17 750 iken açın bakın ortalık 15 küsürlerden aldımlardan geçilmiyor. Eleştiri yaparken biraz mantıklı ve adil yapınki kazanan biz olalım. İlk sayfalara bakın burda en çok fiyat eleştirisini yapan benim sırf uygun bir fiyat çıksın diye lobi yapmaya çalıştım ama istediğim gibi olmadı piyasada başka ürün sunmadı yapacak bir şey yok el mahkum.
    kdiner, daghas, mavellen ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Adam demiş aldım kullanıyorum şu şu yönleride hoşuma gidiyor hatta bayılıyorum bi gurupta çıkmış vay efendim nasıl beğenirsin bu kadar , vay efendim yoksa sen bajajın ajanımısın . O alet bu kadar övülür mü bide ufak bi dip not bırakıyorlar. Sakın ilerde pişman olmayasın haaaa. Hani öyle tahmin ediyorum ellerinide gizliden gizliye açıp Allah'ım İnşallah kronik sorunları çıkarda bulurlar belalarını diye içten içe dua eden var. Yuh ulen size adam beğenemez mi , bu zamana kadar kullandığı en iyi motor bu olmuş olamaz mı , belki bu zamana kadar zaten çöple geziyordu bi anda onun için sıçrama taşı oldu , herkesin her alanın önce japon almış , kullanmış sonra bunu almış kullanmış sonrada kıyaslama yapmış olması mı gerekiyor. Yav sevmiş adam ısınmış motoruna size ne ? O adam bajaj fanatiği ise senin deyiminle yazdıklarınla sende bajaj düşmanısın hatta japon satan bayisin çık hadi şimdi işin içinden. İlle burada yok abi fabrikada çalışıyorum işçiyim ben ameleyim diye yazman mı gerekiyor. Alan alsın almayan yol alsın bi dünya video var artık mal ortada dedik hala kullanıpta yorum yazanlara saldırı var.
    Biz hiç bir malı kötülemekten yana değiliz üreten satan bundanda evine ekmek götüren var ama kaç sene önce çıkmış Z300 de sadece 16 sayfa yorum var ve bi sıkıntı yaşayan bi arkadaşa yurt dışından ülkemize gelen yabancı yetkililerin verdiği cevabı okuyun. Her güzelin bi kusuru var kul yapısı bunlar adam oturdumu içi ısındı mı sevdim ben diye yazdımı işte sadece o zaman gölge yapmayın başka ihsan istemez.
    kdiner ve 150_zat_ank bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)