Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar,bugün 3 kişi tekirdağa gittik, hyosung 250 cbr 250 ve ninja 250

şu 140 olayını denemek için bayağı bi bastık,arkadaşım hyosungla 168 ile giderken beni solladın dedi, beni tüm yol boyunca gördüğüm en son hız 150 km ya var yada yoktu,acaba göstergelerde bi problem olabilirmi ? çünkü bi 10 dakika kadar aralıksız dipgaz gittik benim kadranım 140-150 yi geçmedi
    efe arkadaki cbr 250r da 155km ile peşimizden gelmeye çalıstığını söledi ayrıca 163km idi :D tek benimkini sölediğinde derler hyonun km bozuktur arkadaki cbr ıda söle :D ayrıca salı günü test edicem bi slivri yapalım 150 harbi geçiyormu geçmiyormu ibre gözlerimle görmek istiyorum sorun varsa orda ortaya çıkarırım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250
    163 olsun farketmez yarın garajda arka sehpaya alıp basıcam bakalım nekadar gidiyor o 180 i görücem

Motosikleti
    163 olsun farketmez yarın garajda arka sehpaya alıp basıcam bakalım nekadar gidiyor o 180 i görücem
    yok hiç gerek yok ben salı silivride alcam senden onu :D 170 yapcam sağ çekcem geri vercem eğer yapamazsam gerçekten göstergen bozuktur çünkü senin 150 dediğin hızlarda cok hızlıydık 150 olman mümkün değil Devirde kaçta bakarız hem salıyı bekle hata yarın sabahtan sonra yağmur yok gözüküyor hazır motorları mok götürüyorken yarında olabilir:D AYRICA ARALIKSIZ 10DK DİPGAZ gittiğimzde ninja kesin 150yi geçer bide devride yüksek attırdın depoyada yattın kesin gösterge knk :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    sen ninja bana ver gopro sana 180km video cıkarayım
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ninja bana ver gopro sana 180km video cıkarayım
    :Dgerek yok abi ben halledicem motoru alıyım ondanda bir :D ama gerçekten göstergede bi garantilik problem olabilir :D neyse goproyu ödünç sen bana ver bi gazlamalık :D

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    herkese iyi akşamlar,bugün 3 kişi tekirdağa gittik, hyosung 250 cbr 250 ve ninja 250
    şu 140 olayını denemek için bayağı bi bastık,arkadaşım hyosungla 168 ile giderken beni solladın dedi, beni tüm yol boyunca gördüğüm en son hız 150 km ya var yada yoktu,acaba göstergelerde bi problem olabilirmi ? çünkü bi 10 dakika kadar aralıksız dipgaz gittik benim kadranım 140-150 yi geçmedi
    Arkadaslar bu arada tum bu hiz olayini standart on lastik icin konustum. Eger gidip 110luk lastigi 120 falan yaptiysaniz gostergeleriniz yanlis gosterir. Hiz sensoru on lastige baglidir. Ama az degil daha yuksek hizda gosterir. Bunu da unutmayalim ;)

Sehpada max hiz=0km yukardaki nedenden )
    dreamkiller bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sehpada max hiz=0km yukardaki nedenden )
    evet evet onun yerine on tarafi sehpaya alip elle cevirsek olmazmi??

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

O degilde turkiyede bulunmayan bir makina var arkadaslar honda cb250 f hornet anam 4 silindir 16 valve 40 hp olsada yesek.. Ama kawa mi seviyom ben ayri :-)
    ejlover bunu beğendi.

kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Merhaba arkadaşlar. Honda cbr250 e zam geldiğini duydum. ninjayada gelecek düşüncesiyle alımı biraz öne çekmeye karar verdim. Affınıza sığınarak bir sorum daha olacak. Alacağım sıfır km ninjayı bulunduğum şehire getirmek için 300 km kullanırsam rodaj konusunda sıkıntı olur mu? Hatırlarsanız bulunduğum şehirde bayii yok. Teknik açıdan yeterli bilgim olmadığı için yorumlarınızı bekliyorum...

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Honda cbr250 e zam geldiğini duydum. ninjayada gelecek düşüncesiyle alımı biraz öne çekmeye karar verdim. Affınıza sığınarak bir sorum daha olacak. Alacağım sıfır km ninjayı bulunduğum şehire getirmek için 300 km kullanırsam rodaj konusunda sıkıntı olur mu? Hatırlarsanız bulunduğum şehirde bayii yok. Teknik açıdan yeterli bilgim olmadığı için yorumlarınızı bekliyorum...
    ninjacı değilim ama bir sıkıntı olmaz rodajı uzun yolda yapman aksine senin için daha iyi olur

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninjacı değilim ama bir sıkıntı olmaz rodajı uzun yolda yapman aksine senin için daha iyi olur
    sağol dostum. Peki kullanma şeklim nasıl olmalı? Yani devir, hız v.s.

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol dostum. Peki kullanma şeklim nasıl olmalı? Yani devir, hız v.s.
    5000-6000 deviri geçmemeye , aynı vites aynı hızda gitmemeye dikkat et

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000-6000 deviri geçmemeye , aynı vites aynı hızda gitmemeye dikkat et
    Gecilmemesi gereken devir her arac icin farklıdır. Kullanma kılavuzunda yazar Ninja250 için ilk ... km 4,000deviri sonraki ....km 6,000 deviri gecmemeniz gerekiyor. O km'leri tam hatırlayamıyorum ama 600 ve 400dü sanırım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecilmemesi gereken devir her arac icin farklıdır. Kullanma kılavuzunda yazar Ninja250 için ilk ... km 4,000deviri sonraki ....km 6,000 deviri gecmemeniz gerekiyor. O km'leri tam hatırlayamıyorum ama 600 ve 400dü sanırım
    Peki 4000 devir, 6ıncı ve 5inci viteste kaç km hıza denk gelir ? Çok yavaş olacağını düşünüyorum, desenize 2,5 saatlik yol molalarla 7-8 saati bulacak

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    6'nci viteste 60 - 70km arası bir hız oluyor.
    ejlover bunu beğendi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Peki 4000 devir, 6ıncı ve 5inci viteste kaç km hıza denk gelir ? Çok yavaş olacağını düşünüyorum, desenize 2,5 saatlik yol molalarla 7-8 saati bulacak
    Evet aynen oyle eziyete donuyor o ilk 1,000km :( Ama sabredin. Sonucta yuzbinlerce km kullanilacak motor. Rodaji geri alma sansi yok ;)

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    yeşil motor yatmış

sinyalleri orijinal değil ve arka stop kırık.

grenajlarda çiziği, kırığı, çıkığı çatlağı yoksa rotama 350 - 400tl masrafı var (orijinal arka stop 250, geri kalanlarla da 4 tane şık led sinyal ve led flaşör alırsın).

baktırma imkanın varsa yeşili düşün derim. pazarlık et 8bin'e al.

yada daha temiz olan siyahı değerlendir. 3bin km daha yuksek ama problem değil. kırığı çıkığı yok. motoru aldıktan sonra aman orasını düzelteyim, şurasına stop taktırayım, güzel sinyal nereden bulurum vs uğraşmazsın.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Acil!!!! Dun aksam uzeri saganak yagmura yakalanmistim ama motorum saat gibi calisip eve geldim aksam geldigimde guzelce silip uykuya yatirdim kendilerini, ama aradan 24 saat gectiginde isten eve geldim bir istahla ustumu giydim mitorun yanina indim. Anahtari taktim yag ve bos vites lambalari yandi hersey normaldi park lambasida yaniyordu sonra kirmizi anahtari calistir pozisyonuna getirdim marsa bastim ve.... Mars basmiyor :( acaba anahtarlarin oldugu kutuya su mu girdi? Yarin ustayi alip getircem ama bilemedim moralim sifir!!!

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    https://www.youtube.com/watch?v=zngN...MjRCzy2TnMo%3D

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

200km 200 km ankara dönüşü
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Honda cb125e
    4000 km 2011 orj nınja ıcın 9500 fıyatı nasıldır sızce? Bıde yetkılı servısler expertız yapıyormu zmoto mesela

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil!!!! Dun aksam uzeri saganak yagmura yakalanmistim ama motorum saat gibi calisip eve geldim aksam geldigimde guzelce silip uykuya yatirdim kendilerini, ama aradan 24 saat gectiginde isten eve geldim bir istahla ustumu giydim mitorun yanina indim. Anahtari taktim yag ve bos vites lambalari yandi hersey normaldi park lambasida yaniyordu sonra kirmizi anahtari calistir pozisyonuna getirdim marsa bastim ve.... Mars basmiyor :( acaba anahtarlarin oldugu kutuya su mu girdi? Yarin ustayi alip getircem ama bilemedim moralim sifir!!!
    geçmiş olsun dream... aynı yağmurda bende kullandım bir sorun yaşamadım ama. yağını kontrol ettin mi, mekanik bir sorun da olabilir..istersen bir güneşe çıkar ıslak kalan bir devre filan varsa kurusun. herşey olabilir gerçi ama belki bujilerde ya da sigortasında sıkıntı çıkmış ta olabilir.. dediğim gibi az bir güneşe çıkar,biraz sonra tekrar dene çalıştırmayı.yoksa mecbur ustaya gideceksin. Benide bilgilendir gelişmelerden. Tekrar geçmiş olsun kardeş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler