Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar selamlar yaklasik bir ay once 17 model dominar ile araniza katildim. Ismim Murat 34 yasindayim Istanbulda ikamet ediyorum. Motosiklet ikinci motorum( arada farkli motosikletler kullansam da uzun sureli olarak) ve uzun aradan sonra aldim. Aldigim motorun dislisini 43e degistirmis aldigim kisi. Orjinal halini bilmedigim icin , sadece top speedin yukselip, torkun dustugunu biliyorum, bana motor yeterli geliyor ama bu durum bi sıkıntı yaratir mi?
    Ikincisi gidon yukseltme ve ayna genisletme yapacagim, aynalar direk omuzlarimi gosteriyor, gp kompozit iyi midir bu konuda ? Herkese iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    2021 Euro 5 fiyatı 43.900TL

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selamlar yaklasik bir ay once 17 model dominar ile araniza katildim. Ismim Murat 34 yasindayim Istanbulda ikamet ediyorum. Motosiklet ikinci motorum( arada farkli motosikletler kullansam da uzun sureli olarak) ve uzun aradan sonra aldim. Aldigim motorun dislisini 43e degistirmis aldigim kisi. Orjinal halini bilmedigim icin , sadece top speedin yukselip, torkun dustugunu biliyorum, bana motor yeterli geliyor ama bu durum bi sıkıntı yaratir mi?
    Ikincisi gidon yukseltme ve ayna genisletme yapacagim, aynalar direk omuzlarimi gosteriyor, gp kompozit iyi midir bu konuda ? Herkese iyi forumlar.
    Merhaba Murat Bey,

Dominar 400 eski motosikletimdi. Ben dişli değişimi yapmamıştım fakat yapan birçok arkadaşım olmuştu. Açıkçası hatırladığım kadarıyla zincir ve dişli uyumu sağlandıktan sonra bir sorun teşkil etmeyecektir. Yine de teknik konuların incelenmesi ve değerlendirmesini işin ehline bırakmak lazım.
    Ayna uzatma konusunu bana kalırsa kesinlikle hayata geçirmelisiniz. Ben 3D yazıcı ile yazdırılmış ara bir aparat kullanmıştım, fena değildi. Bir arkadaşım NS 200'ünde GP Kompozit ayna uzatma aparatı kullanmakta, efektif olduğunu söylüyor. İlgili parça, Dominar 400 ile aynı görünmekte.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 Euro 5 fiyatı 43.900TL
    2021 ile 2020 arasında Tayfun motor pek bi fark görememiş. Bugün konuştuk daha.

Ayrıca Domi 250ler gözümün önünde montajlandı. Ve hepsi satılmış .

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, dişli olayı sıkıntı yaratmaz ben dahil bir çok arkadaş kullandı, tvs apachi aynası da işinizi fazlasıyla görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 ile 2020 arasında Tayfun motor pek bi fark görememiş. Bugün konuştuk daha.

Ayrıca Domi 250ler gözümün önünde montajlandı. Ve hepsi satılmış .
    Bs6 nın getirmiş olduğu yenilik vardır varsa da gelince görürüz.

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Bir internet sitesinde orijinalinin görseli ile orijinal ürün diye satılıyor. Orijinali ile arasında çok fiyat farkı da yok. Orijinal diye aldığım bu ürün kaliteli görünüyor ve iade etmeyerek kullanmaya karar verdim. Yerli ve tüv onaylı olduğu yazıyor. Daha önce kullanan var mı?

Tesekkurler arkadaslar. Servis gp kompozitle ayni fuyatu verdi , serviste yaptiracagim ayna genisletme ve gidon yukseltmeyi 🖐

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Arkadaşlar bu motor hız ölçümünü hangi tekerden yapıyor acaba? Youtube da gördüğüm kadarıyla gps ile arasında çok sapma var. Kadran 171 gösterirken gps 158 gösteriyor. Bu çok can sıkıcı birşey bence. Hangi tekerden ölçüyorsa o tekeri daha kalın yanaklı bir lastikle değiştirip sapmayı azaltabiliriz diye düşünüyorum.

Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motor hız ölçümünü hangi tekerden yapıyor acaba? Youtube da gördüğüm kadarıyla gps ile arasında çok sapma var. Kadran 171 gösterirken gps 158 gösteriyor. Bu çok can sıkıcı birşey bence. Hangi tekerden ölçüyorsa o tekeri daha kalın yanaklı bir lastikle değiştirip sapmayı azaltabiliriz diye düşünüyorum.
    Araclarin hemen hepsinde gosterge sapmasi olur, bu cok normal. Kalin yanakli lastik takarsan sapma azalir evet, ama motosikletin yol tutusunu zaafiyete ugratirsin. Cok onemli birsey degil bence. Mitsubishi arabam 120 gosterirken gps 115 olcuyordu skoda 113 olcuyor . Yuzde 5 filan normaldir.

Motosikleti
    Dominar D400
    ... Yuzde 5 filan normaldir.
    %3-5 olsa neyse de Dominarda bu sapma %11 kadar.
    Yunus Özbek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %3-5 olsa neyse de Dominarda bu sapma %11 kadar.
    Aynen hocam yüzde 3 5 olsa tamamda dominarınki basbayağı yanlış gösteriyor.

Motosikleti
    cb250r
    benim arabamda yuzde 10 sabit sapma var. bence dert edilcek birsey degil.

Muhendisler turkiyedeki hiz cezalarini dusunerek yapmislar;)

Motosikleti
    Arkadaşlar bilen varsa söylesin ölçümü ön tekerden mi arka tekerden mi yoksa şanzımandan mı yapıyor?

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Kranktan alıyor.
    Yunus Özbek bunu beğendi.

Motosikleti
    Kranktan alıyor.
    Tüh be. Peki gösterge yazılımıyla oynayıp sapma payını kaldırma şansı yok mudur ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Yada dişli değişimi hız göstergesine etki eder mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Hmm tamam kranktan okuması lastik çapı değişimiyle sapma azaltmaya engel değilmiş. Orjinal 110/70/17 - 150/60/17 lastiklerini 110/80/17 - 150/70/17 olarak değiştirir ve arkaya da küçük dişli atarsak gps le eşitleyebiliriz sanırım.

The Trouble - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '21 Dominar 400
    Arkadaşlar merhaba, bugün motorum geldi, 70 km civarı ufak bir gezinti yaptım. Daha önce NS200 kullanıyordum.NS200 den sonra alışmakta hiç zorluk çekmedim.İlk izlenimim çok iyi, çok keyif aldım.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullan.
    The Trouble bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı The Trouble adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bugün motorum geldi, 70 km civarı ufak bir gezinti yaptım. Daha önce NS200 kullanıyordum.NS200 den sonra alışmakta hiç zorluk çekmedim.İlk izlenimim çok iyi, çok keyif aldım.
    Uygunluk belgesiyle problem yaşayan sen miydin facebook grubunda Hayırlı olsun

The Trouble - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '21 Dominar 400
    Uygunluk belgesiyle problem yaşayan sen miydin facebook grubunda Hayırlı olsun
    Teşekkürler, o kişi ben değilim, herhangi bir problem yaşamadım.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Hayırlısı olsun. Güle güle kullanın .İlk fırsatta bende alıcam inşallah. 2021 model sanırım sizinki. 2021 olanda herhang önemli bir değişiklik var mıdır.
    Ben mt-25 imi sattım titreşim yüzünden dominarı alıcam almışken 2021 olsun istiyorum ama ne zaman gelicek motorlar bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)