Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses olayı bende hep var. full depo benzin aldığında daha sık yapıyor. birde sıcak havada motoru gunese park edince yada motor ısısı artıp alet fan açtığında bülbüller gibi şakıyor
    şuan km kaç da hocam ?
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    16bin küsür ama bu olayın km ile ilgisi yok. tüm ninjalarda varolan bir şey depodan ses gelmediği zaman motora bir şey oldu diye endişelenmeye başlıyorum
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Allah Allah yaa enteresan,benim depoda tık yok maşallah deyim

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    depoyu değiştirmek çok basit bir işlem ama yeni depo gelmesini beklemek uzun iş. adamlar bi de tamam getireceğiz diye seni oyalayıp vazgeçirmeye çalışabilir. böyle bir durumda motoru teslim almayıp yeni motor talep etmek en iyisi.
    Eyvallah hocam ;)

Bu arada depodan ses gelmesi mevzusu nedir yaa? :(

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    benzin ısınıpta buharlaştığı zaman depo kapağından içerideki havayı tahliye ediyor ve bunu yaparken kısık bir ses çıkıyor. bu ses sürekli var. motoru kullanırkende park halindeykende. ıslık sesi diye bilirsin, geyirme sesi diyende var. ben motoru ilk aldığımda alarmı bozuldu sanmıştım çokta önemsenicek bir detay değil.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    2011 Kawasakı Ninja 250R

Motorunu teslim aldıktan sonra koruma amaçlı olarak:

1) alarm motorunu garantiden çıkartır ama alarmlı disk kilidi almanı ve motoru apartmanın garajına park etsen bile bir yere sabitlemek için sağlam bir halat kilit almanı mutlaka tavsiye ederim.
    2) beyaz renk yeşil kadar dikkat çekmiyor ama mutlaka motoruna oturmak isteyen davetsiz misafirler olacaktır bu yüzden evinin garajında (kapalı garaj olsa bile) motorn üzerini örtmek için bir branda ve iş yerinde -eğer ikinci brandaya para vermek istemiyorsan- çift kişilik yatakara takılan lastikli çarşaflardan alıp motorun üzerini kapat - bu şekilde motorun tozlanmasını yada üzerine bir şey dökülmesini ve direk güneş ışığındanda korumuş olursun. (her zaman başıma gelen şey haftanın 3 günü motorun üzerinde farklı birini görüyorum alarm olmasına rağmen.) unutmadan brandayı örterken egzost sıcak ise egzosta temas etmesin.
    3) motosiklet kaskosu için anadolu sigorta ve şakir sigorta (yanlış hatırlamıyorsam) görüşmeni tavsiye ederim.
    4) koruma takozu imal eden ustalar var ama e-bay'den ninja için özel imal edilmiş koruma takozu sipariş edebilirsin.

Sevgili Overcloud

Koruma takozu imal eden ustaların adresini verebilir misin ? Ebay den baktım birçok marka mevcut hangisini önerirsin ?

Teşekkürler

Bu akşam yeşil kızıma kavuşuyorum inşallah

---------- Post added at 14:04 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

Bu arada Arka çamurluk ve plakalık iptali siparişi verdim.

Arka çamurluk

http://www.pyramid-plastics.co.uk/ca...d1084c6066db79

Plakalık

http://www.rg-racing.com/browseBike/.../LP0071BK.aspx

sele alcaltma denmis de hazir, peki seleyi yukseltebiliyor muyuz, oyle bir opsiyon da var mi? 3-4 cm kadar mesela?

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    radlen koruma takozuna 100-200 tl verene kadar sanayiye git birebir aynısını hatta dahada güzelini 40-50 tl ye yaptırırsın...

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu benzin deposundan ses gelme olayı benim ninjada 6700 km civarında olunca kesildi,kaç defa 30 tl lik 30 tl lik benzin aldım ama ses falan kalmadı şuan 7100 km deyim,diyer arkadaşlarda ses olayı devam ediyormu ? km ve ses durumu hakkında yorum yazan olursa sevinirim ...
    Yahu arkadaşlar çok ilginç ve bir kısım bana inanmıyor ama ben 2200kmye kadar geldim motorla hala hiç ses duymadım. Diğer arkadaşlara daha öncede belirttim yani farketmemiş olabilir miyim bilmiyorum o kadar kısık olmamalı ses herkes bahsettiğine göre. Ama ben hiç ses duymuyorum gerçekten. bende mi sıkıntı var hehe

Bu arada içnizde würth marka zincir yağı kullanan var mı? daha önceki forumlarda falan araştırdım herkes çok memnun, hatta o yüzdne aldım ama bana pek öyle gelmiyor sanki.. hemen bitip gidiyor gibi zincir yağsız kalıyor gibi ve ses yapıyor. öyle göründüğünü yağsız kalmadığını soyluyorlar ama bildiginiz kuru zincir oluyor. Kullanan varsa ve görüşleri varsa yazmasını rica ederim. birde iyi marka olarak önerebilceğiniz başka bir yağ var mı? Teşekkürler herkese
    [COLOR="Blue"]http://www.facebook.com/group.php?gid=199474079468%5B%2FCOLOR%5D[/COLOR]

[COLOR="red"]Facebook Sayfamıza bütün[/COLOR] [COLOR="Lime"]Ninja ZX250R[/COLOR] [COLOR="red"]kullanıcılarını bekleriz...[/COLOR]

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    depodan gelen sese bende dikkat ettim ve sıcaktan olduğunu düşündüm. çünkü kapağı açtığımda ses gidiyor. kapattığımda bi müddet sora gene başlıyor. sonra duruyor.
    onun dışında başka bi ses dikkatimi çekmedi.
    sadece sol şeritte arabaların yanından geçerken refüjmü denir e5 te kenarda taşlar var yol ayırımı için, ordan giderken zincir sesi duyuyorum oda normal sanırım

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2008-...item56452cc03a

su kite ne diyorsunuz nasil olur? bir de wurth var bende zincir spreyi kullaniyorum da oyle cok dikkat etmedim iyi mi kotu mu =) ama alman markasi oldugu icin iyi oldugunu varsayiyorum

bu arada kite baktiginizda kirmizilar sizi yaniltmasin o ninja kirmizi renk normalde siyah beyaz bi kit siyah ninjama dusundum ben de ama.

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    benzin ısınıpta buharlaştığı zaman depo kapağından içerideki havayı tahliye ediyor ve bunu yaparken kısık bir ses çıkıyor. bu ses sürekli var. motoru kullanırkende park halindeykende. ıslık sesi diye bilirsin, geyirme sesi diyende var. ben motoru ilk aldığımda alarmı bozuldu sanmıştım çokta önemsenicek bir detay değil.
    bahsettiginiz sesden bende sadece kontak actıgımında oluyor

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar çok ilginç ve bir kısım bana inanmıyor ama ben 2200kmye kadar geldim motorla hala hiç ses duymadım. Diğer arkadaşlara daha öncede belirttim yani farketmemiş olabilir miyim bilmiyorum o kadar kısık olmamalı ses herkes bahsettiğine göre. Ama ben hiç ses duymuyorum gerçekten. bende mi sıkıntı var hehe

Bu arada içnizde würth marka zincir yağı kullanan var mı? daha önceki forumlarda falan araştırdım herkes çok memnun, hatta o yüzdne aldım ama bana pek öyle gelmiyor sanki.. hemen bitip gidiyor gibi zincir yağsız kalıyor gibi ve ses yapıyor. öyle göründüğünü yağsız kalmadığını soyluyorlar ama bildiginiz kuru zincir oluyor. Kullanan varsa ve görüşleri varsa yazmasını rica ederim. birde iyi marka olarak önerebilceğiniz başka bir yağ var mı? Teşekkürler herkese
    würt kullanmanı tavsiye ederim cok iyi yag bende ilk aldıgımda kullandım 500km kadar gidiyor.yaglama olayını aksamdan yaparsan cok uzun süre gider...şuan kullandıgım zincir yagım 2zamanlı motor yagından kullanıyorum zincir kendine geldi sürekli yaglamak zorunda kalıyorum ama sprey yaglarada para yetişmiyor...

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

,,,,,,,,,,,klasik mangal buluşması cok kısa mesafe şile ömerli
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

EruKING - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    Ninja İstanbul Haftalık Perşembe Toplantısı

Ninjalar,

Haftalık perşembe toplantımız, Bakırköy İncirli Caddesindeki ''Cafemizz'' kafe de

İncirli caddesi Çamlık hastanesini geçince sol tarafta...

Tarih 21.07.2011 Saat 20:00

Tekeriniz düz bassın Ninjalar... Görüşmek üzere...

Ninja 250 R - İstanbul

Motosikleti
    ninja ER
    mangal güzeldi gerçekten..herkesin motoruna sağlık ama yolda giderken bir resim çektiremedik yahu şöyle bi aparat yapamadık kamera için depoya yada kaska
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    kontak açıldığında çıkan ses,benzin musluğundan geliyor,biz o sesden bahsetmiyoruz...

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mangal güzeldi gerçekten..herkesin motoruna sağlık ama yolda giderken bir resim çektiremedik yahu şöyle bi aparat yapamadık kamera için depoya yada kaska
    Abı bak bu ılgını ceker dıye dusundum
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-kamerasi.html

Motosikleti
    2010 ninja 250r

arkadaşlar bu parçayı nasıl sökebilirim ?
    motordaki anahtarlar olmuyor,oraya girmiyor,dar bi yer yapmışlar.
    niye söküyorsun derseniz. bayağı yağ birikmiş oraya, temizlemem gerektiğini düşündüm. yağ birikmesi normal midir ? neden birikir ? zincir yağı gibi geldi bana ama ön taraftada bayağı yağ var. bi tane kablo var hatta, tamamen yağ takabası olmuş.

arkadaslar su ses olayimda geriye bir tek gaz teli ve kolu kaldi baktirmadigim, sanirim teli degistirmem gerekecek, gene de duzelmezse lanet olsun diyip birakicam oyle sanirim.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı sigaraöldürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar bu parçayı nasıl sökebilirim ?
    motordaki anahtarlar olmuyor,oraya girmiyor,dar bi yer yapmışlar.
    niye söküyorsun derseniz. bayağı yağ birikmiş oraya, temizlemem gerektiğini düşündüm. yağ birikmesi normal midir ? neden birikir ? zincir yağı gibi geldi bana ama ön taraftada bayağı yağ var. bi tane kablo var hatta, tamamen yağ takabası olmuş.
    yağ birikmesi normal,ben şimdiye kadar biçok motor kullandım hepsindede orda yağ birikiyodu,tınlamıyodum önemsiz bişey sende takma

Vasuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Alıntı sigaraöldürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tank pad güzelmiş nereden aldın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Dikkatli bakmamışım fotoğrafa, senin motorun olmadığını yazdıktan sonra fark ettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler